Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9

flapdzak PW
25 listopada 2021, 12:46
Cześć,

od jakiegoś miesiąca pracuję nad małym modem do Heroes 7, który dodałby do gry Cytadelę z Heroes 3. Projekt jest dopiero na samym początku rozwoju.

Na ten moment, w fazie wykończenia są jednostki i zewnętrzny wygląd miasta, a więc wciąż jest wiele do zrobienia, części elementów w edytorze nawet nie ruszałem, ale chyba wiem co i jak – za wyjątkiem ekranu miasta, który co najwyżej mogę ustawić statycznie, zmieniający się od ulepszeń na drodze rada osady - Kapitol. Będę jeszcze próbować to jakoś rozwiązać. Z czym jeszcze będą problemy, to zobaczymy :P



Plus bazuję na grafikach z gry z 1999 roku, więc obecne są piksele i rozmycie na ekranie oraz ikonkach. Tego raczej nie obejdę.

Na pierwszy ogień prezentacja Gnolli. Kiedy projekt będzie zbliżał się ku końcowi, planuję popoprawiać tekstury kilku jednostek, jeśli taki będzie głos zainteresowanych.

Gnoll / Gnoll Maruder



Aby bez sensu nie obciążać strony, gify zobaczycie tutaj (Po 30MB+):
Gnoll

I poglądowo, żeby wiedzieć tak mniej więcej, czego się spodziewać:


Chciałem, aby lineup frakcji był jak najbardziej zbliżony do oryginału, jednak mimo tego, pojawia się kilka różnic - niektóre jednostki są już w grze, na przykład jako czempioni mrocznych elfów (gnolle są wyjątkiem i szczęśliwym trafem – to pierwsza tekstura do jakiej się dokopałem z innej gry, w której dostać się do tych plików to osobna historia 😛), a niektórym po prostu brakowało modelu i animacji - frakcja jest sklejana z jednostek z Heroes 7 i Smite, niestety nigdzie nie ma normalnego modelu byka dla gorgony.

I wspomniany wyżej zewnętrzny wygląd miasta, który powstał przed decyzją o rozpoczęciu projektu.




Miniaturki oryginalnych jednostek pochodzą z guides.gamepressure.com, natomiast model z gry Smite.

Kammer PW
25 listopada 2021, 13:53
To brzmi jak całkiem interesujący projekt, będę śledził!

flapdzak:
Plus bazuję na grafikach z gry z 1999 roku
Pytanie -- czy nie lepiej wziąć te z H3HD od Ubi? Są znacznie większe, więc nie będzie problemu z nieostrościami.

No i szanuję za znajomość Smite'a.

flapdzak PW
25 listopada 2021, 14:34
Racja, lepiej będzie korzystać z wersji HD, dzięki :)

Górski Krasnolud PW
26 listopada 2021, 00:00
Ale super :) Wszystko wygląda pięknie, i trzymam kciuki za projekt! Kurczę, ale nam się fajnie rozrosła ilość miast w HoMM VII dzięki twórczości fanów! :D

Swoją drogą Cytadela jest chyba najbardziej lubianą z frakcji, które pojawiły się tylko w jednej części.
Wydana przez twórców jest tylko co prawda w Heroes III

Ale:
- Heroes III: Succession Wars Mod (zamek Wiedźmy)
- Heroes V: Skull of Shadows
- Twój rozwijający się mod flapdzaku

Plus do tego sam kiedyś zrobiłem armię na wzór Cytadeli w Heroes IV :)

Do tego, jeśli flapdzaku byś był zainteresowany... można byłoby zastosować podobną taktykę, jak w przypadku Wrót Żywiołów w Heroes VII, i zapożyczyć ekran z chińskiego Heroes Online

pełna wersja

EDIT, ALE BARDZO WAŻNY! ;)

Widzę, że na razie jest pomysł na jednego czempiona, ale coś mi przyszło do głowy. Gdyby usunąć feniksowi efekty ognia, i dodać odpowiednia tekstury, wyszedłby bardzo fajny quezacotl. :)
Dodam tylko, że sylan zastosował kiedyś podobną sztuczkę w Heroes V i wyszło bardzo fajnie. :) KLIK

flapdzak PW
26 listopada 2021, 12:39
Dzięki.
Wolałbym, aby wygląd miasta pozostał z Heroes 3. Ten bardzo mi się podoba. :P
A co do kolejnego czempiona, to mam dodatkowy wyeksportowany model, do którego nie edytowałem jeszcze tekstur, ale zabiorę się za to za jakiś czas. Z tym, że pozostaje kwestia wpasowania do reszty. Mam wrażenie, że on, jak i Feniks, mogą bardzo odstawać od pozostałych jednostek, dlatego jeszcze tego nie ruszałem.

Toriko94 PW
26 listopada 2021, 13:58
Very interesting! i find 2 of your new creature! I continue to search ! good luck for the rest we stay stuned !

Górski Krasnolud PW
27 listopada 2021, 12:38
Ja to w ogóle myślę, że flapdzak Cytadelę w Heroes VII planował od bardzo dawna. ;)
Wg mnie szkoda, że decyzja o ekranie miasta jest taka, aby pozostał ten z trójki, niemniej to wizja autora jest tutaj najważniejsza, a co za tym idzie - ostateczna.
Hydra, jako czempion, wbrew pozorom byłaby całkiem logiczna (w Heroes Online pojawiły się Hydry z Jadeitowego Wybrzeża) a więc na Ashanie występują również inne Hydry, niż te "podziemne".
Dobrym przykładem są tutaj Wiwerny w siódemce, które występują jako elita w Twierdzy, oraz jako "katapulta" w Lochach, a więc dwie "odmiany" jednej istoty. Tym bardziej nie miałbym przeciwskazań, biorąc pod uwagę fakt, że Gnolle już się dublują z inną frakcją. :)

flapdzak PW
28 listopada 2021, 09:36
@Toriko94
Thank you :)

@Górski Krasnolud
Może nie aż tak dawno :P
Ale prototyp jednostek (z którego mało co zostało) ma już kilka miesięcy. A jednostki - odmiany są możliwe, oczywiście. Co więcej, to nie jest oficjalny dodatek, a mod, więc ogólnie lore Ashanu nie jest dla mnie aż tak ważne i mogliby się pojawić nawet kosmici :P. Dlatego spróbuję przygotować i Hydry, jednak wersje nieulepszona i ulepszona raczej korzystałyby z modelu Jaskiniowej Hydry. Żeby chociaż ulepszenia Loch-Cytadela nie były zwykłym recolorem.

I kolejna jednostka podstawowa:
Jaszczuroczłek / Reptilion



Gify:
Jszczuroczłek

MinosKing PW
28 listopada 2021, 11:16
@flapdzak A gdybyś zamiast drugiej Hydry zrobił Gorynycha? A dokładniej Smoka o trzech głowach?

Oczywiście to tylko luźna sugestia, by nie powtarzać już istniejących jednostek.

Kertra PW
30 listopada 2021, 20:29
Aaale super! Cytadela jest epicka, tylko trzeba "umić" nią grać, bo jest pod Defa :D

Fandor PW
30 listopada 2021, 23:22
Przyjdę jako pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy i uśmiechów dzieci.
Wiem, że jest to tylko modyfikacja oraz, że już teraz ma wysoki poziom graficzny. Jednakże widzę 2 opcje - albo znajdziesz nowe jednostki, które nie występują w H7 i zastąpisz nimi zajętego już gnola, wyvernę, bazyliszka, hydrę (jak w H5) albo wytniesz je z już istniejących miast, i tam dokonasz podmiany.

Nie jestem pewny jak rozwinął się modding H7 od czasów gdy go śledziłem, pamiętam, że kiedyś był ogromny problem z przenoszeniem modeli z H6 do H7 pomimo podobieństwa. Jeżeli już znaleziono jakoś rozwiązanie, to wtedy ta wymiana jednostek w miastach na coś, co już się pojawiło w H6 może być znacznie łatwiejsza.

Jasne jest to czepianie się, w momencie gdy mod dopiero zaczyna powstawać, ale warto już zaplanować w jaką stronę będzie rozwijany.

flapdzak PW
1 grudnia 2021, 20:29
Z trzygłowym smokiem byłby problem, ponieważ nie mam takiego modelu.

Hydra nie jest pewniakiem, dlatego na ten moment Gnolle są jedynymi dublami, a dopóki nie dzielą animacji ani modelu, chyba nie jest to wielki problem :P
No, poza Wiwernami jako katapulta, ale przy jednostce tego typu, która pojawia się na jedną bitwę, to można przymknąć oko. Jak to będzie z Hydrą, to się zobaczy.

Nie chcę edytować istniejących frakcji ani nie chcę, aby mod dodający konkretną frakcję ingerował w jakiekolwiek inne aspekty rozgrywki, dlatego podmiana w Twierdzy odpada.

A jako ciekawostka, to nie wiem, czy modyfikacja gry się jakoś bardzo rozwinęła, jest na pewno szansa na modele i animacje jednostek Inferna, bo te wylądowały w komórkowych Dynasty, a stamtąd eksport jest możliwy.

Dodatkowo do posta - ostatnia jednostka podstawowa:
Ważka (Serpentfly) / Smocza Ważka (Dragonfly)



Praca z nieulepszoną wersją była trudna, ale coś w końcu jest.
Gify:
Smocza Ważka

Fandor PW
1 grudnia 2021, 20:36
Jeżeli nie chcesz ingerować w istniejące już frakcje to zdecydowanie trzeba w przyszłości przemyśleć line-up Citadel niezależny od jednostek które występują w innych miastach. Wiem, że będzie to znacznie trudniejsze, ale myślę że warte zachodu. Oczywiście szkoda świetnego modelu i twojej pracy włożonej w Gnolla.
Ważna wygląda super. Nie wiem, jakie masz kolejne jednostki, ale na ten moment dla mnie wygląda bardziej jak jednostka elite niż core.

flapdzak PW
1 grudnia 2021, 20:44
Na elitę raczej się nie załapie, bo w wybranych modelach elita nie wygląda jak podstawa, ale spokojnie, wielkość została odpowiednio dopasowana.



Górski Krasnolud PW
2 grudnia 2021, 06:28
Dość mocno zgadzam się z przedmówcami. Co prawda wszystko wygląda bardzo ładnie, jednak szkoda by było, gdyby autor po prostu "przeniósł" miasto z Heroes III do Heroes VII.
W Heroes VII mamy inne line-upy, i można by było wprowadzić chociaż drobne zmiany w armii (nie wiem, jak sprawa wygląda z modelami, ale prócz Goriynycza i Pierzastego Węża, mógłby jeszcze wystąpić w roli chempiona Gargantuan.
W fanowskich Cytadelach ukazanych w Heroes II i Heroes V bardzo lubiłem pewne różnice, jakie występują między pierwowzorem, a dziełami fanów, i tak np. w dwójce mieliśmy w Zamku Wiedźmy Kanibali, Osy, czy Drzewce, zaś Wiedźmy i Demony ukazał miasto jaszczurów jeszcze inaczej, mieliśmy szamanów, gorynycze itd... czuć było, że te miasta nie są po prostu "skopiowane" ale można było odnieść wrażenie, że ta frakcja naprawdę była w kilku częściach, i za każdym razem wyglądała dość inaczej...
No i dalej bardzo boli ekran miasta, on chyba najbardziej psuje efekt, bo nie pasuje do siódemki.

Aczkolwiek po tym lekkim "zjeździe" pragnę przypomnieć, że modele są naprawdę ładne ;) A pozwalam sobie na takie marudzenie (i inni pewnie też) ponieważ wszyscy wierzymy, że skoro już teraz tak Ci dobrze idzie, to na pewno udałoby się coś wymyślić, aby móc jeszcze bardziej podnieść moda. :)
Dobra, tyle ode mnie, wracam do pracy :P

flapdzak PW
2 grudnia 2021, 21:56
W takim razie z Hydry zrezygnuję, prawdopodobnie byłby to klon, jednak przy Gnollach chciałbym zostać. Są w Twierdzy, czy ich tam nie ma, Z Gnollami w trójce zawsze się zaczynało, jako z tą pierwszą, najtańszą jednostką, dlatego uważam, że powinny się pojawić. Nazewnictwo jednostki może być inne.
W końcu, mamy w Sylvanie Nimfy i Driady, które w piątce były tym samym, a teraz nie dość, że są na tym samym poziomie, to jeszcze w tej samej frakcji - no i obie latają i walczą wręcz.
Dodatkowo, Gwardziści, Kusznicy i Strażnicy z Przystani, nie oszukujmy się, z rozgrywki i wyglądu wyróżnia je tylko fakt, że jeden strzela, drugi broni, a trzeci atakuje dwa razy.
Dlatego nie widzę Gnolli jako problematyczne, a podmieniając je łatwo można przekroczyć granicę dodawania nowej jednostki, a sklejania frakcji na taśmę. W składzie podstaw - Gnoll, Jaszczuroczłek, Ważka, to Gnolle są odskocznią przełamującą jaszczurzy motyw - dodanie kolejnego reptiliana zrobi z tego piątkową Fortecę, gdzie jedynym krasnalem nie był smok, a podmiana na nie-reptiliana prawdopodobnie będzie dawała wrażenie zgrzytu.

Za to kolejna jednostka, która zostanie przedstawiona już w trójcę się nie pojawiła. :P

Co do miasta, to przygotowałem na szybko podglądy porównawcze z Sylvanem.



Niestety, nie czuję tej wersji z Heroes Online, bardzo pusty ten ekran - wielka gałąź na pierwszym planie, kilka małych budynków gdzieś w tle - a to najbardziej rozbudowana wersja - aby coś dodać, to podobna sytuacja co do jednostek - nie mam co :P
Z tym byłby nawet większy problem, bo wymagany byłby podobny styl graficzny, który zdecydowanie różni się od tego trójkowego, więc połączenie obu wyglądałoby co najmniej ciekawie, i to nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu :P

Belegor PW
8 grudnia 2021, 13:15
Fajna koncepcja, liczę że Ci się uda. Lineup by był blisko trójki będzie ciężko. Z gnollami sobie poradziłeś, ale hydry, wiwerny- te typowe dla cytadeli potwory poszły sobie do różnych miast. Bazyliszek również. Dobrze wykorzystać neutralne stwory już dostępne w samej grze, co pewnie w przypadku reptilian zrobiłeś.

Bardzo mnie cieszy, że siódma odsłony gry cieszy się większym zainteesowaniem moderów. Szkoda, że żaden do tej pory nie został skończony, nie licząc skali i Ubramancera.

flapdzak PW
9 grudnia 2021, 09:14
Dziękuję.
Od początku chciałem by ten lineup był jak najbardziej zbliżony do oryginału. Udało się znaleźć więcej niż myślałem. Ostatecznie jednostki mogłyby pozostać niezmienione, jednak kosztem klonowania obecnych już w grze modeli. A to za dużo :P
Oto więc pierwsza zmiana i pierwsza elita.

Sotz / Camazotz




Tradycyjnie, gify Camazotza

J. M. Sower PW
9 grudnia 2021, 18:35
Ciekawie się to prezentuje. Co do rozmycia ekranu, to proponowałbym ci poświęcić nieco czasu na instalację ESRGANa (nie jest najprostsza, ale są tutoriale jak to zrobić) do powiększania zdjęć z użyciem sztucznej inteligencji. Może nie wyjść idealnie, grunt to znaleźć odpowiedni "model" powiększania, ale powinno się udać wyciągnąć z tych grafik coś lepszego niż po prostu poprzez rozmywające je proste rozciągnięcie.

Górski Krasnolud PW
11 grudnia 2021, 16:35
Wygląda super. :O Zgaduję, że to duchowy następca Wiwerny? ;) Flapdzak, nie chciałbyś skontaktować się z Heroes 7.5, aby Twoja Cytadela stała się częścią tego moda? Pozwoliłoby to na odbiór przez znacznie większą grupę osób, a patrząc na jakość prac naprawdę warto. Ciekaw jestem, kiedy następna jednostka
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9
temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel