Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30

VIP PW
7 października 2020, 14:17
Hej :),

Poszedłem za radami i stworzyłem osobny wątek, aby nie mieszać w innym temacie. Poprzedni dotyczył głównie czystej polonizacji kronik, zaś aktualny będzie skupiał się głównie na projekcie (tak jak zostało to opisane w nazwie tematu - jednak trochę ucięło :P): [Projekt] Heroes Kroniki Wszystkie Rozdziały (Mod Polonizujący Kroniki operujący na SoD/Complete i wspierający HDMODa) [Heroes Chronicles spolszczenie].

Wszelkie sugestie, pytania, błędy prosiłbym zgłaszać w tym temacie :). Wcześniejsze strony z projektem można prześledzić w tym temacie: https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=610&page=12 (12-38) i fajnie jakby tutaj została prowadzona jego kontynuacja. Poniżej zamieszczę mój główny post :P. Nie wiem czy też dobrze doczytałem, ale chyba w tej komnacie są modyfikacje :P.

Edit.

Widzę, że w sumie przekroczyłem ilość znaków w poście i będzie trzeba w kolejnym coś dopisywać :P.

-----

Ten post będzie zawierał dosłownie wszystko o kronikach z kompletnym opisem (będę edytował), aby ktoś nie szukał tego po całym temacie :P.

Na wstępie chciałbym tylko dodać, że jest to "Mod Polonizujący", który w pełni wspiera HDMODa i nie modyfikuje oryginalnych plików gry Heroes 3 Complete. Aktualizacje HDMODa nie powinny wpływać na kroniki (przyszłe aktualizacje powinny działać), więc mamy pełne wsparcie :P.

Krótkie podsumowanie "reklama":


Najnowszy release (v2.5.10):


Struktura plików dla wszystkich kronik:


Dokładny opis poprawek 8x Kampanii:


Dokładny opis poprawek 10x Mapek (Scenariuszy) dla kampanii [1](1-8), [4](1-2):


Dokładny opis Instalatora:


Instrukcja instalacji - krótki opis:


Instrukcja instalacji - opis:


Instrukcja instalacji wraz z Prezentacją Kronik (online):


Informacje/Błędy/Sugestie/Pomysły/Ocena/Podziękowania:


Zapraszam do szczerej dyskusji na temat pozytywów i negatywów myślę, że o niczym więcej nie zapomniałem :)


P. S. Teraz zauważyłem, że nie działa tabulacja - rozjechało mi wszystko :/

v2.1


v2.2


v2.3


v2.4

Kammer PW
7 października 2020, 14:57
Zaraz Ci zmienię tytuł.

Also - link do początku, jakby ktoś miał alternatywną ilość postów na stronę, jak ja.

VIP PW
7 października 2020, 16:08
Okej :P. Przy okazji @Kammer jakbyś mógł zmienić w skarbcu odnośnik :).

Edit.

Dzięki :)

-------------------------

Piszę tutaj, ponieważ przekroczyłem liczbę znaków w pierwszym poście :).

v2.5 [BETA dot. Kroniki Chwała Wojny]


v2.5.2


v2.5.3


v2.5.4


v2.5.5


v2.5.6


v2.5.7 PART 1 ([CLOSE BETA] v2.5.7),
v2.5.7 PART 2 (ZAWIERA TEŻ TO CO W BECIE, CZYLI PART 1),
v2.5.8


---

Szybka instrukcja (uruchamianie tak jak zawsze):
1. Aktualizujemy HDMODa
2. Klikamy w Launcherze przycisk łatki (układanka) Dodaj także dodatkowe wpisy łatające zasoby (osobno dla kroniki 'Chwała Wojny' i osobno dla pozostałych) - sekcja 'Zaawansowane' w HDMOD. Np. <Fix.Cosmetic> = 1, (...) - więcej przykładów znajdziesz w dokumentacji HDMODa na podstronie 'Tweaks' -> https://sites.google.com/site/heroes3hd/eng/description/tweaks
3. W przypadku 9 kroniki dla pliku "Chwała Wojny.exe" musimy dodać tryb zgodności z windows xp sp3
4. Gramy :)

** W razie problemów (nie powinny wystąpić) z odpaleniem kronik polecam skorzystać z opcji cofnięcia ostatniej aktualizacji w HDMOD (i oczywiście aktualizacja do najnowszej wersji).
*** Uruchamiamy przez Mini Launcher Kronik (ważne), ale to już mówiłem :P.

UWAGA:
1. Możemy sobie naprawić edytor SoD -> sprawdź folder z Ręcznymi poprawkami.
2. Możemy przywrócić sobie teksty "Mało", "Legion", itp. dla Kronik -> sprawdź folder z Ręcznymi poprawkami.
*** Polecam usunąć jeśli nie gramy w Kroniki, a korzystam z innej modyfikacji np. HOTA.


Kammer PW
7 października 2020, 16:13
Podmieniłem!

Hellburn PW
7 października 2020, 17:23
Chwała Ci. :)

Wyjątkowo PW
7 października 2020, 21:14
Lepsze to niz poprzednio. Liczymy ze jakis informatyk potrafi to przekleic hurtem dwuklikiem. W koncu nie ma znowu tak wiele tak wysokiej jakosci projektow MM do pobrania darmo jeszcze po polsku.

VIP PW
7 października 2020, 23:24
@Hellburn

Dzięki :). A właśnie jak znajdziesz czas to możesz looknać na moje propozycje, które wrzuciłem w temacie HOTA dot. łatki, (oczywiście) HOTA i HDMODa. Jeśli chodzi o filmiki to na tym serwerze online, co można oglądać nie wszystkie kanały ścieżek dźwiękowych działają poprawnie -> lepiej pobrać :P. Co jest według mnie dziwne :O.

@Wyjątkowo

Mówiłeś coś o lepszym widoku (portret Tarnuma obok przycisku), więc jak trochę odpocząłem (umysłowo XD) wpadłem na taki lepszy pomysł :). Nawet to wygląda o wiele lepiej, bo sporo zmian graficznych zrobiłem. No i nowy (tajemniczy) ułatwiający przycisk :PP. Launcher jest mniejszy i wygodniejszy, a co za tym idzie poprawiono sporo błedów. Listę zmian nie wiem kiedy wstawię, bo aktualnie nie mam fizycznego dostępu do pena.


Wyjątkowo PW
8 października 2020, 09:14
Dokladnie o to mi chodzilo. Widzisz jaka roznica? Jak teraz jest pieknie? Porownaj.
Musisz to robic zeby sie nauczyc. Pomysl moze byc swietny ale musisz jeszcze umiec skomponowac grafike aby byla piekna. Rozlozona rowno proporcjonalnie w odpowiednich odstepach ani scisku ani luzow byc nie moze.
A tymczasem zrobilem menu Wodzów Pustkowi poprawiajac nieprawidlowe tlumaczenie. Litery sa tloczone i wyraznie a nie jak bylo w polskim orygniale plaskie male nieczytelne:
https://wrzucplik.pl/pokaz/2092970---lp4w.html

VIP PW
8 października 2020, 13:10
Porównań już mi w głowie wystarczy hehe, bo wiele razy zaglądałem, aby postarać się dopracować graficznie :P. Świeża głowa lepiej myśli :P. Z tego co widzę to zmieniłeś rozmiar czcionki na większy niż w poprzednich kronikach i to się gryzie. Jeszcze do tego animacja, bo moja była jeszcze dawno robiona na (0,0). Nie pamiętam jak miał oryginał.

Wyjątkowo PW
8 października 2020, 18:40
Nic na siłę. Musisz robić przerwy. A ochota powraca! To jest MM! Wlasnie gdyby to byl narkotyk to bys nie mogl przerwac :0))) Skoro musisz miec przerwy znaczy ze to nie nałóg tylko świetne zajęcie. Tak aż się chce robić gdy wychodzi.

Wielkosc napisu jest oryginalna. Tylko ze sa rozne oryginalne! Ja robie wszystkie pod Fiery Moon bo najwiekszy!
A tu animek wspolrzedne 0.163:
https://wrzucplik.pl/pokaz/2093032---twp2.html

VIP PW
15 października 2020, 11:37
@Wyjątkowo

Byłbyś w stanie przygotować swoje buttony? Kiedyś robiłeś bez tła. Fajnie byłoby zrobić brakujące np. GRAJ, TRENING, ZAPOWIEDZI, WSTECZ reszta chyba była? Mielibyśmy pod każde menu jakby powstała kolejna kronika :P.

Widzę że kolejna wersja nazwy tematu hehe :PP.

Wyjątkowo PW
15 października 2020, 19:46
Warlords to nie wojownicy zdecydowanie. Nieuzasadniona zmiana nazwy nastapila w polskim wydaniu. Jednak my trzymamy sie oryginalu. A dorabiamy tam gdzie są dziury i rażą oczy. Np. Kroniki 5-6 nie maja listow nie maja treningow nie maja menu pod zapowiedzi. To razi.

Przyciski pod Herosy kiedys dalem.
Nowa paczka to przyciski pod Heroes Chronicles. Jak usuniesz oryginaly i wrzucisz w lsprites.lod to pojawia sie spolszczone przyciski na angielskim oryginale kronik.
https://wrzucplik.pl/pokaz/2094432---x3r2.html

Wbrew pozorom jest co robic.
Np. Poprawa jakosci filmikow 5-6. Sa tragiczne kwadratowe. Gdyby pojechac filtrami irfana to by mocno sie poprawily! Jak juz pokazalem na przykladzie potretu Buntu. Tu nie trzeba az tak mocno powiekszac.
A jesli nagrywales za pomoca audiacity dzwieki i masz teksty to wrzuc mi paczke tych tekstow do nagrania zebym nie musial wyciagac i tracic czasu to poprobuje nagrac bo znalazlem programy.

VIP PW
15 października 2020, 22:31
Tz. jest spoko nazwa kroniki chodziło mi bardziej o kolejną zmianę nazwy tematu przez moderatora XD.

Zobaczę defy.

Zapodam Ci to co mam oryginale w najlepszej jakości *.mp4 bodajże, ale teraz nie mam do tego dostępu. Jak wrócę to postaram się wrzucić. Jeśli chcesz to mogę wszystkie zapodać wtedy możesz podziałać :P. Po prostu średnio (nie powiem, że strasznie) konwersja na *.smk pogorszyła jakość. Poprawiałem to 2x razy już chyba :P, więc jak coś to nie ma problemu z wrzuceniem :P. Jeśli coś ciekawego jeszcze Ci się przyda to mów :).

Wyjątkowo PW
15 października 2020, 22:55
Nie! Chcę teksty narratorow ktore nagrywales nie nagrania! Zeby poprobowac nagrac. Chyba ze brales te z Groty z opisu?! To skopiowac umiem :0))
Filmiki 5-6 sa tylko smk od poczatku. I sa najgorsze. Najlepsza jakosc maja biki 1-4,7,8. I z nich trzeba sczytać smk.
Ja mam polskie 1-4 wiec nie potrzebuje. 5 i 6 to tylko smk.
Jeszcze mam pomysl zeby puscic filmiki tuz przed kampania, do pierwszego scenariusza. Bo tak to trzeba czekac az oba loga sie przewiną co jest dosc nudne. Bardziej naturalne byloby ogladanie filmika tuz przed pierwsza mapką. Oczywiscie do rozwazenia bo nie jestem jakos mocno za.

VIP PW
16 października 2020, 01:01
Teksty z groty w sumie możesz nawet zobaczyć :). Musiałbyś looknąć, bo zrobiłem to dla NWCLOGO. Zwykłego intra nie czyta HDMOD, więc co za tym idzie zaimplementowałem również otoczkę HEROES CHRONICLES (3 aspekty).

Wyjątkowo PW
17 października 2020, 09:05
Ale dlaczego instalator mowi ze mozna tylko zainstalowac na wersji Gog?! Na oryginalnych nie chce! Zrob przede wszystkim na oryginalne a dopiero potem gog! Absolutnie absurdalne jest zeby posiadacze oryginalu nie mogli tego zainstalowac! Podstawowa i oryginalna jest zawsze wersja NWC!

VIP PW
17 października 2020, 20:58
Pytałeś już o to chyba w poprzednim temacie. Nie znam struktury oryginału, ponieważ posiadam wersje cyfrową z GOG. Możesz stworzyć port pod oryginał, a ja go dodam.

Buttony spoko, ale możesz jeszcze dorobić "KAMPANIA".

Wyjątkowo PW
19 października 2020, 12:17
Chyba struktura jest podobna?
Heroes Chronicles/
Data/
bitmap.lod
lbitmap.lod
lsprite.lod
sound.snd
sprite.lod
VIDEO.VID
...
MP3
...
Clash of the Dragons /
BINKW32.DLL
Dragons.exe
drvmgt.dll
IFC20.dll
mcp.dll
MP3DEC.ASI
MSS32.DLL
SMACKW32.DLL

Data/
xBitmap.lod
xlBitmap.lod
xlSprite.lod
xSound.snd
xSprite.lod
xVideo.vid
...
Conquest of the Underworld
Masters of the Elements
Revolt of the Beastmasters
The Fiery Moon
The Sword of Frost
The World Tree
Warlords of the Wasteland
Kazda kronika jest tak samo tylko plik exe ma nazwe swoja ale to wiesz.
Rejestr:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\New World Computing\Heroes Chronicles\FieryMoon
I tak 8 razy. Nie wiem co ci potrzebne. Co musi miec ten instalator?!
Czy to musi byc dysk c?!
Dobrze by bylo zeby instalacja nie byla droga przez mękę.
To raczej do goga port! Podstawa jest oryginal!

avatar PW
19 października 2020, 13:13
Skoro ten projekt być dla dzisiejszych graczy, to wydaje mi się, że podstawą powinna być wersja z goga. Ponad połowa osób, w czasie gdy wersja pudełkowa była w sklepach miała mniej niż 10 lat i dziś nie ma możliwości się wygodnie zaopatrzeć w wersję pudełkową - nawet jak ma, to nie ma napędu cd rom by ją zainstalować.:) i przewaga takich graczy będzie rosła z roku na rok.

VIP PW
19 października 2020, 17:34
Struktura kronik folderów pewnie jest podobna bardziej zależało mi na strukturze rejestru (podałeś) no i jeszcze czy takie same nazwy kluczy/ciągów jak w GOG w co wątpie? Wykorzystuje parę wartości, aby np. sięgnąć do folderu kronik. Dzięki temu wybór ścieżki instalacji kronik, itp. jest dowolny. Ostatecznie do stworzenia tego potrzebuje testera :P. No i czy mówisz tylko o ang kronikach NWC czy np. jeszcze inaczej wygląda antologia... Jeśli np. ktoś posiada antologie osobno czy razem? + czy dokupił Final Chapters? Tak naprawdę można żartobliwie powiedzieć "milion" możliwości xD. A jak ma inną wersje niemiecką czy tak samo to wygląda XD? Dlatego z GOG wydaje się pewne w 100%... Tak samo chyba było, że gracze mieli problem z zainstalowaniem 5 i 6 kroniki, która była za free na antologie, coś czytałem kiedyś...

Dlatego teraz tak myślę czy jest sens się w to bawić...
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel