Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Inne gry komputerowe
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 - 31

Serd PW
17 czerwca 2021, 14:40
https://www.songsofconquest.com/ - nadchodzi bardzo ciekawy klon Heroesów! Premiera w 2022.

Kastore PW
17 czerwca 2021, 15:27
"Songs of Conquest is a turn-based strategy game inspired by 90s classics." hehe
Szkoda tylko, że grafika wygląda jak 99% indyków ze Steama.

Trith PW
17 czerwca 2021, 16:07
Dlatego pytam czemu wszyscy produkują piksel-arty, skoro jest ich już taki przesyt. Ja się pytam co ludziom przeszkadzają prerenderowane grafiki.

Kastore PW
17 czerwca 2021, 17:57
Czasem prerenderowana grafika też jest pikselizowana, patrz Dead Cells.

gotri7 PW
18 czerwca 2021, 15:50
Trith:
Ja się pytam co ludziom przeszkadzają prerenderowane grafiki.
A ja się pytam, co Ci przeszkadza pixelart. Niech se ludzie tworzą co im się podoba - krzywdy tym nikomu nie powinni zrobić raczej...

No ale z sentymentem się co nieco zgadzam.

AmiDaDeer PW
18 czerwca 2021, 16:43
Trith:
Dlatego pytam czemu wszyscy produkują piksel-arty, skoro jest ich już taki przesyt.
Kapitalizm. Jest popyt (sztucznie napędzany, ale jest), takie grafiki są względnie tanie w tworzeniu, więc interes się kręci.

Trith PW
18 czerwca 2021, 18:21
Ja to pisałem żartobliwie, niech się nikt tym nie czuje zaatakowany. Chciałem tylko wskazać że z nieznanych mi przyczyn grafika prerenderowana jest po prostu znacznie mniej popularna od innych.

Kastore PW
19 czerwca 2021, 16:03
gotri7:
A ja się pytam, co Ci przeszkadza pixelart. Niech se ludzie tworzą co im się podoba
Musi być backlash, bo tego jest za dużo. Tak dużo, że nie mam ochoty grać w 90% z moich 3700 gier na Steamie, bo grafika to jakiś zlewający się pixel art.

Hayven PW
21 czerwca 2021, 10:52
Piksele pikselami, ale ten interfejs jest brzydki :/

Jak to się dzieje, że ludzie wkładają tyle wysiłku w robienie stworków i map w 2D (z różnymi efektami), a nie mogą zrobić porządnego UI spójnego z całą resztą?

Kastore PW
21 czerwca 2021, 13:44
A co? Też ma być rozpikselowany?

Górski Krasnolud PW
16 sierpnia 2021, 19:00
Za pasem King's Bounty II, i był nawet o tym news na głównej, co pozytywnie mnie zaskoczyło.
A czy ktoś pamięta o Disciples: Liberation? Czy o nim też redaktorzy coś planują napisać? ;)

anonim1233 PW
16 sierpnia 2021, 22:28
Gry Online o nim pisała. Ponoć jeszcze mniej wspólnego ma z dwójką niż trójka.

Górski Krasnolud PW
18 sierpnia 2021, 13:03
Moim zdaniem największym błędem serii Disciples nie jest oderwanie się klimatem od dwójki, lecz brak wprowadzania nowości do niej.
Od jedynki w całej historii przewijają się trzy frakcje, które spokojnie mogłyby się stać grywalne, lecz twórcy wyraźnie się nie postarali o ich rozwinięcie.
Mowa oczywiście o:
- Orkach i reszcie zielonoskórych
- Morludziach (Trytony, Syreny, Nagi, Krakeny, Lewiatany, Stwory Morskie, Węże Morskie... tego w serii przewinęło się już bardzo dużo)
- Mroczne Elfy (w dodatku do dwójki był świetny scenariusz, który opisywał Mroczne Elfy zbuntowane przeciw zarówno Hordom i Przymierzu... ponieważ miały swojego boga, którym była Bestia Galleana, bardzo chciałbym zobaczyć historię opowiadającą o dążeniu do wskrzeszeniu swego bóstwa, i założeniu królestwa, byłaby to ciekawa sytuacja, gdyż to zazwyczaj bogowie tworzą śmiertelników... taka odwrotna sytuacja, gdzie najpierw "wierni muszą stworzyć swego boga" byłaby bardzo ciekawa)

Lecz to są problemy natury fabularnej, spójrzy na grę od strony mechanik frakcji:

Legion i Hordy to czary ofensywne, skupione na klątwach i zadawaniu obrażeń
Klany i Imperium cieszą się błogosławieństwami, leczeniem... ranienie magią jest tutaj drugorzędne
Przymierze jest kalką jednego i drugiego, może wspierać, aby zarówno w tym samym czasie obciążać przeciwników

W Mechanikach nowych frakcji mogłyby się pojawić np. antymagia (taktyka skupiająca się na całkowitym wyparciu magii z bitew, tak bardzo pasująca do Orków)
Drugim moim pomysłem jest "magia terytorialna". W Disciples wszystkie frakcje zawsze starały się o dominację nad mapą, dlaczego więc nie zrobić frakcji, która by się w tym specjalizowała?
Na mistrzów tej szkoły magii mianowałbym Morludzi... zaklęcia skupiające się na jak najszybszym zalaniu mapy połaciami wody, po której ruch bohaterów innych frakcji jest zdecydowanie utrudniony, przywołanie w jakiejś ciasnej przełęczy krakena, strzegącego naszych terenów (oczywiście, jeśli udałoby się ususzyć teren, kraken by ginął), zalanie kopalni wroga, nawet gdy ta znajduje się na jego terenie, ale w pobliżu np. naszego "różdżkowego" (Ci co grali w Disciples I i II wiedzą kim są różdzkowi xd), lub hokusy-pokusy zwiększające rozrost terytorialny, który dają nam miasta

Nooo... pomysłów można wymyślać całe multum, tymczasem dostaniemy kolejną, po trójce, leniwą kopię koncepcyjną poprzedniczek... ale i tak fajnie, że przynajmniej seria żyje, może dodatki coś zmienią.

Kastore PW
24 sierpnia 2021, 19:19
King's Bounty 2 właśnie zapremierowało.

anonim1233 PW
25 sierpnia 2021, 18:55
Ktoś już grał w King's Bounty II?

Alistair PW
27 sierpnia 2021, 20:08
Czekam na niższą cenę. A w Polsce w KB2 może zagra z 10 osób. Już w KB Legendę i resztę grała garstka osób, na co dowodem jest brak sensownych informacji w Grocie. Tak samo w Jaskini Behemota. Jest tam temat na forum, a na samej stronie nic. Była o KB1 jedna strona, która była z 3 razy wznawiana i ostatecznie upadła, bo prawie nikt się u nas tą grą nie interesował. Sam zagrałem we wszystkie odsłony KB. Najbardziej podobała mi się Legenda i Wojownicza Księżniczka. Kolejne to już festiwal błędów, ale i tak zagrałem. To nieliczne gry, które po pierwsze ukończyłem, a po drugie, w które zagrałem nawet parę razy.
Dlatego wątpię, że w KB2 ktoś z Groty zagra. Poza mną, bo zagram w to prędzej czy później.

Kastore PW
27 sierpnia 2021, 22:34
Już co najmniej jedna osoba gra, trochę więcej wiary w ludzi. Ja czekam aż będzie za max 30 ziko, albo jak ktoś mi udostępni, ew. jak u kogoś pogram, bo 260 zł to względnie dużo.

mrocznymag322 PW
28 sierpnia 2021, 20:30
Dla ciekawych jak prezentuję się kolekcjonerka w akcji:
https://www.youtube.com/watch?v=EsKOHgZSgiE&ab_channel=Grywalnie-NoName

Górski Krasnolud PW
30 sierpnia 2021, 20:21
A symbolicznego newsa o premierze KB2 brak...

Alistair PW
30 sierpnia 2021, 20:49
Jest info o premierze gry 24 sierpnia. A to, że info jest z dnia 9 sierpnia, to już szczegół.
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 - 31
temat: Inne gry komputerowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel