Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10

Exo PW
6 grudnia 2021, 03:53
Hereos 7.5 zwany inaczej Ultimate
To z owego moda pochodzi Inferno oraz Tower czyli dwa nowe w pełni grywalne miasta, które praktycznie nie odstaja w żadnym stopniu od reszty ktoś nie obeznany w temacie mógłby powiedzieć ze są one integralna częścią gry a nie modem.

Bardziej niż ich stronę polecałbym Discroda aby być w pełni na bieżąco z informacjami.

Problem u Pointer to zapewne brak czasu biorąc pod uwagę w jak sprinterskim tempie jest rozwijane Hereos 7.5 i jak masę fenomenalnych rzeczy mamy dodane już nawet alternatywy nie są problemem i zaczynają wchodzić z aktualizacji na aktualizacje, to mod pack jest strasznie do tylu nie umniejszam tego co Pointer dotychczas zrobił ale jedna osoba to jedna osoba a zorganizowana ekipa to co innego.

Wiadomo ze oba mody nie są w stanie ze sobą współgrać, trzeba jednego wybrać

Kammer PW
6 grudnia 2021, 12:04
Hmm, będę musiał jeszcze raz odpalić H7.5, bo jak ostatnio grałem, to i Inferno, i Wieża nie zachwycały graficznie, strasznie monochromatyczne były.

Pointer PW
18 grudnia 2021, 22:28
Cytat:
Hmm, będę musiał jeszcze raz odpalić H7.5, bo jak ostatnio grałem, to i Inferno, i Wieża nie zachwycały graficznie, strasznie monochromatyczne były.

Inferno to w zasadzie ekran miasta żywcem z h6, jednostki w dużej mierze też, więc tam bym się graficznie nie czepiał. Tower to już czysto autorska wizja twórców, choć ekran miasta nawiązuje do Towera z h3. Ale jak wspomniał Exo
Cytat:
w jak sprinterskim tempie jest rozwijane Hereos 7.5 i jak masę fenomenalnych rzeczy mamy dodane
to podejrzewam, że wersja, którą znasz, a nawet której ja używam aktualnie w PMP jest już mocno nieaktualna.

Cytat:
praktycznie nie odstaja w żadnym stopniu od reszty ktoś nie obeznany w temacie mógłby powiedzieć ze są one integralna częścią gry a nie modem

No nie do końca się z Tobą zgodzę. W Inferno niektóre rzeczy są dość mocno udziwnione, jak chociażby statystyki Ifryta (obrona 1) czy, moim subiektywnym zdaniem, nieco niepotrzebne przesunięcia już istniejących w grze jednostek w ich poziomach i statystykach (Ifryt i Sukkub). Częściowo zmieniam to w trakcie integrowania Inferno z moją paczką modów. Celowo użyłem tu słowa "zmieniam", a nie "naprawiam", bo wiem, że mogą się znaleźć gracze, którzy wolą tą oryginalną wersję z Ultimate Edition, ale nie zmienia to faktu, że widać tu odstawanie od oryginalnych jednostek. Co do Towera, to mam wrażenie, że jednostki z tej frakcji bez wsparcia swoich rodziych bohaterów i zdolności rasowej stają się nieco "bezradne". Tego zjawiska nie ma w żadnej oryginalnej frakcji. Oczywiście, że zdolność rasowa wspiera przede wszystkim rodzime jednostki, ale nie ma w żadnej innej frakcji sytuacji, w której zdolność samej jednostki opierała się na poziomie rozwoju zdolności rasowej bohatera (jeśli się mylę, sprostujcie).

Cytat:
Wiadomo ze oba mody nie są w stanie ze sobą współgrać, trzeba jednego wybrać

Staram się jak mogę i myślę nad rozwiązaniem tego problemu, ale jak słusznie zauważasz
Cytat:
Problem u Pointer to zapewne brak czasu
, jakbyś w mój kalendarz zajrzał :P

Pointer PW
2 stycznia 2022, 10:35
Nowości na Nowy Rok!

Zapraszam do grania i testowania najnowszej wersji Pointer's Mod Pack 2.0.

Paczka nie powstałaby oczywiście w tej formie, gdyby nie zasługi innych moderów, w tym: Slyen (Heroes 7.5), Lordgraa (WPU), AcidDragon (AC Mod), Antalyan (UCP) oraz autorów innych mniejszych modyfikacji. Nie brakuje oczywiście także zmian wprowadzonych stricte przeze mnie. Wprowadziłem też parę zmian w wyżej wspomnianych modach w celu uczynienia ich bardziej kompatybilnymi ze sobą wzajemnie oraz z moimi zmianami. A oto lista głównych zmian i modyfikacji, które zawiera paczka:

1. Nowe frakcje Inferno i Tower.
2. AC Mod kompatybilny z Trial by Fire oraz uzupełniony o alternatywy dla Fortecy, Inferno i Wieży.
3. Dodatkowe nowe alternatywy dla 6 pozostałych frakcji (lista wszystkich alternatyw w tym poście.
4. Łącznie ponad 100 nowych bohaterów dla wszystkich frakcji oprócz Wieży (tu wkrótce), w tym odblokowani bohaterowie z kampanii, z Zaginionych Opowieści, niemal wszyscy bohaterowie z Heroes 6 i Heroes 5 oraz kilku z Heroes 3.
5. Kilku zupełnie nowych bohaterów mojego autorstwa z nowymi specjalnościami.
6. Odblokowane artefakty kampanijne plus trochę nowych artefaktów.
7. Debugi i nowe umiejętności jednostek z UCP.
8. Kilka czarów i artefaktów z WPU.
9. Poprawiony balans między Mocą a Magią (obniżona siła większości czarów).
10.Kilka nowych jednostek spoza alternatyw, w tym 3 z 4 neutralnych Smoków z h3: Błękitny, Kryształowy i Rdzawy.
11.Być może jeszcze parę drobniejszych zmian, o których sam już zapomniałem ;)

Liczę na odzew odnośnie potencjalnych bugów i niedopracowań, które zauważycie podczas gry. Życzę Wam wszystkiego dobrego w 2022 roku i samych wygranych partii w Heroski!

P.S. Aby zainstalować moda, wystarczy wrzucić zawartość folderu, czyli foldery CookedPC, CustomMaps i Localization do głównego folderu MMH7Game. Przed instalacją polecam zrobić kopie podmienianych folderów, inaczej nie da się wyinstalować moda.

Pointer PW
21 lutego 2022, 11:10
Nie było żadnego odzewu, więc nie wiem nawet czy ktoś z Was testował najnowszą wersję mojej paczki modów. Teraz jednak przymierzam się do pewnej rewolucji w kwestii Pointer's Mod Pack. Po rozmowach ze Slyenem, postanowiłem zintegrować Pointer's Mod Pack z Heroes 7.5 Ultimate Edition. Trochę to potrwa, więc nowej wersji nie spodziewajcie się zbyt szybko, ale myślę, że przy zyskującym na popularności H7.5 będzie to lepszym rozwiązaniem. Mam jednak dylemat i chciałbym poznać Waszą opinię: czy Pointer's Mod Pack powinien zawierać w sobie Heroes 7.5, będąc tym samym potężną paczką o objętości >10GB, a w przyszłości, wraz z pojawieniem się kolejnych frakcji jeszcze większą? Czy może powinien być mniejszą paczką, ale wymagać uprzedniego zainstalowania Ultimate Edition, bo wciąż z nią zintegrowaną?

Tymczasem mam nadzieję na jakiś odzew z wrzuconej na początku roku wersji, aby uniknąć powielenia ewentualnych błędów w nowszej wersji.

klimat93 PW
22 lutego 2022, 06:37
@Pointer
Myślę że można by to zrobić w jednej "dużej" paczce skoro i tak bez Ultimate mod nie będzie Działał.

Pograłem trochę i Tower jest spoko przydała by się większa ilość bohaterów ale liczę że ktoś już nad tym pracuje :), przydałby się też balans początkowych jednostek Strażnik jest za silny z kolei łucznik za słaby nawet ta umiejętność szybko przestaje dawać wymierne efekty.

Demony dalej są przynajmniej dla mnie nie grywalną nacją ekonomia zamku leży i kwiczy choć to może tylko moje odczucia.

Są pomniejsze błędy ale wiadomo nie usuniesz takich w 100% z resztą nie "psuły" mi one rozgrywki najbardziej irytujący był taki że w lochu przestawał działać efekt budynku zadającego 40dmg od trucizny przez 3 tury.

Jak pogram trochę więcej to może jeszcze coś znajdę na razie tyle

JNY-A3 PW
6 marca 2022, 11:01
Link nie działa.

klimat93 PW
26 listopada 2022, 20:18
@Pointer
Czy jest szansa na jakieś info o modzie, pracujesz może nad następną wersją (2,1) lub czymś większym (3.0)?

Pointer PW
13 kwietnia 2023, 23:27
klimat93:
Czy jest szansa na jakieś info o modzie, pracujesz może nad następną wersją (2,1) lub czymś większym (3.0)?

Jest szansa, a konkretnie: stało się! Pointer's Mod Pack 3.0 gotowy do pobrania!

Co dodaje ta wersja moda?

1. Bazą jest, tak jak dotąd, AC Mod, rozbudowany o alternatywy dla Fortecy i nowych frakcji oraz o kilka nowych alternatyw dla frakcji podstawowych.

2. Nowi bohaterowie, w tym pochodzący z H6, H5, H4, H3 oraz całkiem nowi.

3. Nowe artefakty.

4. Zmiana większości specjalizacji bohaterów zaczerpnięta z moda Heroes 7.5 (podziękowania dla Slyena i ekipy).

5. Nowe pola bitwy rodem z moda "New Arenas Mod 1.3"

6. Nowe czary (z H7.5, z WPU Mod oraz własne).

7. Poprawiony balans między bohaterami magii i mocy (osłabione czary, nowy skill - Interferencja, na wzór HotA).

8. Klika innych kosmetycznych zmian.

9. No i oczywiście nowe frakcje*: Inferno, Świątynia, Wieża oraz Cytadela. I tu podziękowania dla autorów, czyli Slyena i ekipy tworzącej H7.5 oraz flapdzaka - autora Cytadeli.

*Frakcje musiały zostać dostosowane do mojego moda, żeby zachować balans, stąd też w line-upach pojawiły się pewne zmiany. Największe dotyczą Inferno, niewielkie zaś Świątyni i Wieży. Slyen wyraził swego czasu zgodę na użycie jego prac w moim modzie, nie miał także nic przeciwko pewnym zmianom. W Cytadeli niemal nie dokonałem żadnych modyfikcji, gdyż flapdzak swego czasu pisał, że nie wyraż zgody na jakiekolwiek zmiany w jego frakcji, stąd też tam dodałem jedynie jedną alternatywną jednostkę nie zmieniając niczego więcej.

I teraz najważniejsza kwestia.

Mod jest do pobrania w kilku paczkach:

WŁAŚCIWA CZĘŚĆ MODA,

POLA BITWY

oraz frakcje

INFERNO, SANCTUARY, TOWER, CITADEL.

Podział wynika nie tylko z wielkości całej paczki, ale przed wszystkim z tego, że docelowo nowe elementy mają być opcjonalne. Teoretycznie można więc pobrać sobie mod, ale nie wgrywać jakiejś frakcji lub nowych pól bitew. Jedyną częścią obligatoryjną jest "właściwa część moda". A zatem po pobraniu wybranych elementów i wgraniu ich do odpowiedniego folderu z grą należy odpalić edytora, aby plik Config wyzerował linijki odpowiadające za niepobrane elementy, zapisać zmiany i gotowe. Tak jak mówię, jest to teoretyczne, powinno zadziałać, ale w przyszłości planuję po prostu stworzyć oddzielne pliki Config dla różnych kombinacji moda ;)

Krótka instrukcja instalacji:

1. Znajdź folder /MMH7Game i zrób jego backup (jakby coś poszło nie tak, ale także jakbyś chciał wyinstalować mod).
2. Rozpakuj pobrane paczki z elementami moda.
3. Zawartość paczek (czyli zwykle folder /CookedPC, ewentualnie /CustomMaps oraz /Localization) skopiuj do folderu /MMH7Game. Zawsze zaczynaj od "BASE", czyli właściwej części moda. Reszta w dowolnej kolejności.
4. Jeśli nie ściągałeś wszystkiego, odpal Edytor Gry i zapisz zmiany po odpaleniu. Jeśli ściągnąłeś całość, pomiń ten punkt.
5. Możesz grać!

P.S. Frakcja Cove jest w przygotowaniu, nie porzuciłem prac. A część jednostek, które się tam pojawią znajdziecie w modzie jako neutrale ;) Udanej zabawy!

P.P.S. Zgłaszajcie ewentualne błędy, na pewno jest coś, co umknęło mojej uwadze.

Andruids PW
13 kwietnia 2023, 23:46
O grubo.

MartinoPL PW
15 kwietnia 2023, 14:09
Bardzo ciekawy mod. Pograłem trochę i znalazłem kilka błędów:
- W niektórych jednostkach w Heropedii nie chcą się wyświetlać polskie znaki
- Kapłanka porusza się jakby lewitowała
- Czasami bitwa nie chce się załadować kiedy w swojej armii mam alternatywne jednostki
- Animacja strzału i umierania dla jednostki Corsair źle działa
- We frakcji Inferno obrazek Rady Miasta jest zbugowany, a budynku Nightmare Pasture nie da się zbudować, mimo że spełniłem wymagania

A co do samych alternatywnych jednostek to uważam, że jest ich za dużo. Powinno ich być nie więcej niż 3 na frakcję. Na przykład dla Akademii ograniczyło się do pomalowania golema na inne kolory i już mamy "nową" jednstkę. Z kolei w Nekropolii, Zombi i Spooky Bear to przemalowane odpowiednio Ork z Twierdzy i Niedźwiedź z Fortecy. Rozumiem, że nie było za bardzo co dodać do tych frakcji, ale takie dodawanie na siłę alternatyw to nie jest dobry pomysł. Nigdy też nie podobał mi się pomysł w Heroes 7.5, aby stworzyć dodatkowe jednostki typu Boska Kapłanka. I jeszcze dodanie do jednostek neutralnych trzech smoków to nie był dobry pomysł. Jedną z niewielu rzeczy za jakie chwalę Heroes 6 to mało smoków. Przy dużej ich liczbie tracą na wyjątkowości.

Nie bierz tego do siebie, Pointer. Zdaję sobie sprawę, że zrobienie tego moda wymagało OGROMU pracy i jestem pod wrażeniem. To jest tylko moje czysto subiektywne zdanie odnośnie alternatyw. Wszystkim nie dogodzisz.

Możesz też sprawdzić moda Heroes 7 Resurrection: https://www.moddb.com/games/might-magic-heroes-vii/downloads/heroes-of-might-and-magic-7-resurrection. Stworzył go Valentine, który swego czasu był mocno zaangażowany w tworzenie Heroes 7.5, ale odszedł z zespołu ponieważ miał inną wizję co do przyszłości moda. Jest tu kilka jednostek, których nie znajdziesz w Heroes 7.5.

Jest jeszcze mod H7 MOD BY M.B: http://www.hommdb.com/mods/heroes7/h7-improved/. W tym modzie są tylko oficjalne frakcje, ale znajdziesz tu Kapłankę, która wygląda jepiej niż w twoim modzie.

Tak czy inaczej, mam nadzieję, że Cię nie obraziłem taką krytyką. Powtarzam, mimo wszystko jestem pod ogromnym wrażeniem. Powodzenia w dalszym udoskonalaniu moda.

Pointer PW
16 kwietnia 2023, 12:39
@MartinoPL

Po pierwsze dzięki wielkie za opinie i raport z błędów. Wezmę to wszystko pod uwagę. A poniżej nieco więcej szczegółów w odniesieniu do tego, co napisałeś.

Cytat:
W niektórych jednostkach w Heropedii nie chcą się wyświetlać polskie znaki

Ogólnie tłumaczenia wymagają jeszcze dopracowania. Część plików tłumaczeń jest skopiowana od Slyena i wymagają dopracowania, bo widać, że autor nie zna polskiego. Z kolei w moich jednostkach okazało się, że kodowanie znaków polskich jest inne niż typowo podczas pisania (np. Alt+S itp.) Postaram się te tłumaczenia wkrótce poprawić.

Cytat:
Kapłanka porusza się jakby lewitowała

Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Ale akurat animacje kapłanki jako istoty niemal duchowej odpowiadają mniej więcej temu, czego oczekiwałem, choć oczywiście jest to też rzecz gustu i kwestia wizji.

Cytat:
Czasami bitwa nie chce się załadować kiedy w swojej armii mam alternatywne jednostki

Nie jest to kwestia alternatywnych jednostek, tylko któregoś z nowych pól bitwy. Zauważyłem ten błąd, ale jeszcze nie namierzyłem, które konkretnie pole bitwy "wykrzacza". Jak znajdę, to je zapewne po prostu usunę.

Cytat:
Animacja strzału i umierania dla jednostki Corsair źle działa

Zajmę się tym, przeoczyłem błąd.

Cytat:
We frakcji Inferno obrazek Rady Miasta jest zbugowany, a budynku Nightmare Pasture nie da się zbudować, mimo że spełniłem wymagania

Rada Miasta - j.w. Co do budynku Koszmarnego Pastwiska, to wydaje mi się, że nie było wszystko ok, jak parę dni temu ogrywałem grę przed wrzuceniem, ale sprawdzę. Bo być może wybrałem wtedy Sukkuby ;)

Cytat:
A co do samych alternatywnych jednostek to uważam, że jest ich za dużo. Powinno ich być nie więcej niż 3 na frakcję.

Moim celem jest alternatywa na każdym poziomie, trochę jak w H4. Więc to kwestia wizji na grę. Ale z drugiej strony celowo nie zmieniam praktycznie nic w oryginalnych lineupach, że jak komuś nie pasuje dana nowa jednostka, to zawsze może zostać przy klasyce i traktować alternatywę jakby jej w mieście nie było. Oczywiście, że nie o to chodzi do końca, ale jako że każdemu się nie dogodzi, to jest to jedyne rozwiązanie jakie w tym momencie widzę.

Cytat:
Na przykład dla Akademii ograniczyło się do pomalowania golema na inne kolory i już mamy "nową" jednstkę.

Niby tak, może w przyszłości troszkę nad nimi podziałam, żeby się bardziej różniły. Celem nie było nawet zrobienie na siłę alternatyw do Akademii, ile wrzucenie do gry Golemów rodem z H3. Stąd Żelazny, Stalowy i Złoty. Z Diamentowego zrezygnowałem właśnie ze względu na wygląd, po prostu łatwiej mi było zrobić Srebrnego.

Cytat:
Z kolei w Nekropolii, Zombi i Spooky Bear to przemalowane odpowiednio Ork z Twierdzy i Niedźwiedź z Fortecy.

Zombi to jednostka, której w Nekropolii nie ma prawa zabraknąć moim zdaniem. Z chęcią zmienię jego wizualizację, jeśli uda mi się zdobyć skądś jakąś bardziej różniącą się animację. Więc to nie tyle alternatywa dodana na siłę, ile obowiązkowa alternatywa, ale z (tymczasowym) brakiem lepszej animacji. Co do Miśków, to tu przyznaję, trochę na siłę, ale to wynika z mojej osobistej sympatii do niedźwiedzi. Mam poczucie niedocenienia potencjału jednostki, jaką jest Niedźwiedź w Fortecy, ale że nie chciałem ruszać oryginalnych jednostek i frakcji, to uznałem, że stworzę "nowe" niedźwiedzie w mocniejszym wydaniu. Najprostszym rozwiązaniem stały się tym samym Nekromisie. Więc nie mam nic więcej na ich obronę poza własnym sentymentem. Mogę jedynie spróbować je nieco jeszcze "zupiorzyć" względem oryginału.

Cytat:
Nigdy też nie podobał mi się pomysł w Heroes 7.5, aby stworzyć dodatkowe jednostki typu Boska Kapłanka.

W tej formie w jakiej wprowadza je H7.5 też mi się to nie podoba, dlatego też wprowadzam je w sposób zgodny z założeniami AC Moda. Pomijam raczej te przekokszone jednostki legendarne z H7.5, bo przeważnie już ich wygląd sugeruje że są mega potężne, ale te mocne elity moim zdaniem da się wprowadzić właśnie jako elity. Ale oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii o nich. Chciałbym jednak poznać Twój punkt widzenia. A zatem pytanie: co konkretnie nie podoba Ci się w Boskiej Kapłance czy Jeźdżcu Bestii?

Cytat:
I jeszcze dodanie do jednostek neutralnych trzech smoków to nie był dobry pomysł. Jedną z niewielu rzeczy za jakie chwalę Heroes 6 to mało smoków. Przy dużej ich liczbie tracą na wyjątkowości.

No i tu już naprawdę rzecz gustu. Smoki neutralne to tutaj ukłon w stronę H3 i potężnych smoków z Armageddon's Blade. Docelowo będą 4, ale znalezienie animacji godnej Czarodziejskiego Smoka graniczy z cudem, więc na razie są 3 pozostałe. ale rozumiem, że jeśli jesteś fanem H6, to może Ci się ten pomysł nie podobać.

Cytat:
Możesz też sprawdzić moda Heroes 7 Resurrection: https://www.moddb.com/games/might-magic-heroes-vii/downloads/heroes-of-might-and-magic-7-resurrection. Stworzył go Valentine, który swego czasu był mocno zaangażowany w tworzenie Heroes 7.5, ale odszedł z zespołu ponieważ miał inną wizję co do przyszłości moda. Jest tu kilka jednostek, których nie znajdziesz w Heroes 7.5.

W kolejnych wersjach planuję rozszerzyć moda o niektóre zawartości od Valentina. Jestem z nim zresztą w kontakcie na Discordzie. Szanuję i podziwiam jego pracę, ale sporo elementów, które wprowadza jego mod za bardzo ingeruje w oryginalną wersję gry. Gdyby nie to, zastanowiłbym się na jego modem jako bazą do mojego, ale niestety, przez te zmiany oryginalnych lineupów, musiałem tą wersję odrzucić.

Cytat:
Jest jeszcze mod H7 MOD BY M.B: http://www.hommdb.com/mods/heroes7/h7-improved/. W tym modzie są tylko oficjalne frakcje, ale znajdziesz tu Kapłankę, która wygląda jepiej niż w twoim modzie.

Nie brałem go pod uwagę, ale skoro mówisz o tej Kapłance, to może w to zerknę. A może i Zombi lub coś innego się tam znajdzie?

Cytat:
Tak czy inaczej, mam nadzieję, że Cię nie obraziłem taką krytyką. Powtarzam, mimo wszystko jestem pod ogromnym wrażeniem. Powodzenia w dalszym udoskonalaniu moda.

Konstruktywna krytyka podparta argumentami jest zawsze mile widziana. Biorę się za poprawki błędów, wkrótce wrzucę jakiś link do bugfixa lub po prostu wersję 3.01 ;)

MartinoPL PW
16 kwietnia 2023, 18:01
Cytat:
Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Ale akurat animacje kapłanki jako istoty niemal duchowej odpowiadają mniej więcej temu, czego oczekiwałem, choć oczywiście jest to też rzecz gustu i kwestia wizji.

Po prostu dla mnie brzydko wygląda ta animacja. Nic więcej.

Cytat:
Moim celem jest alternatywa na każdym poziomie, trochę jak w H4. Więc to kwestia wizji na grę. Ale z drugiej strony celowo nie zmieniam praktycznie nic w oryginalnych lineupach, że jak komuś nie pasuje dana nowa jednostka, to zawsze może zostać przy klasyce i traktować alternatywę jakby jej w mieście nie było. Oczywiście, że nie o to chodzi do końca, ale jako że każdemu się nie dogodzi, to jest to jedyne rozwiązanie jakie w tym momencie widzę.

Niby niechciane jednostki można tak traktować, ale zawsze pozostają w grze i można je spotkać na mapie.

Jeśli chodzi o dużą ilość golemów i smoków, to za młodu nie ogrywałem tak bardzo Heroes 3 i nie mam w tej kwestii żadnych sentymentów. Z tego też powodu razi mnie taka duża ich ilość. Ale to, jak i parę innych kwestii, jak sam napisałeś: rzecz gustu i kwestia wizji.

MartinoPL PW
16 kwietnia 2023, 21:09
Znalazłem jeszcze parę błędów:
- Portrety niektórych bohaterów się nie wczytują.
- Jednostka Lancerator jest zupełnie do poprawy. Ma biało-niebieskie tekstury zupełnie niepasujące do Inferno oraz animacje są zbugowane.
- Również animacje ataku Chochlika i Jednorożca są do poprawy. Nie są zbugowane, ale przy animacji wydaje się, że najpierw zadają innym jednostkom obrażenia, a dopiero później rozpoczyna się animacja ataku.

Kammer PW
5 maja 2023, 00:26
Znalazłem trochę czasu na testy i... to nie działa. :P

Zreinstalowałem grę na czyste -> wrzucam BASE do folderu MMH7Game -> wrzucam po kolei zawartość wszystkich pozostałych paczek.

Przy odpaleniu dostaję mnóstwo komunikatów, że jest `ambigous package name`, gra korzysta z MMH7Game\CookedPC\mods\shades\hadess.upk, a nie MMH7Game\CookedPC\mods\Inferno\hadess.upk. Da się przeklikać kilkanaście takich komunikatów i gra w końcu odpala.

W opcjach wyboru mam tylko Wieża i Inferno, co bym nie wybrał, to gra się wysypuje :P

Pointer PW
6 maja 2023, 15:50
Hmm... coś instalujesz nie tam gdzie trzeba. Komunikaty, o których mówisz wyświetlają się wtedy, gdy w folderze \MMH7Game znajdują się 2 pliki .upk o tej samej nazwie. Ich lokalizacja w podfolderach nie ma znaczenia. Skoro masz taki komunikat, to znaczy, że każdy z tych plików znajduje się po 2 razy w Twoim folderze z grą. A zatem pierwsza i najważniejsza sprawa: czy zrobiłeś backup folderu MMH7Game, a jeśli tak, to gdzie umieściłeś kopię? Jeśli w folderze z grą, to wyjaśnia to sprawę.
Po drugie: kwestia braku dwóch pozostałych frakcji... A instalowałeś wszystkie? Jeśli nie, no to jasne, że ich nie masz. Ale zakładam, że nie zadałbyś tego pytania, gdyby tak było. Zatem problem może być znów związany z lokalizacją poszczególnych plików. Spróbuj rozwiązać pierwszy problem, a zatem upewnij się czy na pewno \CookedPC, \Maps i \Localization z poszczególnych modów wgrywasz BEZPOŚREDNIO do \MMH7Game. Bez folderów nadrzędnych. A zatem jeśli po rozpakowaniu pliku .rar utworzy Ci się folder np. \BASE, to do do \MMH7 wgrywasz jego zawartość, a nie folder \BASE. Poza tym przenieś ewentualny backup gry kompletnie gdzie indziej na dysku. Daj znać jak poszło.

P.S. Wgrywałem moda już paru znajomym, poza tym testował go już m.in. MartinoPL i mod działa, więc problem musi tkwić w instalacji, a nie w samym modzie. Powodzenia i czekam na wieści.

Kammer PW
6 maja 2023, 18:09
OK, to ja popełniłem idiotyczny błąd i nie wyczyściłem Moich Dokumentów, tam miałem z dwie wersje WPU, nic dziwnego, że się gryzło.

Teraz wszystko wyczyściłem i zdaje się działać -- na ekranie wyboru jest Inferno, Sanktuarium i Cytadela. Cytka działa, za to od razu zauważyłem dwa błędy -- siedlisko rusałek się po angielsku, a ona sama ma jakiś dziwny błąd w nazwie.

Tower za to mi nie działa.

Wydaje mi się, że plik jest źle spakowany i trzeba wrzucić do folderu Mods, a nie luzem do CookedPC? Sprawdziłem i miałem rację.

Pointer PW
7 maja 2023, 13:52
Co do nazw i tłumaczeń, to tam jest jeszcze wiele do naprawienia, zdaję sobie z tego sprawę. Co do nazw angielskich, to zapewne natrafisz jeszcze na kilka takich, a oprócz tego może się znaleźć jakieś niedopatrzenie po czesku lub francusku. Natomiast wyświetlanie polskich znaków, to odrębna kwestia. Gra koduje je jakoś inaczej niż klasyczny kod ASCII. Dlatego jak wpisuję po prostu z klawiatury w pliku z tłumaczeniem to wychodzą takie krzaczki, natomiast, jeśli wezmę z oryginalnych tłumaczeń i dam kopiuj-wklej jakiś polski znak, to działa dobrze. Więc niestety jest to upierdliwa robota, żeby każde ą, ś, ć itp kopiować z innego pliku.

A problem z Wieżą... hmm... teoretycznie gra wczytuje pliki .upk z dowolnego miejsca w folderze MMH7Game, więc nie powinno to mieć znaczenia gdzie to wgrałeś. Ale jeśli po przeniesieniu do Mods działa, no to znaczy, że jakiś wpływ to ma. Działa po poprawce? Ja jeszcze nie miałem kiedy zerknąć w paczkę, żeby ją sprawdzić i ewentualnie poprawić. Ale lada moment będę wrzucał jakąś wersję 3.1 czy coś, w której poprawiłem bugi zauważone przez MartinoPL, przeze mnie czy przez innych graczy, więc Tower wtedy też poprawię.

MartinoPL PW
23 lipca 2023, 22:00
@Pointer Jak tam idzie z poprawianiem błędów? Chętnie bym zagrał w Twojego moda.

MartinoPL PW
28 listopada 2023, 18:34
I jak tam idzie dalsze ulepszanie moda @Pointer?
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10
temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel