Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: Zmiany, tudzież ogłoszenia
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16

uhm PW
15 kwietnia 2020, 17:37
Postępujesz tak samo jak z potworami, jakby coś nie wychodziło to pytaj ;)

Acid Dragon PW
29 grudnia 2021, 17:25
Informuję, że nasza wieloletnia grotowiczka, znana pod imionami Hobbit i Hobbicus, od dziś ma nick AmiDaDeer.

Serd PW
31 grudnia 2021, 23:12
Grotowiczka? Na Łzę Ashy, ależ zaskoczenie! Zawsze byłem pewien że Hobbit to mężczyzna :O ...

Kastore PW
31 grudnia 2021, 23:32
Potraktuj to jak odwrócone lore dżinna z Heroes 3. Ta gra jednak miała pewną niezamierzoną progresywność.

Serd PW
31 grudnia 2021, 23:36
Kastore:
Potraktuj to jak odwrócone lore dżinna z Heroes 3
Nie bardzo rozumiem?

AmiDaDeer PW
2 stycznia 2022, 15:35
Kastore miał na myśli to, że wraz z wyoutowaniem się ze swoją tożsamością płciową również ulepszyłam swoje staty. :P

Drwal PW
2 stycznia 2022, 18:07
Współczuje tym co nie mogą się doprosić, by zmienić nick (np. Kuririn, Krasnold), bo jest coś znane i zakorzenione w Grocie. Widać "wystarczy" zmienić płeć i nie ma problemu nawet u jednego z najbardziej znanych użytkowników. :P

Kastore PW
2 stycznia 2022, 19:37
Drwal:
Widać "wystarczy" zmienić płeć
Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak ony.

Już dawno ktoś tam mówił, że zmiana nicka Hobbit w Amicus będzie się odbywać długo i ewolucyjnie, stąd się wziął Hobbicus.
Ale też Drwal ma trochę rację, bo np. taki don_komandor, który jest pewnie jeszcze bardziej znany, już może sobie zmienić nick na don_ko, a ostatnio na jakieś Lazy Man i nikt nie ma problemu z jego fejmem.

Kammer PW
2 stycznia 2022, 19:50
To w sumie ciekawa kwestia -- jak don_ko zmienił sobie nick, to niemal absolutnie nikt nie wiedział, że to jest don_ko.

Fandor PW
3 stycznia 2022, 16:03
Drwal nie spodziewałem się po Tobie tak żałosnego komentarza.

AmiDaDeer PW
3 stycznia 2022, 17:21
A ja nie odebrałam go jakoś negatywnie. Raczej jako zwrócenie uwagi, że inni "wielce znani" użytkownicy nie mogą zmieniać nicka przez (czasem słuszne, czasem niepotrzebne) widzimisię moderacji, podczas gdy ja musiałam tylko napisać do Acida z wyjaśnieniem sytuacji i sprawa została załatwiona bez większych problemów.

To be perfectly honest, byłam przygotowana na niezbyt przychylne komentarze ze strony niektórych użytkowników (jak i na to, by takowe zwyczajnie ignorować :P), ale na tę chwilę odczuwam akceptację ze strony grotowego community. Serdecznie Wam za to dziękuję! <3

Dru PW
3 stycznia 2022, 18:52
Szczerze mówiąc, jestem zdziwiony, że Acid na to pozwolił. Tu nie chodzi o lekką zmianę nicka, ale o zupełnie nowy profil. Czasem w życiu bywa tak, że człowiek zmienia się i jest to zrozumiałe, ale w tym przypadku ma to bezpośredni związek z funkcjonowaniem Smoczego forum.

Jak wiadomo Hobbit był użytkownikiem, z co najmniej piętnastoletnim stażem i związku z tym wyprodukował sporą ilość postów przez ten czas. Czy Acid wziął pod uwagę, że po tej zmianie, spora część tematów staje się mniej zrozumiała dla nowych użytkowników, a nawet traci sens?

Skoro Hobbit zmienił nazwę,pleć i w zasadzie jest teraz nową osobą, zwaną jako AmiDaDeer, to nie powinna mieć po prostu nowego profilu użytkowania, z informacją na forum, że wcześniej była Hobbitem? A stary profil Hobbicus/Hobbit zostawić w spokoju, jako nieaktywny. Dzięki temu zachowamy ciągłość tematów.

Drwal PW
3 stycznia 2022, 19:15
Dziwie się Fandor, że tak to odebrałeś. Nic złego nie napisałem nt. zmiany płci. Po prostu Hobbit (sorka za użycie starego nicka, ale tak jest mi łatwiej w tym kontekście) już parę razy ten nick zmienił/a, stąd uważam to za lekką niesprawiedliwość. Zwłaszcza, że sam mam możliwość zmiany nicków i staram się, by faktycznie nie było nadużyć. Grota to obecnie przede wszystkim relikt przeszłości, historii, naprawdę fajnej, wciąż bardzo pomocnej i faktycznie takie zmiany utrudniają czytanie i rozumienie forum.

Hobbitowi, co trzeba oddać, udało się za to rozruszać trochę forum. ;)

Kastore PW
3 stycznia 2022, 19:23
Fandor:
Drwal nie spodziewałem się po Tobie tak żałosnego komentarza.
Jak zwykle temat nie dotyczy Fandora, ale jest najbardziej poszkodowany.

Bajan PW
3 stycznia 2022, 20:09
Lew:
Szczerze mówiąc, jestem zdziwiony, że Acid na to pozwolił. Tu nie chodzi o lekką zmianę nicka, ale o zupełnie nowy profil. Czasem w życiu bywa tak, że człowiek zmienia się i jest to zrozumiałe, ale w tym przypadku ma to bezpośredni związek z funkcjonowaniem Smoczego forum.

Jak wiadomo Hobbit był użytkownikiem, z co najmniej piętnastoletnim stażem i związku z tym wyprodukował sporą ilość postów przez ten czas. Czy Acid wziął pod uwagę, że po tej zmianie, spora część tematów staje się mniej zrozumiała dla nowych użytkowników, a nawet traci sens?

Skoro Hobbit zmienił nazwę,pleć i w zasadzie jest teraz nową osobą, zwaną jako AmiDaDeer, to nie powinna mieć po prostu nowego profilu użytkowania, z informacją na forum, że wcześniej była Hobbitem? A stary profil Hobbicus/Hobbit zostawić w spokoju, jako nieaktywny. Dzięki temu zachowamy ciągłość tematów.

To nie ma związku z funkcjonowaniem forum. Jego stare posty nadal są czytelne i nie tracą na merytoryczności. Nikt nie będzie w starych postach niczego się doszukiwał, to już nie są czasy te dla for internetowych. Nowych użytkowników jak na lekarstwo. To są fakty. Tworzenie dwóch profili to jest właśnie komplikowanie, całkowicie zbędne.

Nicolai PW
4 stycznia 2022, 16:13
Drwal:
Drwal nie spodziewałem się po Tobie tak żałosnego komentarza.
A co niby było żałosne? Drwal słusznie zwrócił uwagę, że brakuje nam przejrzystości przy wydawaniu zgód na zmianę nicka. Górski nie dostał ani jednego a tutaj poszła bodaj długa. Według mnie warto byłoby przedyskutować sprawę. Osobiście jestem za liberalizacją zasad, co Wy o tym sądzicie? Jeśli ktoś się nie czuje ze starym nickiem to niezależnie od pobudek, moglibyśmy mu pomóc.

Kastore PW
4 stycznia 2022, 17:55
W ogóle Ami Da Deer brzmi bardzo rapersko.
Nicolai:
Osobiście jestem za liberalizacją zasad, co Wy o tym sądzicie?
Uważam, że takie przejście z postawy bardzo konserwatywnej na liberalną wprowadziłoby sprzeczność w funkcjonowaniu Groty, co byłoby jej zaletą, gdyż więcej osób przyjmowałoby te same zasady, podobnie jak np. w Kościele Katolickim istnieją sprzeczne ruchy, jeden mówiący, że religia jest nie do pogodzenia z nauką oraz drugi, że religia i nauka sobie nie przeszkadzają, gdzie oba nurty należą do tej samej doktryny.

Alistair PW
4 stycznia 2022, 20:43
Moim skromnym zdaniem akurat zmiana płci jest wystarczającym argumentem za równoczesną zmianą nicka. Choć może faktycznie lepiej by było założyć nowe konto.

Tarnoob PW
8 stycznia 2022, 11:42
Chyba dorzucę swoje trzy grosze[1] musztardy po obiedzie, a co mi szkodzi. To może być największe ożywienie Groty od czasu „zniesmaczonego” komentarza o Paulu Romero. ^_^

Po pierwsze:

Zacznę od moralizatorskiego pouczenia, że zmienić to można piec, a nie płeć. To nie jest wątek do wykładania, o co chodzi, ale chciałem tylko uprzedzić, że sporo ludzi jest mniej wyrozumiałych niż Ami. Można się naciąć na oburzenie, że ktoś nie używa słowa „tranzycja”, „poprawa”, „korekta”, „korekcja” albo chociaż „przemiana” lub nawet „modyfikacja”.

Dodam też, że tutaj wcale nie musiało dojść do żadnej „zmiany”, tranzycji itp. procesów. Możliwe, że Ami zna część użytkowników osobiście i oni wiedzą więcej, przez co łatwiej im zinterpretować i zdiagnozować tę zmianę nicka razem z jego rodzajem płciowym (ang. gender) – wolę w to nie wnikać. Wierzę, że na forum ludzie mają prawo ukrywać swoją płeć i w sumie przypadek Alamara też zostawia wątpliwości, bo ma raczej żeńskie portreciki i jeszcze czasem się podpisuje jako „długoucha”, zwłaszcza w komentarzach moderatorskich. Jeśli Ami nie zna kogoś osobiście, to ten użytkownik chyba nie ma jak wykluczyć, że to właśnie poprzedni nick kontrastował z płcią „biologiczną” (wrodzoną płcią zewnętrzną) itp. Te historie potrafią być serio skomplikowane.

Po drugie:

Drwala raczej bronię i zakładam dobrą wolę. Jasne, to może brzmieć jak odmawianie ludziom prawa do zmiany nicka – albo przynajmniej zmiany jego rodzaju płciowego – ale Ami dobrze prawi, że tu mogło chodzić o drugą stronę medalu, czyli dość nierówne traktowanie takich przypadków i innych. W sumie to takie wyjątkowe traktowanie może też szkodzić ludziom trans, bo buduje presję na to, żeby wyjawiali powód zmiany nicka, a pewnie nie każdy na tyle ufa władzom Groty i moim zdaniem nie musi. Dlatego słowa Fandora o „żałosności” wpisu Drwala uważam za trochę przesadzone. Nicolai ma rację, że jest o czym dyskutować i tak jak on i Kastore też się przychylam do liberalizacji.

Po trzecie:

Kastore:
Jak zwykle temat nie dotyczy Fandora, ale jest najbardziej poszkodowany.

Akurat tutaj się z Kastorem nie zgodzę. To prawda, że trochę męczący i podejrzani są ci różni „zbawcy” i „protektorzy” broniący innej grupy i właściwie nieswojego interesu, może poza interesem dość nieczystym jak własna reputacja. Tak, mówię tu o męskich feministach, gojach-filosemitach itp. Można by długo o tym dywagować, ale od tego jest inny dział. Chcę tylko przypomnieć, że nie wiemy, jakie licho stoi za nickiem Fandor; w polskim kontekście to brzmi męsko i chyba Fandor posługuje się właśnie męskim rodzajem, ale to już jego sprawa, jaką ma przeszłość i plany na przyszłość.

Po czwarte:

Były propozycje nowego konta w takich wypadkach jak Ami. Nie mam jasnego zdania, ale mam dwa argumenty przeciw:

1) moim zdaniem ludzie mają prawo ukrywać swoje przeszłe dane – jak właśnie pseudonim; nie zdziwię się, jeśli to regulują przepisy jak RODO[2];

2) to byłby trochę ryzykowny precedens, otwierający furtkę do multikonta (pacynki) dla każdego użytkownika. W dodatku:
i) niektórzy zmieniają swoją tożsamość wielokrotnie (są tzw. detranzycje),
ii) coraz więcej ludzi uznaje wielość płci.

Zakładanie osobnego konta przy każdej „aktualizacji” byłoby trochę chaotyczne. xd


[1] Widać, że skończyło się na czterech groszach. :v
[2] z drugiej strony nowe konto da się pogodzić z ukrywaniem starego nicku, zastępując go czymś jak „pewien grotowicz” itp. zapchajdziurami.

Tarnoob PW
1 lutego 2022, 16:01
Jeszcze dodam komentarz, który w sumie pasuje do innego działu, ale wiąże się z tym tematem tutaj.

Te nieporozumienia przez zmiany nicków można by ograniczyć, gdyby w profilu była opcja wpisania ich. Niech to będzie opcja – ja tam nie kryję, że gdzieś do 2010 roku nazywałem się tutaj Tarnum (jak ten z JB), Ami chyba też nie kryje swojej przeszłości – tak jak rodzeństwo Wachowskich – ale są ludzie, dla których to drażliwy temat. Nie zdziwię się, jeśli RODO chroni prawo do usuwania takich danych, nawet jeśli to tylko pseudonim.

Już dawno proponowałem opcję autobiogramu użytkownika, tak jak w JB, tyle że w innym celu – podobnym do CV, tak jak np. strony wikipedystów. Zmiany nicka to też przykład takiej informacji techniczno-autentycznej, o człowieku.
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16
temat: Zmiany, tudzież ogłoszenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel