Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Heroes III: Day of Reckoning
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 20 - 21 - 22

DragonKing PW
11 stycznia 2022, 16:03
Ja uważam, że lineup nie powinien być elfi. Max 1, 2 elfie jednostki. Nie ma co odtwarzać hirołsa pięć i tamtejszej monorasowości miast. Widziałbym tu sporo bestii, Mamy już irbisy, mamy też Yetiego, czyli dwie bestie oraz mamy dwie typowo humanoidalne jednostki, czyli ten elf rzucający czary i Lodowy Olbrzym. Widziałbym tu jeszcze jednego niskopoziomowego, elfa, a resztę bestii.

Kastore PW
11 stycznia 2022, 17:44
Nie wiem jak zrobili twórcy moda, ale ja bym nie dawał żadnego elfa, co najwyżej jako bohaterów, a jakbym już musiał dać coś humanoidalnego, to bym kombinował i np. wziął tego małego, niebieskiego ludzika z Kronverku.

AmiDaDeer PW
12 stycznia 2022, 00:52
Kastore:
w Bastionie masz tylko jednego elfa, w dodatku o nazwie elf.
Nie. W Bastionie są dwa elfy, z czego jeden ma nazwę Wood Elf/Grand Elf.

Kastore PW
12 stycznia 2022, 01:25
Actually, w takim razie wychodzą trzy.

DragonKing PW
12 stycznia 2022, 08:00
Co to za problem, skoro elfy z Vori będą się różnić sporo wyglądem(patrz: elf(?)z trailera), jak i w nazwie prawdopodobnie nie będą mieć słowa "elf". Z drugiej strony, ludzi też mamy sporo i to raczej średnio komuś przeszkadza.

Trith PW
12 stycznia 2022, 13:03
Objaśnienie: Panienka w białych futrach z teasera nie jest śnieżnym elfem. Jest istotą rzedu dżina czy ifryta, powiązaną z żywiołem wody/aspektem lodu. Obecna wizualizacja została poddana rewizji, ażeby bardziej wyeksponować naturę pół-żywiołaka i zmniejszyć podobieństwa do śnieżnych elfów.

Szaman PW
12 stycznia 2022, 19:47
Trith:
Jest istotą rzedu dżina czy ifryta, powiązaną z żywiołem wody/aspektem lodu

Hmm...brzmi znajomo... Ogólnie dobrym pomysłem było by wcisnąć nuty dalekiego wschodu (coś ala Tybet perhaps?). W końcu w Bastionie mamy pagodę, a elfy z Avlee mogły przynieść to z Vori właśnie (God... i nie lubię takich argumentacji a sam je używam)...

Lord Hawk PW
14 stycznia 2022, 01:30
Zachari:
No właśnie mam podobnie bo trzeba pamiętać że H3 to jednak takie najbardziej klasyczne fantasy gdzie większość jednostek jest żywcem zabrana z D&D i są swoistymi archetypami, których wygląd był wzorowany na najbardziej klasycznym wizerunku danego stworzenia jaki wtedy istniał sobie w popkulturze.

Dokładnie tak. Większość jednostek, nawet przy pierwszym zobaczeniu gry, wyglądała tak, jak można sobie było wyobrazić, po jakiś filmach, mitach, czy czymkolwiek gdzie występowały.
Ogólnie te pierwsze części były pod tym względem bardziej intuicyjne. To nie Ashan, gdzie nazwa czasem nie mówi nic o wyglądzie jednostki, ani nawet czym ona jest, póki się nie zobaczy. Zresztą podobnie ze zdolnościami i czarami.


DragonKing:
Ja uważam, że lineup nie powinien być elfi. Max 1, 2 elfie jednostki. Nie ma co odtwarzać hirołsa pięć i tamtejszej monorasowości miast. Widziałbym tu sporo bestii, Mamy już irbisy, mamy też Yetiego, czyli dwie bestie oraz mamy dwie typowo humanoidalne jednostki, czyli ten elf rzucający czary i Lodowy Olbrzym. Widziałbym tu jeszcze jednego niskopoziomowego, elfa, a resztę bestii.

Nie wrzucałbym wszystkiego, co humanoid jako jedną rasę. Bo tym sposobem, nawet w Cove było by 4 ludzi, a nawet 5 [Pirat, Majtek, Czarodziejka, Nimfa i Nix]. To samo w castle jakby liczyć Anioła jako człowieka ze skrzydłami, to mamy aż 6. Zaś w Bastionie, mamy aż 3 konie [Jednorożec, Pegaz, Centaur], itd.
Jednak to nie do końca tak. Lodowy Gigant, nijak nie wpasowuje się jako elf, "panienka w białych futrach" jak wspomniał Trith, też elfem nie jest. Natomiast brakuje, strzelca więc jeden by się przydał [jakby go ciekawie urozmaicić, to nie byłby to odgrzewany kotlet] oraz jednostki latającej. Choć osobiście chciałbym zobaczyć tu jeszcze Wendigo, zwłaszcza że kiedyś Trith nawet takowego zrobił pod inny projekt, więc o ile nie będzie tu niespodzianki i ciekawej taktyki miasta, to jednak liczyłbym na latacza.
Natomiast strzelec jest raczej pewniakiem, bo Ice Maiden raczej nie będzie i magiem i dobrym strzelcem jednocześnie, a Lodowy Gigant też czar ma sytuacyjny i swoich rozwalać też nie jest pomysłem. Choć zobaczymy jeszcze, czym zaskoczą Yeti i ten "krasnal ogrodowy", ale tak czy inaczej, frakcja póki co, nie wydaje się monotematyczna, a wręcz przeciwnie, nawet bardziej różnorodna niż Bastion.

DragonKing PW
14 stycznia 2022, 10:29
@Lord Hawk
Well, tak i nie. Mówiąc bestia miał na myśli coś dzikiego po prostu(przykładowo Yeti się wlicza) niecywilizowanego etc. To prawda, że nie musi to być jedna rasa "cywilizowana", ale na Vori czyli lodowej pustyni, nie chciałbym mieć człowieka, żeby nie robić kalki bastionu krasnal odpada i pytanie co pozostaje.
Ja bym to widział tak
1. Cokolwiek
2. Elf(Tancerz Ostrzy jak z piątki?)
3. Irbis z trailera
4. To dżinopodobne
5. Bestia(nosorożec?)
6. Yeti
7. Lodowy Olbrzym
Więc tych bestii wcale tak dużo nie wyszło:p.
W każdym razie, z całego serca kibicuję projektowi i życzę jak najlepiej.

Bacus PW
14 stycznia 2022, 19:25
Zjadłbym kebaba

Kastore PW
14 stycznia 2022, 19:33
Ale dawanie swojego pomysłu na line-up w prawie gotowym projekcie to cringe.

DragonKing PW
14 stycznia 2022, 19:46
@Kastore
Sam jesteś pomysł na line-up, a do gotowego projektu to tu spoooro brakuje. To nie jest pomysł na line-up, tylko podsumowanie tego co widzieliśmy i próba poskładania tego do kupy, aby to miało ręce i nogi, a najlepiej jeszcze parę oczu:V. To jest tylko sugestia, a jak Ci ta forma dalej nie odpowiada, kminienie jak może to wyglądać w finalnej wersji(o ile do jej wypuszczenia dojdzie)
@Bacus
Zdecydowanie, ja również

Alexiei PW
14 stycznia 2022, 19:56
Mam taką cichą nadzieję, że będzie można odpalić to razem z Hotą. Vori i Cove w jednej rozgrywce, to byłoby coś! No ale szanse na to są mniejsze niż na to że Factory kiedykolwiek wyjdzie...

Bacus PW
14 stycznia 2022, 20:16
Szkoda, że twórcy zajeli się virgin vori, a nie CHAD LONGMARem. Jednak Vori to tak naprawdę bzdura na resorach, którą na siłę od lat polski fandom próbuje ożywić, bo co wiemy o Vori? Że było tam zimno, że cośtam elfy, że giganty, że ser i, że gelu tam zdobył swój strój do sadomaso... mało, a wręcz już mamy 2 jednostki, które w herosach były czyli elfy i giganci... Serowego golema nie oczekuje, bo to zbyt epicka jednostka na te starą gre, ale nic nie sugeruje... wiecie ser to kwintesencja vori... SER... Nic nie sugeruje.

Dlatego nie rozumiem po co to wszystko, lepiej było ożywić Longmar, fantastyczny koncept, epicka przygoda i rewelacyjna oprawa, szkoda.

Acz trochę łezka w oku, znów widzimy vori i znów każdy niezadowolony, piękny powrót w czasie do 2015 roku i kłótni z tym upośledzonym strażnikiem, Nicolasiem, Hobbsonem i Andżejkiem i resztą. Cudowne czasy, dzięki za to Panowie, bo kilka minut powspominałem jakim byłem giga koksem, a tamci nie byli.

Pozdro

Kammer PW
14 stycznia 2022, 20:43
2015 to był piękny rok, ale DoR jest jeszcze piękniejszy, trust me, kumplu.

Bacus PW
14 stycznia 2022, 21:22
nie jesteśmy kumplami, chyba, że przeprosisz.

Ogólnie mam problem, bo już mamy jedną frakcję na śniegu, czy druga to nie bezsens? Śnieg wtedy zamiast utrudnienia staje się pożądanym elementem mapy, to absurdalnie durne, czy planujecie jakoś to wyważyć?

Hayven PW
14 stycznia 2022, 21:29
Cove jest drugą frakcją na bagnie i jakoś nikomu to nie przeszkadza.

Bacus PW
14 stycznia 2022, 21:39
Chyba Tobie, mnie to wkurwia

DragonKing PW
14 stycznia 2022, 22:05
Mamy dwie frakcje na bagnach(jak zauważył Hayven), mamy kilka frakcji na trawie, więc nie, druga śnieżna frakcja nie powinna być problemem:p

Trith PW
14 stycznia 2022, 22:08
Jesteśmy w stanie dodać nowy teren dla tej frakcji, zatem:

Rada dodo w w utajonym składzie jednogłosowo uchwaliła:
Nie dodać
Wyrok rady po zapoznaniu się z materiałem dowodowym został uargumentowany podstawą prawną:
Bo marudzisz

Wyrok rady podlega rozpatrzeniu Zespołowi Projektu w tym z zastrzeżeniem odwołania się od decyzji na zasadach bliżej nieokreślonego weta.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 20 - 21 - 22
temat: Heroes III: Day of Reckoning

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel