Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Heroes III: Day of Reckoning
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22

Mistrz PW
1 stycznia 2022, 23:07
Zgadzam się z przedmówcą. Opcjonalne miasta, alternatywne jednostki itp., trochę kłócą się z prostotą HoMM3.

Mam pytanie, czy biały tygrys będzie miał jeźdźca? Tak? Nie? Dlaczego?

A Tirith w H3 nawiązuje (tak sądzę) do nazwy stolicy Gondoru.

Trith PW
1 stycznia 2022, 23:37
Ci którzy nie będą chcieli niczego wyłączać po prostu to zrobią. A ci którym nie przypadną do gustu potencjalne zmiany balansowe na przykład Sokolego Oka będą mieli opcję, i nie będą marudzić że zostało zmienione coś, co im akurat pasowało. Naszą filozofią projektową jest iż lepiej jest dać użytkownikowi możliwość wyłączenia pewnych zmian niż dać im tylko możliwość niezainstalowania naszej dystrybucji.

Biały tygrys nie będzie miał jeźdźcy, w H4 też nie miał i nie będzie to precedens bo na piekielnych ogarach też nikt nie siedzi.

Ja tam nie wiem co do czego jest gdzie nawiązaniem, mój nick jest taki jaki jest bez szczególnej przyczyny.

planetavril PW
1 stycznia 2022, 23:59
I'm wait for this Expansion

VIP PW
2 stycznia 2022, 11:09
Super projekt! Wyczekiwałem ;). Dobra robota! Dodatek do czystego h3 Complete (bez Era/Wog, VCMI). Tylko C++/dll i Miecz Mrozu jako art :D. To tak musiało się stać po Kronikach :PP. Jak jeszcze możliwość zmieniania/dodawania przez moderów to czapki z głów.

Zachari PW
2 stycznia 2022, 14:07
Cudownie to wygląda <3

traümatanzer PW
2 stycznia 2022, 15:15
Gratuluje i mocno kibicuje.

edeksumo PW
2 stycznia 2022, 15:19
Jeśli to wyjdzie to największa wadą będzie brak kompatybilności z HoTA.

AmiDaDeer PW
2 stycznia 2022, 15:37
Kompatybilności nie możemy potwierdzić, jako że nie możemy decydować o tym bez uwzględnienia zdania HotA Crew - niemniej mamy potencjalną możliwość współpracy na uwadze.

J. M. Sower PW
2 stycznia 2022, 15:39
Skoro mamy swobodę informowania o udziale, to informuję, że miałem swój epizodyczny udział w usprawnianiu warstwy wizualnej, choć dotyczył on rzeczy póki co zbytnio nie pokazanych. Myślę, że trzymają one poziom jaki prezentowaliśmy w ToW, a nawet wyglądają lepiej od niektórych naszych starszych prac. Co do tych, które jeszcze nie są na najwyższym poziomie (z czym się zgadzam), myślę, że z czasem zostaną do niego doprowadzone. Może jeszcze samemu zdarzy mi się co nieco nad czymś podłubać, bo lubię nanosić takie poprawki (o ile mnie do tego dopuszczą, bo ostatnie moje poprawki forsowałem nie bez oporu i chodzenia na kompromisy z prowadzącymi projekt ;D ). Podsumowując myślę, że mogę zapewnić, iż projekt jest naprawdę obiecujący i sam jestem ciekaw co z tego dalej wyniknie.

zeryss PW
2 stycznia 2022, 16:47
there is some news on this

Zachari PW
2 stycznia 2022, 17:50
Ciekawe w sumie czy gaj zostanie jakoś ulokowany w fabule skoro zamierzają go dodać

DragonKing PW
2 stycznia 2022, 21:14
Bajan może mieć trochę racji z tym, że ten zamek wygląda jak Gaj, ale jednak chyba te niefioletowe części mają zbytnio taki lodowy kolor, aby to był rzeczywiście Gaj

Górski Krasnolud PW
3 stycznia 2022, 09:21
Hmmm... ilość modów, które już się pojawiły (i jeszcze pewnie pojawią) do trójki przypomina mi nieco kartę "Na Czasie" YouTube'a. Mamy do czynienia z taką ilością co raz to nowszych i nowszych materiałów, że oglądanie ich dla wielu staje się po prostu przejawem konsupcjonizmu.

Nie mam co prawda w naturze krytykować nowych projektów (to dość mocno podcina skrzydła) ale cóż... po komentarzach, jakie czytam, niektórych ludzi najbardziej po prostu ciekawi to (tak wnioskuję), ile to jeszcze frakcji zostanie dodanych do Heroesa 3. Jedna? Dwie? Może pięć?

Tylko, że tutaj już co raz bardziej chodzi o liczby, tak ja to przynajmniej odbieram. Czy każdy będzie potrafił docenić powstałe nowości, czy będzie to jedynie kwestia krótkiego zachwytu? To już kwestia każdego z osobna.

Mam nadzieję, że nikogo nie urażę, ale wg mnie modowanie trójki jest już po prostu nudne i na siłę. To gra która już sobie liczy ponad dwie dekady, jej mechaniki są przestarzałe, a "świeżość" nieco sztucznie podtrzymywana przez fanów.

Mnie osobiście znacznie bardziej cieszy, że mody do Heroes VII zaczęły się rozkręcać (kibicuję Pointerowi, flapdzakowi... Kurkowi, gdyby jednak powrócił)
Heroes IV Ultimate Edition również jest świetną sprawą, ponieważ pierwszy raz widziałem, aby ktoś wprowadził nową jednostkę do czwórki, nawet jeśli jest to w pełni skopiowany Baron Von Tarkin, rzadko się go widzi w grze, a taki "Piekielny Lisz" faktycznie jest nieco bardziej demoniczną opcją, niż Jadowity Pomiot :)

avatar PW
3 stycznia 2022, 09:58
Zachari:
Ciekawe w sumie czy gaj zostanie jakoś ulokowany w fabule skoro zamierzają go dodać

Sądzę, że nowe okienka dialogowe (te na filmie między Gelu a Falagarem) zostały zrobione specjalnie pod nową fabułę, która będzie konstruowana właśnie pod takie interakcję między bohaterami. Co pewnie implikuje tezę, że każda nowa frakcja będzie miała rozbudowaną część fabularną.

Lord Hawk PW
3 stycznia 2022, 11:18
Górski Krasnolud:
Nie mam co prawda w naturze krytykować nowych projektów (to dość mocno podcina skrzydła) ale cóż... po komentarzach, jakie czytam, niektórych ludzi najbardziej po prostu ciekawi to (tak wnioskuję), ile to jeszcze frakcji zostanie dodanych do Heroesa 3. Jedna? Dwie? Może pięć?

Tylko, że tutaj już co raz bardziej chodzi o liczby, tak ja to przynajmniej odbieram. Czy każdy będzie potrafił docenić powstałe nowości, czy będzie to jedynie kwestia krótkiego zachwytu? To już kwestia każdego z osobna.

Wydaje mi się, że trochę zbyt surowo to oceniasz. Ponieważ, ludzie znają już projetky MDT i nawet mogli je od dawna sprawdzić. Więc jeśli ktoś taki widzi ten zwiastun, który z jednej strony mało co pokazuje, z drugiej pokazuje bardzo dużo. Bo kilka nowych frakcji, w tym te co już były podziwiane i sprawdzone, z drugiej 2 nowe [w zasadzie jedna nowa i to zaskoczenie dla wszystkich i druga odnowiona]. To ludzi ciekawi ile ich będzie docelowo.
Sam to tak odbieram, że skoro tyle lat mieliśmy co roku ulepszaną HOTE, gdzie co prawda była nowa zawartość, ale tylko 1 nowe miasto i od paru lat cudowna wiadomość że dadzą radę dodać kolejne, to to że nagle jest zapowiedź nowego dodatku, gdzie wychodzi na to że będzie ich więcej, to zwykła ciekawość wychodzi.
Zaś żeby oceniać każdą z osobna, to ogólnie można tylko 1, docelowo Vori, czyli to śnieżne i też są komentarze ludzi którzy na tym się skupiają i nawet piszą co myślą i czy to ostateczne wersje. Reszta to tylko modele na mapie [zarówno jednostki, oraz budynki i artefakty]. Więc trudno coś o tym powiedzieć.
Jednak skoro już się każdy rozpisał i nawet podsumowanie wpadło, to od siebie dodam co widzę na filmie. Otóż poza tymi śnieżnymi jednostkami [u bohatera i jako przeciwnicy], to jest też jednostka z miasta Dwór [Mandragora], z Forge [Goblin z blasterem], czy odniowione Grove [nowy model pajęczej królowej, choć model przypomina pajęczego wojownika z wyglądu, wraz z siedliskiem], jak i jednostki alternatywne znane z "The Tides of War", także zrobione już jakiś czas temu przez MDT team. Więc raczej zawartość też znana, jeśli chodzi o wykonanie. Poza Vori, które zapewne jest największą niespodzianką, oraz odnowionym Grove, które już było w reklamowane jakiś czas temu [grafika kilka postów wyżej].
To ludzi raczej w tym momencie interesuje, czy to będą pełne miasta jako dodatkowe, czy tylko pojedyncze jednostki i 1 nowe pełne miasto [bo tylko 1 widać]. I zapewne przy kolejnych zwiastunach, gdzie będzie więcej wiadomo, to i skupienie będzie bardziej na jakości poszczególnych fragmentów. Na ten moment to raczej coś na zasadzie "wow, serio tyle upchacie, czy skończy się na obietnicach jak wczesne wizje HOTA crew?". Zaś z czasem to pewnie będzie to tak, że nawet pojedyncza nowa jednostka lub artefakt, czy nawet dekoracja, będzie oceniana indywidualnie, a przynajmniej tak to było przy innych modach czy dodatkach.

Górski Krasnolud:
Mam nadzieję, że nikogo nie urażę, ale wg mnie modowanie trójki jest już po prostu nudne i na siłę. To gra która już sobie liczy ponad dwie dekady, jej mechaniki są przestarzałe, a "świeżość" nieco sztucznie podtrzymywana przez fanów.

To Twoja opinia i masz do niej prawo. Jednak raczej takie nowości nie są skierowane do ludzi którym się trójka "znudziła", a bardziej do tych którzy mimo upływu lat, nadal mają taką samą radochę. Z tym że o ile dla ludzi właśnie ta monotonia i sprawdzony system może być lepszy niż, nowości [np. H4, H6] i wolą właśnie tą mechanikę, to nie znaczy że wystarczy ciupać 20 lat w SoD. Właśnie takie modyfikacje i dodatki, które nie zmieniają za dużo, ale dodają ciekawą treść i przez to urozmaicają rozgrywkę, bo niby znasz na pamieć, a jednak odkrywasz coś nowego, to jest to co przedłuża zainteresowanie [raczej nie na siłę, bo wtedy by to chwilę trwało i potem by każdy zapomniał].
Dlatego właśnie taki projekt wydaje się bardziej do tych co połamali zęby na tej grze, a mimo to że nie chcą z niej zrezygnować, to też ucieszą się z nowej zawartości. Więc póki ludziom się chcę coś dodawać, oraz brać za tak ambitne projekty [które pewnie jakby były oficjalnie wydawane przez właściciela marki, to każdy by kupił], oraz są ludzie którzy na nie czekają i chcą w nie grać, to też oznacza jak gra nadal jest dla ludzi hotliwa. Inaczej każdy by siedział tylko przy najnowszych częściach i czekał na kolejną, a jednak tak nie jest. Więc jak to mówią "Podaż dyktuje warunki gry".

Kastore PW
3 stycznia 2022, 14:46
Górski Krasnolud:
a taki "Piekielny Lisz" faktycznie jest nieco bardziej demoniczną opcją, niż Jadowity Pomiot :)
To jest dopiero robienie czegoś na siłę, bo mamy teraz na 3. poziomie dwie jednostki Nekropolii, a przymiotnik "piekielny" został dodany tylko dlatego, że komuś się przypomniało, że miała to być jednostka Inferno. Jadowity pomiot swoją drogą jest jedną z moich ulubionych jednostek, bo ładnie się wpasowuje do frakcji złych kosmitów, którzy wyglądają jak diabły.

Ja mam z MDT taki problem, że nie bardzo wiem, co to za jednostka moderska i czym się zajmuje. WoG Team, wiadomo, pracował nad WoG-iem, HotA Crew zajmuje się dodatkiem HotA, ale już nie ma takiego moda jak MDT. Kiedyś było jakieś Tides of War chyba od MDT, ale nie wiem czy Day of Reckoning to to samo ze zmienioną nazwą czy co? Swoją drogą Day of Reckoning brzmi, jakby zawartość moda miała trwać bardzo krótko.

AmiDaDeer PW
3 stycznia 2022, 14:59
No wiesz, nie wszystkie kampanie z AB dotyczyły Ostrza Armagedonu. :P

MDT natomiast zajmuje się... no, głównie moddingiem. Tworzeniem assetów i pomysłów na wykorzystanie tych assetów. Współpraca DoR i MDT mniej więcej na tym polega.

PS. Trochę mnie zastanawia, a trochę też cieszy to, że najwyraźniej nikt nie zwrócił uwagi na oprawę dźwiękową teasera. A jest tam więcej nawiązań niż do wyłącznie serii HoMM.

Kastore PW
3 stycznia 2022, 15:04
Ja zwróciłem uwagę, że to pewnie Twoje, głównie po brzmieniu instrumentów, ale nie wiem, do czego to nawiązuje.

DragonKing PW
3 stycznia 2022, 15:10
Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy zaprzestać modowania heroesa, skoro ta gra dalej ma swoje community i jest chętnie grana, pomimo upływu tych 20 lat

Kertra PW
3 stycznia 2022, 15:23
Projekt fantastyczny i życzę powodzenia, aby wszystko się udało!:D
Korzystając z okazji, to mam pytanie i wiem że nie powinienem pytać w tym temacie, ale czy wiecie może w jaki sposób w pliku exe, zmienić położenie tekstu np. opis surowców? Chodzi o wycentrowanie tekstu. W wersjach Complete, albo dodatkach, tekst jest nieco przesunięty w lewo w textboxach, przez co nie jest po środku. W podstawce natomiast tekst jest poprawnie wycentrowany. Na heroescommunity pytałem, ale osoba która zna się na hex edycji, napisała mi że to czarna plama modingu heroes, nikt nie wie jak to naprawić. Próbowałem sam przy pomocy kilku programów, trochę się znam na hex edycji, no ale niestety bezskutecznie :/

strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22
temat: Heroes III: Day of Reckoning

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel