Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/mod] Advanced Classes Mod
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

avatar PW
14 września 2020, 21:26
Trochę ostatnio dzieje się w ERZE. Wersja 2.x dotarła do cyferki 2.9.14, a obecnie przeskoczyła na wersję 3.x, gdzie najnowsza odsłona figuruje jako 3.0.4. Ale ERA ERĄ - siłą tej platformy zawsze były mody rozszerzające rozgrywkę. I niedawno doczekał się aktualizacji jeden z większych modów pod najnowszą ERĘ - Zaawansowane Klasy Bohaterów.







Kto pamięta skrypty Sagamosy, poczuje się jak w domu. Główne założenie jest to samo - wraz z awansem bohatera, dostajemy nowe umiejętności i specjalności. ACM poszedł kilka kroków dalej - system skili i zaklęć został przemodelowany, dodano kilka nowych artefaktów (jak i zestawów artefaktów), wprowadzono kilkanaście nowych specjalizacji jak i wiele więcej. Opisać wszystkie zmiany i nowości nie sposób! Tu odsyłam do dedykowanego tematu na forum HC. W każdym razie grając duże mapy single jest co odkrywać.

Mod na dzień dzisiejszy ma wersję 1.0502 i jest do ściągnięcia stąd..
Do poprawnego działania wymaga najnowszej ERY, a najlepiej tzw. gaming builda (wersja ERY z integrowanym hd modem i kilkoma dodatkowymi skryptami). Po więcej informacji zajrzyjcie tu.




James_Dean PW
16 września 2020, 10:27
Wygląda imponująco. Zainstalowałem nową ERĘ oraz zrobiłem update Avanced Class (widzę dużo zmian). Interesuje mnie tylko jedno: jakie ustawienia w mod manager? ma być sam advanced class włączony? Wycrashowało mi pięknie, ale nie na wstępie tylko po kilku turach.

Erui PW
16 września 2020, 19:36
Gdyby udało się połączyć w jedno Erę i VCMI to by była potęga.

avatar PW
16 września 2020, 21:40
@James_Dean.
Tak, są przypadki crashy podczas tur komputera. Za bardzo nie pomogę, ale jest dobry support, choć po angielsku, na discordzie ERY.
Szukaj tam kanału #advanced-classes-mod bądź napisz do twórcy moda Perry R.

James_Dean PW
21 września 2020, 17:08
Dzięki! Perry R i daemon_n odpowiedzieli mi.
Żeby mod prawidłowo działał, trzeba najpierw usunąć z katalogu "Mods" stary folder "Advanced classes mod", natomiast wklejamy folder z najnowszą wersją (czyli nie zastępujemy starych plików). Następnie, w Mod Manager, włączamy Advanced Classes a z pozostałych opcji wyłączamy jedynie Battlequeue jeżeli rozdzielczość jest poniżej 1078*666
Wszystko śmiga, będzie testowane ;)

caldrin PW
26 września 2020, 21:55
Hej,
trochę się już pogubiłem w tych wersjach ERY.

Piszecie, że do do poprawnego działania modu potrzebna jest najnowsza ERA.

Która wersja ERY jest najnowsza bez wbudowanego trybu HD ? 2.9.14 ? czy 3.0.4 ?

Pozdrawiam,

mrocznymag322 PW
27 września 2020, 14:36
@Caldrin Sprawa jest prosta. Wersja 3.0.4 nie posiada HD MODA, ale za to można zainstalować tego moda, ale NIE WOLNO GO AKTUALIZOWAĆ. I musi być to koniecznie STARSZA wersja HD moda. A wersja 2.19 to specjalna wersja Ery, z wbudowanym HD modem, którego też nie wolno aktualizować! Ponadto zawiera wiele różnych bajerów, jak aktualizację skryptów i parę modyfikacji, które jak chcesz można je wyłączyć (tak jak każdą modyfikację do Ery, przy pomocy specjalnego launchera). Rozumiesz czy jeszcze nie?

Erui PW
28 września 2020, 10:59
Czy jest techniczna możliwość przekonwertowania tego modu do VCMI?

avatar PW
28 września 2020, 11:43
Nie, na szczęście nie... VCMI nie obsługuje skryptów, a ten mod pokazuje całą potęgę erm skryptów. Poza tym, gdyby dało się przekonwertować, to dodatkowe miasta byłyby poszkodowane. Ten mod ma zaprogramowane nowe poziomy dla każdej z 18 klas w klasycznym H3 (Druid, Rycerz, Elementalista itd.). A każda nowa frakcja w vcmi dodaje dwie nowe klasy (klasę miecza i magii), które ze zrozumiałych względów nie skorzystają z dobrodziejstw zaawansowanego levelowania.

James_Dean PW
28 września 2020, 15:57
Mod ma tą samą bolączkę co poprzednia wersja... zły balans poziomu trudności. W poprzedniej wersji mogliśmy pogrzebać manualnie nad poziomem AI, a tutaj mamy opcje do wyboru. Wybierzemy "Easy" to wróg się robi tak potężny, że byle starcie nas załatwi (warto wtedy wyłączyć opcję doświadczenia dla jednostek). Nie ustawimy nic, to wróg jest po prostu kretynem. Ma słabe jednostki, nie ulepsza tych od 7go poziomu, ciągle ucieka.
Inne opcje Advanced Class Mod są piękne :)

caldrin PW
8 października 2020, 02:25
Słuchajcie,
pobrałem stąd wersję ERA 2.9.14 i zainstalowałem na Heroes 3.
http://heroes3wog.net/era-2-download/


Po instalacji mam jednak mocno skrojone opcje WOG, jak na zrzucie poniżej:
https://zapodaj.net/1c8254ca2e9fb.jpg.html


Czemu mam tak skrojone te opcje ?



(Chciałem już instalować ten Advanced Classes Mod na to, ale najpierw muszę ten Wog w ERZe jakoś naprawić)









avatar PW
8 października 2020, 08:27
Gdyż od którejś tam wersji (2.9.0?) rozddielono bazę WoGa i WoG Scrips. Z zalinkowanej stronie masz to opisane i masz tam podany również link do WoG Scripts.

James_Dean PW
8 października 2020, 17:10
Caldrin, w tym wątku:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=46111
Masz wersję HoMM3 ERA 3.0.3 + HD-mod 5.0 RC94 + ERA SCRIPTS
Klikasz w jeden z pierwszych linków (GoogleDrive, or YandexDrive, or DropBox)
I masz full wypasioną wersję :) Reszta instalacji tak jak pisałem parę postów wyżej, u mnie śmiga jak trza :)
Czasem zdarzą się małe crashe, ale one nie psują mapy - wywalają grę na pulpit, a potem wczytujesz sejwa i wszystko okej.

caldrin PW
19 października 2020, 22:24
@Avatar i @mrocznymag322, dzięki wielkie za pomoc, pomogło !!

caldrin PW
19 października 2020, 22:27
A mam kolejny problem (wersja ERA z uruchomionym Advanced Classes, Groove i jakimiś drobnymi modami, jak XXL, czy Secondary Skill Scrolling).

Gdy chcę wejść przez ikonkę z Zamkiem do szczegółów moich dziennych przychodów, to wyskakuje poniższy komunikat:
https://zapodaj.net/21e500eb21713.jpg.html

Jak sobie z tym poradzić ?






caldrin PW
23 października 2020, 23:20
Podbije temat z moim poprzednim postem.

Ktoś wie, jak zaradzić ?


avatar PW
25 października 2020, 20:24
Ja nie wiem, ale możesz wbić na discorda ERY i spytać w odpowiednim kanale samego twórcy!
https://discord.com/invite/bvfJGZe
temat: [ERA/mod] Advanced Classes Mod

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel