Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 28 - 29 - 30

VIP PW
24 października 2020, 00:13
Wyników nie ma co dzielić.

Edit.
A coś chyba z podbojem miałeś działać?

Wyjątkowo PW
24 października 2020, 09:37
Miałem zrobić mrenu tłoczone ale poniewaz oficjalne wydanie polskie mialo dobrze zrobiony napis to na koncu. Bu tu jest dobrze. Pozostale trzy to była nędza. A smoki to w oryginale nawet miały najgosza animacje ze wszystkich. Teraz to raczej Drzewo i Ksiezyc trzeba by doprowadzic do stanu jak reszta uzywajac map Hero of Light bo on pierwszy i jak dotad jedyny uzupelnil mapy. Nalezy uznac jego mapy jako dalszy ciag Kronik i prawie oryginalne. Poza tym sa gotowe a on wie co robi.

Begrezen PW
24 października 2020, 14:18
:
Teraz to raczej Drzewo i Ksiezyc trzeba by doprowadzic do stanu jak reszta uzywajac map Hero of Light bo on pierwszy i jak dotad jedyny uzupelnil mapy. Nalezy uznac jego mapy jako dalszy ciag Kronik i prawie oryginalne. Poza tym sa gotowe a on wie co robi.


VIP PW
25 października 2020, 12:03
Wcześniej już była o tym rozmowa ja proponowałem chyba jako ewentualnie custom, bo dużo roboty bym z tym miał (teksty, obrazki, hex edycja -> wszystko razy 2). Bodajże 3 raz bym poprawiał te same aspekty. Już dla samej kroniki trzeba przygotować "panel" 8 obrazków (razy 2). I również są to mapki era/wog, więc przeniesienie na SoD wyrzuci niektóre aspekty, może ważne dla fabuły? Ewentualnie można dodać do moje instalatora wersje Era/Wog tych 2 kronik osobno i przerzucić materiały (jeśli zostaną zrobione brakujące). Trzeba wziąć pod uwagę też osoby, które nie uznają tych scenariuszy i chcą zagrać w 5. Bardziej wydaję się, że powinniśmy stawiać na otwartość wyboru w zależności od gracza.

Wyjątkowo PW
26 października 2020, 06:58
Jesli ktos nie chce poprawionych to nie bierze naszego moda. Nie widze problemu. Trudno kierowac sie jednym dziwakiem na swiecie. Wszyscy inni sa zachwyceni i chca wrecz wiecej. A poniewaz chec jest u nas to nie widze problemu zadnego. Nalezy sie cieszyc ze HoL dorobil nowe rozdzialy a z tego co widze dobrze je wpasowal! To nie sa jakies odstajace wygladem mapy tylko takie jakby zawsze byly. Brak 3 map w darmowych wynikal nie z jakiegos swietnego pomyslu tylko z oszczedzania sobie pracy. A my przeciez kiepskie niedorobki usuwamy.

avatar PW
26 października 2020, 08:40
W te rozszerzone Kroniki HoLa mało kto grał. I wydaje mi się - podkreślam - wydaje mi się, że mało komu spodoba się przeróbka Confluxu na Haven.

Wyjątkowo PW
26 października 2020, 09:33
Jaka znowu przerobka? HoL nie zmienial wygladu miast?! Mowie o wzieciu tych 3 map oczyszczeniu z elementow niepasujacych i dodaniu!
Fabule moge poprawic takze jesli sa wpadki! Nie ma problemu! Nie mowie przeciez ze ma byc kropka w kropke bo tego sie nie da! Chocby elementy Ery musza zniknac. Natomiast wziac mapy skoro on pierwszy je zrobil! Uszanujmy jego pierwszenstwo. Kto chce oryginal HoLa i tak musi przeciez wziac Erę.

avatar PW
26 października 2020, 09:47
Wyglądu miast nie zmieniał ale line-up już tak...

Wyjątkowo PW
26 października 2020, 10:35
Czyli przeniesiony na orygnial bedzie mial zwykly wyglad. Czyli problemu nie ma. Gdybysmy robili Kroniki na Ere to mozna by sie zastanawiac a tak po prostu mamy nirmal gotowe mapy. Szkoda nie skorzystac.

Begrezen PW
26 października 2020, 10:42
aha. to jest era, fabuła oczywiscie nie jest po polsku, to o czym my tu mówimy xD i niby kto sie ma tym zajac? przeniesienie z ery na soda prawdopodobnie calkowicie rozwali te mapki. ich autor w ogole zgodzil sie na cos takiego? w oryginale, powtarzam, w oryginale fabuła w drzewu zycia i ognistym ksiezycu byla zwarta, tworzyła jedną calosc i nie bylo tu miejsca na dodawanie czegokolwiek. w ostatniej misji ksiezyca prawie wszystkie postacie poza tarnumem i antagonistą umierają, a po pokonaniu bossa misja tarnuma sie konczy, jak w kazdej innej kronice. wrzucanie tam jakichs nowych wymyslonych, powtarzam, wymyslonych wydarzen byloby mocno na sile. poza tym dodawanie wiekszej liczby map do kampanii nie sprawi, że stanie sie ona lepsza. problemem nie jest ilosc tylko jakosc, a konkretnie wielkosc map. wszystkie 4 rozmiaru S, i ostatnia rozmaru M. no ale mniejsza o to. przybliz nam prosze fabule, jaką wymyslil ten pan od ery. i wrzuc pare screenow z tych mapek, to moze bardziej kogokolwiek przekona/odrzuci od nich :P


Wyjątkowo PW
26 października 2020, 14:15
Nie ma najmniejszego problemu. Tak jak dodalismy grafiki i jest pieknie tak samo dodamy i mapki i teksty. Ponadto oryginalne mapy nie sa zadnym mistrzostwem tworzenia map. Sa prosciutkie wiec absurdem jest mowic ze mapy HoLa popsuja cokolwiek. Cos co bylo prosciutkie od poczatku nie mozna popsuc. Jak macie te mapy to mi nawet podrzuccie bo to mi oszczedzi sciagania wypakowywania itd. W koncu chodzi o dwie kampanie nie o caly mod.

Kammer PW
26 października 2020, 15:05
A co z ERMem?

VIP PW
26 października 2020, 15:53
Nie jestem ekspertem w changelogu era/wog, ale wydaje mi się z punktu logicznego przeniesienia mapek na SoD kosztuje dużo pracy, a do tego nie wszystko będzie działać poprawnie (wliczając zgodność z zamierzeniem autora). Mamy na myśli to, że niektóre funkcjonalności era/wog nie jesteśmy wstanie w łatwy i szybki sposób przenieść (nie mam na myśli podmiany tylko dodatkowe elementy np. nowe budynki "robiące" coś innego?). Jeśli dobrze rozumiem zmienia się: zamek, grafika, dźwięk?, logika przygody (zniszczony balans po przeniesieniu?), inna logika gry dla pozostałych scenariuszy, brak funkcjonalności era/wog, brak wsparcia ważnych skryptów? Wydaje mi się, że lepiej zostawić jako era/wog, albo ewentualnie możesz spróbować, ale to już również wydaje mi się, że może być odnoga, która w mniejszym stopniu będzie przypominać "oryginał" autora podanych kronik. Dużo czasu trzeba poświecić na 6 scenariuszy. Może nawet lepiej by było zrobić własną wersje na SoD, które w pewnych stopniu operuje na fabule autora lub własnej (biorąc bardzo duży nacisk na zdarzenia przygody, a nie na szybko).

VIP PW
31 października 2020, 23:16
@Wyjątkowo

Tutaj jeśli chcesz poprawić filmiki (coś tam mówiłeś). Konwersja na *.smk pogorszyła czasem jakoś graficzną i dźwięk. Robiłem to ręcznie zgodnie z oryginałem (czyli logo NWC + ramke z filmikiem).



Wyjątkowo PW
1 listopada 2020, 09:33
Chcialem konkretnie poprawic Drzewo i Ksiezyc bo tam nie ma bików tylko smk i kwadraty bija w oczy. 6 fimikow z bikami jest najlepszych tylko te dwa odstaja ponadto oczywiscie polski narrator
Ponadto aby obejrzec intro zawsze trzeba odczekac 3do Nwc i dopiero intro. Potem Menu i Graj. To slabe rozwiazanie.
Naturalnym byloby ogladac intro po wcisnieciu Graj.

VIP PW
1 listopada 2020, 13:20
Rozumiem. Tylko tam nie ma wywołani filmiku tylko menu kampanii :P. Pewnie jakaś zabawa w IDA.

Lookałem na buttony są spoko tylko brakuje mi "KAMPANIA" i "NAJLEPSZE WYNIKI". Drugi nie jest w tej samej konwencji co pozostałem tylko to ten co robiłem z białym napisem :P. Mógłbyś na szybko dorobić te 2? Potrzebowałbym te buttoniki do menu.

Wyjątkowo PW
1 listopada 2020, 16:29
Weź z poprzedniej paczki! Juz dalem pasujace i tam jest najlepsze wyniki. Kampania chyba nie. Ale tez mam.

VIP PW
1 listopada 2020, 17:24
Jest ten sam co w tej paczce... :/

Edit.
Jeśli chodzi o instalator to przy tym darmowym Fiery Moon z NWC sprawdziłem, ale nie działa mi ta kronika ze skarbca. Chyba nie jest kompatybilna z GOG 🤔? I ogólnie w rejestrze pokazuje parametr z płyty, czyli jakby z niej chciał wziąć brakujące dane. Pewnie działa to na zasadzie jak w H3 Complete. Potrzebował płytkę, aby uruchomić cutscenki. Niemniej jednak ta kronika i tak nie jest sprawdzana. Może reszta jest kompletna i nie wymaga płyty po instalacji? Albo właśnie dla tych pozostałych kronik są dane w rejestrze...

Edit2.
Podsumowując trzeba poprawić GRAJ, ZAPOWIEDZI, NAJLEPSZE WYNIKI, AUTORZY i dorobić KAMPANIA, bo nie ma jaki ich użyć w kronikach :(.


zmudziak22 PW
10 listopada 2020, 12:32
Co jak co, ale nawet Polska Złota Edycja była nie poprawiona względem wersji Complete Edition.

VIP PW
10 listopada 2020, 12:57
@zmudziak22

Masz na myśli to, że polska wersja jest oznaczona numerkiem 3.2 i nie została zaktualizowana do ang wersji 4.0? Do każdej kronik dodałem łątkę, więc nie powinno być problemów z balansem, itp. :)

Edit. Poza tym wydaje mi się, że nawet HDMOD aktualizuje/dodaje aspekty od siebie i naprawia błędy z tym związane zbliżając się do 4.0. Podczas generowania tworzymy jakby wersje 4.0 *.exe
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel