Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Pandemia - Temat zbiorczy
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 4 - 5 - 6

Baronus PW
7 kwietnia 2021, 20:50
Tradycyjnie poziom groty donoszenie zeby usunac. Tworzenie grupki popierania siebie. Brak zrozumienia zdan prostych i nazywanie kogos foliarzem bo sie nie rozumie jego przekazu. Chamstwem to jest dyskutowac jak sie nie ma pojecia, typowe chamstwo. Chamstwem jest udawac naukowca jak sie nie rozumie prostego tekstu prasowego.

Ale dla was chamstwem jest powiedziec prawde ze jestescie niekompetentni. Pisze to wlasciwie dla waszego dobra. Bo sorry to jest niszowe forum. Paru sledzacych. I zadnej chwaly mi tu nie przynosi jakies, zwyciestwo'. Ani przyjemnosci. Dajac mnostwo ciekawych tekstow dostalem goloslowne ataki oskarzenie MNIE! o chamstwo i propozycje usuniecia. Jednego zreszta z czolowych modderow MM. Super madre!

Oczywiscie nie musicie sie zgadzac ze mna w dyskusji ale jesli atakujecie absurdalnie to nie dziwcie sie. Np. Atak ze to moje foliarskie teorie. Podaje profesorow. To nie pasuje ze wypowiedzi w wywiadach a nie dorobek naukowy. Daje z dorobkiem to niedobry bo ktos sieod niego odcial. Widac ze w ogole wam nie chodzi o zadne fakty tylko zeby zaatakowac. To jest bezsensowna, dyskusja'. I komlromituje was nie mnie. Samozaoranie.

To brzydka wada i bedziecie mieli w zyciu klopoty. Nie popiera sie, wiekszosci' bo to jest tchorzostwo. Ide z tymi ktorych wiecej. To najmniej oberwe. Tylko tego kto mowi prawde. A jesli twoi koledzy zabrneli w jakies nieciekawe rzeczy to przynajmniej milcz. A nie popieraj ich gdy zle robia.

Oczywiscie nie przyznacie mi racji bo, duma' ale zapamietacie dobrze. Takiej osoby jak ja nie spotkaliscie w zyciu gwarantuje wam. Dlatego pisze to co pisze. Z obowiazku. Nikt zapewne wam tego nie powie dlatego ja musze. Zadna przyjemnosc.
Na tym wlasciwie koncze bo to finalowy komentarz. Musial bym powtarzac co nie ma sensu.



Shin0bi PW
7 kwietnia 2021, 22:14
XD

Takiego stężenia bufonady i jakiegoś zupełnie nieuzasadnionego poczucia wyższości połączonego z kocopołami i pierdołami nie widziałem jeszcze nigdy.
Aż porobiłem screeny.

Kastore PW
7 kwietnia 2021, 22:57
Shin0bi:
nie widziałem jeszcze nigdy
Ja lubię to nazywać środą.

Kammer PW
7 kwietnia 2021, 23:08
Może inaczej, Baronusie -- czemu akurat tamta strona Cię przekonuje?

Dziękuję, Hobbicie za wyjaśnienie moich intencji, nie ująłbym tego lepiej.

Nicolai PW
19 kwietnia 2021, 12:13
Alistair:
Akurat kradzież patentów, a wstrzykiwanie ludziom niesprawdzonych szczepionek, to zupełnie dwie inne rzeczy.
Nie, słaby argument pozostaje słabym argumentem niezależnie od tego czy rozmawiamy o kradzieży patentów czy szczepionkach. Zresztą, Baronus nie zarzucał im, że ich środek jest niesprawdzony, tylko "nie wiadomo co w nim umieszczają". Na pytanie co konkretnie podejrzewa nadal nie uzyskałem odpowiedzi. A i tak na marginesie, Pfizer nie został założony wczoraj. On jest na rynku od 172 lat, więc mamy lepsze przesłanki do wyrobienia sobie opinii o nich i ich produktach niż "bo szefostwo to źli ludzie" ;)

Baronus:
Tradycyjnie poziom groty donoszenie zeby usunac. Tworzenie grupki popierania siebie. Brak zrozumienia zdan prostych i nazywanie kogos foliarzem bo sie nie rozumie jego przekazu.
Bo dyskusja wcale nie rozbiła się o to, że Twoje "argumenty" nas nie przekonują, my ich nie zrozumieliśmy XD No sorry, zalinkowałeś do wywiadu z PROFESOREM, który mówi "nie szczepmy się bo nie" i samą mocą autorytetu ma nas przekonać, że mRNA to zło? Sorry, ale tak to nie działa. Wypowiedź jakieś osoby, nawet utytułowanej, to nadal tylko wypowiedź. My potrzebujemy konkretów, badań. Inaczej ja mogę odwołać się do wypowiedzi doktora habilitowanego nauk medycznych mówiącego coś odwrotnego i będziemy się tak przerzucać opiniami aż po sądny dzień. Dlatego wybiegnę do przodu zapytam Cię jako eksperta od wakcynologii czy szczepionka mRNA przypadkiem nie robi tego samego co wektorowa, tylko bez pośrednika? Iskoro tak brzmią Twoje obiekcje to nie miałbyś problemu zapisać się na AstraZenecę czy Johnson & Johnson?

Klej

Ostatnio oglądałem na YouTubie wartościowy materiał o szczepionkach Astry. Zapraszam wszystkich do zapoznania się:


Alistair PW
19 kwietnia 2021, 16:52
Obejrzenie tego filmiku nie zmieniło moich wątpliwości, czyli można powiedzieć, że je potwierdziło. Mianowicie moje pytanie jest takie - ile z tych zmarłych osób, u których stwierdzono zarażenie koroną faktycznie na nią zmarło? Ile z tych osób zmarło ewidentnie na choroby współistniejące, a covid nie miał z tym nic wspólnego? Moja babcia była chora na raka. To choróbsko na pewno by ją wykończyło. Na co zmarła? Na zapalenie płuc. Dlaczego na zapalenie płuc? Bo była wożona zimą w mróz z Bydgoszczy do Grudziądza, bez żadnej ochrony przed zimnem. Moja mama dopiero po czasie dowiedziała się, że babcia była przewieziona. Nikt jej o tym nie poinformował, więc nie była w stanie dostarczyć jej ciepłych ubrań czy nawet zwykłego koca. Lekarze zwyczajnie dobili moją babcię (bo z raka by już nie wyszła, to był kolejny raz, kolejne przerzuty). Nie zmienia to faktu, że lekarze mieli życie mojej babci w totalnym poważaniu. Można stwierdzić, że to nasza rodzinna tragedia. Jednak problem polega na tym, że choć moją babcię wykończyłby rak, to zmarła na zapalenie płuc. Bardzo silnie osłabiony organizm nie miał żadnych szans zwalczyć "zwykłego" przeziębienia, a co tu mówić o zapaleniu płuc. I podobnie jest z covidem - może dobił chorych na te "choroby współistniejące".
Niestety mam wrażenie, że względny czas spokoju na świecie zwyczajnie się kończy. Nie wątpię w istnienie covid-19, jednak zdecydowanie wątpię w dobre intencje rządów. Jesteśmy niszczeni. Nie potrzebujemy wojen. Wystarczy nawet nie epidemia, a zwykła pandemia. Będziemy zniewoleni. Powoli już jesteśmy. PiS rozdaje pieniądze na lewo i prawo, czy to ma sens czy nie. Kolejne pieniądze na kolejne dzieci. Czy są komuś potrzebne czy nie. Rozwalają nasz kraj. Nie jestem patriotą, ale gdy patrzę na tych skurczysynów, gdy widzę kolejne osoby pałowane, bo nie zgadzają się z okradaniem, nie zgadzają się z maseczkami, bo nie zgadzają się z ograniczaniem naszego prawa do wolności, to nóż mi się w kieszeni otwiera. Te prostytutki nie mają żadnego prawa nakazać nam nosić maski, bo może to wymusić tylko stan wyjątkowy.
Stowarzyszenie sędziów Iuistitia:
Stowarzyszenie sędziów Iuistitia pod koniec marca stwierdza, że po poprawieniu ustawy mandaty za brak maseczki są zgodne z prawem.
Dla równowagi drugi link z połowy kwietnia:
Sąd w Mińsku Mazowieckim z 2 kwietnia tego roku:
Kolejny dowód, na to że zło nie ma racji.

avatar PW
19 kwietnia 2021, 17:14
It's more complicated. Diagnoza, co było główną przyczyną zgonu - covid czy choroby współistniejące - będzie ZAWSZE subiektywną diagnozą lekarza stwierdzającego zgon, gdyż takich rzeczy nie da się sparametryzować. Nie da się, żaden lekarz nie stwierdzi tego obiektywnie, w szczególności gdy mamy z przypadkiem nowego patogenu, co było główną przyczyną zgonu. I rządowi można wiele (i nawet trzeba!) zarzucić, że nie radzi sobie z pandemią, ale to, że przepracowany lekarz w jakimś tam szpitalu dla świętego spokoju wpisze zgon covidowy - sprawką rządu nie jest i nie idą za tym żadne wytyczne z góry.

AmiDaDeer PW
19 kwietnia 2021, 20:22
Prawdę powiedziawszy to cała ta historia dotycząca rodzinnej tragedii wywołanej niekompetencją lekarzy przestaje być dla mnie w jakimkolwiek stopniu wiarygodna w momencie gdy staje się wstępem dla teorii spiskowych i zwykłych dezinformacji.

Kastore PW
19 kwietnia 2021, 20:47
Przynajmniej te niekompetentne osoby były wykwalifikowane.
Alistair:
nie zgadzają się z ograniczaniem naszego prawa do wolności

Nicolai PW
20 kwietnia 2021, 09:10
Alistair:
Ile z tych osób zmarło ewidentnie na choroby współistniejące, a covid nie miał z tym nic wspólnego?
A jak to zweryfikować? Tak jak napisał avatar, przy występowaniu kilku schorzeń jednocześnie, stwierdzenie co było bezpośrednią przyczyną zgonu ZAWSZE będzie subiektywną diagnozą lekarza. Poza tym czemu zakładasz tylko błąd pierwszego rodzaju? Co z drugim tj. ludźmi zmarłymi na niezdiagnozowany covid? W każdym razie nie jesteśmy w stanie jakkolwiek zweryfikować jaki odsetek zmarłych został źle zdiagnozowany, ale możemy porównać ile zgonów było w 2019 a ile w 2020 i to da nam dobre pojęcie o skali problemu. Statystyki dla Polski zdaje się już pokazywałem, ale masz tutaj jeszcze bardziej dobitny przykład Włoch:



Alistair:
I podobnie jest z covidem - może dobił chorych na te "choroby współistniejące".
A co to zmienia? Niezależnie od tego czy covid zabił czy "tylko" dobił, śmierć to śmierć. Wiesz co mnie fascynuje? To, że społeczna wykładnia zjawiska chorób współistniejących zmieniła się nie dlatego, że pojawiły się nowe fakty, ale dlatego, że teraz odczuwamy inne emocje. Na początku było "hurr durr, zaniżają statystyki wpisując choroby współistniejące" a teraz jest dokładnie na odwrót, "hurr durr, zawyżają statystyki nie wpisując chorób współistniejących". Jak to traktować poważnie?

Alistair:
Nie jestem patriotą, ale gdy patrzę na tych skurczysynów, gdy widzę kolejne osoby pałowane, bo nie zgadzają się z okradaniem, nie zgadzają się z maseczkami, bo nie zgadzają się z ograniczaniem naszego prawa do wolności, to nóż mi się w kieszeni otwiera.
Kogo spałowano za brak zgody na maseczki?

Alistair:
Te k... nie mają żadnego prawa nakazać nam nosić maski, bo może to wymusić tylko stan wyjątkowy.
Jak najbardziej masz rację z tym, że nakaz wprowadzono "na krzywy ryj", ale gdyby ogłoszono stan wyjątkowy to zgodziłbyś się wtedy założyć maskę?

Alistair:
Stowarzyszenie sędziów Iuistitia pod koniec marca stwierdza, że po poprawieniu ustawy mandaty za brak maseczki są zgodne z prawem.
Tak gwoli ścisłości to związki zawodowe nie są sądami a już na pewno nie sądami prawa. Dlatego to co sobie stwierdzili to tylko i wyłącznie opinia.

Alistair:
Kolejny dowód, na to że zło nie ma racji.
Taka ciekawostka, jak idziesz do sądu usłyszeć, że niesłusznie nałożono na Ciebie mandat za brak maski to... nie wpuszczą Cię bez maski. W ogóle to czemu tyle uwagi im poświęcasz? Przecież to sprawa drugo- a nawet trzeciorzędna. O wiele większym problemem jest kompulsywne wprowadzanie obostrzeń, zamykanie biznesów i alienacja uczniów. Gdyby naszym największym zmartwieniem było to, że zakrywanie ust i nosa ma wątpliwą podstawę prawną to byliśmy szczęśliwym społeczeństwem.

Kastore PW
20 kwietnia 2021, 15:19
Nicolai:
A i tak na marginesie, Pfizer nie został założony wczoraj. On jest na rynku od 172 lat, więc mamy lepsze przesłanki do wyrobienia sobie opinii o nich i ich produktach niż "bo szefostwo to źli ludzie" ;)
Tak swoją drogą, wydaje mi się, że przesłanki o złym szefostwie byłyby lepsze do wyrobienia sobie opinii, niż to, że kiedyś coś tam było, więc musi tak być nadal.

Kammer PW
20 kwietnia 2021, 15:44
Trochę nie rozumiem, Alistairze, czemu, ze wszystkich złych rzeczy, jakie robi nasz (nie)rząd, uczepiłeś się akurat niegroźnych maseczek.

Nicolai PW
27 kwietnia 2021, 14:57
Skąd oni biorą te liczby? Przecież tutaj nic się nie zgadza...



Według danych ministerialnych grypa sezonowa pochłania od 250 do 500 ofiar rocznie. A covid-19, który dopiero się rozprzestrzenia był przyczyną ponad 3 mln zgonów.




Uland PW
3 maja 2021, 21:29
Chciałbym nawiązać do sylwetki prof. Zielińskiego:
https://demagog.org.pl/fake_news/wywiad-z-romanem-zielinskim-zawiera-nieprawdziwe-informacje/
https://sprawdzam.afp.com/nie-profesor-roman-zielinski-nie-ma-racji
i najważniejsze: https://www.youtube.com/watch?v=mIn6z9dJnRM&t

I nie, nie ma on IH=10, a 5 - tak samo jak pozostałe dane także się nie zgadzają

Nicolai PW
4 maja 2021, 10:14
Dziwna sprawa, według rządowej rozpiski mój rocznik powinien móc się zapisać dopiero od 6 maja, ale wchodzę na pacjent.gov.pl i widzę, że skierowanie już wisi. No nic, po krótkim researchu udało mi się znaleźć Modernę na dzisiaj, więc wieczorkiem dam znać jak wrażenia.
Eidt 1: Już wiem dlaczego mogłem się zarejestrować. Od 4 maja rejestrować się mogą wszyscy, którzy zgłosili chęć szczepienia w I kwartale.
Edit 2: Jakby ktoś nie wiedział czym różnią się poszczególne szczepionki to macie tutaj kompleksowo rozpisane.

Kastore PW
4 maja 2021, 14:30
Opowiem Wam bardzo ważną historię, która mi się przydarzyła.

Jeden gość, którego prawie nie znam i z którym nie gadałem od miesiąca, napisał do mnie o 3 w nocy, że szczepionka wykończyła jego babcię. Możecie sobie już teraz wyobrazić moją konsternację. Odpowiedziałem "Oj :c" to odpisał "Ale nie gadajmy o tym", to napisałem "OK".

Nicolai PW
6 maja 2021, 18:03
Umie ktoś mi wytłumaczyć jakim cudem szczepionka firmy Johnson&Johnson została dopuszczona jako jednodawkowa? Jej skuteczność wynosi 67% czyli niewiele mniej niż Pfizer po pierwszym szczepieniu (69%) i nieco więcej niż AstraZeneca (60%). Dlaczego więc tamte należy dwa razy przyjmować? Coś mi się wydaje, że "Janssenowcy" zostaną zawołani jesienią do poprawki ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 4 - 5 - 6
temat: Pandemia - Temat zbiorczy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel