Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 28 - 29 - 30

VIP PW
4 stycznia 2021, 22:39
Super! Dziękujemy za feedback :))! Autor ul. pewnie doczyta i myślę, że się odniesie :P. Z czystej ciekawości zapytam robiłeś może zapisy każdego dnia? A drugie pytanie :P. Na, której wersji grałeś, bo widzę, że sobie poradziłeś (jeśli grałeś na wcześniejszej - 2.5?) na trzecim scenariuszu Ultimatum? -> bodajże aktualna jest załatana banem na zapomnienie. Jeśli tak to czułem, że nie potrzebnie łatana hehe :P.

A i najważniejsze przy okazji zapytam jeszcze czy napotkałeś może jakieś błędy :P? Warto takowe zgłaszać, aby pomóc w rozwoju projektu :).

VIP PW
5 stycznia 2021, 00:07
@Baronus
Możesz podesłać napis? I dać wyżej HK napis (dla blaszki -> może kapcie zmniejszyć)?

Coś takiego mam na myśli warto dopracować, bo tak naprawdę chyba już nic konkretnego nie ma, aż tak do poprawy :P.


Baronus PW
5 stycznia 2021, 21:41
Napis wcale nie jest za szeroki. Oryginalny to jest szeroki daleko wychodzi poza blachę:
https://www.chronicles.acidcave.net/pyramid/tar4.png
Pomniejszony nie bedzie czytelny. Nie bede psul.
Jak widzisz napis na napisie nie ma sensu. Poza tym sa dwa napisy po co trzeci duzy?! Tloczone paski mozesz wkleic z tym ze sa z Odrodzenia Erathii i nic do Kronik nowego nie wnosza! Nowe to sa blachy!
I ogolnie nie ma sensu nad tym siedziec dniami i nocami bo ogladasz to raz na koncu gry! To juz lepiej zmienic interfejs na kronikowy.

DragonKing PW
5 stycznia 2021, 21:46
Po co twórcy gry, siedzieli dniami i nocami nad menu początkowym, które widać dwa razy, na początku i na końcu gry? Przecież można było dać czarne tło z pięcioma przyciskami, prawda?

zmudziak22 PW
6 stycznia 2021, 02:37
Dałoby się zrobić .dll aby włączyć funcje SOD do kampanii ROE i AB? Mam w planach poprawienie całej kampanii Odrodzenia Erathii dając podobny kontent co w AB, SOD, Kroniki, niestety ROE jest strasznie biedne a pozostałe dodatki lepiej prowadziły narrację fabularną.

VIP PW
6 stycznia 2021, 11:43
@Baronus

Ang wcześniej dobrze ustawiłeś. Wysatrczy ze dasz pare pikseli wyzej. A dlugi napis sam ustawie! Tylko podeślij!

@DragonKing

+1

@zmudziak22

Chodzi Ci o dodanie funkcji SoD? Bezpieczniej przez custom, ale chyba stracisz jak są pewne aspekty z pliku *.exe. Nie pamiętam każdej mapki jakie ma aspekty wygranej/przegranej no i lektora. Dlatego dobry pomysłem jest ustawić jak kroniki przez SoD uruchomisz RoE (musisz dostosować {?bledne fukcje? wpasować, bohaterowie, itp.} - nie jest pewny czy wszystko się da [filmik RoE na koniec ustawić, blokady ma ale to chyba drobny blad]).
A co do uzycia *.dll jakby mialo ustawic SoD (custom) na RoE to tracisz te aspekty z RoE (jesli są jakies), zaś jeśli SoD ten pierwszy button to wtedy masz te dodatkowe aspekty z mapek co wyzej pisalem. Sam szukam tej 1 opcji, aby ustawić ten custom wlasnie na to, bo nie potrzebujesz zadnych aspektow RoE dla treningu kronik. Może coś takiego mi sie uda albo ktoś bardziej obyty w tym pomoże :D. Mozna zapytac na Heroes Community :P.

zmudziak22 PW
6 stycznia 2021, 12:17
W ROE nie tragedii o wurunki zwycięstwa. Praktycznie wszystkie mapy mają ustawione standarowe warunki przegranej (z wyjątkiem ataku na stolicę Eratii zanim Kaśka dotrze).

VIP PW
6 stycznia 2021, 13:02
To wyeksportuj mapki RoE i zmień nazwe na te co SoD, następnie dodaj w paczce danych albo w pliku data też powinno pyknąć nadając im nazwy kampanii SoD. Odkrywając te cenne informacje i siedząc nad tymi kronikami sporo czasu w celu naprawy odkryłem te różne działania, czyli m.in. jak można je zmienić/dostosować przez hex i w jaki sposób można je stosować na inne mapki w danej kampanii i, że są wczytywane zawsze i ukryte TYLKO w pliku *.exe.
Tylko tak jak mówię musisz uważać np. w mapce Gem nie może zginąć i Clancy, W narodzinach w 3 mapce dostajesz mieczyk, itp. W kronikach dostosowanie tego BARDZO mi się przydało. W RoE może być to zmorą :P. Oczywiście może też zrobić tak, że wyjdziesz poza zakres mapek i niektóre aspekty wtedy nie działają :). Np. Gem chyba ma 5 scenariuszy zrobisz mapke poza zakres i wtedy Clancy jest dezaktywowany, ale Gem dalej jest typu czarodziejka (trzeba testować, sprawdzać, dostosować) :P. Długa zabawa tak jak przy kronikach :).

Ale jak mówisz, że mało to nie wiem czy nie lepiej jako custom :P. Musisz zweryfikować.

P.S.
W sumie ewentualne może zamieniać za kampanie chyba z Gelu i ogrywać, bo tak nie ma za dużo funkcji tylko artefakt, po pokonaniu przeciwników, a Gelu i tak jest ustawiony w edytorze map Gelu.h3c bodajże.

zmudziak22 PW
6 stycznia 2021, 16:05
W sumie nie głupi pomysł, bo z tego co zauważyłem, wystarczy zrobić folder w HD Modzie i automatycznie wczytuje podmienione kampanie jak dodasz do Launchera.

VIP PW
6 stycznia 2021, 16:09
Tak :). Po to jest dodany do kronik tryb moda :P.

zmudziak22 PW
6 stycznia 2021, 16:20
To fajnie, w sumie by było jak Heroes 3 HD Edition ale z pełnym wsparciem nowości AB i SOD.

VIP PW
6 stycznia 2021, 16:49
HD Edition to chyba tylko grafike ma poprawioną nie wiem. Nie posiadam tej wersji :P. Podałem przykład tej implementacji. W kronikach to dodałem, bo czasem ktoś może sobie cos szyko w mapce zmienic za trudna może :P. To zmieni, włączy tryb i gra w zmienioną :P.

zmudziak22 PW
6 stycznia 2021, 16:58
No ta, tylko HD Edition jest poprostu zwykłe ROE, dopiero AB i SOD dodały dodatkowe guziki to wyboru setów kampanii czy customów.

avatar PW
6 stycznia 2021, 17:39
To dużo więcej pracy. Dla przykładu - SoD dodaje fosy do zamków, więc trzeba by było dorobić hd grafiki i jakoś połączyć je z silnikiem.

zmudziak22 PW
6 stycznia 2021, 21:57
Nie no, w zasadzie chciałem, aby wszystkie zmiany wprowadzone w SOD działały normalnie w kampaniach ROE i AB, tak jak jest zrobione w pojedynczych scenariuszach i kampaniach fanowskich.

Bo na tą chwilę, wygląda na to, że to jest zakodowane w pliku Heroes3.exe

avatar PW
6 stycznia 2021, 22:48
Trochę się już pogubiłem w tych wersjach. Rozumiem, że człowiek, który zrobił ulepszenie tych kampanii RoE zrobił je jako customowe kampanie SoD?

zmudziak22 PW
6 stycznia 2021, 23:04
Chyba tak, ale bez problemu można je podmienić jako paczka do HD Moda. przetestowałem pierwszą mapę z Niech żyje królowa, i zauważyłem, że autor przy pomocy Unleashed Map Editor zrobił takie zmiany.

VIP PW
8 stycznia 2021, 22:30
Jako paczka HDMODa, ale za jaką kampanie? SoD? Czy chodzi Ci, że dodało funkcje w buttonie RoE? Jeśli to drugie to dziwne, bo kroniki trenigu są mapkami SoD, a nie maja funkcji pod button RoE, bo to ładuje ustawienia RoE.

mrocznymag322 PW
12 stycznia 2021, 13:42
Witajcie Smoki, Lisze i inne stworzenia w 2021 roku. Życzę wam, żeby wasze wszystkie marzenia się spełniły i wszystkiego co najlepsze (albo najgorsze, zależy do kogo się zwracamy ;) w tym pięknym roku. A teraz do meritum. Jest spory błąd z Chwałą Wojny. Chodzi o to, że jak rozpoczyna się bitwa, to gdy próbuję wczytać mapę od nowa albo powtórzyć scenariusz, to gra dostaję "Czkawki" i nic nie da się z tym zrobić Oczywiście gdy się poddam lub ucieknę to wszystko działa ficuś glancuś. W okienku trzeba wcisnąć krzyżyk, a na pełnym ekranie trzeba użyć kombinacji Alt + F4. Jest to lekko frustrujące i chciałbym, żeby został ten problem zażegnany. Innym problem również związanym z tą kroniką jest to, że nie mogę ustawić więcej opcji dla HD Moda. Po prostu wywala błąd, że nie mogę tego zrobić Chodzi mi o ten krzyżyk tuż obok zwoju i tuż obok przycisku włączającego kronikę w mini launcherze kronik. W dodatku za każdym razem wyskakuję błąd HD moda jak chce włączyć kronikę, czy to za pierwszy razem czy za któryś tam, co jest lekko irytujące, ale gra na szczęście odpala się bez żadnych problemów. Czy dałoby się coś na to zaradzić. PS: Gdyby ktoś zauważył przypadkowo moje dwa poprzednie posty, to sorki, ale musiałem coś przypadkowo wcisnąć i pojawił się lekki problem. Tak więc bez usypiania, plis. :/

VIP PW
12 stycznia 2021, 17:39
Najlepsze :D, do kogo xD?

"Chodzi o to, że jak rozpoczyna się bitwa, to gdy próbuję wczytać mapę od nowa albo powtórzyć scenariusz, to gra dostaję "Czkawki" i nic nie da się z tym zrobić"

Jaką wersje kronik posiadasz? I w jakim trybie?

Sprawdzę ten aspekt. Edit. Nic u mnie sie nie psuje tylko wyświetla się komunikat o braku zasobu (drobny bug - brak pomysłu na rozwiązanie). Upewnij się, że masz wszystkie zasoby gry.

"nie mogę ustawić więcej opcji dla HD Moda. Po prostu wywala błąd, że nie mogę tego zrobić Chodzi mi o ten krzyżyk tuż obok zwoju i tuż obok przycisku włączającego kronikę w mini launcherze kronik"

Komunikat w Launcherze Kronik czy w grze? Jeśli w Launcherze to coś poszło nie tak z ustawieniem skryptu ERM - powinien być w zasobach gry. Jeśli go nie masz to (najszybciej) reinstall kronik.

"wyskakuję błąd HD moda"

Spróbuj zaznaczyć pole wyboru związane z uruchomieniem kroniki w pliku wykonywalnym "Chwała Wojny" "uruchom jako administrator".

strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel