Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Problem z VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

przystan PW
17 lipca 2018, 21:13
Mam problem z VCMI. Gra jeszcze się nie uruchomiła, a wyskakuje crash. Odsuwając informacje o crashu znalazłem to:
Data in pikeman is invalid!
at /graphics
Required entry animationTime is missing
at /graphics
Required entry timeBetweenFidgets is missing
at <root>
Required entry faction is missing

I ja nic z nim nie zrobiłem! (Dowód: Heroes III bez VCMI działa poprawnie)
Mógłbym coś porobić, ale nie wiem gdzie. Same skrypty powinienem dać radę, ale ci którzy wiedzą więcej niech coś napiszą.

avatar PW
17 lipca 2018, 21:23
Napisz, skąd pobierałeś VCMI, którą wersję, czy w launcherze coś klikałeś...

przystan PW
18 lipca 2018, 08:29
nie pamiętam skąd pobierałem, ale wcześniej śmigało dobrze, i tak nagle, pyk! i już nie działa. jak chodzi o jakieś wersje, to nie wiem gdzie to można sprawdzić teraz, a niezbyt to mnie wcześniej interesowało. Klikanie w launcherze nic nie robiło, chyba że chodzi o inny launcher niż ja myślę. ech... bez 2 punktów u góry raczej nic nie zrobię, bo nie rozumiem jak, a nie każdy VCMI ma takie same błędy. Jest jednak baaaaaardzo stary temat na Akademii Wojny "jak edytować jednostki?" tam dali mi link.

(Tak, mam Woga i Hotę w folderze VCMI, ale to jest inny problem, wcześniej oba działały)

Warmonger PW
18 lipca 2018, 09:06
Wywal wszystko i zainstaluj nowe VCMI w nowym folderze SoD / Complete. I lepiej następnym razem notuj, co instalujesz, bo nikt telepatycznie tego nie naprawi.

Muri PW
27 grudnia 2021, 22:56
Witam, mam problem z vcmi na telefonie. Otóż gdy kopiuje pliki gry do folderu vcmi data to pojawia się komunikat że niektórych plików nie da się skopiować i urządzenie przestało odpowiadać. Natomiast gdy pominę ten plik to reszta kopiuje mi się parę godzin i nie widać końca, ostatnio pokazało 11 i pół godziny. Próbowałem z h3 złota edycja i compleat. Pomocy.

avatar PW
28 grudnia 2021, 14:26
Wydaje się, że to nie tyle problem z vcmi tylko kopiowaniem plików na telefon. Jakbyś wrzucił jakieś screeny z komunikatami, byłoby łatwiej coś doradzić.

Sauron88 PW
15 sierpnia 2023, 11:51
Hej,
nie działa mi VCMI na komputerze. Ściągnąłem go z tego forum w wersji bodaj 1.2 i wrzuciłem zgodnie z poradnikiem do folderu z SoD (wersja z GOG), choć nic nie rozpakowywałem jak to jest w opisie instalacji, bo był to już gotowy launcher. Po zainstalowaniu klikam w ikonę VCMI i... Nic się nie dzieje, nic się nie uruchamia.
Czy miał ktoś już podobny problem?

Dydzio PW
15 sierpnia 2023, 12:01
Instrukcja jest błędna bo dział VCMI na grocie nie był updatowany pewnie 5+ lat - poprawna jest na wiki VCMI: https://wiki.vcmi.eu/Installation_on_Windows

Sauron88 PW
17 sierpnia 2023, 15:12
Dziękuję, ale wciąż mi nie działa VCMI. W moich dokumentach z automatu pojawił się folder My Games -> vcmi, a w nim m.in. foldery Data, Maps i inne. Heroes 3 Complete w wersji z GOG-a jest zainstalowany nie w Program Files/Program Files (x86), a w folderze... VCMI. Może tu tkwi ten problem?

Mam Windowsa 10 i VCMI w wersji 1.2.0.

Erui PW
17 sierpnia 2023, 16:28
Też tak sądzę. Zacznij od zainstalowania Herosów od nowa. Potem VCMI i wszystko powinno zadziałać.

Warmonger PW
17 sierpnia 2023, 18:13
Wersja aktualna VCMI to 1.3.0, a jutro wychodzi 1.3.1.

Belegor PW
17 sierpnia 2023, 18:22
Kiedy VCMI będzie samo się aktualizować, zamiast usuwać poprzednie i ręcznie instalować aktualizacje?

Warmonger PW
17 sierpnia 2023, 19:07
Cytat:
Kiedy VCMI będzie samo się aktualizować, zamiast usuwać poprzednie i ręcznie instalować aktualizacje?
Na razie nikt się nad tym nie zastanawiał.

Pozostaje też kwestia kompatybilności zapisów gry między wersjami. Kiedyś był to kluczowy cel, teraz nikomu nie chce się poświęcać czasu na obsługę takiego zapisu. Szczególnie podczas większych zmian w silniku.

Sauron88 PW
17 sierpnia 2023, 20:22
OK, ściągnę 1.3.0 lub 1.3.1 i sprawdzę, czy śmiga. Jestem ciekaw nowych miast, mechaniki, jak to wszystko działa pasuje do H3. Oglądanie obrazków czy filmików na necie to jedno, ale nic nie zastąpi samodzielnego sprawdzenia :)

Sauron88 PW
18 sierpnia 2023, 17:33
VCMI śmiga, faktycznie to był problem nazwy folderu VCMI :) Bawię się w poznawanie modów i mam pytania:

1) Zainstalowałem Cetatea Town i chyba Cathedral, ale po ich instalce pojawiły się elementy WoG (główne menu, ikony, animacja drzew itd.). WoG nigdy mi się nie podobał, więc wyłączyłem, a następnie odinstalowałem oba miasta (z problemami - wyskakiwały errory), ale elementy WoG pozostały. Pozostaje już tylko reinstall całości VCMI? PS na początku zainstalowałem 3 inne miasta (Pavillon, Highlands, Refugee) i przy nich nie było elementów WoG-a. EDIT - ogarnąłem i wyłączyłem dziada
2) Animacja w VCMI jest jakby inna - czy da się jakoś temu zaradzić? Czy w licznej liście modów VCMI jest jakiś, który to usprawnia?
3) Czy w VCMI jest coś w stylu HD Moda?

PS mój antywirus wariował przy ściąganiu i instalacji VCMI 1.3.1.

Kammer PW
18 sierpnia 2023, 23:26
W launcherze masz opcje zmiany rozdziałki, wejdź w Settings.

kz111 PW
20 sierpnia 2023, 23:26
Wczoraj pograłem na 4 mapach M, z jednym przeciwnikiem i wszystko śmigało. Dzisiaj postanowiłem pograć na XXL z 4 przeciwnikami i wywaliło mi crasha podczas tury komputera
Disaster happened.
Reason: 0xc0000094 - EXCEPTION_INT_DIVIDE_BY_ZERO at 0033:0x7ff,bee,b75,406
Thread ID: 8880
Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp

Dydzio PW
20 sierpnia 2023, 23:32
jaka wersja VCMI? skąd pobrane?

kz111 PW
21 sierpnia 2023, 00:13
Najnowsza vcmi 1.3.1, pobrane ze strony z aktualizacjami.
https://github.com/vcmi/vcmi/releases/tag/1.3.1
Wczytałem save z 2 tur przed crashem i przeszło.

Dydzio PW
21 sierpnia 2023, 00:58
crashujący save by sie przydał żeby zobaczyć ale pewnie go już nie masz
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Problem z VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel