Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Pieśń lodu i ognia & Gra o tron
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18

Kammer PW
1 maja 2021, 13:08
Szczerze mówiąc, ja nie lubiłem wątku Młodego Gryfa, na tamtym etapie miałem wrażenie, że tych Targów to dosłownie z kapelusza wyciągają. Danka była ok, bo od samego początku o niej mówili, Aegona fajnie wprowadzili, a tu nagle się jakichś chłopaczek znikąd wziął z armią, wpływami, meh.

Nicolai PW
2 maja 2021, 17:12
Nikt nie lubi Młodego Gryfa, ale zdaje się, że tak właśnie miało być. Dany od pierwszego tomu pisany był Żelazny Tron a tu na ostatniej prostej wyprzedza ją jakiś pół-random wyciągnięty z kapelusza. Jak ona na to zareaguje? Zapewne źle, zwłaszcza jeśli mieszkańcy Królewskiej Przystani przyjmą go jako wyzwoliciela. To zapewne będzie ostatni element układanki prowadzącej do jej szaleństwa, której w serialu nam zabrakło.

anonim1233 PW
2 maja 2021, 22:42
A jak sądzicie? Ten Młody Gryf rzeczywiście jest Targaryenem?

avatar PW
2 maja 2021, 23:36
Nie ma chyba żadnych danych by móc logicznie wywnioskować czy jest czy nie, więc piszę co serce mi podpowiada :) Mam nadzieję, że nie - że to jest produkt jakiegoś sprytnego planu wymyślonego kiedy zaczął się ten cały ambaras po śmierci Neda Starka. Dla mnie Robert Baratheon po zamachu stanu jest prawowitym władcą, gdyż na tym polega właśnie zamach stanu - na siłowym przerwaniu jednej linii i zapoczątkowaniu nowej. Więc potomkowie Szalonego Króla (Dany i być może Gryf) muszą przeprowadzić nowy zamach stanu by przejąć rządy. Dlatego wydaje mi się, że siła stojąca za kreacją Młodego Gryfa próbuje tylnymi drzwiami dostać się do władzy.

Nicolai PW
3 maja 2021, 01:57
Młody Gryf jest Blackfyrem, najpewniej w linii żeńskiej (męska podobno wygasła na Maelysie Monstrualnym). Martin dał nam sporo wskazówek prowadzących do tego, ale chyba najbardziej obrazowa jest anegdota o CZARNYM smoku z żelaza, którego morze wyrzuciło na brzeg i wtedy był CZERWONY od rdzy:
Uczta dla wron:
– Później karczma przeszła w ręce kalekiego rycerza zwanego Długim Jonem Heddle’em, który zajął się kowalstwem, gdy był już za stary, żeby walczyć. Wykuł nowy szyld – trójgłowego smoka z czarnego żelaza – który zawiesił na drewnianym słupie. Bestia miała tak duże rozmiary, że trzeba ją było wykonać w dwunastu fragmentach, połączonych sznurami i drutem. Kiedy wiatr wiał, smok stukał i brzęczał. Stąd wzięła się nazwa „Pod Brzęczącym Smokiem”.
– Czy ten smoczy szyld jeszcze tam jest? – zainteresował się Podrick.
– Nie – odparł septon Meribald. – Kiedy syn kowala był już stary, bękart czwartego Aegona zbuntował się przeciwko swemu prawowicie urodzonemu bratu i wziął sobie za herb czarnego smoka. Te ziemie należały wówczas do lorda Darry’ego, a jego lordowska mość był zagorzałym stronnikiem króla. Na widok czarnego żelaznego smoka ogarnął go gniew. Zwalił słup, porąbał szyld na kawałki i cisnął je do rzeki. Po wielu latach jedną z głów smoka woda wyrzuciła na brzeg na Cichej Wyspie, choć wtedy była już czerwona od rdzy.
Po resztę wskazówek zapraszam na FSGK ;)

Nicolai PW
8 stycznia 2023, 19:30
Oglądaliście może Ród Smoka? Bo ja jakoś nie mogę się zebrać w sobie a słyszałem, że całkiem dobry. Weźcie mnie przekonajcie ;)

Drwal PW
8 stycznia 2023, 19:34
Oglądałem i trzyma w napięciu. Od początku jest zresztą grubo. Brakuje mi trochę mnogości wątków, czasem dobrze jest odpocząć od jednego, by ten ważniejszy lepiej smakował. Gra aktorska jest niezła, są smoki. Myślę, że nie będziesz zawiedziony. Pod koniec już się trochę pogubiłem w tym drzewie genealogicznym, a na początku 4 postacie na krzyż. ;]

Bacus PW
8 stycznia 2023, 19:39
Ród Smoka, czyli prequel do Gry o Tron. Czy warto? Jeśli lubiłeś wcześniejsze sezony GoT to tak, bo poziom tych lepszych sezonów, nie najlepszych, ale lepszych na pewno. Bohaterowie świetnie napisani, czuć chemie i niechęć, każdy ma motywację, swoje wady i zalety i muszę przyznać, że tutaj bardzo wysoki poziom. Czasami grotronowskie przegadanie odcinków bywało, ale całokształt mogę ocenić wysoko.

Szczególnie bawi mnie jak scenarzystki w wywiadach, próbują zdeprymować Daemona i uczynić z niego złego bohatera, nie wolno go lubić, bo traktuje kobiety przedmiotowo XD No jak postać jest dobrze napisana, ma świetne dialogi, a gra aktorska jest przewybitna to mamy nienawidzić postać dla zasady? Straszliwie mnie to bawiło.
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18
temat: Pieśń lodu i ognia & Gra o tron

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel