Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 28 - 29 - 30

VIP PW
16 grudnia 2020, 21:50
*** Jutro pojawi się aktualizacja naprawiająca/łatająca ważne jak i mniejsze błędy:

v2.5.2

* Mini Launcher Kronik w nowej wersji i związane z nim poprawki.
* Zaktualizowano mapki z data w packs (mogły nie być aktualne np. ul Wojownicy). Gracz zaznaczając pierwsze pole wyboru (tryb modyfikacji) mógł zagrać w starsze wersje niektórych kampanii (nie powinno się tak zdarzyć -> jest cały czas odpowiednia informacja (tooltip), aby korzystać z tego pola TYLKO podczas modyfikacji).
* Naprawiono standardową kampanie w Szarży.
* Wsparcie systemu win 7 dla instalatora (obie opcje sprawdzenia). - work in progres.
* Naprawiono "lagi" w 9 kronice.
* 9 kronika jest teraz uruchamiana w opcjach standardowych (stabilna) -> *** Jeśli chcemy mieć więcej funkcji HDMODa ustawiamy w folderze "Kronik/Dane" plik config.ini na 1 i dodatkowo można sobie zablokować okno statusu skryptem też z tej ścieżki wrzucając w odpowiedni folder skryptów Ery).
* Naprawa kronik dla ANGIELSKIEJ wersji Heores 3 Complete -> wybieramy poprawną opcje w instalatorze.
* Szybszy tooltip w Mini Launcherze.
* Układanka powinna od teraz sama się zastosować (można również ręcznie)
* Poprawna pozycja animacji dla wyglądu kroniki Wodzów (ulepszona i standardowa).
* Naprawiono błąd w 9 kronice w drugim scenariuszu -> bug wygranej.
* Update łatki.
* Poprawiono pewien ważny (:P) tekst w ul. Wojownikach (brakujący enter).
* Dodano pliki przyśpieszające animacje dla Era (9 kronika) i SoD (pozostałe kroniki). Kto nie potrzebuje może usunąć :P.


Edit. 17.12.2012

* Zweryfikowałem instalator na wersji win 7 home 64bit i obie opcje sprawdzenia działają (nawet dla poprzednich instalatorów). Nie mniej jednak gracz miał problem i dodałem ścieżkę, którą miał u siebie w win 7, a co za tym idzie działa dla pierwszej opcji sprawdzenia.
* Dodano wsparcie dla płyt również w pierwszej opcji (nie sprawdzone ze względu braku przeze mnie płyt -> mam wersje z GOG).
- Deinstalacja i Instalacja (na nowo) naprawiona.
* Jednorazowe ostrzeżenie o ustawieniu trybu zgodności dla 9 kroniki podczas jej pierwszego uruchomienia (dodatkowo jako admin -> może pomóc w razie innych problemów, bo to Era :P).
* loadbar 9 kroniki.
* Poprawka mapki ul. Wojowników (aktualnie trzeba wynająć Craga w tawernie - naprawione..., ale w sumie fajna opcja :P).
* Drobna poprawka obu kampanii Buntu (tekst).
* Dodanie ostrzeżenia o cofnięciu aktualizacji HDMODa przy braku reakcji ze strony kronik 1-8.
* Aktualizacja linku projektu + obrazka w Instalatorze.
* Naprawiono standardowo kronikę Wojowników/Wodzów dodając funkcje 3 miesiący + nie może zginąć Tarnum.
* Dodano ul. Zapowiedź dla Wojowników w opcji własne (w kronikach nazwa "Zapowiedzi") - autor @Begrezen

avatar PW
17 grudnia 2020, 07:58
Dodam tylko, że obecnie jest promo na gog.com i wszystkie Kroniki kosztują 10 zł.

Baronus PW
17 grudnia 2020, 09:08
I tak za drogo. Nie wspierajmy ani UBi ani CDP.Red. Placenie tym koncernom za cos co nie one robily nie poniosly kosztow i w dodatku trzeba poprawiac to zbrodnia. Jak juz to lepiej cos dac na nowe gry od NWC Fanstratic czy Aelowyns Legacy Tima Langa (jest demo).
HCh to akurat bylo cos na darmowy dodatek jak 5 i 6 kroniki a nie na 8!!! zakupow (ostatecznie 5). To naganna praktyka wydawcy i nie powinna byc nagradzana. Takze teraz Kroniki powinny byc dolaczane do Herosow ale kasa jest kasa. I chca wyrwac wiecej.

avatar PW
17 grudnia 2020, 09:24
Jednak trzymanie plików na serwerach kosztuje. A ludzie z gog trochę jednak robią by ich cyfrowe wersje chodziły na współczesnych systemach operacyjnych.

VIP PW
17 grudnia 2020, 10:24
@Baronus

Tak jak pisałem jeśli posiadasz sześć kronik NWC (czyli te kupione 1-4 7,8 [płyty]) to podaj pełną ścieżkę dla nich + co przyjmuje każdy z parametrów w rejestrze, aby mógł dzisiaj zrobić wsparcie. Chyba, że chcesz na pw. Tak samo jak wygląda zawartość czy tak samo jak pojedyncza instalacja GOG?

Edit.
Przy okazji jeśli posiadasz duże logo heroes chronicles w *.png (poprawna pozycja 800x600), które dałeś dla loadbar również możesz podesłać.

Baronus PW
17 grudnia 2020, 12:41
Nie wiem o jakie wartości chodzi?! Musisz podać przykład to dojdę. Powinno się instalować na każdej wersji. W ogóle szok ze nie mozna na oryginale tylko trzeba na podróbce. Juz pisalem.
Logo najlepiej wyciac stad jest na czarnym:
https://www.acidcave.net/chronicles/pyramid/rwbloadbar.jpg
Oczywiscie z gry bo tu jpg.
Ja wyciąłem tak:
https://uploadfile.pl/pokaz/2123146---eumv.html

VIP PW
17 grudnia 2020, 12:55
Bo nie podałeś wartości.... pisałem... wrzuć mi na pw np. fotkę...

Baronus PW
17 grudnia 2020, 17:24
Obrazek rejestru?!

VIP PW
17 grudnia 2020, 20:00
Nie cały rejestr eh... :/ dobra nie ważne.

VIP PW
17 grudnia 2020, 21:21
Update pojawi się jak @Kammer zaktualizuje w skarbcu :P.

Edit.

Już jest :).

Edit2.

v2.5.3

Dam znać jak już będzie, bo wynikły jeszcze ważne poprawki :).

Edit3.
@Baronus

Tak jak Ci obiecałem dodam wsparcie dla płyt (tak jak pisałeś), ale w next update bo już jest 2 w nocy i czas iść spać :P. Trochę było zabawy z dodaniem Tarnuma 3 miechy + jego strata.

VIP PW
18 grudnia 2020, 13:48
Gotowe! :D

https://www.vault.acidcave.net/file.php?id=619

Jak zawsze zapraszam do looknięcia :)!

Baronus PW
18 grudnia 2020, 14:36
Znakomicie! A ja sobie zrobilem filmiki kampanijne do Wodzów oraz menu kampanii. Stare jest z innej gry Meridian i nic wspolnego z Tarnumem nie ma. Najlepiej wyprobowac na oryginalnych kronikach dodajac do xvideo i lbitmap. Plus paczke ramek ktora kiedys dalem zeby byl komplet.
https://uploadfile.pl/pokaz/2123617---ebzc.html

Begrezen PW
18 grudnia 2020, 15:11
generalnie to można by wykorzystać grafiki kronikowe do stworzenia własnego portretu Vorra, na których jest przedstawiony, np.:

lub

ktoś chętny?

avatar PW
18 grudnia 2020, 17:32
Nie widać obrazków...

Alistair PW
18 grudnia 2020, 17:56
Chyba coś źle wstawione. Po przekopiowaniu adresu do osobnej karty i jej otworzeniu, obrazki są.

avatar PW
18 grudnia 2020, 19:54
Nie wiem, czy Begrezen takie portrety miał na myśli :)













VIP PW
18 grudnia 2020, 21:19
Drugi najlepszy tylko bardziej na prawo można by było :P.

Erui PW
18 grudnia 2020, 21:32
Też jestem za drugim. Przy okazji odinstalowałem moje H3, zainstalowałem jeszcze raz. Skopiowałem by mieć oddzielnie Hotę i czyste H3. Zainstalowałem kroniki ( istalacja w porządku) Uruchamiam 9 Kronikę i efekt taki sam jak wcześniej.

Najwyrażniej 9 kronika mnie nie lubi :(.
Edit: Crash logi usunięte. Przepraszam za bałagan.

Baronus PW
18 grudnia 2020, 22:41
E no! Przesylaj crashlogi w formie txt do sciagniecia bo niszczysz temat! Wykasuj to!
Tak planuje tez dodatkowe portrety. Z tym ze Vorra wyjmijcie z ikonki pliku exe :0))) Starczy 7zip. Najwiekszy rozmiar ma akurat 64. A ikonke sie zastapi Tarnumem jak i reszta. Te z menu troche niewyrazne szczegolnie na niebieskim nic nie widac musial bym wyostrzyc.
Istotnie jak wycinacie rowne marginesy. Z tym ze glowke warto by wieksza bo marginesy niepotrzebne.
Aha i tu są ramki do menu kampanii. Bez nich nie zadziala efekt z filmikami:
Trzeba wpakowac wszystko do lbitmap a nastepnie dodac menu z Wodzow Pustkowi o ile nie ma z paczki ktora dalem wyzej.
https://uploadfile.pl/pokaz/2078791---9ddh.html

avatar PW
18 grudnia 2020, 22:56
Erui - a działa ci 9 kronika jak odpaliszą ją bez hd-moda poprzez plik Chwała Wojny.exe?
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel