Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 28 - 29 - 30

Wyjątkowo PW
18 listopada 2020, 22:20
Dla Ksiezyca musze wyciagnac portret z menu kampanii. Dla Drzewa jest.

VIP PW
18 listopada 2020, 22:35
Jakby się udało wyciągnąć to można go dodać do menu kampanii :).

VIP PW
19 listopada 2020, 18:56
Co do buttonów najlepsze wyniki i twórcy przesunęły się w prawo :/, ale to jakoś poprawie w hex. Widzę też, że teraz w sumie graj i zapowiedzi mają flare i to ładniej wygląda niż reszta z biała poświatą :O.

Wyjątkowo PW
19 listopada 2020, 21:52
Graj i Zapowiedzi sa z Kronik reszta z naszej Zlotej wiec troche inne. Tworcy moge dac inne bo mam dwie wersje jedna do Kronik druga do SoD. Akurat chyba zrobilem dla Kronik. Mozesz rozpakowac poprzedni def wkleic poprawione obrazki. I spakowac szybka robota. Sa tylko troche przesuniete Poprawialem tylko swiatlo swieczki na ladniejsze w normalnej i podswietlonej nie ma zadnych innych zmian. Wcisnieta bez zmian. Szybiej niz edytowac 9 exe.

VIP PW
20 listopada 2020, 11:37
Szybciej było w hex mi ogarnąć :P. Nie miałbyś ochoty zrobić animacje credits dla menu głównego Chwały Wojny? Teraz można w skrócie pisać CW, a nie GoW hehe :P.

Wyjątkowo PW
20 listopada 2020, 12:11
Raczej niech autor dokonczy koncepcje! Co tam ma sie ruszac?! :0))) Jesli juz naprawde nie bedzie mial kto to zrobie.
Poczekajmy.

Tymczasem poprawiaoem intro
https://wrzucplik.pl/pokaz/2114739---jxeg.html

Zwracam uwage jaki swietny lektor! Automat bynajmniej nie czlowiek!
Czy rozumiesz co on mowi? Bo moze glosniej go trzeba?! Nie chcialem zagluszyc dzwieku bo jest swietny!
Co do obrazu to oryginal ma rozdzielczosc 160/90 !!! I jest kwadratami rozciagniety do 640!360! Widac chodzilo im zeby bylo male! Troche polikwidowaoem te kwadraty ale zeby byla najlepsza jakosc to by trzeba zwiekszyc filmik 4x4= 16 razy!!! Ponad 40 MB. Nie ma sensu. Troche niech bedzie taki postarzony.

VIP PW
20 listopada 2020, 12:23
Spox, ale to jest ten zwykły lektor co ja robiłem xD i strasznie obraz wyostrzony. Ogólnie do można by było dopytać czy nie znajdzie się dobra duszyczka do użyczenia głosu.

Wyjątkowo PW
20 listopada 2020, 14:18
Nie widac ze sztuczny! Ten co dales najpierw to byl zombi! Tu swietnie wyszlo! Chcesz mniej ostro?! Bo w ogole to rozjasnilem! Mialo byc lepiej!

Begrezen PW
20 listopada 2020, 22:34
ojciec prowadzący mnie zmusił, więc wrzucam:



mały pokaz wizualnych zmian na jednym ze scenariuszów wojowników pustkowi, w wersji "ulepszonej" kronik, która nikogo nie obchodzi :(

VIP PW
20 listopada 2020, 22:54
Zmusił hehe xDD. Wygląda super :D. Na pewno zainteresuje każdego kto śledzi temat :).

avatar PW
20 listopada 2020, 23:01
I tu się ciut mylisz Betrezenie. Taki jest trochę współczesny internet, że ludzie rzadko zostawiają zwrotny feedback, chętniej klikają lajki, których na forum brak (tak, trochę piję tu też do siebie), więc może się wydawać że #nikogo, ale później wychodzi w różnych rozmowach off-topicowych, że twoją wersją znają i doceniają zmiany jakie naniosłeś. Tak, Kroniki nigdy nie będą szeroko dyskutowanymi mapami w fandomie, lecz powiązanie je z hd-modem tchnęło bądź tchnie jeszcze z nich nowego życia. Uszy do góry, twoja robota nie zostanie zapomniana.

AmiDaDeer PW
21 listopada 2020, 16:12
Potwierdzam słowa wyżej, fandom ma niestety tendencje do niekomentowania tego, co jest dla nich na tyle dobre, by nie wymagało krytyki. Temat Horn of the Abyss jest doskonałym potwierdzeniem tej tezy - większość postów to narzekania, rzadko kiedy pojawiają się faktyczne komplementy. :P

Ogólnie różnica jest ogromna i na plus, taki redesign map na pewno przyda się Kronikom. To już jest zresztą poziom bardzo bliski scenariuszom w Hocie... z tą różnicą, że HotA ma masę dodatkowych dekoracji i obiektów, więc trudno osiągnąć ten sam poziom na czymś, co jest de facto vanilla SoD.

***

Jak już tutaj tak dużo się dzieje i widzę, że moje dawne dzieło (Tarnum the Death Knight, tj. portret) zostało wykorzystane, to zastanawiam się, czy nie przydałaby się z mojej strony pomoc na większą skalę... Przyznam się szczerze zresztą, że ten stary portret po latach średnio mi się podoba. Ale zamiast tworzyć od nowa to, co już jest gotowe (to mogę zrobić później), może przydałaby się Wam pomoc w czymś, czego całkowicie brakuje albo jest w to miejsce wrzucony ewidentny placeholder?

Hellburn PW
21 listopada 2020, 16:21
Od siebie dodam do tego co wyżej napisali Hobbicus i Avatar, że jak stwierdzicie, że Wasz projekt jest już skończony i tylko należy łatać bugi i niedociągnięcia, to wezmę udział w rozpowszechnianiu dobrej wieści. :)

Hieronim PW
21 listopada 2020, 20:08
Niestety nie potrafię pisać elokwentnych komentarzy jak przedmówcy. Próbuję napisać coś mądrego od 15min i ciągle kasuję, także po prostu wielkie dzięki za ogrom poświęconej pracy :D Trzymam kciuki i życzę wytrwałości, chociaż efekt już teraz jest super.

Wyjątkowo PW
21 listopada 2020, 20:22
Dziekujemy po prostu to lubimy. Hobbit daj duzy portret ktory zrobiles jak najwiekszy bo moze przydac sie do menu kampanii.
Skoro tak duzo chetnych to nie ma innej drogi jak kolejne kroniki.
Tarnum kleryk druid alchemik szaman wiedzma wedrowiec, elementalista'. Jest jeszcze sporo niewykorzystanych profesji.
Moze powstac potezny dodatek!
Ba. Moze nowe jednostki?! A ostatecznie mozna i nowe miasta. Morglin juz pokazal jak podmienic.
Jest co robic!

Co do skonczenia i rozglosu. To zawsze skonczony projekt! Zawsze mozna od razu grac! Jak dojdzie 9 kronika to chyba czas najwyzszy rozglosic!

VIP PW
21 listopada 2020, 22:03
Dziękujemy za wsparcie i miłe słowa :).

Nie wiedziałem, że to Twoja praca @Hobbicus :O. Super :)! Ogólnie jeśli miałbyś czas to fajnie by było przygotować jakieś tło z może jednak tym dużym avatarem Tarnuma :P? Według mnie jest spoko :). I tak w sumie mamy już na jego podstawie wszystkie grafiki :P. Ja zrobiłem taki ogólny na szybko z tłem Nekro, ale pewnie Twój będziesz lepszy niż taki gotowy widok zamku :P.

Ogólnie jeśli się uprzeć kroniki 1-8 zostały ukończone. Jedyne dopieścić tam można cosik z buttonami, graficzkami i fajnie by było jakby kiedyś dobra duszyczka użyczyła swojego głosu dla czterech pozostałych kronik (+ może fanowskiej) nie wydanych w PL :D. Byłoby super :). No i oczywiście w miarę możliwości zgłaszane mi błędy naprawiam :). Dlatego zawsze prosiłem o zagranie i potestowania w celu wykrycia błędów :D. Czym więcej osób sprawdzi tym większa szansa na znalezienie bugów :P.

W sumie mogę powiedzieć, że wstępnie wczoraj postanowiłem wrzucić wersje "BETA" 9 kroniki do potestowania wraz ze sporymi zmianami w Launcherze, wszystkie ulepszone wersje @Begrezena (dzięki współpracy ciekawy mini bonusik mechaniki będzie czekał w ul. wersji wojowników :))) no i poprawkami dla poprzednich kronik :). Pewnie gdzieś w następnym tyg. -> możliwe, że wtorek, ponieważ (można powiedzieć) muszę się trochę bardziej skupić na sprawach prywatnych :P. I oczywiście będę cały czas dostępny i jak się znajdą błędy/propozycje to oczywiście poprawimy w next update :). Zawsze to "szablon" to testów i zobaczenia jak wygląda wszystko na żywo :). Jeszcze raz dziękuje za wsparcie i rozwój projektu :D.

Wyjątkowo PW
21 listopada 2020, 23:16
Na to twoje nekro mozna nakleic duzy portret Tarnuma oraz list. Dajcie mi wyjety tekst z kroniki to skonstruuje.
Dzwieki moge nagrac tym glosem jest dosc dobry i podobny do pierwszych czterech.
Tylko musze miec te 8 tekstow bo zakladam ze skoro robicie 9 kronike to 5 i 6 tez beda po 8 map?

VIP PW
22 listopada 2020, 11:19
Nie są na razie planowane dodatkowe mapki 5 i 6, ponieważ trzeba je przetłumaczyć, itp :P. Tak samo z nowymi kronikami. To nie jest takie szybkie i proste, aby skonstruować godną fabułę podzieloną na 5-8 scenariuszy. Ogólnie najpierw skupiłbym się na dopracowaniu 9 kroniki :P. Ale nikomu jakby to powiedzieć ładnie hm... nie bronie XD? Działać w tych kwestiach :P. W razie czego jestem na discord, więc można się ze mną skontaktować "online" :P

Tz. mam ten troszkę podobny portret Tarnuma z Nekro. Z dźwiękami nie ma się co równać oryginalny głos :). Wydaje mi się, że lepiej by tak było, wtedy możemy się skupić na innych pracach :D.

Begrezen PW
24 listopada 2020, 08:34
yyy:
Skoro tak duzo chetnych to nie ma innej drogi jak kolejne kroniki.
Tarnum kleryk druid alchemik szaman wiedzma wedrowiec, elementalista'. Jest jeszcze sporo niewykorzystanych profesji.
byc moze, ale nie kazda profesja sie nadaje. tarnum jest tym, kim jest, a to go troche ogranicza...
-tarnum-szaman? jak rozumiem, chodzi ci o maga bitewnego. tarnum jest barbarzynca przez cale 3 kroniki i nagle mialby sie zmienic w maga bitewnego? jakos tego nie widze. poza tym 3 kroniki grane twierdza to juz wystarczajaco duzo, nie uwazasz?
-tarnum i wiedzma? mialby zmienic plec? wsrod bohaterow tej klasy sa same kobiety
-wedrowiec? tam mamy same zywiolaki wsrod bohaterow. jak juz mowimy o wrotach zywiolow, to tylko elementalista. tutaj jest jednak pewien problem... kampania wladcy zywiolow konczy sie tak:
tarnum:
Tarnum pokonał władców żywiołów wyrzucając ich na zawsze do ich wymiarów. Wiedział jednak, że jeśli ktoś zdobędzie władzę nad żywiołami, świat znów nie będzie bezpieczny, więc zniszczył wrota żywiołów i wszelkie zapisy o wymiarach żywiołów. Wkrótce zamienił togę i kostur na futro i miecz, i wrócił do życia barbarzyńcy.
no tak, skoro na swiecie nie ma juz wrot zywiolow, to moze wrocimy z powrotem do wymiarow? z tym tez bedzie raczej ciezko...
zwoje tarnuma:
Żywiołaki myśli usunęły wiedzę o sposobach dotarcia do Wymiarów z umysłów tych, którzy je poznali, a żywiołaki magii wszelkie wzmianki i całą wiedzę o tych światach.
no więc jedyna opcja jest taka, że to mieszkancy wrot zywiolow sami nas odwiedzą z jakiegos wazniejszego powodu, podobnie jak to mialo miejsce w kampanii ostrza armagedonu. wtedy działali z rozkazu "bogów żywiołów", by pomoc w ratowaniu swiata :P

kleryk, druid i alchemik są tez do przyjecia, chociaz bez entuzjazmu :P a co z demonami i heretykami? wsrod nich też są ludzie.
aczkolwiek ja bym sie sklanial raczej ku frakcjom, w ktorych tarnum jeszcze nie wystepowal, takich jak przystan z hota. a w niedalekiej przyszlosci takze i factory :P

AmiDaDeer PW
24 listopada 2020, 11:09
Wyjątkowo:
Hobbit daj duzy portret ktory zrobiles jak najwiekszy bo moze przydac sie do menu kampanii.
VIP:
Ogólnie jeśli miałbyś czas to fajnie by było przygotować jakieś tło z może jednak tym dużym avatarem Tarnuma :P? Według mnie jest spoko :). I tak w sumie mamy już na jego podstawie wszystkie grafiki :P. Ja zrobiłem taki ogólny na szybko z tłem Nekro, ale pewnie Twój będziesz lepszy niż taki gotowy widok zamku :P.

W takim wypadku i tak muszę wykonać nowy portret - tego obecnego w większej rozdzielczości za nic nie znajdę ani nie wykombinuję w sposób, który nie wymagałby i tak zrobienia wszystkiego od nowa.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel