Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 28 - 29 - 30

mrocznymag322 PW
12 stycznia 2021, 19:59
W sprawie pierwszego problemu mam najnowszą wersję kronik jaka na tę chwilę jest dostępna. Jest to v.2.5.4. Chwałę Wojny odpalam zgodnie z kompatybilnością do Windowsa XP (a włączenie gry jako admin, nie robi praktycznie ŻADNEJ różnicy i tak pojawia się ten komunikat do którego zaraz przejdę) wersja HD MODA to RC21, czyli najnowsza jaka jest. O co chodzi z tym "Upewnij się, że masz wszystkie zasoby gry." nie wiem o jakie zasoby ci chodzi. Proszę o wyjaśnienia. W sprawie drugiego problemu, chodziło mi o ustawienie większej opcji dla Chwały Wojny, kosztem wydajności, ale niestety po włączeniu odpowiednej opcji pojawia się komunikat o treści: "Wystąpił błąd podczas zmiany". Wracając do tego błędu przy odpaleniu fanowskej kampanii, on ma następującą treść: "You should run HD3-Launcher.exe first after HoMM3 HD installation. If you ran HD3-Launcher.exe with no effect try to run it as administartor", potem gra normalnie się włącza. Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości co do tego?

VIP PW
12 stycznia 2021, 21:28
No u mnie zapisy w Chwała Wojny działają, więc może wina zasobów heroes 3? W pozostałych kronikach też jest ten problem z zapisem?

Jeśli ukazał się ten błąd: "Wystąpił błąd podczas zmiany" to znaczy, że prawdopodobnie nie masz pliku "VIP_right_click_block_status_v1" w ...\Mods\GoW\Data\s. Upewnij się czy go masz (powinien być od razu po instalacji) :P.

Ehh, ale z tego co widzę najnowszy update psuje i nie stosuje HD+, więc zamiana Ci przejdzie (jeśli sprawdzisz/naprawisz - daj znać co było nie tak), zaś z hex będzie problem, który naprawie w next.

Ten komunikat wyświetla się czasem, ale właśnie ustawienie jako admin powinno to załatwić. Jeśli u Cb nie to brak pomysłów na tą chwilę. Uroki Ery pewnie :P.

mrocznymag322 PW
13 stycznia 2021, 13:32
U mnie zapisy w Chwalę wojny działają (w pozostałych kronikach też), chodzi mi o taką sytuację. Zaczyna się bitwa której na pewno nie wygram, ale też nie chce się poddawać, wtedy wciskam przycisk "wczytaj grę" lub "powtórz scenariusz". I gra się zawiesza, prawdopodobnie nie wie co w tej sytuacji ma zrobić. Na szczęście można te grę bez problemów wyłączyć (tak jak wcześniej mówiłem :P). Co do drugiego błędu to tu cię zaskoczę, oba pliki o takiej nazwie są w folderze data. Zrobiłem kolejny update HDModa i nic, dalej jest ten komunikat. Da się coś na to poradzić czy nic tego? Jeśli nic z tego to chociaż dzięki że próbowałeś? :/

VIP PW
13 stycznia 2021, 13:59
Zaktualizowałem i faktycznie jest taki dziwny bug. Chyba aktualizacja HDMODa coś popsuła, bo nie kojarzę, aby to było wcześniej wczoraj testowałem i było git. Hm... Czyli pewnie trzeba czekać na łatkę... napisze na discord w tej sprawie.

Tz. w folderze "s" nie w "Data"? I za każdym kliknięciem ten błąd?

mrocznymag322 PW
13 stycznia 2021, 15:12
Sprawdziłem pod folder s który jest w folderze data i tam tę dwa pliki są na swoich miejscach. Chodzi ci o ten błąd z tą "czkawką"? Jeśli tak to za każdym razem, a jeśli chodzi o ten komunikat HDModa tak samo za każdym razem się pojawia.

avatar PW
13 stycznia 2021, 17:35
Daj parę screenów z komunikatami.

mrocznymag322 PW
13 stycznia 2021, 18:40
Nie mogę niestety zrobić screenów, ale mogę podać raz jeszcze treści poszczególnych komunikatów. Pierwszy z nich, który pojawia się zawsze przy uruchomieniu fanowskiej kroniki z Mini Launchera kronik jest następujący: "You should run HD3-Launcher.exe first after HoMM3 HD installation. If you ran HD3-Launcher.exe with no effect try to run it as administartor" Potem gra normalnie się uruchamia. Drugi komunikat, który pojawia się od razu po wciśnięciu przycisku, który jest obok przycisku uruchamiającego fanowską kronikę, w mini launcherze to "Wystąpił błąd podczas zmiany". Dodam, że przy tej czkawce, gra nie wywala żadnego komunikatu, ani tez się nie crahsuję. Mam nadzieję, że to pomoże w rozwiązaniu problemu.

VIP PW
14 stycznia 2021, 00:02
Po analizach widzę, że ta jak to nazwałeś "czkawka" nie występuje jeśli stosujemy HD+ :). Co do pierwszego to nie przejmowałbym się tym - jeśli ustawienie jako admin nie działa (wydaje mi się, że to takie ostrzeżenie). A jeśli chodzi o Launchera Kronik to i tak załatam HD+, ale dziwne, że za każdym razem Ci pokazuje. Ewentualnie spróbuj przeinstalować kroniki i powiedz czy dalej to występuje i również spróbuj je zainstalować w jak najmniejszej liczbie podfolderów np. "Dysk":\"heroski"\"zawartosc".

Edit. A i w sumie dopytałem i możliwe że stare tweaksy są to też pewnie spróbuje poprawić jak się uda z tym ostrzeżeniem.

mrocznymag322 PW
14 stycznia 2021, 18:48
Dzięki, zaczekam sobie na to na spokojnie bo i tak chwilowo nie mogę znaleźć czasu na grę. :( A co do ustawienia HD+ na Chwałę Wojny niestety jest to zablokowane u mnie tak więc, niestety będę musiał z tym jakoś przetrwać. :/

VIP PW
14 stycznia 2021, 21:25
Na tą chwile mogę podesłać Ci poprawiony plik HDMODa dodający HD+. Wystarczy, że go podmienisz. Wersja HDMODa 5.2 RC21 (najnowsza):

https://megawrzuta.pl/download/27a84cb691ffdaa260b0f7330f8ef54e.html

Aktualizacja nowej wersji HDMODa znowu popsuje (wrzuciłem jak masz chęci teraz grać :P), dlatego w Launcherze Kronik, będzie to poprawione i robione z automatu.

mrocznymag322 PW
15 stycznia 2021, 10:25
Niestety, nic to nie dało. A jeśli chodzi o ten komunikat, który pojawiał się za każdym razem jak uruchamiałem fanowską kronikę to zniknął, bo... odznaczyłem opcję sprawdzania najnowszej wersji HD moda za każdym razem jak uruchamiam grę. :p

VIP PW
15 stycznia 2021, 12:59
Podmieniasz i uruchamiasz, ale przed tym robisz update HDMODa do tej najnowszej wersji. No przez Lunchera Kronik, bo stosuje łatki. Potem dla testów przy bitwie kliknij Z i masz np. pasek inicjatywy.

mrocznymag322 PW
15 stycznia 2021, 16:16
Tyle, że nie ma na razie nowego patcha do HDmoda, Jak tylko się pojawi nowy patch to spróbuję jeszcze raz podmienić ten plik.

VIP PW
15 stycznia 2021, 16:50
Na aktualnej wersji 21 podmień i włącz Chwała Wojny kliknij "Z" w bitwie. Nie ma możliwości, że nie działa :P. Tego nie ustawiasz w HDMOD. Tylko podmieniasz i grasz.


mrocznymag322 PW
16 stycznia 2021, 14:15
Faktycznie trzeba było tylko jeden klawisz wcisnąć. :P Dzięki za pomoc teraz jest wszystko ficusz glancusz. :)

VIP PW
16 stycznia 2021, 14:48
Git :). W tej wersji działają twoje wykryte błędy w wczytywanie podczas bitwy itp. :P

Erui PW
17 stycznia 2021, 00:50
Wypróbowałem twoją łatkę Vip i zadziałało. Aczkolwiek część tekstów hd moda była po angielsku np: nazwa paska inicjatywy. Zrobiłem coś innego. Otworzyłem w pliku settings Hd default era.ini, default wog.ini oraz era.ini i dodałem przed linijką: <HD+.Settings> linijkę: <HD+> = 1. Też zadziałało i lepiej bo wszystko jest po polsku. Jak na to wpadłem? Porównałem zawartość tych plików z sod. ini. I dodałem brakującą linijkę. Tyle że nie jestem pewien czynie wystarczyłoby dodać tę brakującą linijkę tylko np. w era.ini.

VIP PW
17 stycznia 2021, 13:12
Tz. jak jeszcze wcześniej testowałem to tylko powinno wystarczy era.ini, ponieważ tamte jeśli dobrze rozumiem są jako taka "kopia zapasowa". Chyba, że teraz cos HDMOD pomieszał :P, bo zastosowanie mojej łatki - ukladanki (teraz z automatu) powinno te aspekty ustawić, bo też analizowałem to. Możesz potestować ręcznie i dać mi znać.

Kliknięcie układanki powoduje podmianę:
* era.ini (analizowałem i masz ustawienia jak w SoD oddzieliłem enterem)
* #pl.ini
* obrazka dla custom kampanii.

*** To co mamy w Kroniki/Dane

Hmm.. ale z tego co widze chyba stosuje, ale odwrotnie muszę napisac w kodzie. Czyli najpierw zastosowac a pozniej wylaczyc hd_launcher, bo jakby pamiętał starą kopie era.ini i robi kopie z niej. Wcześniej nie kojarzę, aby tak było hmm...


Edit.

Jak coś zamieniłem już w kodzie.

Erui PW
17 stycznia 2021, 21:57
Po testowałem trochę i okazało się że bez twojego pliku dodanie tamtej linijki nic nie dało. Dopiero obie te rzeczy naraz dają w pełni polskie HD+. I rzeczywiście wystarczy zmodyfikować era.ini.

VIP PW
17 stycznia 2021, 22:16
Tak. Jakbyś dla pewnosci potestował z klikaniem ukladanki recznie jak to wplywa czy zmienia ten era.ini, bo powinno i nie wiem czy nie trzeba czasem miec ustawionego Launchera HDMODa, na ten tweaks hmm... :/
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel