Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 - 10

Joker222 PW
11 września 2021, 08:05
Kastor that's the original Faction made by Sylen and his colaborators.
You can play the original mod by going on hommdb.
Also there is a Discord Channel you will find the adress in the description of the mod.
And for all the people If you really enjoy Heroes of Might and Magic 7, 5 and wanna have a new Faction you should support Sylen wich he has a page for the people how like what he is doing.
Also we have improve dificulty wich it's nothing like vanila before really defensive really agressive in the same time and much more. about the mod you will Discover by playing it.
Have fun

Vexes PW
11 września 2021, 09:48
@Kastore
Widać słabo przeglądałeś tę stronę którą wysłałem. Są na niej odnośniki do tych dwóch stron:
https://ym1mxe.webwave.dev/
https://bouvdu.webwave.dev/
Poczytaj sobie a jest co. Polecam również śledzić te strony, wszystkie trzy najlepiej bo jeszcze dziś (tylko jak będę miał czas czyli pewnie wieczorem) ukaże się na nich nowy update moda (dostępny już na discordzie). Zalecam również używania oryginalnego moda. Po pierwsze jest on robiony w myśl zasady "oficjalny fanowski dodatek" dlatego staramy się by dodawane rzeczy były spójne z założeniami gry lub serii jak i lore świata/ stylistyki etc. Poza tym dostaniesz pełne wsparcie na discordzie, gdzie pomożemy ci, jeśli pojawią się jakieś problemy. Odpowiadamy natychmiast, a jeśli wykryjesz jakieś błędy lub bugi, możesz je zgłosić i zostaną one wyeliminowane w następnych wersjach.

Informacja do twórcy paczki:
W imieniu S.P.V Team, twórców moda Heroes 7.5 chciałbym poinformować, że jest nam przykro iż nasz mod został użyty bez naszej wiedzy. Prosilibyśmy o nie wykorzystywanie a tym bardziej zmienianie moda (nie wiem czy do takowej doszło) bez informowania nas i zapytania. Dodatkowo w naszym modzie użyte zostały inne mody których zgodę twórców na wykorzystanie otrzymaliśmy, jednakże tylko i wyłącznie w naszym modzie, co jest równoznaczne, że twórcy tychże modów również nie zostali poinformowani o wykorzystaniu ich dzieła. Rozumiemy ideę paczek modów jak i to że mody są darmowymi produkcjami od fanów dla fanów, jednakże w dobrym zwyczaju byłoby poinformowanie nas wcześniej o chęci wykorzystania lub ewentualnych zmian. Poświęcamy na to hobby sporo czasu dlatego proszę o zrozumienie, ustosunkowanie się i naprawienie swego błędu.
Discord Moda Heroes 7.5: https://discord.com/invite/YwUJRjaR3E

Pointer PW
11 września 2021, 15:15
Jak już wcześniej mogliście zauważyć, przy każdej dotychczasowej wersji mojej paczki modów, zamieszczam informacje o źródłach i twórcach danych fragmentów, o ile takie są dostępne. Tak też zamierzałem zrobić i tym razem, również podając link do Waszej strony. Jak sami zauważyliście, praca moderów jest czysto hobbystyczna i darmowa, wobec czego w żaden sposób nie tracicie na tym, że część Waszego moda jest zawarta w mojej paczce, a wręcz jest to pewna forma popularyzacji Waszej działalności. Podobnie jak w świecie nauki cytowanie cudzych publikacji jest dozwolone, pod warunkiem oczywiście zamieszczenia źródła owych cytowań, tak i tutaj nie przywłaszczam sobie zasług z Waszej pracy. Ale jeśli w jakikolwiek sposób czujecie się urażeni moją działalnością moderską, to naprawiając swój błąd zwracam się z prośbą o możliwość wykorzystania części Waszych prac w mojej paczce moderskiej ku wspólnemu interesowi graczy w heroes 7. Mam nadzieję na pozytywną odpowiedź, w przeciwnym razie moje paczki, w których wykorzystuję Wasze pracę pozostaną jedynie dla mojego prywatnego użytku. Z heroskowymi pozdrowieniami
Pointer

Kastore PW
11 września 2021, 15:51
Cytat:
Widać słabo przeglądałeś tę stronę którą wysłałem.
To była aluzja do tego, że wygląda słabo.

Vexes PW
12 września 2021, 10:15
Odpowiedź od Slyena. Teks nie był tłumaczony przeze mnie, a bezpośrednio przez autora, a ja wstawiam oryginalną wersję więc proszę o wyrozumiałość jeśli są jakieś błędy.

Witam, oczywiście upoważniam do korzystania z moich treści...
Niemniej jednak będę musiał Cię prosić o przynajmniej informację zwrotną na temat swoich wrażeń na temat frakcji i małą notatkę, że chciałbyś skorzystać z nowej frakcji. Mówię to, ponieważ niektórzy ludzie wydają się mylić, kiedy mówią o twojej nowej frakcji.
Spędziliśmy gigantyczny czas, aby tworzyć zawarte tysiące godzin od miesięcy i dużo także dla moich współpracowników… wybaczcie moje obawy, ale myślę, że to zrozumiałe.

Życzę dobrego modowania i dobrej gry.
Slyen.

Exo PW
16 września 2021, 17:37
Nie pytam kiedy, bo zdaje sobie sprawę z napotkanego problemu jakim jest pogodzenie Ac Moda z Ultimate Edition i tez tego będzie dotyczyć pytanie.

Jak to będzie zrobione? bo prawdopodobnie trafnie obstawiam ze najnowsza paka będzie bazować na Heroes 7: Ultimate Edition, mod ten zawiera w sobie UCP oraz Inferno i Tower ponadto mod wprowadza swój system nazwijmy to dodatkowych stworzeń po 2 na każdą frakcje i jak będzie z tym teraz współpracować AC mod? bez naruszania oryginalnej zawartość jestem ciekawy jak to Pointer chcesz rozwiązać?

Zdaje sobie sprawę ze Inferno i Tower ne będą mieli żadnych alternatyw to jest całkiem logicznie i jak na obecna chwile poprawne można się tez domyśleć ze Necro będzie uboższe o alternatywy bo jedyne co im obecnie pasuje to czarna straż.

Pointer PW
19 września 2021, 08:54
@Exo

Jeśli testowałeś poprzednią wersję mojej paczki modów, to mogłeś już zauważyć, że bazą jest dla mnie AC Mod z wgranym UCP. Na to dokładam inne mody, w tym dodatkowe frakcję. Jeśli to możliwe dodając im alternatywy. Na tą chwilę masz rację co do zubożenia Necro, to masz rację, aczkolwiek zapomniałeś jeszcze o Żywiołaku Ciemności, który też tam pasuje. Inferno dostało akurat tyle alternatyw, że przebiło nawet Sylvan, dopiero w najnowszej wersji jedną z tych jednostek przenoszę do Fortecy. Co do alternatyw w Towerze, to faktycznie, będzie tu dość ubogo (na razie). Rezygnuję, przynajmniej na ten moment, z dodatkowych stworzeń wprowadzonych przez Ultimate Edition, bo niestety, ale coś się wykrzacza w mechanice gry po próbie połączenia tego z dotychczasowymi modami. W tej chwili pracuję już nad kosmetycznymi poprawkami i, jeśli przy generalnym teście wszystko pójdzie dobrze, to lada dzień spodziewajcie się najnowszej paczki.

Exo PW
19 września 2021, 17:46
Dzięki za odp, nie testowałem i prawdopodobnie nowej paczki tez nie będą testował, bo obrałeś kierunek który mi nie odpowiada, złe decyzje

Dla mnie Ultimate Edition powinno być nienaruszalna baza wyjściowa, nie AC mod, on jest dodatkiem ( który dodajesz na tyle na ile to jest możliwe i kompatybilne )
Do tego powinieneś dodawać swoja bądź co bądź dobrze dobrana treść,zawartość Ultimate Edition jest nienaruszalna i nie zamienialna, line up zostaje taki jaki oni stworzyli nic w nim nie zmieniasz, tam gdzie się da wchodzą alternatywy tam gdzie nie to nie wchodzą to nie jest priorytet aby każdy je miał to tak powinno wyglądać, przynajmniej w mojej ocenie

Paczka składać się powinna z: UCP, Ultimate Edition w nienaruszonej formie, Ac Mod kompatybilnego na tyle na ile to jest możliwe i zgodne z lore, to ze Loch będzie miał 3 alternatywy nie znaczy ze inni tez muszą, mogą mieć 2 lub 1 lub ich brak wciąż będzie ok, jak inferno i tower nie będą mieli alternatyw bo nie ma do tego obecnie podstaw to wciąż jest spoko, dalej to odblokowani bohaterowie + nowi artefakty spelle itp, czyli cały stuff który dodawałeś on jak najbardziej jest w porządku i pasuje idealnie, no pomijając tych hero z opowieści oni są totalnie zbędni.

Ja to tak widzę, jak coś jest nierealne do wykonania lub stwarza problem nie możliwy do obejścia to wylatuje, mogę być osamotniony w swoim toku myślenia ale system alternatyw z Ultimate jest dużo lepszy niż alternatywy z AC moda wiec ma priorytet nad wszystkim, jeśli Ac mod się z tym gdzieś gryzie to trudno wylatuje w całej formie lub to co powoduje ze się gryzie wylatuje.


Swoja droga lada dzień będzie nowa wersja Ultimate Edition, gdzie alternatywy w inferno dostana zmianę, wylatuje Hell Centaur do neutrali a jego miejsce zajmie Hell Angel.

Pointer PW
19 września 2021, 20:03
Nie wszystkim i nie wszystko musi odpowiadać, to oczywiste. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Pierwsza i najważniejsza dla mnie sprawa jak do tej pory to nienaruszalność line-upu miast z oryginalnej wersji gry. Co do systemu alternatyw z UE, to moim zdaniem dodawanie jednostki legendarnej jako alternatywy dla elity oraz silnej elity jako alternatywy dla silnej podstawy powoduje zachwianie balansu gry. Napisałem to też częściowo Slyenowi, bo prosił mnie o feedback z jego moda. Sam line-up z nowych frakcji staram się zachować nienaruszony, choć w Inferno dwa przesunięcia zrobiłem. Jedno wynikało z sentymentu do jednostki i z jej wizerunku, a mianowicie przesunięcie Oprawców i Dręczycieli na silną podstawę (alternatywa dla Sukkubów) ze zwykłej podstawy. Wiem, że Slyen nawet zmienił nazwę tych jednostek na Rogate Demony, ale jednak ich wygląd identyczny jak w h6 nieodłącznie kojarzył mi się z tą elitarną jednostką. Stąd też w ramach kompromisu wylądowały jako silna podstawa. Druga istotna zmiana wynikała z faktu, że jeszcze zanim Slyen opublikował swoje Inferno, ja też tworzyłem co nieco w kierunku dodania tej frakcji niezależnie. Stworzyłem m.in. jednostkę legendarną, Upadłych, w związku z czym zdegradowałem Magogi Slyena do silnej elity jako alternatywę dla Czartów. Teraz, kiedy Slyen planuje Piekielne Anioły, tym bardziej będzie miało to sens i zapewne będę chciał te Piekielne Anioły jakoś pogodzić z moimi Upadłymi.

Co do Wieży, to tam line-up pozostanie praktycznie nietknięty, nie licząc faktu, że Stoor stanie się klasyczną alternatywą silnej elity na zasadach AC Moda, a nie UE, no i zapewne dodatkowa jednostka legendarna będzie musiała pozostać neutralna.

Co do tego, że alternatyw nie musi być tyle samo i nic na siłę, oczywiście się zgadzam i tak też jest już teraz w mojej wersji AC. Przykładowo wspomniane wcześniej Necro ma zaledwie 3 alternatywy (z legendarnymi włącznie), tymczasem Sylvan czy Inferno mają ich po 6.

Z całą resztą, czyli odblokowani bohaterowie, nowi bohaterowie, arty i czary całkowicie się zgadzamy, choć nie uważam, by bohaterowie z Opowieści byli zbędni, niektórzy całkiem sensownie się wpasowują. Zresztą, nikt nie każe nikomu brać ich na głównych hirków, a na szczurach to co Ci za różnica? ;) Cała zawartość dodana jest opcją, z której w zasadzie korzystać nie trzeba, a tym samym czyni możliwą grę jak najbardziej zbliżoną do oryginalnej.

Tak więc kto chce niech testuje, kto nie chce, ten nie musi ;) aczkolwiek tak czy inaczej dziękuję za opinie :)

Exo PW
19 września 2021, 20:18
To bardziej luźne przemyślenia (niczego nie krytykuje tylko wyjaśniam dlaczego mi to nie pasuje) niż opinia, po prostu teraz jest wybór ja jestem z tych co chcą mieć wszystko jeśli to możliwe a nie ze muszę wybierać miedzy alternatywami z Ac moda a alternatywami z UE chce mieć to i to ale jak nie mogę to wybieram to co jest lepsze i bardziej zbalansowane ja głownie na multi gram z paroma znajomymi xd

Zawsze można tez jeśli to nie jest jakiś duży problem ( i jest to wykonalne, nie czasochłonne ) zrobić jak pisałem tylko z pominięciem Ac moda, czyli zrobić na bazie UE i dodać do niej cały twój stuff który zrobiłeś.

Pointer PW
20 września 2021, 06:19
Z tą czasochłonnością trafiłeś niestety w sedno. Tworzenie mojej paczki modów zacząłem w 2018 roku, przede wszystkim w celu uczynienia AC Moda kompatybilnym z dodatkiem Trial by Fire. Później stopniowo przychodziły mi na myśl kolejne części, o które rozbudowywałem paczkę, początkowo dotyczyło to odblokowania hirków i artów z kampanii, dodanie do tego ówczesnej wersji UCP i innych drobnych modów zrobionych przez fanów. Już wtedy po głowie zaczęło chodzić mi Inferno i Świątynia, których elementy były zawarte już w oryginalnej grze i powoli zacząłem przygotowywać pod to grunt. Dodanie bohaterów z h6 było jednym z takich elementów. Kiedy pojawił się Xel, zacząłem intensyfikować pracę, bo zobaczyłem, że dodanie nowej frakcji jest możliwe. Slyen był jednak szybszy, no i zrobił to, z czym ja miałem problemy, a mianowicie zdecydowanie lepiej ogarnia temat grafik 3d. Problem polega jednak na tym, że prawdopodobnie nigdy wcześniej nie korzystał z AC Moda, więc spora część jego Moda bazowała na tych samych plikach i paczkach. To zrodziło problemy z kompatybilnością i wymusiło pewne zmiany żeby osiągnąć pewien kompromis, chociażby w kwestii lineupu. Zmiany wprowadzone teraz, czyli alternatywy w stylu UE jeszcze bardziej ten problem pogłębiają, a wybacz, ale zdecydowanie łatwiej jest dodać niepokrywające się części UE do mojej paczki niż na nowo wpisywać moją kilkuletnią pracę w pliki UE. Tym bardziej, że UE jest wciąż rozwijany, moja paczka modów także, więc z każdą kolejną aktualizacją UE czekała by mnie ta sama praca w kółko. Może jeśli któregoś dnia Slyen i ekipa uznają, że dodali wszystko co chcieli, to pokuszę się o taką robotę jednorazowo, na razie jednak robię co się da, ale szanuję swój czas.

Exo PW
20 września 2021, 17:49
Wiesz ja wiem czemu to jest niekompatybilne, ba jestem w stanie ci powiedzieć dokładnie co jest tego przyczyna, chcąc nie chcąc i tak będziesz musiał zmienić ten priorytet aby robić prace na UE i do niej dodawać rzeczy, problem nie polega na tym ze zawartość się pokrywa to zawsze jest nadpisywane nowszym plikiem na starszy.

Ich alternatywy przeszły zmianę w działaniu jeśli tego nie robiłeś to polecam ci zrobić sobie czysta instalkę i na to UE 1.5, ucp jest w nim zawarty a zobaczysz w czym jest problem, jestem na 99% pewny ze problem to 3 i 6 tier jednostek to one są odpowiedzialne ze alternatywy w UE a raczej to te jednostki maja możliwość upgradu do wyższego tieru dość drogiego ale tak to działa, to nie jest nawet alternatywa a coś w rodzaju 3 ulepszania jak w cove z Hoty gdyby kazda z frakcji nie miała alternatywy na t3 i t6 to prawdopodobnie problem się rozwiążę.

Oczywiście lin-up nie może być naruszony, bo oni to maja z fixowane nie tylko pod te tiery jednostek ale i konkretne jednostki które się tam znajdują dla przykładu przystani: gryfy muszą być ter 3 i nie mogą posiadać żadnej alternatywy tak jak kawaleria musi być t6 i nie może posiadać alternatywy

Pointer PW
20 września 2021, 23:33
Exo:
gryfy muszą być ter 3 i nie mogą posiadać żadnej alternatywy tak jak kawaleria musi być t6 i nie może posiadać alternatywy

No to oni sami już naruszają lineup, bo oryginalną jednostką przystani na to jest Wilków.
A co do mechaniki, to wiem, że to działa na zasadzie ulepszeń, ale właśnie to może powodować problemy. Heroes 7 nie jest przystosowane do podwójnych ulepszeń, a już tym bardziej jeśli te ulepszenia nagle zmieniają swój poziom z podstawy na elitę lub z elity na legendarne. Wprowadzając Tower do mojej paczki chciałem początkowo zachować ten system, ale niestety, gra się krzaczyła. Po doprowadzeniu tego do zasad AC, zaczęła działać normalnie.

Exo PW
21 września 2021, 00:07
Nie o takie naruszanie mi chodzi :) ja ci tylko daje informacje gdzie jest problem ze to się wykrzacza, jak go rozwiązać to niestety ale trzeba to zrobić w odpowiedniej kolejności aby to działało tak jak powinno z zachowanie zasad z UE

Połączyć Ac z UE się nie da ale połączyć UE z Ac się da
Prawdopodobnie Slyen by ci mógł dokładnie nawet sprecyzować gdzie i jak naprawić tego typu błędu ale to i tak ci powie ze musisz to robić na UE bo jest bardziej przyjazny modowaniu itp, to się rozchodzi o to co doskonale wiesz ze to AC mod musi być nakładany na UE z pewnym restrykcjami odnośnie co i gdzie może być alternatywa, zamiast w druga stronę wtedy to będzie śmigać

Na moje to łatwiej byłoby się dogadać z Slyenem i ekipa? bo gro rzeczy jest wspólnych oba mody odblokowują hirków i artefakty dodają nowe specki itp oba maja funkcje z UCP przypuszczam ze na spora cześć stworzeń Slyen by się zgodził i wplótł je na zasadach Ue jako 3 ulepszenia do kolejnych stworzeń, czy coś w ten deseń a neutrale tez jak dobrze funkcjonują to je przyjmie tak by community było zadowolone z każdej strony, jakbyście poszli na coś w rodzaju współpracy/podzielenie się zasobami.


klimat93 PW
15 listopada 2021, 06:20
@Pointer Witam jest szansa że ujrzymy "nową" wersje moda o końca tego miesiąca albo chociaż roku?

Toriko94 PW
23 listopada 2021, 00:00
Hi someone can add the mod please, the link is dead ! thanks

Fandor PW
3 grudnia 2021, 09:51
Pointer czy mógłbyś opisać każdy element składowy Twojego moda?
Jestem bardzo ciekawski m.in jakie zmiany wprowadzasz w AC modzie czy Inferno.
Może na grocie zgodzili by się udostępnić Ci zakładkę (podstronę) abyś mógł mieć opisany każdy element zgodnie z najnowszą wersją.
Generalnie dobra robota! Unifikacja modów tworzonych przez równe osoby to praca czasem bardziej wartościowa niż same te mody osobno!

Pointer PW
4 grudnia 2021, 22:19
Jeśli chodzi o AC Moda, to właściwie bardziej go rozbudowuję niż zmieniam. A zatem wszystkie alternatywy to:

Przystań:
Kusznik / Kapłanka
Wilkor / Gryf
Kawaler / Blask Chwały
Niebianin / Landsknecht

Twierdza:
Harpia / Jaszczuroczłek
Siepacz / Morski Elf Renegat (do czasu wprowadzenia Świątyni lub Cove)
Wiwerna / Roc
Bazyliszkowy Jeździec / Żywiołak Powietrza
Cyklop / Behemot

Akademia:
Golem / Żelazny Golem
Uczeń / Srebrny Golem
Dżinn / Mistyczny Łucznik
Rakszasa / Żywiołak Wody (do czasu wprowadzenia Świątyni lub Cove, ewentualnie pójdzie do Wieży)
Kolos / Mistyczny Orzeł

Nekropolia:
Duch / Zombi
Hebanowy Pająk / Czarna Straż
Wampir / Żywiołak Ciemności
Kościany Smok / Mroczny Jeździec

Sylvan:
Driada / Kappa (do czasu wprowadzenia Świątyni lub Cove)
Łowczy / Leśny Tygrys
Druid / Dzika Rusałka
Tancerz Ostrzy / Jednorożec
Księżycowa Łania / Żywiołak Ziemi
Drzewiec / Zielony Smok

Loch:
Zabójca / Jaskiniowa Pantera
Troglodyta / Złe Oko
Meduza / Katoblepas
Wędrowiec / Mantykora
Minotaur / Bezimienny
Jaskiniowa Hydra / Smok Cienia

Forteca:
Kobold / Ognisty Lis
Niedźwiedź / Golem Shantiri
Kapłan Run / Żywiołak Ognia
Ognisty Olbrzym / Czerwony Smok

Inferno:
Demon
Ognisty Ogar / Imp (słabo udana jednostka, nie wiem czy zostanie, przynajmniej w tej formie)
Sukkub / Dręczyciel
Ifryt / Zmora
Piekielny Centaur / Niszczyciel
Czart / Gog
Diabeł / Upadły

Wieża - na razie bez alternatyw.


Kammer PW
5 grudnia 2021, 11:16
Nie byłem świadom, że tyle tych alternatyw jest.

Fandor PW
5 grudnia 2021, 18:42
Pointer bardzo dziękuję, że znalazłeś czas aby to wszystko opisać.
Ile w tym momencie jest miast do H7? Bo wspominasz coś o jakiejś Wieży i pierwszy raz o niej słyszę. :O
Przydałaby się jeszcze jakaś wizualizacja tych wszystkich jednostek.
Znajdź jakiegoś pomocnika, który zrobi stronę z wszystkimi informacjami o Twoim modzie, najlepiej jako zakładkę w dziale H7. :D
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 - 10
temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel