Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 28 - 29 - 30

VIP PW
14 lutego 2021, 15:44
Jeśli dobrze pójdzie dzisiaj pojawi się większa aktualizacja Kronik naprawiająca błędy i dodająca opisane wyżej funkcje (przygotuje opis) :).

VIP PW
14 lutego 2021, 23:08
Pierwsza aktualizacja w tym roku już dostępna :P.

v2.5.5
* Usunięto nazwę "BETA", ponieważ już prawdopodobnie nie istnieją bardzo ważne błędy :P.
* Załatano tłumaczenia 9 Kroniki w kwestii polonizacji, dzięki @avatar
* Przetłumaczyłem wszystkie teksty w SoD_SP i dodałem do projektu! Autorem SoD_SP jest @RoseKavalier (dodano adnotacje w licencji). Łatka naprawiające błędy SoDa, HDMODa i wiele, wiele więcej (możliwość włączenia przez tryb modyfikacji, a następnie odpowiednie pole wyboru) - dodatkowo dodałem polskie grafiki (jeszcze nie wydane w SoD_SP).
* Załatano błąd ze skarbcem w Ul. Szarży (tylko w łatce SoD_SP) i wiele, wiele więcej :).
* Poprawki i nowe funkcje Lauchera Kronik: HD+ z komunikatami (stosuje jednorazowo dla pierwszego odpalenia po aktuliazacji i zawsze dla przycisku obok Chwały Wojny) - aktualizacja HDMODa nie powinna już na to wpłynąć oczywiście jeśli całkowicie nie zmieni się struktura pliku. W razie "W" istnieje odpowiedni komunikat z informacją o tym dla gracza, opcja wł/wył dla sprawdzania aktualizacji, zapisu dla wszystkich dni [zatrzymałem się - szary], układanka, brakujące komunikaty m.in. jeśli wystąpi błąd, że źle zainstalowano kroniki (zła opcja ANGIELSKA/POLSKA) itp. - Dużo roboty ze wszystkim :P.
* Update łatki i HDMODa do 5.2 RC28.
* Dodanie grafiki Highscore 2x dla 1-9, dzięki @Baronus.
*** Folder z Ręcznymi poprawkami (aktualnie można załatać sobie edytor SoD Editor.txt + przywrócić domyślne rodzaj przeciwników czyli "Mnóstwo, "Mało", itp.) -> przekopiować do folderu Data, ale trzeba pamiętać, że jeśli nie gramy w kroniki warto je usunąć, aby nie generowało to problemów w innych modyfikacjach np. HOTA.
* Załatane portrety Tarnuma, czyli Christan na poprawny portret w Szarży i Wojownikach + obu zapowiedziach dla tych kronik.
* Poprawka naprawy piksela blokującego kopalnie w jednym scenariusza Ul. Wojowników.
* Poprawka tekstu lektora dla Wojowników w 4 scenariuszu.
* Poprawka Chwała Wojny hex "GAMES\".
* Zauważyłem, że w Mieczu można lepiej poprawić wygraną. Mam na myśli to, że przy pokonaniu przeciwników nie powinno być wygranej (tylko przy zdobyciu artefaktu) - 7 scenariusz. Nie dotyczy Ul. wersji - w tej sprawie proszę kierować pytania do autora.
* Dodano prawidłowe funkcje dla Ul. i Standardowej Kroniki Miecza.
* Zduplikowałem warstwę dla czcionki, aby poprawić, a co za tym idzie tekst w menu jest "bardziej" czytelny (wszystkie cztery kroniki 2x) + usunąłem w czwartej kronice kropki na końcu danego słowa. Dodatkowo zrobiłem dla Władców nowe tło z oryginału 3DO (pod kampanie drugie [domyślne] w trening).
* Oryginalna animacja dla Ul. Wojowników/St. Wojowników (lepsza jakość, oryginalna prędkość).
* Highscore wszystko heks 1-9 wliczając ul./standard i dodatkowe - sporo roboty.
* Zaktualizowany plik era.ini - brak błędu i stosuje Mini Launcher Kronik. Jeśli pojawią się problemy po aktualizacji HDMODa (nie podmieni) proszę o kontakt :).
* Przycisk "iSAVE.def" dodałem do wszystkich zasobów 1-9, a co mi tam hehe :P + w razie czego dodałem również w folderze z Ręcznymi poprawkami, jeśli gracz będzie chciał dodać do zasobów gry, aby naprawić SoD :).

POPRAWKI LOGICZNYCH BŁĘDÓW DLA TEKSTÓW SoD (nie wszystko udało się jeszcze poprawić w kwestii *.txt (skupiłem się bardzo na SoD_SP :) ) - reszta zasobów SoD powinna być prawidłowa): *** dzięki @Hellburn
* Poprawiony plik advevent.txt dla Chatki wiedźmy - dodano do all kronik 1-9.
* Poprawiony plik ArrayTxt.txt dla słowa "Kanał" -> "Fosa" 9 kroniki i poprawka dla przedziałów + ten sam plik 1-8 Kronik poprawka nazw miesiąca + dla obu: Biedronka -> Statuetka szczęścia. Dla Ręcznych poprawek też te same poprawki tylko bez przedziałów liczbowych, bo to oryginał SoD.
* Poprawiony plik Editor.txt dla nagłówka zawartości, uciętych nazw o przyłączenie potworków, braku właściwości bohatera ze zmienną i błędnych nazw zamków z nagłówkiem.

UWAGA:
1. Możemy sobie naprawić edytor SoD -> sprawdź folder z Ręcznymi poprawkami.
2. Możemy przywrócić sobie teksty "Mało", "Legion", itp. dla Kronik -> sprawdź folder z Ręcznymi poprawkami.
*** Polecam usunąć jeśli nie gramy w Kroniki, a korzystam z innej modyfikacji np. HOTA.

VIP PW
18 lutego 2021, 21:32
SPOILER! :P

Utopiec22 PW
28 lutego 2021, 17:03
Właśnie ukończyłem 8 Kronike Ul. Miecz Mrozu. Oto są moje uwagi i wrażenia:


ammian PW
2 marca 2021, 20:45
proszę o pomoc w instalacji, dochodzę do 3 minuty na filmie instruktażowym:
https://streamable.com/6i8dz1

po czym następuje komunikat:

"Projekt nie może zostać zainstalowany w tym folderze. Wybierz odpowiedni folder z grą Heroes Complete".

A przecież wybieram ten folder :-(
Już odinstalowywałem po kilka razy H3 Complete, Kroniki i HD Mod.

avatar PW
2 marca 2021, 21:09
Podaj ścieżkę dostępu do katalogu, w którym masz zainstalowane Heroes3 Complete.

ammian PW
2 marca 2021, 21:16
rozwiązane :-), instalator domyślnie wybierał ścieżkę C;/Programs/GOG/Games/Heroes Complete, a gra jest zainstalowana C:/Pliki Programów/GOG/Games/Heroes Complete.
Dzięki za podpowiedź

Baronus PW
3 marca 2021, 09:24
Utopiec dzieki za recenzje! Cieszymy sie ze graczy cieszy nowa wersja. Kroniki wlasnie tego potrzebowaly! Zbyt dobra maja fabule aby byc tylko samouczkiem dla poczatkujacych.

VIP PW
3 marca 2021, 13:23
👍

VIP PW
5 marca 2021, 10:23
Pojawiła się rozgrywka na Projekcie Kronik :):

https://www.youtube.com/user/andrixix

Ale wydaje mi się, że poprzednia wersja 2.5.4, bo m.in. portrety mamy błędne dla Christiana :P.

Utopiec22 PW
6 marca 2021, 10:20
Dla graczy którzy ukończyli wszystkie kampanie i co oferuje złota edycja prócz fanowskich dodatków sugeruje zagrać w scenariusz: "Potęga Czterech Żywiołów" tak na dobre zażegnanie starego kontynentu Antagarich :)
Nie sprawdzałem gdzie mają miejsce kolejne dodatki więc nie będę wnikał w temat.

Osobiście przechodzę scenariusz Fortecą.

Baronus PW
8 marca 2021, 11:06
Fajnie ze graja. Akurat tu gra w stara wersje i nie widac calego efektu. Starej jest pelno na youtube. Nic tez nie mowi co to jest wiec zwykly widz nie wie ze to cos specjalnego. Mysli ze po prostu Kroniki. Ale dobrze! Z czasem bedzie wiecej.

A co do fajnych map. Jesli sa po polsku to mozemy je przerobic na Tarnuma! Nieraz starczy zmienic imie i portret bohatera.
Jak macie to dawajcie. Fabula musi dotyczyc Antagarichu. Jesli to jest np., Bitwa pod Grunwaldem' to rzecz jasna nie pasuje.

VIP PW
8 marca 2021, 13:34
Tutaj zauważyłem Ul. Miecz :P (od czasu do czasu są grane, ale chyba na o wiele starszej wersji [2.5.0] i bez włączonego HD+):

https://www.twitch.tv/zuuzel/video/940906888

Martin H PW
8 marca 2021, 16:08
Hej, zainstalowałem właśnie wszystkie Kroniki i najnowszą aktualizację 2.5.5, wszystkie 8 podstawowych kampanii działa elegancko, ale ostatniej 9 kampanii Chwała Wojny nie mogę odpalić za żadne skarby.. Cały czas występuje jeden i ten sam błąd przy próbie odpalenia przez mini lunchera, zaznaczam że zmieniłem oczywiście w pliku exe. tryb zgodności na zgodny z win. xp sp3, jednak nic to nie dało. Wyskakuje tylko jakiś HD Crash Log z plikiem tekstowym. Czy ktoś wie co może być przyczyną tego problemu?

mrocznymag322 PW
8 marca 2021, 17:38
A wyłączyłeś w HD modzie opcję sprawdzania każdej aktualizacji przy uruchamianiu gry? Może to powoduje problem. :P

Martin H PW
8 marca 2021, 18:51
Właśnie to sprawdziłem, ale niestety nie pomogło, nadal ten sam problem..

avatar PW
8 marca 2021, 19:52
Chyba na takie problemy pomaga rollback do wcześniejszej wersji hd-moda i uaktualnienie jeszcze raz hdmoda.

Martin H PW
8 marca 2021, 20:36
Również próbowane, ale tylko jeszcze dodatkowo wyskoczyło jakieś ostrzeżenie o aktywnym HD+ w hdmod i że zmieniła się struktura pliku HdModa a żadna zmiana nie została zastosowana w kwestii HD+ oraz że powinienem skontaktować się z panem VIP w kwestii uzyskania wsparcia dla tego problemu.


VIP PW
8 marca 2021, 23:32
Komunikat ma 2 znaczenia albo zmieniona struktura (aktualnie nie dotyczy i wątpię, że w przyszłości nastąpi, że aż tak się zmieni, ale takie info w zabezpieczeniu dałem - w razie "W" :P) albo "replay" zmiany nie stosuje kolejny raz, bo już wynikło z tego, że już zastosował :), czyli tylko formę opisu komunikatu poprawiłem - w next update będzie :).

Jeśli masz zaktualizowany HDMOD to może poeksperymentuj z ręcznym odpaleniem "Chwała Wojny", zmianą HD+/bez albo może przeinstaluj jeszcze raz hm... Błąd też możesz wrzucić w spoiler :P.

Utopiec22 PW
9 marca 2021, 07:29
Skoro tak to może zmień we właściwościach Launchera HD+ tryb zgodności na jakiś inny np. windows 98, zastosuj i uruchom grę. Jak nie pójdzie to ponownie przerzuć na ten poprzedni. Gra nie musi być odpalana przez mini launchera.
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel