Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 28 - 29 - 30

VIP PW
18 stycznia 2021, 08:59
Przygotujcie się na TEST WIEDZY Z KRONIK! :D. Już za tydzień na kanale YouTube JB :D.


Erui PW
18 stycznia 2021, 22:39
Sprawdziłem. Kliknięcie w układankę zmienia plik era.ini. Zniknęła wstawiona przeze mnie linijka - hd+ = 1. Funkcje HD+ pozostały ale były zangielszczone ( np: pasek kolejności).

VIP PW
19 stycznia 2021, 10:28
Działa to aktualnie dziwnie:

Jeśli zastosujemy układankę (dodatkowo zamknie HDMODa), to mamy podmienione, ale wyświetli się komunikat o otwarciu przez HDMODa (ten komunikat/blad) dla 9 kroniki.

Jeśli następnie uruchomimy HDMODa, to przywróci on domyślny plik era.ini i nie będzie tego komunikatu/błędu... :/. Zanim jednak uruchomimy HDMODa można w #common.common.in czy jakoś ustawić en.ini na pl.ini.

I tak użytkownik w pewnym momencie będzie chciał uruchomić ten HDMOD, wiec wydaje mi się, że trzeba jakoś to spróbować zedytowac jeszcze na tej starej wersji przez HDMODa? (ale to nie wiem czy nie trzeba mieć tweaks otwarte) i dodać w kodzie albo ten drugi plik też podmieniać hmmm... zastanawiam się.

Szaman PW
22 stycznia 2021, 04:39
Nie wiem czy ktoś to zgłaszał wcześniej, nie czytałem wszystkich postów;)
ale...coś nie działa!
Same gry działają, hd mod wykrywany itd.. tylko ten ów mini-luncher nie działa.

Also..
Animacje są "zbagowane" tzn. są OK, ale nie mogę zmniejszyć ich szybkości. Zachowują się jak by było wybrane najszybsze animacje.

W Hocie/WoG/H3 z HDmodem wszystko porządku. Tylko tutaj coś nie działa;P

VIP PW
22 stycznia 2021, 10:38
Wszystko co czy piszesz jest naprawione :P.

Powozowe sobie na szybkości zacytować:

VIP:
v2.5.2
...
* Naprawa kronik dla ANGIELSKIEJ wersji Heores 3 Complete -> wybieramy poprawną opcje w instalatorze.
...
* Dodano pliki przyśpieszające animacje dla Era (9 kronika) i SoD (pozostałe kroniki). Kto nie potrzebuje może usunąć :P.
...

1. Posiadasz ang wersje gry i powinieneś wybrać odpowiednią opcje przy instalacji.

2. cranim.txt usuwasz z Data dla SoD, a dla fanowskiej w Mods/GoW/Data

Szaman PW
22 stycznia 2021, 13:57
VIP:
Wszystko co czy piszesz jest naprawione :P.

Powozowe sobie na szybkości zacytować:

Mea Culpa...

Instalowałem to o później godzinie i zapomniałem że Herosy z GOG są wszystkie angielskie;) Powiedz tylko, czy muszę wszystko usunąć i od nowa zainstalować? czy mogę zrobić ponowną instalacje i nadpisać zmiany.

VIP PW
22 stycznia 2021, 14:59
Widzę, że z rana błędy mi się w słowach wkradły :P.


Nadpisanie też powinno pyknąć. Możesz dla pewności sprawdzić :P. To jest nic innego jak zduplikowany plik heroes3.exe i nazwany h3blade.exe.

Z jakiś względów HDMOD nie lubi jak się czeka na uruchomienie jego *.exe (co jest mi potrzebne do przywrócenia menu h3) i generuje taki błąd. GOG ma wersje polską, ale musisz tam wybrać tz. zmienić opcje na pl i pobierasz wtedy pl :P. Na filmiku miałem 2 wersje -> nie pamiętam czy było widac. Z końcówką _polish jest logicznie pl :P.

VIP PW
24 stycznia 2021, 13:11
Tylko 3 godzinki! -> TEST WIEDZY O KRONIKACH :O <3!



Link -> https://www.youtube.com/watch?v=A97pVqPVX2k

Utopiec22 PW
29 stycznia 2021, 14:57
Mam pytanie, ponieważ zastąpiłem mój poprzedni 3.811 HD Launcher na nowszy 5.0.1.1 instalując (Polonizacja Kronik 2.5.4.) pojawiły się nowe pliki w folderze Heroes 3 np: mody czy różne modyfikacje. Jeden plik usunąłem w folderze Data, Typ: Ustawienia Konfiguracyjne w którym jednostki podczas bitwy przemieszczały sie błyskawicznie. Pragnę jeszcze usunać plik w którym zamiast okreslić liczebność np: grupa czy mnóstwo, to pokazują się cyferki których nie chce. Który to plik by to usunąć?

VIP PW
29 stycznia 2021, 16:33
Mods dot. tylko 9 Kroniki :).

Domyślnie zostało zmienione na liczby (lub dodane), ponieważ nie każdy pamiętał przedziały :P. Jeśli nie chcesz, aby wyświetlały się liczby (tylko tekst) przygotuje (wyeksportuje) dla Cb plik *.txt, który wklej do folderu Data:

https://megawrzuta.pl/download/a358bee10fbb2ad39fb7d01475710073.html

VIP PW
8 lutego 2021, 21:15
Za zgodą autora kolejna aktualizacja (pracę trwają) będzie zawierać w pełni przetłumaczony przeze mnie projekt SoD_SP autorstwa @RoseKavalier, który naprawia sporo błedów SoDa/HDMODa wliczając np. skarbiec premii początkowej dla Ul. Szarży, a także dodaje sporo funkcji. Jest to wspaniały projekt, który polecam każdemu sprawdzić - sporo naprawia w SoD/HDMOD.

Jeśli gracz będzie chciał może ją dobrowolnie aktywować/dodać zaznaczając odpowiednie pole wyboru w Launcherze Kronik :). Warto powiedzieć, że domyślnie włączyłem tylko opcje naprawiające :)! W ostateczności każdy może sobie dostosować/zmienić we własnym zakresie :). Dlatego zachęcam do poczytania dokumentacji projektu.

Przykłady:




Kolejną zmianą będzie highscore:




Następną zmianą będzie poprawa dla wszystkich tekstów SoD i ich naprawa podczas długiej analizy ze spolszczenie HOTA, przy okazji załata się błędy w tłumaczeniu HOTA :)). No i oczywiście przygotuje kompletną łatke z ZASOBAMI dla poprawy SoD.

Również najnowsza aktualizacja HDMODa powinno od teraz prawidłowo działać dla opcji "zapisz wszystkie dni", ale w chwili obecnej (v2.5.4) zapisy ładowane są do folderu 'games'.

Innymi aspektami będzie załatanie błędów dla 8 kroniki w kwestii artefaktu dla standardowej kampanii i rodzaju kampanii (2x), portretów, hd+, era.ini i inne :).

BrzoZZerS PW
8 lutego 2021, 22:52
Techniczne pytanko: W kampanii ul. Podbój Podziemi po 2 scernariuszu Hełm Boskich Mocy nie jest przenoszony do następnego scenariusza(Z Sandro) mimo, że jest u Tarnuma w ekwipunku(próbowalem zarówno założony jak i zdjęty).

Czy tak ma być w wersji ulepszonej kampanii?

VIP PW
8 lutego 2021, 23:20
Pewnie autor Ul. map zmienił to właśnie jeśli nie było o tym mowy w fabule :), bo sprawdziłem i nie ma zaznaczonej tej opcji, zaś w standardowych mapach jest :).

BrzoZZerS PW
8 lutego 2021, 23:48
Okej, rozumiem. Trochę słaba opcja jak na ulepszenie kampanii :p

Dysponujesz może jakimś linkiem/listą zmian w stosunku do oryginalnych kampanii kronik?

VIP PW
9 lutego 2021, 00:16
Tak sprawdź listę zmian projektu i tam podałem linki do zmian autora w kwestii Ul. :). Nie tylko takie zmiany są :PP.

Begrezen PW
9 lutego 2021, 00:29
xd:
Trochę słaba opcja jak na ulepszenie kampanii :p
no rzeczywiscie, jeden z najlepszych artefaktow z gry ktorego dostaje sie praktycznie za free i wzmacnia staty w kazdej kolejnej mapie, od 3 misji az do konca gry, very balanced. hmm moze dlatego to nazywa sie ulepszenie kampanii a nie ułatwienie xD

BrzoZZerS PW
9 lutego 2021, 01:40
no rzeczywiscie, jeden z najlepszych artefaktow z gry ktorego dostaje sie praktycznie za free i wzmacnia staty w kazdej kolejnej mapie, od 3 misji az do konca gry, very balanced. hmm moze dlatego to nazywa sie ulepszenie kampanii a nie ułatwienie xD:

Ja gram dla fabuły :p żeby w końcu ukończyć wszystko chronologicznie po Polsku jak jest taka możliwość.
Swoją drogą - fakt, że ułatwia to grę na początku.

VIP PW
12 lutego 2021, 14:21
Szkoda mi troszkę było innego portretu ze strony 3DO (również tła), więc dodam (pod np. trening aktualny, pod kamp ten) :)



* Teksty zostaną zduplikowane, aby były bardzie czytelne dla czterech kronik, których to nie dotyczyło, a dodatkowo dla szarży poprawki na końcu słów "kropki". Szczegóły, ale warto poprawić :P.

zmudziak22 PW
13 lutego 2021, 17:31
No właśnie, danie jedno z lepszych zestawów artefaktów gdy komputer jest niemrawy lub słaby, także to jest zrobione poprawnie. Wersje od Bezgredena mają za zadanie poprawić ich trudność do poziomu AB/SOD/HOTA.

Utopiec22 PW
13 lutego 2021, 20:19
Bezgreden? Poprawne imiona demonów są to: Begrezen, Ekrezem, Ogrezem, Maurezen i wiele więcej. Napewno niema wśród nich Bezgredena.

PS: Nic związane z tematem Kronik.:
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel