Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 28 - 29 - 30

Martin H PW
9 marca 2021, 08:08
Ok będę jeszcze próbował jakoś, jak się nie uda odpalić trudno, 8 podstawowych kampanii w poprawionej wersji i tak jest już naprawdę super 😀 Próbowałem reinstalować jeszcze raz ten pakiet 2.5.5 to nic to nie dało, tylko już później nawet nie mogłem zmienić na tej ikonce w mini launcher przy 9 kampanii potencjalnego HD+, bo cały czas już błąd tylko wyskakuje, choć to i tak nic nie zmieniało nawet jak było niby załączane wcześniej, to i tak działo się to samo, czyli nic. Ręcznie z ikony w folderze również ten sam problem z odpaleniem. Już sam nie wiem, może coś nie tak się zgrało przy instalacji, albo ja coś źle zrobiłem lub mam jakieś nie odpowiednie ustawienia w systemie..

avatar PW
9 marca 2021, 09:05
Erui chyba miał identyczny problem, ale nie pamiętam na czym się to skończyło...

VIP PW
9 marca 2021, 10:39
Hmm...

Tz. wymaga się przynajmniej odpalić raz po aktualizacji 9 kronikę, aby zastosowało te ustawienia HD+ to samo dotyczy gdybyśmy zmienili HD+/nic.

Dla pozostałych kronik też to dotyczy, ale dla nich dodatkowo ustawia prawidłowe menu :). No i jeszcze inne aspekty m.in. weryfikacja najnowszej wersji, (...)

no i wiadomo też łatke :P
---

Przycisk HD+/nic zmienia tylko jeden plik era do blokowania no i przy odpaleniu 9 kroniki stosuje wtedy te ustawienia :).

Edit:

avatar:
Erui chyba miał identyczny problem, ale nie pamiętam na czym się to skończyło...

Stosował łatkę @Hellburna po instalacji Complete. W projekcie kronik jest to już zawarte, więc nie trzeba. Hmm tak myślę może plik *.exe był zmodyfikowany w tej łatce i to na to ma wpływ.

Erui PW
9 marca 2021, 21:25
Skończyło się tym że odinstalowałem H III i zainstalowałem ponownie bez łatki @Hellburna i wtedy zadziałało. I tak też radzę spróbować tzn. zainstalować spolszczenie kronik na czyste H III bez żadnych dodatków i łatek.

VIP PW
10 marca 2021, 10:21
@Utopiec

Pisałeś, o problemach w ostatnim scenariuszu Ul. Miecza :P:

https://www.twitch.tv/videos/943177722

Utopiec22 PW
10 marca 2021, 15:27
Jego rozgrywka nie była aż taka koszmarna. Dotarłem do miasta Vori gdzieś w piątym miesiącu. Zaraz po tym musiałem podobnie cofać się i rekrutować armie.

Mój ostatni zapis jaki mam jest po próbie podjeść jakich musiałem się dopuścić.
Mówiłem że oddziały Vola drastycznie rosną. To przedstawie obrazki mojej rozgrywki:

Ekwipunek

Oblężenie

Gdyby nie Moc Ojca Smoków i Fiolka Smoczej Krwi u przeciwnika to moja końcowa walka byłaby możliwa.

VIP PW
10 marca 2021, 18:36
To obrazki? Bo mi to nie działa :P.

Utopiec22 PW
10 marca 2021, 19:37
Poprawione i Zrobione :)

Nie wiem czy widać po zdjęciach ale do tej pory grałem na HD Launcher 3.8.1.1 a to dlatego ponieważ każda nowsza wersja ma duży kursor myszy a mnie pasuje wyłącznie ten mniejszy kursor na mapie przygody. Wiem że bedę potrzebował wersję 5.2 Rc28 kiedy rozpocznę 9 Kronike. A więc gdzie znajdę tą opcję bo na Launcherze nigdzie nie widziałem?

VIP PW
10 marca 2021, 23:42
Mówisz, że poprzednie wersje HDMODa też działają prawidłowo :D - wsteczne wsparcie nawet działa hehe :D. Elegancko

Nie rozumiem? W sensie jak zainstalować/zaktualizować HDMODa? Klikasz aktualizuj do najnowszej wersji.

Tz. w tej sytuacji na początek pewnie zmienić w pliku era.ini id, ale to nie jestem pewny czy zadziała z HD+ (w sensie nie testowałem swojego launchera wstecz i jeśli dobrze ustawi to HD+, to też nie jestem pewny czy stare funkcje SoD (HD+) będą dobrze współgrały z WoG). Bez HD+ będą spore braki w WoG, bo HDMOD wprowadzał dla ery/wog dodatkowe opcje. Testy, testy, testy hehe :PP.

---

Co do screenów spora armia :O.

Utopiec22 PW
11 marca 2021, 12:12
Ulepszone wersje Kronik działają na starszych HDmodach oprócz Chwała Wojny który jak mówisz zawiera dodatki i modyfikacje dostosowane do tego HDmoda z pakietu modyfikacji kronik.

Zwyczajnie instalujesz starą wersję HDmoda albo zastępujesz obecną wersję instalując starszą wersję. W takim przypadku miałbyś w folderze dwa launchery, a przy odpalaniu tej nowszej ukazałaby się wersją którą ostatnio instalowałeś. Podczas takiej instalacji może wyskoczyć błędny komunikat ale i tak kończy się to powodzeniem.

---

Po co grać takim wielgachnym koniem który zasłania obiekty kiedy można grać tak pięknie dopasowanym konikiem przypominający czekoladkę w złotym połyskującym pozłotku :)

Baronus PW
11 marca 2021, 19:24
Vip pytal w innym temacie o mapy zwiazane z Tarnumem nawet fanowskie. Znalazlem tylko jedna. Chinska.
Graficznie swietna. Widac ze to robil ksztalcony grafik. Nie wyobrazam sobie zeby amator tak podzialal.
Podkladka jest mapa Antagarichu.


VIP PW
11 marca 2021, 20:34
Wow to jest świetne :O. Masz może informacje o autorze/link do tematu? Słabo widać nick :/ (?zhaoboSSAS?). Albo moze to liczby 5545

Baronus PW
12 marca 2021, 16:51
Ale co chcialbys uzyc?! Bylo by duzo roboty z usuwaniem chinskich hieroglifow. Duzo tego nakladli! Na pewno jakas chinska wersja tego co my robimy czyli Kroniki na SoD + HD mod. Pewnie gdzies mozna pobrac. Trzeba by szukac po chinsku na ich serwerach.

VIP PW
13 marca 2021, 13:43
Może jest wersja bez chińskich? znaków :)

Utopiec22 PW
13 marca 2021, 15:35
Vip pyta się czy byłbyś taki łaskawy i znalazł dla niego wersję nie chińską :)
Aby oszczędzić mu trudu i kłopotu.

VIP PW
13 marca 2021, 15:45
I tak mnie temat zainteresował, że ostatnio sam szukałem, ale nie znalazłem maila autora :((. Napisałem tylko do autora wpisów, ale dawno nie było go na HCommunity. Dlatego zapytałem :P.

Baronus PW
13 marca 2021, 16:51
Zobacze czy w ogole jest. Czy to jakis mod czy ktos sie pochwalil a sciagnac sie nie da.
Ta mapa to mi wyglada na wyrob wlasny wiec czystej nie bedzie. A czyscic tyle hieroglifow to duzo roboty. Zobaczymy.

Utopiec22 PW
10 kwietnia 2021, 12:40
Czy dla kroniki Chwała Wojny jest możliwe włączenie systemu doświadczenia jednostek? Chodzi mi o przekazanie artefaktu dowolnej jednostce.

Edit: W sumie jak na tak małe mapy to nie ma większego znaczenia :)

VIP PW
11 kwietnia 2021, 09:51
Tz. Chwała Wojny jest taka jak autor by chciał (w wersji "X" Era/WoG) :P. Myślę, że nic mi nie umknęło. Jedyne co dodałem to możliwości zamiany na "czysty SoD" -> "HD+" -> w sensie dodanie funkcje SoD/HDMOD tak jak jest oryginalna gra SoD (nie wszystko) co równało się "usunięciem/wyłączeniem" nie potrzebnych w tej kampanii opcji Era/Wog (nie wszystkie) i bardziej wkomponowanie się w SoD tak jak pozostałe kroniki.

avatar PW
11 kwietnia 2021, 21:54
Cytat:
Czy dla kroniki Chwała Wojny jest możliwe włączenie systemu doświadczenia jednostek?

Teoretycznie się da (nie sprawdzałem, bardziej głośno myślę). Ustawienia opcji siedzą w pliku hoLmod.dat. Więc jeśli ten plik odtworzysz pod normalną ERĄ, włączysz doświadczenie jednostek, zapiszesz zmiany a potem podmienić ak zmodyfikowany plik w GoW - to doświadczenie powinno został włączone. Ale tak jak VIP napisał - kampania ta nie była tworzona z myślą o tej opcji, więc ciężko stwierdzić jak to wpłynie na grywalność.

Cytat:
Chodzi mi o przekazanie artefaktu dowolnej jednostce.
Przyznam się, że pierwsze słyszę o takiej możliwości. Owszem można przekazać Sztandar Dowódcy (który nie występuje w kampanii), ale nie dowolny artefakt.
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel