Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 28 - 29 - 30

VIP PW
28 grudnia 2020, 15:34
Wiem o takim czymś strasznie to czasochłonne i na tym na początku traciłem sporo czasu, ale jest inna lepsza metoda. Poza tym tak jak mówiłem prawdopodobnie są to zduplikowane deffy co utrudnia - musiałby ktoś to sprawdzić, a jeśli każdy jest osobno to jeszcze więcej roboty. Znaleźć pewnie łatwo, ale gorzej z czasochłonnym ustawieniem tych wszystkich *.exe za dużo roboty, więc już nie szukałem.

W tym, że nie każdemu będzie działać jak nie ma wymaganych zasobów i potem będę szukał po kronikach, że coś jest nie tak, a okazuje się, że gracz nie miał porządnie zainstalowanych herosów albo jakieś bugi co nie były w kronikach tylko w herosach, bo czegoś brakuje. Zainstaluj herosy i hdmoda to pójdzie - @Erui też ma złotą edycje i ten aspekt działa. Od wersji 2.5.4 tak jak pisałem w changelog tylko wymagane herosy, bo później wywołuje najnowszą instalkę HDMODa.

Baronus PW
28 grudnia 2020, 15:54
Nie ja mam dosc pare godzin juz stracilem razem z instalacja Kronik i mam dosc. Bede szukal i sciagal jakies complete jakies gogi jak mam swoja! Potem sie okaze ze znowu sciezka. To nie ma sensu! Przeciez zeby zagrac musze miec Herosy to po co on blokuje instalacje.
Lepiej wole w tym czasie grafike zrobic.

Tutaj rekord! Dobra nie ma sensu na tym siedziec jak raptem raz na jedna kronike sie patrzy na wyniki. Robic warto rzeczy ktore czesciej sie oglada.
https://uploadfile.pl/pokaz/2125438---2ylf.html

VIP PW
28 grudnia 2020, 16:13
Nie mówię o żadnym ściganiu z GOG jak chcesz uruchomić bez HDMODa poprzednią wersje projektu? Nikt nie miał jeszcze problemu z H3, bo to nie sprawdza w rejestrze tylko wskaż poprawny folder z grą. Pisze wszystko w komunikacie!

Nie działa twoja wrzutka -_- coś pozmieniałeś w trybie kolorów hmm... Ogólnie zmniejszyć można te tokeny i dać bez "III", ale po polsku epicko.

Edit.

Ogólnie nie wiem czy pasuje, bo coś zmieniłeś w tym trybie kolorów ehh..

Baronus PW
28 grudnia 2020, 18:06
Wiec wskazuje a on mowi nadal wskaz. To nie ma sensu. Instaluje na grze on mowi ze to nie jest gra. Naprawde mam co robic. Nie wiem po co cos tam sprawdza. Chyba zeby nie rozpakowac.
A bo to trzeba kolory zindeksowac! Dobra ja to zrobie!!
To jest Heroes III ;0))) Co bede usuwal! Kroniki przeciez nie sa do jedynki :0)))
Tarcze sa specjalnie duze zeby bylo widac wyraznie! Miejce jest. Poza tym jak mowie nie ma co kilka dni na to tracic bo to szczegolik.

...

Juz gotowy do uzytku 256 kolorow:
https://uploadfile.pl/pokaz/2125472---nj7x.html

VIP PW
28 grudnia 2020, 20:24
Wiem, że to jest heroes III, ale nigdy nie pisało HEROES III CHRONICLES w żadnym menu ani nigdzie..., więc konwencja inna... i za duże tokeny jak ktoś popatrzy na sztandary, no i nie pasuje


Baronus PW
28 grudnia 2020, 20:28
Przeciez to jest do kampanii?! Dlaczego wkleiles do pojedynczych scenariuszy?! No co ty?

VIP PW
28 grudnia 2020, 20:30
No do standard mówiłem, ale dla kampanii też jest źle... -_-.

Baronus PW
28 grudnia 2020, 20:39
Co jest źle?! Do standard przeciez nie ma pojedynczych scenariuszy?

VIP PW
28 grudnia 2020, 20:49
Do kampanii też rozsypane proszę testuj to co wysyłasz, bo tracę czas na looknięcie, a jest rozsypane -_-.

Baronus PW
28 grudnia 2020, 20:52
Co jest rozsypane?! Przeciez miales zmieniac wspolrzedne?! No co ty?! Przeciez wiadomo ze tekst trzeba dopasowac. Troche jeszcze poprawie.
...

Teraz juz idealnie. Usunalem III choc to nieprawidlowe bo to nie jest do Succesion Wars! :0)))
https://uploadfile.pl/pokaz/2125544---kbfg.html

VIP PW
29 grudnia 2020, 11:53
@Baronus

Ale współrzędne buttonów... Czcionkę to chyba jest odpowiedni .fnt, więc tyle ile zrobiłeś pikseli przerwy można przesunąć czcionkę, bo chyba ona jest tylko w credits o tej nazwie (musisz sprawdzić). Ważne, aby była to POLSKA czcionka. No i ja bym zmniejszył te tokeny tak, aby mieściły się w tej "linii"

A tak jeszcze zapytam czy posiadasz wycięte polskie logo *.png kronik?

Baronus PW
29 grudnia 2020, 13:44
Wysylalem juz ci logo. Czy chodzi ci o polskie? Nie bede zmniejszal bo specjalnie zrobilem duze zeby bylo widac. Dostosowane do linii bedzie bardzo malutkie! Po co takie male? Miejsce jest. Tarcze sa fajne. Wspolrzedne przyciskow sa jak byly. Nic nie trzeba zmieniac. Tylko przesunac tekst i juz. Jaka polska czcionka?! Nie bylo takiej.
Nie ma co godzinami nad tym sleczec to nie menu glowne. Rzadko sie tu zaglada.

VIP PW
29 grudnia 2020, 14:45
Tak chodzi mi czy masz jeszcze takie ale polskie, bo by się bardzo przydało :).

No właśnie jak przesunąć tekst to chyba jest odpowiednia czcionka, tylko do highscore i przesunąć jej pozycje o tyle ile przesunąłeś "miejsca". Ale te tokeny o jakieś 25% i tak są za duże..

Baronus PW
29 grudnia 2020, 16:15
Duzego logo po polsku nie mam jeszcze. Moze uda mi sie zrobic taka czcionke po prostu ttf. Szkoda mi pomniejszac bo bedzie slabo widac. Jakos przesuwales napisy to chyba tak samo?! Nazwa gracza i nazwa kampanii tak samo sa przesuniete tylko numery i wynik sa inne.

VIP PW
29 grudnia 2020, 17:51
Przesuwałem tylko przyciski.

Baronus PW
30 grudnia 2020, 14:09
Oj to sie nie zrozumielismy. Czyli nie ma opcji przesuwania napisow?!

VIP PW
30 grudnia 2020, 15:14
No to napisałem wyżej, że pewnie trzeba w pliku *.fnt przesunąć wszsytkie, bo chyba jest tylko konkretnie dla highscore.

Baronus PW
30 grudnia 2020, 15:44
Plik fnt zawiera tylko obrazki literek.Odkad sie zaczyna to juz jest koordynanta. Dobrze to zrobie bez przesuwania. Za duzo schodzi na bzdure. Daj to co zrobiles tylko nakleje ci trzeba.

VIP PW
30 grudnia 2020, 16:25
Co dać? No jakby tam zmienić to mogłoby pyknąć bo są ujemne wartości i można operować z obu stron tylko praca.

Baronus PW
30 grudnia 2020, 16:43
To highscore co zrobiles daj. Skoro wyposrodkowales to nie bede powtarzal roboty.
Bo mam kolejny swietny pomysl. Za duzo taka bzdura sie zajmujemy!
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel