Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 48 - 49 - 50 - 51

DragoHomm PW
9 maja 2019, 09:56
Czar zamiany w kamień i uderzenie laserem

Telko PW
11 lipca 2019, 14:05
Witam

Mam pewien problem odnosnie heroesa SW
Otoz podczas gry po jakims czasie wyskakuje mi blad. Nie moge zamknac gry ani wylaczyc komputera. Calkowity reset zalatwia sprawe. Ten blad wyskakuje prawie zawsze i nigdy nie udalo mi sie doknoczyc jakiejkolwiek mapy. Nie da rady zrobic screna ale byc moze uda mi sie zrobic zdjecie jesli ktos bedzie chetny mi pomoc. Heros sw jest wgrany na czysta zlota wersje herosa III. Probowalem przeinstalowywac ale dzieje sie to samo.

MinosKing PW
12 lipca 2019, 11:32
@Telko Upewnij się że masz aktualną wersję moda, bo w starszej owszem pojawiały się tego typu błędy. Sprawdź też czy nie masz aby wgranego najnowszego HD Moda, przed ponownym wgraniem Homm II SW bo możliwe że to on może powodować błędy. Wiem też że na niektórych mapach gra potrafiła świrować z nieznanych przyczyn.

Dlatego sprawdź po ponownym wgraniu moda, czy jak odpalisz mapkę tylko pod SW to nie pojawi się kolejny tego typu problem. Jeśli tak to zgłoś go do autora moda, bo może mieć on inne podłoże. Tzn. może to być spowodowane jakimś błędem w samym modzie, który może powodować opisany przez ciebie problem.

PS: Zapomniałem wspomnieć że w folderze mods nie możesz mieć żadnego innego moda poza Homm II SW, upewnij się że znajduje się w nim folder tylko z tym modem.

Orzie PW
15 sierpnia 2019, 11:07
Those who visit our official forum on Forums of Enroth have probably seen the newly opened section for H3SW user-created maps. The forum staff is busy developing an Internet resource for storing and rating the maps, which is intended to keep the fan-made H3SW maps as well.

For those who are fed up with native v0.8.1 maps can enjoy first user-made maps created to be played with the actual H3SW version.

DOWNLOAD LINK
Map list:

S - The Ultimate Mug of Ale by Ctesiphon
M - Migration by Ctesiphon
M - Parental Guidance by Ctesiphon
M - Stench from Below by Ctesiphon
M - Oriole Island by Ctesiphon
L - The Chain by Ctesiphon
XL - Arna Road by number128
XL - Fated Circle by number128
XL - Sisters to the Slaughter by number128
XL - The Last But Not Least by number128

To play, it is enough to copy the contents of the zip archive to the folder:
<your Heroes 3 directory>/Mods/The Succession Wars 0.8.1/H2MP/

To leave a review or make your own thread dedicated to a map, feel free to visit the respective subforum:
http://heroes2.forumactif.com/f43-h3sw-maps

P.S. Warning for mapmakers: the state of graphical files of the mod, gaming mechanics and balance might and will be changed in every update of the mod, so maps can lose relevance and will require some mending even after the release of the next v0.8.2 update.

James_Dean PW
7 października 2019, 18:21
Zainstalowałem sobie Succesion Wars i próbowałem odpalić przez Erę. Jest niesamowicie zabugowany! Mod nie widzi map dedykowanych dla Succession, często są crashe przy ładowaniu mapy, albo gra się wiesza... Udało mi się na Wizardzie odpalić mapkę i oto, co zastałem przy próbie rekrutacji jednostek:
https://ibb.co/rkG1j7G

Mój mod manager wyglądał tak:
https://ibb.co/xj1qp3f

avatar PW
7 października 2019, 19:07
Cóż, skoro zrobiłeś wszystko na opak, to wcale dziwnym nie jest, że masz festiwal bugów. Kilka razy w tym wątku była podawana poprawna kolejność instalacji, np. tu

James_Dean PW
7 października 2019, 19:18
Okej, dzięki. Instalowane jest na czysty H3 Complete. Ale na pewno nie ma wersji pod Erę? bo kiedyś (lata temu) odpalałem przez Mod Managera i chodziło... chyba, że się mylę.
Ale spoko, odpalę tak jak w instrukcji :)

avatar PW
7 października 2019, 20:06
Kiedyś była, ale bodajże 0.3, wersja 0.81 jak i przyszłe mają być samodzielnym dodatkiem.

James_Dean PW
7 października 2019, 20:54
Okej, to zrobię to innym razem. Musiałbym uninstalować cały pakiet (mam na nim Erę), instalować jeszcze raz, zrobić kopię folderu... trochę utrudnili życie :/

DragoHomm PW
9 sierpnia 2020, 14:32
Czy praca nad modem jeszcze trwa czy został on zamrożony na wersji 0.8.1 i nie ma czego oczekiwać ?

AmiDaDeer PW
9 sierpnia 2020, 14:36
Prace trwają, po prostu zespół ma też swoje życie, a tworzenie tak znacznej ilości contentu wymaga naprawdę dużo roboty. Tym bardziej, że celem jest mod dobrej jakości, nie zaś wydanie go w konkretnym terminie.

Kammer PW
9 sierpnia 2020, 20:30
Co tam ciekawego planujecie?

Kastore PW
9 sierpnia 2020, 22:01
Strzelam, że dokończyć to co jest plus inferno. Daj artystom pracować. :c

zmudziak22 PW
9 sierpnia 2020, 22:47
Ja na inferno czekam już kilka lat.

AmiDaDeer PW
10 sierpnia 2020, 00:37
Plany są jawne od dawna.

W skrócie:

- doprowadzenie moda do stanu pełnej funkcjonalności pod względem gameplayu poprzez dostosowanie mechaniki H3 pod "feel" z H2;
- wprowadzenie nowych kampanii, zarówno konwersji tych z oryginalnego H2:SW, jak i nowych, związanych z nowym contentem;
- wszelkie poprawki gameplayowe, graficzne, dźwiękowe i muzyczne;
- nowe frakcje, tj. poprawić do końca Derwisza, sfinalizować graficznie i koncepcyjnie Wiedźmę, wprowadzić frakcję "Heretyka" oraz, może w przyszłości, dołożyć dziesiątą frakcję "Cyborga" (przy czym nazwy klas w cudzysłowie nie muszą być finalne);
- testy, testy, testy.

To naprawdę jest ogrom prac i te okresy ciszy nie są związane z tym, że projekt miałby zostać porzucony - profesjonalizm pro bono gryzie się z prywatnymi potrzebami poszczególnych członków zespołu.

Kastore PW
10 sierpnia 2020, 01:05
Tylko trzy rzeczy w fandomie Might and Magic są pewne: śmierć, podatki i powracające Forge.

Kammer PW
10 sierpnia 2020, 01:32
Ciekawe, dziękuję za odpowiedź.

uhm PW
10 sierpnia 2020, 16:47
17 września mam ostatni egzamin i jak go napiszę spróbuję się w końcu dogadać z Orziem jak mają wyglądać ekrany oblężenia. Dwa razy do nich podchodziłem, ale stosowałem perspektywę murów inną niż Orzie, więc zniechęcony odkładałem to na później. Praktycznie cały czas widzę jak Albert sprawdza mapy i pracuje nad balansem. Mamy bardzo dużo bugfixów, ale Orzie chciałby nową wersję wydać z czymś naprawdę mocnym. Prace nad kilkoma "mocnymi" pomysłami są już dość zaawansowane, więc jak go znam, pewnie będzie chciał dokończyć do nowej wersji wszystkie, tak, że z powodzeniem można by przeskoczyć nawet dwa czy trzy numerki w 0.8x. Na razie czekamy, bo rosyjska część zespołu jest też zaangażowana w HoTA.

Nie do końca podobają mi się decyzje co do balansu jednostek oraz pewne ograniczenia w dodawaniu budynków i potworów. Koncepcja moda uległa drastycznej zmianie gdy Orzie zastąpił Kivo i Kegolo i trochę mi brakuje niektórych wcześniejszych pomysłów czy nieskrępowanego zrzynania grafik z innych gier ;p choć na pewno stopniowe porządkowanie kodu i ostrożne rozszerzanie gameplayu służy stabilności platformy, a tego jej wcześniej brakowało. Pomimo że mod przez lata zaczął rozmijać się z moją wizją, dziś nie ma to już większego znaczenia. Gdy co jakiś czas przychodzi tęsknota i nostalgia za dziecięcym wspomnieniem o ukochanej grze, pracuję nad modem praktycznie dzień w dzień. Granie sprawia mi średnią frajdę, bo na ekranie nie widzę już gry, tylko zbiór poszczególnych grafik, które ją tworzą i które przez lata sukcesywnie rozbierałem na czynniki pierwsze, SI to dziecięca fraszka. Po kilku tygodniach rysowania pikselków i pogrywania przychodzi zawód, że wiem o grze już wszystko i nie potrafię wskrzesić dreszczu zachwytu sprzed lat. Za każdym razem obiecuję sobie nie wracać do modowania, ale doskonale wiem, że i tak ten nastrój mnie w końcu znów dopadnie. Mam wrażenie, że podobnie swoje uczucia mogłaby opisać też reszta teamu, więc mod z różnym tempem będzie pewnie rozwijany jeszcze wiele lat ;p a wcale bym się nie zdziwił, gdyby ktoś zniecierpliwiony naszą pracą w kratkę postanowił wziąć to co zostało już wydane w swoje ręce i zaczął intensywnie rozwijać mod na swoją modłę, bo nasza respondywność w społeczności baaardzo spadła, a przez lata na naszym forum kilka osób z intrygującymi pomysłami, które jednak odbiły się od ściany oczekiwania na stabilną wersję.

"If it makes you happy, it can't be that bad", przynajmniej herosi nie przejadają zdrowia i pieniędzy ;p

AmiDaDeer PW
10 sierpnia 2020, 19:57
Chyba nie zdradzę za wiele, jeśli potwierdzę z pełnym przekonaniem to, co Uhm napisał wyżej na temat tego, jakiej skali są planowane nowości oraz jaki jest proces twórczy w grupie. Co prawda informacje na ten temat mam właściwie z tylko jednej ręki, a nie z rozmów z całym zespołem, ale pokrywają się z tym, co zostało napisane wyżej.

Niemniej mogę się niemalże w pełni podpisać pod stwierdzeniem:

uhm:
Gdy co jakiś czas przychodzi tęsknota i nostalgia za dziecięcym wspomnieniem o ukochanej grze, pracuję nad modem praktycznie dzień w dzień. Granie sprawia mi średnią frajdę, bo na ekranie nie widzę już gry, tylko zbiór poszczególnych grafik, które ją tworzą i które przez lata sukcesywnie rozbierałem na czynniki pierwsze, SI to dziecięca fraszka. Po kilku tygodniach rysowania pikselków i pogrywania przychodzi zawód, że wiem o grze już wszystko i nie potrafię wskrzesić dreszczu zachwytu sprzed lat. Za każdym razem obiecuję sobie nie wracać do modowania, ale doskonale wiem, że i tak ten nastrój mnie w końcu znów dopadnie.

Choć przy tym muszę zaznaczyć, że w kwestii tego, jak staram się pomóc zespołowi, zadania mi przydzielone/zaoferowane przeze mnie dają nieco większą swobodę artystyczną. Z tego też pewnie zresztą powodu chcę dać z siebie wszystko i chyba jestem nieco bardziej zdeterminowany do tego, by współtworzyć najprawdopodobniej największą rzecz, do jakiej mogłem przyłożyć swoje piórko od tabletu... co idzie powoli, niestety, bo życie prywatne daje czasem naprawdę w kość.
A tym bardziej skoro od paru dni w Polsce jest tragicznie i coraz częściej liczę sobie: 1, 3, 2, 3...
Niemniej szczerze wątpię, by nastąpił moment, w którym cały zespół się poddaje, a niedokończony mod wpada w otchłań słomianego zapału. Tym bardziej że już zdążyłem się przekonać, że mamy do czynienia z grupą, która, o ile tylko jest w stanie, chce zrobić coś co najmniej imitującego profesjonalną pracę - na tyle, aby:

1. Fani H2 i związanej z nią stylistyką mogli nakarmić potrzebę nostalgii na nowo, zapoznając się też z nowym contentem bez poczucia dysonansu poznawczego;
2. Gracze skupiający się na gameplayu chcieli wracać do moda po to, by faktycznie móc spędzać przyjemnie czas na graniu w strategię stanowiącą od strony mechaniki dostosowanie H3 pod specyfikę H2;
3. Ludzie, którzy interesują się lore całego świata Might and Magic przed Ubisoftem, mieli poczucie, że mod (niebędący, formalnie rzecz ujmując, niczym więcej jak pastiszem dzieł NWC rozprowadzanym na bazie cichego przyzwolenia) dba o może nie tyle pełną zgodność z kanonem serii (który i tak był rozumiany przez samych twórców w bardzo luźny sposób), co przynajmniej o spójność fabularną - zarówno wewnętrzną, jak i jeśli chodzi o te bardziej istotne wątki znane z innych odsłon całej serii.

Z doświadczenia przy modach pod VCMI (ale poniekąd też kiedy zacząłem na nieco poważniej modding w 2009...) wiem, że jeżeli zespół trzyma się pewnego konkretnego planu i stara się wykonać ten plan porządnie, to problemem jest jedynie czas, a nie determinacja.

uhm PW
2 marca 2021, 18:46
Dzisiaj żegnam się z moddingiem na dobre. Czasem lepiej, czasem gorzej, ale udało mi się skończyć prace nad ekranami oblężenia dla 6 podstawowych zamków. Albert nieco poprawił balans stworzeń (ale już myśli o kolejnych poprawkach), przygotował brakujące guziki dla ekranów targowiska i ołtarzy do poświęcania artefaktów, a także flagi statków. Myślę, że mamy dość materiału by wydać kolejną wersję i mam nadzieję, że gdy Orzie wróci, zbierze wszystko razem i nie będzie bardzo odwlekał z wydaniem nowej wersji. W czasie tych kilku lat prac bardzo dużo osób było chętnych rozwinąć na bazie H3SWmoda swoje własne projekty, więc liczę, że z taką gotową platformą znajdą się chętni działać dalej :)

strona: 1 - 2 - 3 ... 48 - 49 - 50 - 51
temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel