Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 135 - 136 - 137

Majster PW
2 kwietnia 2021, 21:14
Gdy przejrzałem sobie tą stronkę to uderzyło mnie, ile zostało już zrobione (nie chciało mi się przeglądać 135 stron tego wątku, przyznaję).
Oczekiwanie na to miasto, albo chociaż jakieś pomyślne nowiny o postępie prac, stało się już praktycznie formą kultu w świecie H3. Najlepiej, żeby to miasto nigdy się nie ukazało, bo wtedy cała jego sława by przeminęła. :D

A tak w ogóle:
Górski Krasnolud:
Kurcze, temat o Oasis będzie miał zaraz pięć lat. :O Pamiętam jego początki to dopiero gimnazjum zaczynałem, a tu za rok maturka. :D Ale czas leci...
To jest jeden z najfajniejszych wpisów, jaki przeczytałem na tym forum. Ludzie zaczną rodziny zakładać, a wciąż będą czekać. :D
Ale kto wie, Coutyard wyszedł nagle i niespodziewanie po długim oczekiwaniu, więc może... ;)

ShEv441 PW
18 lipca 2023, 20:23
Ostatnio przypadkiem trafiłem ponownie na jakiś materiał związany z tym miastem, wróciłem i przejrzałem sobie kilka ostatnich kart tego wątku i....
kurde szkoda, że losy tego projektu tak się potoczyły. Uważam, że jednostki zaprezentowane tutaj miały niesamowicie wysoki poziom wizualny i nie odstawały zupełnie od stworów z podstawowej wersji gry. Szkoda, że nie udało sie jakoś dokończyć tego projektu. Kto wie, może kiedyś?

Nephretes PW
19 lipca 2023, 00:08
ლ(ಠ益ಠლ)

Warmonger PW
21 lipca 2023, 16:39
No to wiemy, że Nephretes żyje i czasem tu zagląda, natomiast jego komunikat był dość enigmatyczny.

Majster PW
25 lipca 2023, 21:06
Warmonger:
No to wiemy, że Nephretes żyje i czasem tu zagląda, natomiast jego komunikat był dość enigmatyczny.
Jako, że jestem boomerem (najwidoczniej), nie miałem pojęcia, co komunikat Nephretesa znaczy. Skopiowałem więc ლ(ಠ益ಠლ) do google translate, i wyszło, że jest to zapis w alfabecie gruzińskim, którego transliteracja na alfabet łaciński, jest następująca:
l(ṭha yěṭhal)

Natomiast nie udało mi się uzyskać żadnego tłumaczenia.

Następnie wklepałem znak Nephretesa w wyszukiwarkę, i okazało, że hieroglify te mają jednak swoje tłumaczenie:
urban dictionary:
GIMME YO SHIT, no ... not really ... pretty much meaning why won't you do something already .
OMG GIMME IT NOW ლ(ಠ益ಠლ

Nie powiem, nauczyłem się czegoś nowego. ;)

Hayven PW
26 lipca 2023, 06:46
Cytat:
jest to zapis w alfabecie gruzińskim

Tylko pierwszy i przedostatni znak pochodzą z alfabetu gruzińskiego.

fiorin. PW
1 sierpnia 2023, 20:18
Cmon Neph, come back

Sauron88 PW
8 sierpnia 2023, 11:47
Klimat, pomysł i wykonanie miasta świetne, jak dla mnie można jeszcze popracować nad lineupem.

I - niewolnik/gladiator
II - ? (może warto wziąć pod uwagę legendy o latającym dywanie?)
III - nomad (ten z neutrali)/berber
IV - geniusz (słabsza wersja dżina, jeszcze bardziej "orientalny")
V - koński łucznik/koński strzelec (b. szybki i jedyny strzelający na 2 hexy)
VI - rakszasza
VII - duch piasku/duch pustyni (chyba gdzieś tutaj w wątku był szkic przedstawiający coś w tym stylu)

Strzelający tylko z V poziomu, latający z IV, VI (teleport) i ew. VII (taki żywiołak powietrza/burzy mimo podobnego z grubsza wyglądu nie lata). Ewentualnie geniusz z IV poziomu mógłby być na nogach jak niektóre dżiny z Baldur's Gate 2 - w ten sposób byłby bardziej odróżniający się od dżina i ifryta.

Wg mnie jednostki są spójne, ale jednocześnie nie są monotematyczne (jakiś tam misz-masz w H3 ma miejsce, więc i w nieoficjalnych frakcjach również to trzeba brać pod uwagę), a więc:
- I lvl jest na tyle uniwersalny, że taka jednostka mogłaby pasować do paru frakcji
- V lvl na pierwszy rzut oka bardziej pochodzi z klimatów stepowych aniżeli pustynnych
- VI lvl bardziej pasuje do klimatów indyjskich/leśnych/dżunglowych, jest tu więc bardziej na przełamanie

uhm PW
8 sierpnia 2023, 13:36
Koński strzelec powiadasz? Mam nadzieję, że masz na myśli jakiegoś fantastycznego koniołaka? Inaczej Twój line-up mógłby być dość monotematyczny i nudny z czterema człowiekami, w tym z dwoma jeźdźcami oraz dwiema jednostkami które już są obecne w grze.


Sauron88 PW
8 sierpnia 2023, 13:45
Mam na myśli jeźdźca na koniu wyposażonego nie w lancę jak champion, a w krótki łuk. W grze brak podobnej jednostki, która:

- zajmuje 2 hexy i strzela (jak centaury z H2 i H4)
- strzela i jest jednocześnie szybka (nie licząc wysokopoziomowych tytanów; powiedzmy 7 i 10 po ulepszeniu)

Naturalnie nie może być bardzo żywotna, trochę bardziej od mnichów/kapłanów - 35, max 40 hp.

Co do 2 jednostek istniejących już w grze, to neutralny nomad miałby być zapożyczony i wyjęty z neutrali tak, jak to teraz ma miejsce z niziołkiem i powstającym Factory. Poza tym w Bastionie (Rampart) są 3 "końskie" jednostki - centaur, pegaz i jednorożec, choć fakt, nie są to "zwykłe" konie.

Kwestia ew. geniusza to faktycznie temat do głębszych przemyśleń, ale lvl 5 będę bronił.

boardgames_ftw PW
8 sierpnia 2023, 14:02
Mam lepszy pomysł na line-up:

1. Gladiator/Russell Crowe
2. Dywan/Perski Dywan (po prostu dywan)
3. Nomad/Nomad 2 (inna jednostka od neutrala o tej samej nazwie i wyglądzie)
4. Geniusz (mądry koleś w okularach z fryzurą Einsteina)
5. Koński Łucznik/Koński Strzelec (ten od Uhma)
6. Rakszasza/Rakszaszasza (ulepszona ma więcej nóg)
7. Duch piasku (wygląda jak duży pagórek z piasku)

Neph, już możesz wracać robić moje miasto.

Eggyslav PW
9 sierpnia 2023, 08:31
@Boardgames_FTW Zapomniałeś o Zbożowych Magach. XD

Fandor PW
9 sierpnia 2023, 09:10
Powinniśmy dopisać do regulaminu forum, albo wręcz gdzieś na głównej, że zakładanie tematów albo pisanie w istniejących mam pomysł na miasto/line up nie-swojego miasta skutkuje banem.
Podobny zapis można by dać na temat pytania pod każdym nowym modem czy da się go zainstalować na HotA/ERA.
To naprawdę jest wkurzające, że co parę miesięcy albo i częściej pojawia się nowa osoba, która to robi, mimo że w każdym wątku w którym to robi już są pewnie posty to wyśmiewające.

Warmonger PW
9 sierpnia 2023, 09:42
@Fandor Amen.

Kammer PW
9 sierpnia 2023, 10:36
A ja to lubię, to dodaje takiego klimatu i cofa mnie do pięknej ery 2013-2015, gdy byliśmy młodzi i piękni i jedynym problemem, jaki mieliśmy to to, jaką jednostkę dać na czwarty level McVorimarogalboazondorge.

Andruids PW
9 sierpnia 2023, 12:58
@Fandor no chyba Cię rozum opuścił cf

uhm PW
9 sierpnia 2023, 13:00
@Fandor Eee tam, zawsze jest się z czego pośmiać. Poza tym jak ludzie pod tematem zachwycają się miastem, a potem się okazuje że widzieli tylko szkice jednostek których modele i animacje były ileś razy w temacie pokazywane, to nie oczekiwałbym że ktoś przeczyta regulamin xd

@Sauron A co myślisz o tym lineupie?


@boardgames_ftw Zapomniałeś o ulepszeniu nomada, barberze.

Sauron88 PW
9 sierpnia 2023, 15:37
Trochę za bardzo się rozpędziłem, sorki wielkie za OT - co złego, to nie ja.

Dydzio PW
9 sierpnia 2023, 15:53
sorry, @Sauron88 ale przed tobą było już tak wielu że aż powstał odpowiedni mem: Obrazek

Warmonger PW
9 sierpnia 2023, 16:10
Ten obrazek sam ma ponad 10 lat :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel