Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Rekonstrukcja Wrót Żywiołów
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Kastore PW
2 listopada 2021, 20:29
Mnie się bardziej podoba tak jak jest w grze, bo atak żywiołaków magii pobudza wyobraźnię i nie jest tak oczywisty jak jakieś łapki.

Trith PW
2 listopada 2021, 23:31
Jak i również praktycznie nic się nie dzieje podczas samego ataku. Tylko jednostka patrzy trochę do góry.

Kastore PW
3 listopada 2021, 00:13
No właśnie o to chodzi. Jak ma atakować żywiołak umysłu jak nie umysłem?

Trith PW
3 listopada 2021, 00:33
Z racji impaktu wizualnego. Jeżeli weźmiemy samą animację, pozbawimy ją dźwięku oraz interakcji na czynność innych jednostek, to nie mamy pojęcia co ta animacja ma przedstawiać, a jest to kiepskie z projektowego punktu widzenia. Czy wiarygodne odwzorowanie "ataku umysłu" będzie trudne do zobrazowania? Pewnie tak, aczkolwiek nie mam zamiaru iść drogą na skróty uważając, że skoro mamy animację to możemy jej nie robić. To podobnie jak stwierdzić, że pole siłowe powinno nie mieć wyglądu, bo jest to niematerialna bariera magiczna, która nawet nie jest energią, tylko siłą (fizyczną), a takowe nie wyglądają same z siebie. A o tym że ilustrowanie zjawisk niewizualnych jest powszechną praktyką zakończę smrodem.

Wyzwaniem będzie właśnie wiarygodne przedstawienie czegoś tak subtelnego jak i potężnego jak moce parapsychiczne, i w sumie na obecną chwilę wcześniej zaprezentowana eksploracja dla żywiołaka umysłu jest zupełnie nieaktualna.

Kastore PW
3 listopada 2021, 00:43
Skoro żwiołak magii otwiera pelerynę, to może nią zasłaniać wszystkie hexy dookoła niego i niech ten kosmos w środku niego się jakoś rozlewa dookoła. A żywiołak umysłu to nie wiem, skoro umie wyczarowywać sobie klatkę, to na takiej samej zasadzie można dodać jakieś arabskie miecze dookoła niego.

Mistrz PW
4 listopada 2021, 20:19
Skoro obrona Żywiołaka to metalowa klatka, to może atakiem powinien być wir mieczy wokół postaci?



Może coś takiego?

Kammer PW
4 listopada 2021, 20:40
Sejmitary byłyby o wiele lepsze, bo:
a) jedna strona tnąca;
b) pasują do arabskiej stylistyki i turbanów.

Mistrz PW
4 listopada 2021, 20:43
Spoko. Bardziej chodzi mi o samą koncepcję wirujących ostrzy.

VIP PW
6 listopada 2021, 19:07
Jestem ciekawy projektu :). Tylko wiadomo, aby całkowicie nie przesadzić w drugą stronę :P. Kibicuje cieplutko :))

Fandor PW
6 listopada 2021, 19:47
Trith, jeżeli jeszcze nie wymyśliłeś więcej opcji, to także jestem za rękami.
Jednocześnie pomysł połączonych gwiazd mógłby być niezły do obrony zamiast klatki, jeżeli i w to byś chciał kiedyś ingerować.

Kastore PW
6 listopada 2021, 23:04
Wtf, przecież ta klatka to jedna z najbardziej cool animacji w grze.

Trith PW
8 listopada 2021, 20:55
Akurat udało mi się wykreować dosyć obiecujący motyw przewodni efektów który mógłby pasować do żywiołaka umysłu. Klatkę chyba zachowam bo mimo iż nieco niepoważna, to jednak jest to bardzo charakterystyczna animacja.

Ogólnie mam trochę innych rzeczy na głowie obecnie, więc ten projekt będzie szedł bardzo powoli. Jak kiedy co będzie, to będę pokazywał.

Kastore PW
8 listopada 2021, 22:27
Trith:
nieco niepoważna
Jest epicka.

Kammer PW
8 listopada 2021, 23:41
Klatka to wspaniała animacja, proszę ja zostawić.
strona: 1 - 2
temat: Rekonstrukcja Wrót Żywiołów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel