Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Nieścisłości Fabularne Antagarichu
komnata: Biblioteka Legend

zmudziak22 PW
3 stycznia 2021, 15:58
Witam, ostatnio przechodzę z braku zajęcia na zimowe wieczory zająłem się ponownie przechodzeniem Kampanii Heroes 3 i Kroniki. Wiem, że SOD i Kroniki były już pisane przez inne osoby niż ROE i AB. Ostanio się zastanawiałem jak historia Mutare jest ułożona w czasie wydarzeń Kontynentu. Z tego co zawsze czytałem tutaj, kampania Mutare i pozostałe 4(bez Roztropnego Kaprysu), działy się w mniej więcej tym samym czasie, ale z drugiej strony Szarża Smoków(Tarnum spędza czas u Leśnych Elfów i zaprzyjaźnia się z Gelu), trochę tutaj miesza. Jeśli Szarża Smoków dzieje w mniej więcej tym samym okresie co wojna z Sandro i Nekromantami, to by wyjaśniało, dlaczego Mutare miała w wsparcie w postaci Diabłów. Wydaje się sensowne, bo jest wzmianka o Królu Erathii, który udziela wsparcia w wojnie z Mutare, a Diabły nie dawno przybyły na Kontynent, wyjaśniając sens pojawienia się wojsk Inferno w walce z nami. Nie raz czytałem, że Szarża Smoków następuje po wojnie Katarzyny z Lucyferem, ale jak można zauważyć Kreeganie utracili swoich najlepszych dowódców, Stolica została zniszczona, a pozostali co przyżyli nie stanowili zagrożenia militarnego.

Kastore PW
3 stycznia 2021, 16:14
Kim jest Lucyfer? Następcą Xenofexa?

zmudziak22 PW
3 stycznia 2021, 16:37
Tak, w ROE był głównym generałem gdy Xenofex był królem, a po wydarzeniach z MM7, Lucyfer przejął tron.

Acid Dragon PW
6 stycznia 2021, 13:51
Jest to dokładnie to - nieścisłość fabularna.

W Grocie problem Szarży Smoków został przeze mnie zanalizowany i opisany tutaj:
https://www.gildia.acidcave.net/raq.html#q26

W skrócie:
Według mnie wszystkie kampanie Armageddon's Blade (z wyjątkiem Christiana) mają miejsce mniej-więcej w tym samym czasie i nigdy nie określono, aby kampania Mutare działa się wcześniej. Autorzy po prostu tak nie napisali. To oznacza, że Szarża Smoków ma również miejsce po Armageddon's Blade, a dwa elementy, które tu nie pasują - tekst o królu Erathii i diabły z ostatniej mapy - to błędy twórców, a nie zamierzone działanie, które miałoby jakąś bardzo pokrętną drogą wprowadzić niedomyślną chronologię.

zmudziak22 PW
6 stycznia 2021, 15:25
Wydaje się logiczne. Poza tym Szarża Smoków(oprócz Wojowników),była jedyną kampanią która nie była zlecona przez Przodków. Poza tym, w Avlee nie brała udziału w wojnie z diabłami, a jedynie jest wspomniane, że tylko o odziałach Leśniej straży walczy, której to Gelu dowodził. Mutare mogła wykorzystać sytuację, że Erathia będzie wykończona wojną z Diabłami. Co do wojsk Inferno, to już w podczas drugiej mapy mamy z nimi do czynienia, a miejsce wygląda jak granica Avlee i Eofolu.

Utopiec22 PW
5 lutego 2021, 07:54
Moim zdaniem wojsko z inferna (nieokreślając już jako Kreegan po ich upadku) są to poprostu niedobitki. Kiedy nastąpiła Szarza Smoków, potrzebowali nowego silngeo władcę, przynajmniej taki ma to dla mnie sens.
Zastanawiają mnie tylko posiłki Nighonu które miały dotrzec do stolicy Eofolu by wesprzec Lucyfera Kreegana. Miały one czas przed czy po kampanii "Smocza Krew"?

Cień Śmierci i Szarza Smoków niemogłaby dziać sie w tym samym okresie ponieważ podczas początku Szarzy Smoków AvLee zostało ogołocone ze smoczych szojuszników więc przegrali by wojnę.

zmudziak22 PW
10 lutego 2021, 10:27
Trochę dziwne aby byli to niedobitki, bo druga mapa gdzie ratujesz Valitę masz demony do pokonania. Później w misji Inferna pojawiają się na mapach 5(Ratując Sorshę i uzyskaniem pomocy ze Strony Erathii), mapa 6 i w ostatniej to nie wiem co sądzić bo masz tylko Inferna jako zamki wroga, a Mutare nawet nie kwapi się z rekrutacją rzadkich smoków.

Yaaqob PW
10 lutego 2021, 11:46
Kreeganie mnożą się jak króliki... ;-P

AmiDaDeer PW
10 lutego 2021, 15:37
...o ile mają jakąkolwiek królową w swoim gnieździe.

Niby wiadomo że sukkuby mogą się rozmnażać, ale jedyny znany przypadek to związek człowieka z sukkubem, więc... to najwyraźniej dość skomplikowane.

Baronus PW
10 lutego 2021, 15:59
Przypominam ze Inferno z Kronik to nie Kreganie! Nie mieszajcie. To sa tym razem demony porywajace dusze a ie kosmici. To inferno robi za dwie rzeczy bo Kroniki nie maja nowych elementow gry tylko recykling. Tak samo Przodkowie to nie Starozytni tylko dusze przodkow bo mowa o Raju. Kroniki sa juz mocno chrzescijanskie choc niby troche z buddyzmu ale Tarnum sie nie wciela w innych tylko jest soba. Takze formalnie buddyzmu nie ma. Jest, tak jakby'.

Utopiec22 PW
11 lutego 2021, 17:32
Co do Podboju Podziemi rozumiem że były to inne demony być może spokrewnione z Kreatorami... W ostatniej misji Szarzy Smoków Mutare rekrutuje demony z inferna do swej armii. Była mowa o tym że tylko wir wodny wyniesie oddziały Tarnuma na wybrzeże ziemi na której Mutare buduje swoje oddziały. Niedokońca skojarzyłem czy ta dolna część mapy miała reprezentować Nighon czy bardziej jakiś inny mały kontynent zamieszkały przez demony (większa wyspa w pobliżu Eofolu, choć geograficznie bardzo dopasowuje Kreeganów jako uchodźców. Ale skoro Heroes Chronicles nie wspomina nic o Kreegan to niech będą to bynajmniej demony z innego wymiaru.

Begrezen PW
11 lutego 2021, 18:37
prolog ostaniej misji szarzy smoków:
Błyskawiczny atak Tarnuma odepchnął Mutare w granice Nighonu, pozostawiając w rękach króla elfów zajęcie się niedobitkami jej armii uwięzionymi w AvLee i Erathii.
Więc tak, to 100% Nighon i w tej misji zamiast miast inferno powinien być loch. W wersji "ulepszonej" kronik zresztą ten błąd został naprawiony.

Yaaqob PW
15 lutego 2021, 12:58
Wszystko to już opracował Acid...

Jeśli ktoś baaardzo chce, to może snuć hipotezy, że Przodkowie jednak mają coś wspólnego ze Starożytnymi, a demony z Kronik z Kreeganami... ;-)

Baronus PW
15 lutego 2021, 14:22
Zamiast snuć lepiej przeczytać.
Po śmierci Tarnum znalazł się w legendarnej Sali Osądu. I tam właśnie Przodkowie uznali go niegodnym wkroczenia do Raju. A więc, odesłali go na powrót między śmiertelników.
Dusza jej ojca została porwana z Raju i wciągnięta do Świata Podziemi.

...

Tu jest mowa o tym co sie dzieje po smierci. W wywiadzie zreszta tworcy mowili ze przodkowie to przodkowie!
To nie jest starcie Erathii Krewlood z Eofulem tylko mowa o tym co po smierci. Jak widac jest Raj i jest pieklo. Tak stworzyl fabule Terry Ray. Zreszta to jest arcydzielo wspolczesnej literatury amerykanskjej. Stoi duzo wyzej niz Conan Howarda. Terry Ray tez mowil w wywiadzie ze interesuje go problem grzechu i pokuty. O tym sa przeciez Kroniki! Zbrodnia i kara. Na pewno Dostojewskiego czytal! W koncu wyklada literature. Bez watpienia tak jak King i Romero w muzyce tak Ray to ten sam poziom w literaturze. Kampanie Heroes IV czy fabula MMIX to ten sam wysoki poziom .

Kastore PW
16 lutego 2021, 14:02
Poczekałeś, żeby dostać wszystkie dialogi? Wydawało mi się, że ten zdrajca zdechł w jakichś okolicznościach.

Utopiec22 PW
16 lutego 2021, 15:27
Właśnie doczytałem się że Kurban został przygnieciony kołami wozu. Przypomniałem sobie że wciąż mam zapis gry w wersji SoD mimo tej nowej instalacji Kronik. Aktualnie przechodzę 8 Kronikę.


Kastore PW
16 lutego 2021, 15:37
Jeśli dobrze pamiętam to został zastrzelony podczas nieudanej zasadzki.
temat: Nieścisłości Fabularne Antagarichu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel