Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Zmiana muzyki
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Shin0bi PW
21 lutego 2010, 19:46
Witam.

Czy jest jakiś sposób na podmianę muzyki podczas walki albo na mapie? Jeśli tak, to jak?

@Hobbit
Jak nie masz nic do powiedzenia, to się nie wypowiadaj.


BTW: Ma ktoś może defy jednostek z diablo 2? Widziałem częściowe animacje na 31 stronie Naszych Własnych Jednostek WoG, ale nie było gotowych defów...

AmiDaDeer PW
21 lutego 2010, 19:55
Tak.

Mitabrin PW
21 lutego 2010, 20:35
0_0 OMG, może to co zaraz napiszę cię obrazi, ale jeżeli samemu nie jesteś w stanie znaleźć sposobu na to jak podmienić muzykę w grze to nie powinieneś WoGóle mieszać się w modyfikowanie WoGa. Skoro zauważenie, że muzyka jest w folderze mp3 jest dla ciebie za trudne (albo jesteś zbyt dużym leniem, by to zauważyć), to radzę ci nie próbować się zagłębiać w modderskim rzemiośle...

Acid Dragon PW
21 lutego 2010, 21:16
Hej, spokojnie. Nie każdy od razu chce nie wiadomo jakich modyfikacji. Owszem, podmiana muzyki w grze nie należy do trudnych, ale nie masz prawa wymagać, by to było dla każdego wiadome. Dziś np. do mnie dzwoniła Katarzyna z pytaniem jak zainstalować WoGa. Zamiast ją obrażać, czy wyśmiewać w momencie gdy nie wiedziała jak wypakować pliki z archiwum .zip, po prostu jej wyjaśniłem. A to, że Katarzyna nie jest biegła w obsłudze komputera nie przeszkodziło jej być przez spory czas Strażniczką Groty.

Natomiast *odpowiadając na pytanie* - muzyka w grze jest już we wspomnianym katalogu "mp3" wewnątrz katalogu instalacyjnego gry (domyślnie "C:\program files\3DO\Heroes3\mp3"). Znajdujące się tam pliki można zamienić na dowolne inne, ale pamiętając, że nazwa nowych plików musi być taka sama jak starych.

Shin0bi PW
21 lutego 2010, 21:23
Dzięki za odpowiedź.

@Mitabrin

Leniwy jestem, ale pliki w folderze mp3 zauważyłem. Nie podejrzewałem jednak, że wystarczy prosta podmianka, spodziewałem się bardziej czegoś w stylu specjalnego programu potrzebnego do edycji. (coś jak simplelod do defów)

Mitabrin PW
21 lutego 2010, 21:42
Acid - Rozumiem, ale imo to pytanie brzmiało troszkę tak, jakby ktoś o kim myślisz, że zna się na czymś (wszakże Shin0bi zadawał już bardziej złożone pytania) np. jeździe samochodem pytał się ciebie gdzie włożyć kluczyki.

W każdym razie przepraszam, ale następnym razem interpretuj bardziej szczegółowo pytania (właśnie w stylu "Czy by podmienić muzykę w H3 wystarczy podmienić plik mp3 w odpowiednim folderze, czy potrzeba do tego jeszcze jakiegoś specjalnego programu?"), bo znowu dojdę do pochopnych wniosków...

AmiDaDeer PW
21 lutego 2010, 22:20
Cytat:
Jak nie masz nic do powiedzenia, to się nie wypowiadaj.
Odpowiedziałem na twoje pytanie najdokładniej, jak się da - nie moja wina, że później "niezauważalnie" to pytanie zmodyfikowałeś. :P

Co do pytania o DEFy - wydaje mi się, że nikt takowych nie robił.

Ginden PW
21 lutego 2010, 23:21
Gdzieś na forum była jedna animacja wyciągnięta (chyba) z D2. Kulex ją robił/pokazał?

Dragonar PW
22 lutego 2010, 15:36
Mitabrin - nie tak ostro, w końcu sami nie jesteśmy mistrzami i każdy ma prawo do pytania, nawet o najprostsze rzeczy. Poza tym ostatnio pytałeś o to, jak nazywa się plik z małymi ikonkami miast, a to do najtrudniejszych też nie należy. :P
Shin0bi - jak już powiedziano, muzyka jest w katalogu MP3, ale niektóre dźwięki znajdują się również w zasobach *.AU, w katalogu Data. *.AU otwieramy ResEditem.

Shin0bi PW
22 lutego 2010, 15:54
@Hobbit

Pytanie zmodyfikowałem, to prawda, na bardziej szczegółowe. Co nie zmienia faktu, że z całą pewnością wiedziałeś (bo chyba każdy, kto wykazuje choć odrobinę inteligencji), że na tak postawione początkowo pytanie:

Czy można zmodyfikować dźwięki na polu walki i w bitwie?

Nie zadowoli mnie odpowiedź:

Tak.


Dragonar PW
22 lutego 2010, 16:01
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=1065
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=1069
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=1072

Trochę się robi tego typu tematów...
Może warto założyć temat "Ogóle pytania o modyfikowanie", czy coś w tym rodzaju?
W tworzeniu dla każdego pytania nowego tematu nie widzę zbytnio sensu.

Alexiei PW
24 września 2021, 16:38
Hej, sorry że odkopuję stary temat, ale nie chciałem już otwierać nowego.
U mnie podmiana plików mp3 nie działa, tj. kiedy podmienię utwór na inny z dokładnie taką samą nazwą, gra wita mnie amatorską trepanacją czaszki która w niczym nie przypomina oryginalnego utworu. Ktoś ma jakiś pomysł?

avatar PW
24 września 2021, 17:50
Jeśli dobrze pamiętam to twoje pliki mp3 muszą być w mono, bitrate 128 kbps i nie mogą mieć żadnych ID tagów.

majaczek PW
24 września 2021, 22:05
działają "nowsze" mp3 też, ale to naprawili dopiero w HD-mod
temat: Zmiana muzyki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel