Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 28 - 29 - 30

VIP PW
25 grudnia 2020, 22:01
Elegancko :D.

Ale, yyy XD. Zawsze dodawałeś łatkę do podstawy H3 Złotej Edycji? W 9 kronice jest właśnie pozmieniane i chyba nie wszystko jest brane z tych zasobów oryginalnego H3. Wiesz który plik?

A jeśli chodzi o podaną łatkę to do kronik 1-8 nie musisz dodawać, bo już to dawno dodałem :P.

Edit.
Jeszcze się nad tym zastanawiam, ale wydaje mi się, że lepiej zaimplementować do paczki to co trzeba, bo jak kolejna wersja HOTY powstanir to popsuje :P. H3 tego, aż tak nie dotyczy dlatego mogłem sobie na takie wsparcie HDMODa pozwolić :).

Edit2.

Wstawię screeny, bo dawno nie wrzucałem (screeny z ang podstawki widać, że nawet na niej działa :))) :P:



Erui PW
25 grudnia 2020, 22:53
A no zawsze. Tym razem jednak usunąłem wszystkie kopie H3 zainstalowałem je od nowa bez tej łatki. I działa. Zabawne jak jeden drobiazg potrafi zepsuć wszystko:p. Czekam na nową wersję kronik. Ale na Tarnuma z Forge pewnie nie ma co liczyć.

VIP PW
25 grudnia 2020, 23:34
Ciekawy pomysł z Forge :P, ale dodanie/zamiana zamku trochę by zajęło wliczając kampanie :P. Jeśli chodzi o tą łątkę to który to konkretnie plik?

Erui PW
26 grudnia 2020, 00:41
Nie bardzo wiem który. Robiłem jak w opisie czyli przenosiłem zawartość Heroes 3.3 patch do folderu z grą i uruchamiałem instal bat.

zmudziak22 PW
26 grudnia 2020, 01:47
Na discordzie widziałem Era przystosowaną pod kampanię WOG. Może użyj tej do ogrania Chwały Wojny.

Andruids PW
26 grudnia 2020, 10:25
Chwała Wojny pod ERĘ jest grywalna na wersjach platformy nie nowszych niż 2.7.5 (ale od niedawna jest również wersja na ERĘ3). Wszystko zostało wyjaśnione przez autora w głównym temacie moda na HC:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=38907

VIP PW
26 grudnia 2020, 10:32
Z tego co pisał @Erui już mu działa tylko nie może stosować łatki 3.3 :P.

VIP PW
26 grudnia 2020, 13:38
Szukając czegoś ciekawe z zasobach (o dziwo w zasobach kronik, ale konkrenie w lod podstawy H3) natknąłem się na cały obrazek z tła wojowników na pergaminie :P.


Baronus PW
26 grudnia 2020, 13:54
Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt.
Widocznie pierwotna koncepcja tla kampanii.
Recykling. To jest z gry Meridian 59. Nie z Wodzów jak juz. Nic nie ma wspolnego z tematem bo jest jakis drzewiec. Dlatego usunalem i zastapilem Tarnumem.

https://www.ebay.com/itm/Meridian-59-Dark-Auspices-PC-Game-1998-Magazine-Promo-Ad-Print-Poster-Vintage-/383574887189?_ul=DO

Grafika promocyjna dodatku Dark Auspices do Meridian 59. Poniewaz to 3DO to dostali za darmo ale to beznadziejny pomysl wklejac do gry jako tlo frontowy obrazek dodatku do innej!


VIP PW
26 grudnia 2020, 15:40
Rozumiem, tz. ja szukałem highscore to przy okazji to zauważyłem. Trochę zajęło i znalazłem pozycje buttonów przesunąłem i dodałem napis HC i trochę musiałem dać na prawo :P. Nie wiem czy widać :P. Zabawa z grafiką i hex. Ogólnie trzeba dużo *.exeków zmienić i dodać 2 graficzki, więc nie wiem czy dodam, ale na razie jako ciekawostka może być.



Oczywiście Wesołych Świąt :).

Baronus PW
26 grudnia 2020, 19:59
Super! Znasz pozycje! Niestety to nie najlepsze rozwiazanie. Popsula symetrie i po lewej jest napaćkane. Heroes Chronicles trzeba jeszcze w prawo. Wyniki sciesnic.Ja przygotuje!

VIP PW
26 grudnia 2020, 20:20
Tz. ja już właśnie to poprawiłem, bo nie mogłem patrzeć, że tak nie pasuje hehe :D. Jakbyś miał czas i chęci to możesz popatrzeć na te buttony z portretem Tarnuma dla 4-5kronik :P. Ale w sumie druga wersje też została do zrobienia :P dla standardowych :P


Andruids PW
27 grudnia 2020, 08:28
O niebo lepiej, ale czy ten napis "Heroes Chronicles" jest koniecznie potrzebny? Baronus ma rację, że wygląda to teraz na trochę napaćkane.

A może by tak, żeby odróżnić ekran od podstawowej gry, dać te charakterystyczne dla kronik tarcze zamiast proporców Erathii ?


VIP PW
27 grudnia 2020, 16:49
Tz. oryginalnie w kronikach/zasobach jest tylko ten napis HC

VIP PW
27 grudnia 2020, 20:59
cd. :)

v2.5.4


Plan???:

Baronus PW
27 grudnia 2020, 21:29
Zabawne ja juz zrobilem z tymi tarczami ;0))) Samo sie nasuwa. Sztandar Erathii pamieta jeszcze czasy podstawowej gry! W Konikach tylko dokleili napis. Wypadalo by zrobic specjalny ekran. Vip czy ty umiesz tez przesunac te stwory? Czy tylko napisy?! Od tego zalezy jak robic.
Co do lanczera to niepotrzebnie sprawdza czy masz gre Heroes 3? Przeciez bez niej nikt nie zagra to naturalne ze musi miec! Jak ktos chce sobie tylko rozpakowac w pustym folderze to co szkodzi?! Wiesz ile męki z tymi wersjami nie ma potrzeby kolejnej.

Poza tym nie ma sie co grzebac z tymi rekordami. Raptem widzisz to raz na kronike. To bzdurka.

VIP PW
27 grudnia 2020, 22:26
nie rozumiem?

Baronus PW
28 grudnia 2020, 11:15
W rekordach sa animacje stworow. Znasz wspolrzedne przesuwania czy musi tak zostac?! Od tego zalezy jak zrobic ładnie.

VIP PW
28 grudnia 2020, 12:06
A te potworki to nie wiem czy to nie każdego trzeba ustawiać mnożąc każdy *.exe to za dużo roboty. Dlatego tylko szukałem buttonów, a wygląda jak oryginał. W tym przypadku najpierw musiałbym znać początek pozycji pikseli każdego *.deffa (x,y), a potem można szukać, bo to się miesza chyba z oryginałami.

A z tym co sprawdza to o co chodzi - instalator?! To co mówisz nie ma sensu, ponieważ wystarczyłby zip, a to ma sprawdzić, aby upewnić się czy na pewno kroniki bedą działać poprawnie. Jaka logika w tym jak zainstaluje, a ktoś nie ma wszystkich zasobów do uruchomienia?! Nie będzie działać....

Baronus PW
28 grudnia 2020, 13:14
Mozesz zrobic defa czarny kwadrat i odczytywac pozycje ze zrzutu ekranu 600/800. Ja tak robilem.
Jednak nie jest to konieczne. Za duzo czasu idzie na taki w sumie drobiazg. Chce tylko ustalic czy stwory maja tak zostac czy je ruszasz aby wiedziec co robic.

Co do instalatora to sprawa prosta. Sprawdza czy sa Kroniki bo prawa autorskie. Zeby sobie ktos kto nie ma nie pogral. Niech bedzie. Ale po co sprawdza czy mam gre Heroes III?! Przeciezm musze ja miec zeby zainstalowac ten projekt?! Wiec bez sensu. Jak mam Kroniki i chce sobie wypakowac bez gry to w czym problem?! Efektem sa tylko problemy bo mojej wersji nie uznaje za Herosy. Po co to? To jest bez sensu. Szkoda czasu na mordowanie sie z wersjami gry. Po prostu weryfikuj czy sa Kroniki i tyle.
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel