Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 36 - 37 - 38

mrocznymag322 PW
18 września 2020, 19:37
Ale powiedz chociaż co robią te całe ulepszone wersję. Ten temat ma ponad 40 stron i nie mam ochoty przez taką ilość stron się przebijać xp. Wiem o tym, że tak się powinno prawidłowo tłumaczyć ten tytuł. Chodzi mi o to, że są 2 TAKIE SAME wersję TEJ SAMEJ kroniki. Co absolutnie nie powinno się zdarzyć. Rozumiem, że on się napracował już z tym projektem, ale niech chociaż ty te graficzki popraw, bo aż bolą oczy na nie patrzeć. Na szczęście przyjemności z gry to nie zabiera. Mam nadzieje, że teraz zrozumiałeś mój wywód? :P

avatar PW
18 września 2020, 20:03
Jak się kliknie prawym przyciskiem myszy na ikonkę to wszystko będzie napisane.

Wyjątkowo PW
19 września 2020, 12:50
Zgadzam sie ze temat za duzy bo niestety VIP nie zaczal nowego tylko wpisal w starym dotyczacym tlumaczenia 4 kronik nie wydanych po polsku. Wpisy sa z 2013 a potem od razu 2020. To jest temat o czym innym. Na 13 stronie 18 grudnia pojawil sie VIP z gotowa Kronika jeszcze nieporadną ale to juz wskazywalo ze ma potencjal i jak widac mial! Dlatego nalezy ten gigantyczny projekt wydzielic od tej daty w nowy temat. Pelne polskie wydanie Heroes Kroniki. Bo nawet jak widzicie ludzie nie czytaja; trafiaja na temat nie o projekcie tylko o tlumaczeniu Kronik. Nikomu sie nie chce czytac od poczatku i nie na temat.

Rozumiem zglaszasz blad ze nie ma ulepszonych Smoków tylko te same. VIP pewnie poprawi. Dzieki.
Co do przyciskow powiedz co konkretnie nie pasuje to moze podrzuce swoje i wlozysz za pomoca MMArchive i zobaczysz czy lepiej.

VIP tuz nad twoim wpisem podaje gdzie jest lista zmian nie trzeba przerzucac ponad 40 stron (sam projekt ma 24):
https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=610&pid=156090&page=17#156090

VIP PW
20 września 2020, 20:27
@mrocznymag322

Spoko, dzięki :P.

Jeśli chodzi o pytania to widzę, że przedmówcy już odpowiedzieli :). Ja tylko dodam, że (pisze nawet w głównym poście) ulepszonych kronik mamy 5, więc brakuje tylko 3 wersji :P. To już trzeba dopytać autora :P. Oczywiście jak widać wszystko reszta przygotowałem graficznie, tekstowo, itp. :P.
Czwarta kronika ma 2 wersje graficzne (TYLKO różnica tła i animacji), ponieważ zrobiłem Szarże, a później @Wyjątkowo wykonał Starcie i już poprzedniej nie usuwałem. Można podziwiać obie :P.
Co masz na myśli kiepsko? Na pewno korzystasz ze specjalnie stworzonego przeze mnie Launchera, który ustawia prawidłową pozycje menu dla każdej kroniki? Jeśli nie (czyli HDMOD) to musisz za każdym razem bawić się w zamiany paczek danych w zależności od kroniki. Jest to bardzo niewygodne. Poza tym niektóre aspekty zaimplementowane w Launcherze musiałbyś robić ręcznie np. kampanie z zapowiedziami :P.

Edit.
Nie wiem czy oglądałeś do końca Instrukcje, bo tam dalej jest Prezentacja i mniej więcej pokazanie/wyjaśnienie Launchera (https://streamable.com/6i8dz1)

A jeśli chodzi o innej projekty to na razie nie mam planów w kwestii herosków, ale może kiedyś. Marzenie o własnym dodatku (mieście) z kampanią :D?. I tak nie wiem czy zostaną spełnione, bo blender nie jest moją mocną stroną. Jakiś taki niby pomysł mam :P. Warto zrobić coś oryginalnego w swojej prostocie :P. I pewnie chciałbym chodziarz spróbować to zrobić na SoD :P. Tak SoD (nie VCMI czy WoG) :P. Celowanie w single, bo poziom HOTY wiadomo z teamem jest na dobrym poziomie i już mają spore doświadczenie niż pewnie taki ja, hehe :P. Myślę, że nie celuje wysoko z SoDem :P. Jak nie sprawdzę to się nie dowiem :P. Najlepiej IDA PRO z pseudokodem, bodajże widziałem taką opcje :P. Nawet z samej ciekawości :P. Tylko jest płatny :P Może jest jakiś open source na gicie, ale nie miałem aktualnie czasu wgłębiać się całkowicie w temat.

mrocznymag322 PW
26 września 2020, 09:55
Ok, graficzki są już poprawione. Okazało się, że trzeba było HD moda zaktualizować i dodać od nowa łatkę. :p Czyli mam rozumieć, że Starcie smoków niczym się nie rożni od Szarży? Ok, tylko po co to zostało dodane? @Wyjątkowo Przydałoby się ten temat rozdzielić, bo taki użytkownik miałby spore problemy z ogarnięciem, który projekt jest który. Można tez ewentualnie zmienić nazwę, bo jest trochę myląca. :p Będą jeszcze jakieś upadety tego projektu, bo chciałbym wiedzieć np. co z tą 9 kroniką? Nie da się jej dodać do projektu czy co? I fajne masz pomysły VIP. Mam nadzieje, że je zrealizujesz, bo widać że masz potencjał na tworzenie niemal rewelacyjnych rzeczy. :D Kto wie może nawet cię w Hota Team zatrudnią. ;) Jeszcze raz dziękuje za pomoc z zainstalowaniem tego projektu, i za ten wspaniały projekt. Dzięki tobie można zagrać w tę kroniki w najlepszej jakości, jaką nikt przez około 15 lat sobie nawet nie śnił. Powodzenia w dalszych projektach. :)
PS: @Avatar Co masz na myśli kliknąć PPM? Na co mam kliknąć, bo już trochę zgłupiałem. :p

Wyjątkowo PW
26 września 2020, 20:33
Dwa rodzaje kronik sa po to aby zobaczyc dwa rodzaje menu. Stare slabe wydanie po polsku i nasze nowe wersja lepsza niz oryginal. Ponadto trzeba dac dwa razy bo kroniki maja wersje ulepszona i zwykla a obie musza miec format Cienia smierci. Jest tylko jeden ekran.
Naciskajac PRAWYM PRZYCISKIEM MYSZY na napis w Herosach dostajesz tabliczke z wyjasnieniem co on robi. Nikt nie naciska to nawet ludzie nie wiedza:0))) Zdecydowanie tak duzy projekt jedyny oficjalny na swiecie musi miec temat a nie byc podpiety pod inny. Przeciez niech tylko zacznie tu sie dyskusja o polonizacji to projekt zniknie. Z przodu i tylu bedzie otoczony dyskusja o czym innym. To absurd.
Prawdopodobnie bedzie rozwijany jak tylko Vip zatęskni. Nie moze zajmowac sie tylko tym a robil to od grudnia do wrzesnia. 9 miesiecy tylko to! To jest praca naprawde!

VIP PW
27 września 2020, 11:40
@mrocznymag322

Tak z ciekawości jaka to była wersja HDMODa, bo z tego co pamiętam poprawnie działało nawet przed aktualizacją tego paska inicjatywy :P?

Jedyne co zauważyłem to, że nadpisanie HDMODa SoDem powoduje błędy herosków (nie tylko kronik) z m.in. animacjami CREDITS (może więcej), ale użytkownik nie powinien tego nawet wziąć pod uwagę (najpierw leci instalacja SoD a później HDMODa -> nie odwrotnie :P). Z tego wynika, że HDMOD coś konkretnie modyfikuje w plikach oryginalnego SoDa.

Ok, dzięki :P. Aż tak wysoko celować w sumie nie wiem :P, ale z tego co gdzieś widziałem to chyba HOTA nie planuje innego (nowego) zamku tylko już chyba jedynie wsparcie, bo własne projekty chcą tworzyć. Może udostępnią kod :PPP. Marzenia xD.

Z 9 kroniką to chyba @Wyjątkowo coś tam działał bodajże z konwersją i cosik @avatar, ale nie wiem jak sytuacja wygląda :P. Dlatego jeśli ktoś chce kontynuować to dodałem odpowiedni tryb w Launcherze -> do modyfikacji :P. Potem ewentualnie mógłbym wrzucić/skompilować jak ktoś uważa i oczywiście, dzięki temu przyczyni się do rozwoju projektu ;). Ja osobiście skończyłem jak na razie (może dłuższa przerwa) i nie mam planów, ale tutaj prośba do graczy o zgłaszanie wszystkich błędów lub propozycji, abym ewentualnie mógł je załatać :P (coś tam właśnie z Launcherem też było). Jeśli oczywiście trochę się ich nazbieram to wrzucę :). Nie wiem czy wystarczy w zipie czy tak dużo ich będzie i trzeba wrzucić wszystko w update installera :P. W moim głównym poście jak rozwinięcie tam .../pomysły/... to są przykłady, które np. ja znalazłem.

Jak na początku zaczynałem to nie wiedziałem czy ktoś będzie zainteresowany, a tworzyć wtedy duplikat jako nowy temat (jak już jest) też nie wiedziałem jak zostanie odebrane, więc tak zostało :P. Również nie wiem jak z referencją, bo wszędzie dałem link do mojego głównego postu, ale jak uważacie to można tak zrobić :P. To już pewnie kwestia moderatora/ów :P. Może nawet więcej czasu zajęło niż 9 miechów, ale też przerwy czasem były :P. Z tym prawym przyciskiem myszy to sam nawet zapomniałem o tej funkcjonalności w menu (@avatar przypomniał), ale wszędzie dokładnie dodałem 2*8 sztuk :P.

mrocznymag322 PW
27 września 2020, 14:30
@Vip to była wersja R94 ale teraz zaktualizowałem HD moda do najnowszej wersji czyli R96, i wszystko jest ficus glancus. xp Tak się spytam, czy dużo mnie omija jak nie ma tej 9 kroniki? Wiem, że mógłbym sobie sprawdzić instalując to i owo, ale typowe erowe sprawy mnie gryzą :/ Skoro mówisz, ze za wysoko. XD Jak nie chcesz robić nowego tematu to spoko zrozumiane, a w ogolę trzeba na głównej dać niusa o twoim projekcie, bo aż się o to prosi. Tak wiem, że trochę za późno, ale lepsze to niż nic. :P Pozdrawiam i powodzenia w dalszych projektach i dziękuję raz jeszcze za ten fantastyczny projekt z tymi kronikami. :D

VIP PW
27 września 2020, 15:32
@mrocznymag322

Tz. odwalają kawał dobrej roboty np. zamek z piratami (już nie liczę poprawek itp.), ale moim zdaniem HOTA ma też swoją wizję, a także stara się powiedzmy naśladować/wkomponować w heroski nie zmieniając zbyt wiele albo zmieniając powoli :P. Np. "mechy" nie za bardzo z mojej perspektywie pasują, ale dziki zachód fajny :P. Rozumiem to tak, że chcieli zrobić swój Forge z Dzikim Zachodem :P, więc "skleili" 2 miasta szybciej i mniej roboty, a niżeli 2 osobne. Wiadomo, że każdy mod kosztuje BARDZO dużo pracy i wysiłku, ale nadal jest to fanowska modyfikacja :P. Też trochę irytuje brak ogólnodostępnego edytora kampanii..., ukryte dane m. in. obliczeń najlepszych wyników..., ułatwiające wsparcie dla modingu... i pewniej więcej jest takich smaczków. Poza tym to pewnie nie działa tak, że piszesz i się od razu dostajesz hehehe :P. Pewnie mają tylko swój team.

W sumie taki nius fajnie jakby był, ale to pewnie nie ode mnie zależy :P. Z nowym tematem to nawet nie trzeba, bo to bodajże moderator może wydzielić od jakiegoś postu. Bardziej miałem na myśli czy nie popsuje to referencji do głównego posta :P. Napisałem wyżej jak mniej więcej wygląda sytuacja :P.

Wyjątkowo PW
27 września 2020, 20:38
Nowy temat jest konieczny. Nie slyszalem aby tu podpinali nowy projekt pod inny temat. To absurd. Link ze skarbca nie prowadzi do tematu o projekcie tylko ogolnego o tlumaczeniu Kronik. Osoba nowa nic z tego nie rozumie. Albo pomysli ze to tylko przetlumaczone mapki. 9 kronika to Hero of Light i najlepiej grac na Erze bo sa obiekty Ery! To nie jest zwykla Kronika. Dopasowanie jej to kolejna praca rozbierania kampanii na mapy usuwania zawartosci Ery i tlumaczenia na Polski. Potem dorabianie kilku menów i animacji. To by byla jeszcze wieksza praca! Raczej trzeba dodac po 3 mapy do Drzewa i Ksiezyca. Tu juz sa i mena i animacja. Najmniej pracy. Ale na razie przerwa. Hota jest robota dla zespolu Hota i nikogo wiecej. Nie dali edytora kampanii zeby nikt nie robil kampanii. Nie jest to grupa budzaca specjalna sympatie. Co na sile mamy sie pchac do nich?! Oczywiscie jesli swoj projekt uznali za zamkniety i tylko dla nich mieli prawo. Nie mozna tego negowac bo potrafia zrobic. Udzwigneli. Natomiast jasno daja do zrozumienia ze nikt ma nie grzebac w ich projekcie. Bierz i graj albo nie graj. Zatem jest albo Era jesli chcemy 100% oryginalny kod gry albo VCMI jesli chcemy moc zmieniac wszystko ale kosztem nieoryginalnego kodu.
Mysle ze moglibysmy sie skupic wokol Kronik bo to dobra podstawa i cos pokombinowac. Gdyby np. Tarnum gral oryginalnymi miastami a nie tymi samymi co w staerj grze?! Kroniki cierpia na brak zawartosci growej. Z uwagi na to ze robimy na oryginalna gre to raczej Eravniz VCMI.

VIP PW
28 września 2020, 10:14
@Wyjątkowo

Mówiąc nie trzeba miałem na myśli, że ja osobiście nie muszę tworzyć nowego tematu tylko prawdopodobnie moderator wydziela od postu :PP. Tak mi się wydaje :P. Wyżej o tym pisałem :P. Ja nic nie mam przeciwko, bo chyba tak zostałem zrozumiany :P. Przecież nie będę kopiował każdej wypowiedzi pod tym postem pod nowy skoro jest taka opcja XD.

Edit.

A referencja chodziło mi czy nie popsuje odnośnika np. w instalatorze do tego tematu :P.

Begrezen PW
2 października 2020, 03:21
poprawiona szarza smokow:
https://www.mediafire.com/file/mvq276gx4vfv0sw/HC_hard_-_Szar%25C5%25BCa_smok%25C3%25B3w.h3c/file
zmiany podobnie jak wczesniej:
- boosty dla komputera, wzmocnienie bossow i niektorych istotnych straznikow
- znaczne ograniczenie statystyk mozliwych do zdobycia i poziomu doswiadczenia
- wieksze wypelnienie terenu
- ograniczenie ilosci i dlugosci dróg na mapie
- ban dla zbednych umiejetnosci typu nauka, odkrywanie, nawigacja
- zmiana w kwestii przenoszenia bohaterow: wraz z tarnumem przechodzi 1 bohater a nie 2. w poczatkowych scenariuszach tym drugim bohaterem jest valita - bohaterka fabularna, potem zgodnie z fabułą tarnum ją degraduje, wiec przestaje uczestniczyc w grze :P +ban dla valeski i zmiana zaklecia startowego gem z przyzwania okretu na bless
- zdarzenia fabularne pojawiaja sie znacznie szybciej, adekwatnie do szybkosci rozgrywki
- ograniczenie gildii magow i siedlisk wyzszych poziomow w poczatkowych misjach
- zmiana premii poczatkowych na bardziej roznorodne
- w misji nr 3 dodano nowego gracza komputerowego, zgodnie z fabułą
- w misji ostatniej zamieniono miasta komputera na kontynencie nighonu, z inferno na lochy. troche dziwne, ze tam caly teren komputera jest terenem inferno, ale juz tego nie zmienialem, bo to niepewna kwestia jak wlasciwie powinien wygladac ten kontynent xD
- pare mniejszych zmian

tej kampanii przydalyby sie testy bardziej niz pozostalym, jako że komp posiada siedliska smoków krysztalowych i rdzawych, i AI jeden wie jak sobie bedzie radzil z wykupem tych smokow. no ale ten, nikt w to nie gra, nawet ja, wiec pewnie zostanie jak jest. balans robiony na oko zwykle daje rade i to powinno wystarczyc xD

uhm PW
2 października 2020, 14:02
XD szanuję, zawsze się zastanawiałem, czy inni twórcy testują swoje mapy pod kątem balansu, ale jak widać nie tylko mi się nie chce. Największa frajda to tworzenie, dopracowywanie szczegółów i szczególików jest już nudne.

Begrezen PW
2 października 2020, 16:19
no cóż... tworzenie swojej własnej mapy od zera to zupełnie inna sprawa niz poprawianie cudzej kampanii :) a tutaj sprawa jest prosta: jeśli istnieją gracze zainteresowani kampanią to w nią zagrają i przetestują, pojawi sie feedback, to pojawi sie reakcja i update. natomiast jeśli nie ma zainteresowanych to nikt sie niczym nie przejmie, bo nie ma czym xD

szymonforest PW
5 października 2020, 16:05
mam pytanie czy da się spolszczyć Heroes Chronicles all chapters z goga?

avatar PW
5 października 2020, 17:23
Technicznie da się, aczkolwiek to mnóstwo niewdzięcznej roboty. To, co robi VIP i Wyjątkowo jest o wiele lepsze (a do działania będzie wymagać Chroniclesów z goga).

Wyjątkowo PW
5 października 2020, 20:24
Jak mowilem nasza praca zaczyna znikac bo temat nie wydzielony. Jeszcze paru o cos spyta i nikt nie bedzie wiedzial.
Prawdopodobnie nie da sie spolszczyc filmikow bo nie wiadomo czym je zrobili. Moge je tylko odczytac i skopiowac ale nie mam jak zrobic. Gra jesli jestes Polakiem nie ma juz sensu w wersje NWC nawet gdyby ktos ja spolszczyl. Tracisz duzo zawartosci graficznej. Oryginal jest ubozszy i nie ma nic innego do zaoferowania. Jest po prostu mniejszy. Obejrzec jaki byl mozesz skoro masz wersje gog. Ale juz tylko dla ciekawosci. Grac nie ma sensu cos jak w czystego WoGa skoro jest Era.

Kammer PW
6 października 2020, 10:55
Rozmawiałem z VIPem o przeniesieniu postów, ale jest ich ponad pół tysiąca, to wymagałoby istnie heroicznego wysiłku.

avatar PW
6 października 2020, 11:22
Można zacząć nowy z esensonalnym pierwszym postem na jakim etapie prace stoją.

Wyjątkowo PW
6 października 2020, 14:00
Nie macie narzędzia do dzielenia watków?! Trzeba okienko po okienku pojedynczo?! Na razie starczy temat na pół przeciac od pierwszego wpisu VIpa. Nie ma wcięć innej treści.
Nie ma czasem opcji zaznacz przenoszone posty i starczy 500x odznaczyc v ??? I raz przenies?!
strona: 1 - 2 - 3 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel