Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Problemy z H3 ost
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

LuckyClover PW
17 grudnia 2020, 20:45
Po zastąpieniu orginalnych utworów tymi z paczki doszło u mnie do błędu (nie użyłem elem i strongholdu)- po wejściu w opcję mapy randomowej pojwił się dziwny glitch-
nie mogłem rozpocząć rozgrywki-
pojwiły się też różne małe bugi typu kursor ekranu zamiast kursora gry
MinosKing sprawdź proszę u siebie różne opcje gry-powchodź w różne jej tryby aby sprawdzić czy u Ciebie wszystko działa poprawnie

Baronus PW
17 grudnia 2020, 21:49
Zaraz dodajecie Heroes2? Przecież też się czepią. To bez sensu. Dajcie przerobki jak juz? A w ogole to nie mieszajmy czesci! Z dwojki tez sa zagrajmy!
Moze jakis nowy format mp3. Uzywajcie starszych narzedzi.
Ten mi dziala wysmienicie w grze znakomicie czyta. I w herosach i w mm.
https://ccm.net/download/download-14377-wav-to-mp3-converter

MinosKing PW
17 grudnia 2020, 22:19
@LuckyClover Dziwne u mnie wszystko działa normalnie? :O Widać może coś w tym jest co pisze @Baronus :?

Hm a jaką część Homm III posiadasz? Oryginał czy jakąś gogową? Albo piracką? Bo u mnie na oryginale + Hota działa normalnie. Spróbuję jutro sprawdzić i na czystym Homm III, być może jest coś o czym nie wiedziałem? Dzięki za uwagę!

LuckyClover PW
17 grudnia 2020, 22:24
Wiem- na dłuższą metę należy stworzyć komplet całkowicie wolnych od copyright utworów mogących zastąpić muzykę w grze-ale ta paczka jest bardzo przyjemnym testem możliwości :)

Sprawdzałem kilkukrotnie i żaden błąd się nie powtórzył-wszystkie utwory działały włącznie z muzyką bitewną-nie wiem co było powodem ale skoro się nie powtórzyło to nie istotne
jeśli napotkam jeszcze jakiekolwiek błędy napiszę


Moje wrażenia-nagłe wejście muzyki koncertowej podczas gry po prostu bezcenne-
utwory jednocześnie pasują bo przecież pochodzą z tej serii a jednocześnie wprowadzają nowość swoim wykonaniem-jak pizza z nowymi dodatkami :)



MinosKing PW
17 grudnia 2020, 22:36
Od siebie jeszcze dodam że utwory bitewne z homm II póki co są na zastępstwo i może to nie był najlepszy wybór? Ale pomyślałem że lepsze są utwory z tego samego uniwersum, niż jakieś wyciągnięte z nie wiadomo jakiej innej gry? :P

Może jak znajdę jakieś u Heroes Orchestra to je podmienię! A tym czasem są jakie są. ;]

MinosKing PW
18 grudnia 2020, 12:01
Zrobiłem nową paczkę oto link:https://drive.google.com/u/0/uc?id=18T5j1ga2kEVawFZYtdEUdcXfYIDvZwP5&export=download

A w niej zmiany utworów dla Stronghold oraz Conflux zamiast poprzednich zamienników, dodałem te od Heroes Orchestra. Wgranie paczki: kopiujecie pliki z folderu alternative mp3 i podmieniacie je za te z folderu MP3 znajdującego się w głównym katalogu z waszą grą.

LuckyClover PW
18 grudnia 2020, 16:11
Pokazywałem dzisiaj nowe utwory w grze młodszym braciom i byli zachwyceni :)

Jeśli chodzi o wczorajszy glitch-doszłem do wniosku że mogło go wywołać po prostu włączenie gry bez żadnego odświeżenia natychmiast po przeniesieniu mp3

avatar PW
21 grudnia 2020, 13:24
Tutaj ludzie piszą, że po wypełnieniu formularza na haawk.com po ok. tygodniu wszystkie roszczenia zostały cofnięte.
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=46697

AmiDaDeer PW
21 grudnia 2020, 14:08
O, ta wiedza może się ogólnie przydać, nie tylko w kwestiach H3, ale również w przypadku innych kontrowersyjnych "decyzji" Content ID. Dzięki!

LuckyClover PW
21 grudnia 2020, 15:27
No i cudownie :)
ta cała sprawa od początku była po prostu śmieszna-jednak jest jeszcze trochę sprawiedliwości na tym świecie :)

to trochę głupio że człowiek musi bawić się w udowadnianie rzeczy tak oczywistych-
udowodnić że korzysta z tych utworów w ramach gry gdy powinno być odwrotnie-
to youtube powinien pokazać że człowiek używa muzyki w sposób niedozwolony zanim rozpocznie jakiekolwiek kroki-ale i tak jestem zadowolony :)


i tak będę korzystał z muzycznego "modu" MinosKinga- bo bardzo mi się spodobał :)

MinosKing PW
21 grudnia 2020, 21:59
Miło mi @LuckyClover ale to nie jest mój mod tylko paczka z utworami od Heroes Orchestra które wziąłem z modu pod VCMI, a pozostałe są z Homm II chyba? Lub któregoś z innych modów pod VCMI. :P

Ale dobrze że wszystko powoli wraca do normy. I miejmy nadzieję że już tak zostanie! ;]

LuckyClover PW
21 grudnia 2020, 22:45
chciałem po prostu być miły używając tych słów :) ale racja należy nazywać rzeczy zgodnie ze stanem :)

tak combat 1 i 3 pochodzą z homm2
nie rozpoznaję jedynie combat 4 -brzmi bardzo znajomo ale nie wiem co to ...


zauważyłem że jeden z moich ulubionych youtuberów H3 przywrócił muzykę w grze a pod jego filmem znajdują się długie listy utworów użytych w filmie

https://www.youtube.com/watch?t=4956&v=2VxHh0GS9Rk&feature=youtu.be

gracz może reklamować twórców muzyki i być dla nich bardzo pożyteczny-
dlatego takie konflikty są po prostu głupie...

Baronus PW
21 grudnia 2020, 23:28
Ale o firmie haawk nikt by nie wiedzial! A tak beda mieli darmowa reklame na czyms czego nie tworzyli! To jest dopiero kradziez! Nikt tego nie nagrywa bo Haawk tylko bo Romero. To nie jest hołd dla firemki od niewiadomo czego.
Niestety prawo dawno juz nie jest prawem.

AmiDaDeer PW
22 grudnia 2020, 00:05
Baronusie, przesadzasz już w tym momencie. :P

Raz że <i>#nikogo</i> firma zezwalająca YouTube'owi na udostępnianie tych utworów w filmikach - wykonawcy (Paul Romero i Rob King) są podani jako pierwsi, a Haawk jako ostatni. Nie mają więc żadnej darmowej reklamy.

Dwa zaś jest takie, że... w sumie nie wiemy, czy Paul Romero nie ma jakiejś umowy z tą firmą, że otrzymuje za reklamy wyświetlane na filmach z jego muzyką jakąś część zysków od reklamodawców. Tyle że to już gdybanie - może dostawać za to sensowne pieniądze, może dostawać marne gorsze, może też nie dostawać niczego ze względu na takie a nie inne kontrakty - a zacietrzewianie się takim gdybaniem nie ma większego sensu.

Na tę chwilę jest o tyle dobrze, że za muzykę twórca filmiku nie zostaje zdjęty z platformy. A że są reklamy... No cóż, YT już tak działa. Plus streamerzy i tak akurat na YT nie zarabiają w większości przypadków ani dolara.

LuckyClover PW
22 grudnia 2020, 00:06
Baronusie-myślałem o tym aby napisać coś podobnego ale sprawdziłem że Lexaiv który też miał kłopoty z copyright nie ma takiej informji o utworach swoich filmów
więc raczej Gomunguls dodał ją dobrowolnie-gdyby youtube żądał zamieszczania tej informaji byłoby to wymuszenie reklamy co byłoby naprawdę kiepskie-
on raczej dodał to z własnej woli
-choć oczywiście rozumiem że zrobił to w kontekście tej całej awantury i ta firma zyskuję darmową reklamę

sednem mojej wcześniejszej wypowiedzi było to że youtuberzy naagrywający filmy są bardzo pożyteczni dla wszystkich-promują gry, fandomy, muzykę i ogół pracy wykonanej przez firmy-
więc nie ma co im rzucać kłód pod nogi ...

AmiDaDeer PW
22 grudnia 2020, 02:09
LuckyClover:
więc raczej Gomunguls dodał ją dobrowolnie
O informacji o ContentID nie decyduje autor nagrania i nie jest to nigdy dobrowolne.

Baronus PW
22 grudnia 2020, 09:48
Jest to skandal bo youtub to po prostu miejsce w sieci. A gry legalnie kupione w ogole nie podlegaja jakiemukolwiek kwestionowaniu. Kupilem gram i tyle! Nawet nie musze opisywac jaka to gra. Nie mowiac juz o whszczegolnianiu kto to tworzyl. Po prostu wiekszosci graczy chyba nawet nie interesuje jaka firma to zrobila. Jak pewnie niespecjalnie zwracasz uwage jaka firma robi mydlo proszek szampon tylko kierujesz sie czy ci dobrze dziala.

LuckyClover PW
22 grudnia 2020, 12:08
więc jeśli jest to jednak informacja od youtuba to słabo-
już czytałem że są problemy z prawami autorskimi muzyki z cyberpunk 2077-ale mniejsza z tym

ta kwestia musi zostać dobrze uregulowana w przyszłości...
strona: 1 - 2
temat: Problemy z H3 ost

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel