Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Heroes III: Day of Reckoning
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 20 - 21 - 22

witchking PW
3 stycznia 2022, 17:34
Mój ulubiony fragment tego filmu to 1:23:)

Majster PW
3 stycznia 2022, 20:08
Pięknie, mości Panowie! Teraz pewne poszlaki łączą mi się w jedną całość.

Wygląda na to, że Trith po ukończeniu Dworu postanowił wziąć się za odnowienie Gaju.
W międzyczasie Zeryss wrzucał zapowiedzi Vori na swoim profilu VK. Jak pytałem go o szczegóły, to odpowiedział mi, pomaga autorowi w pracy nad modem, oraz publikuje teasery. Wszystko to można zobaczyć tu: https://vk.com/club184999722

Domyślam się więc, że Vori od początku planowano wydać w modzie pod nazwą Day of Recoking.


A teraz okazuje się, że Trith (wraz z resztą MDT) łączy siły z DoR team. I to by wszystko zostało wydane w jednym pełnoprawnym modzie, i to bez użycia VCMI? Nie do wiary!
Tak więc możemy spodziewać się zarówno odnowionego Grove, jak i Vori wraz kampanią. Piękne jest też to, że poprzednie projekty MDT także mają szanse stać się częścią nowego Super Moda. Szok.

Ale mimo to, nie chcę popadać w huraoptymizm. Szczypię się w ramię, i czekam na obszerniejsze info.

avatar PW
3 stycznia 2022, 20:51
Nie, Vori Zeryssa będzie zwykłym sklejkowym modem pod VCMI


Ludzie z DoR już się wypowiedzieli, że ich dodatek nie będzie korzystał z cudzych assetów, tylko autorskich, robionych w Blenderze. Żadnej koincydencji bym się tu nie dopatrywał.

Kastore PW
3 stycznia 2022, 22:06
Co to jest DoR Team? To inni ludzie, niż MDT? Ten Day of Reckoning był publiczny przed tym trailerem?

avatar PW
3 stycznia 2022, 22:09
Trith dał odpowiedź tu.

Majster PW
3 stycznia 2022, 22:56
avatar:
Nie, Vori Zeryssa będzie zwykłym sklejkowym modem pod VCMI

Ludzie z DoR już się wypowiedzieli, że ich dodatek nie będzie korzystał z cudzych assetów, tylko autorskich, robionych w Blenderze. Żadnej koincydencji bym się tu nie dopatrywał.

A to przepraszam za dezinformację. Sam dorobiłem sobie teorię, i stworzyłem fake news.

Górski Krasnolud PW
3 stycznia 2022, 23:21
@Kastore
Prawda, Jadowity Pomiot, jak i Lodowy Demon są bardzo ciekawe. Koncepcyjnie są to najciekawsze jednostki Kreegan w czwórce. Może nie podobają mi się wizualnie, jak reszta, ale obraz "kosmicznych" i "piekielnych" przedstawicieli Inferno nigdzie nie był tak dobrze zespojony, jak w czwórce.

@Lord Hawk
Zgadzam się z każdą rzeczą, którą napisałeś. Pozwolę sobie tylko napisać, że trójkę dalej uwielbiam, a przez ostatni rok tworzyłem do niej nawet mapę. Po prostu jest już tyle nowości, że wolę być "starym piernikiem" i gracz w klasycznego SoD-a, jedynie z wsparciem HDmoda. :) I nie mówię, dodawanie nowych frakcji jest najbardziej czadową rzeczą, jaką można do Herosków zrobić, po prostu jestem zdania, że prócz samej trójki, fajnie jest się pochylić nad innymi klasykami tego gatunku jakim jest TBS (chociaż to, że ktoś lubi Heroesa, nie znaczy, że musi lubić turówki, jako gatunek, dlatego rozumiem inne opinie, niż ta moja, a nawet zdaję sobie sprawę, że to ja jestem w zdecydowanej mniejszości :D)

Zaś co do twórców, pozbywając się początkowego, pesymistycznego tonu - życzę powodzenia w projekcie. ;)
Miło będzie zobaczyć Białe Tygrysy. Po prostu bardzo lubię tą jednostkę, cieszyła mnie w Heroes IV, cieszyła w DLC do Heroesa VII, sam chciałem ją wprowadzić do szóstkowego Sylvanu, nad którym kiedyś po cichu próbowałem dłubać... zapowiada się super. :) Plus ciekawy pomysł na "lodormagedon". Czyżby to będzie czar, który będzie można rzucić za pomocą Miecza Mrozu?

AmiDaDeer PW
4 stycznia 2022, 02:09
avatar:
Ludzie z DoR już się wypowiedzieli, że ich dodatek nie będzie korzystał z cudzych assetów, tylko autorskich, robionych w Blenderze.
...i z użyciem bibliotek dźwięków od EastWest i ILIO. :P

avatar PW
4 stycznia 2022, 07:20
Tak, oczywiście, muzyka i dźwięki również!

Górski - jednym z powodów, dla których ludzie biorą się za modding H3, jest dostępność narzędzi modderskich. Na początku H3 była grą trudną do modowania, dopiero później ktoś łebski napisał program do ekstrahowania grafik/dźwięków/plików tekstowych z zasobów gry na zewnątrz. Potem rozgryziono czym pliki def są (te z animacjami), potem zrobiono program do robienia takich defów przez moderów i wsadzania je z powrotem do gry. Potem przyszła wiedza o heksedycji i dodawaniu skryptów. Inne części gry bądź inne legendy TBS nie mają takiego szczęścia i istniejące narzędzie głównie ograniczają się do eksportu zasobów. Takie H6 jest niemodowalne, bo narzędzie praktycznie nie istnieją. Modding H4 to głównie droga pod górkę, jeśli chodzi o coś więcej niż podmianka. W tej chwili podwstaje obiecujący mod do Disciples 2 ale twórcy piszą regularnie, że 'łamany' kod gry nie pozwala za wiele podziałać. Także ludzie lubią grać po 23 latach w H3 i lubią tę grę modować, bo wiedzą jak.

majaczek PW
4 stycznia 2022, 10:35
w zeszłym roku zrobiłem wtykę do era na nowe miasta
wtyka jest nieukończona ale najważniejsze feature'ki już są

nie miałem pomocy konkretnych drużyn, ale starzy wyjadacze z kanału discord mi pomogli w paru szczegółach. przykłądowa implementacja w modzie KK (limit typów miast podniesiony z 9 do 27, dla miast 9-26 jest placeholder który można podmienić)

Pytanie: czy wtyczki z tego nowego projektu będą portowalne na Era ?

Trith PW
4 stycznia 2022, 13:01
Wtyczki nie będą portowalne na inne platformy.

majaczek PW
4 stycznia 2022, 14:46
czy chociaż kawałek z tego będzie Open Source ?
czy będzie można modować silnik (nie tylko dane) ?

Droopy PW
6 stycznia 2022, 13:05
Lodowe giganty na teaserze to tier 7. Posiadają 22 Ataku 28 Obrony Dmg 45-55,300 życia. Pytanie czy będą oni mogli cały czas "Zamiecią" atakować ? czy tak jak Ice Maidenki w trailerze ilość zaklęć którą bedą posiadać będzie ograniczona ? Co do gigantów wersja podstawowa będzie też używała "Zamieci" czy tylko będzie jednostką która uderza młotem z bliska ? (Swoją drogą model jest świetny i mam nadzieje ze nie bedzie duzo zmieniony). Czy każda nowa frakcja otrzyma własny teren bazowy ? Bardzo cieszy że muzyka trzyma klimat gry oraz sztuki Pana Romero

Kastore PW
6 stycznia 2022, 19:25
To ja chciałem powiedzieć, że mnie się nie podobają, bo wyglądają maksymalnie generycznie, a pisałem już wielokrotnie, że nigdzie w Might and Magic nie był opisany wygląd lodowych olbrzymów, więc mogą wyglądać jakkolwiek, tak że, kiedyś, inspirując się pomysłem Kammera, który chciał dać loksodona z Dark Souls 2 na 6. poziom w Vori,

zasugerowałem, że loksodony po prostu mogą być lodowymi olbrzymami, bo nie ma nawet podobnej jednostki w całej serii, ale za każdym razem byłem ignorowany i absolutnie nikt nigdy się do tego nie odniósł.

No takie se wymyśliłem i uważam, że to jest dużo lepszy pomysł, niż kolejny rycerz w zbroi.

Trith PW
6 stycznia 2022, 19:38
Lodowi Tytani z Crusaders (są w miarę nudni), jest też Mrozowy Gigant Yanmir w MM9 (samemu trzeba przeklikać do kreatury, jest dosyć na końcu).

Kastore PW
6 stycznia 2022, 21:49
To nie olbrzymy z Vori. Nie było ich opisu w serii. Loksodony w mojej głowie są już i tak kanoniczne.

AmiDaDeer PW
7 stycznia 2022, 11:05
Kastore:
zasugerowałem, że loksodony po prostu mogą być lodowymi olbrzymami, bo nie ma nawet podobnej jednostki w całej serii, ale za każdym razem byłem ignorowany i absolutnie nikt nigdy się do tego nie odniósł.

Nieprawda, ja miałam dokładnie ten sam pomysł i go nawet swego czasu forsowałam.

Kertra PW
7 stycznia 2022, 18:53
Ten słonik bardziej by pasował do jakiegoś miasta w tematyce hinduskiej, już kiedyś miałem taki pomysł na miasto dżunglo-hinduskiej, gdzie wyobrażałem sobie Małpich Wojowników, Rakshaze i właśnie Ganesha na 7 poziomie :D Kurcze, epickie by to było, ale co zrobisz jak nic nie zrobisz, nie byłbym w stanie sam stworzyć takiego miasta xD

Kastore PW
7 stycznia 2022, 21:39
Nie przemawia do mnie robienie w Hirołsach kalki z prawdziwego świata, tak jakby na planecie Enroth były Indie. Zwłaszcza, że na każdym widać, że oryginalnych twórców jakoś bardzo nie obchodziło, skąd w prawdziwym świecie pochodzą pomysły.

Fandor PW
8 stycznia 2022, 10:31
Zgodzę się z Kastorem (aż klawiatura boli jak to piszę).
Urokiem H3 jest wręcz to, że miasta są kolażem kilku stylów architektonicznych z różnych państw i czasów, a następnie line-up czerpie z mitologii jeszcze innych rejonów.
Największą wadą Pawilonu jest właśnie to, że jest monotematyczny w tej kwestii i mi bardzo psuje odbiór.
Także wszystkie Egipskie, Hinduskie czy inne azjatyckie mitologie dobrze wymieszane ze sobą będą do Vori pasować równie dobrze, a nawet lepiej niż mitologia i architektura dawnej Skandynawii.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 20 - 21 - 22
temat: Heroes III: Day of Reckoning

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel