Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes VII - jak zarządzać 8. i 9. jednostką?
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)

bartosz_k PW
1 września 2020, 10:52
Cześć,
to moj pierwszy post - bo nie wiedziałem we wcześniejszych wątkach tego tematu. Czy ktoś wie może jak zarządzać dodatkowymi 2 jednostkami w armi? Nie mogę ich wymienić ani zgładzić. Czy ktoś zna na to jakiś sposób?

Ursus PW
1 września 2020, 11:30
Machiny wojenne jak każde inne jednostki posiadają punkty życia i można je zakupić w mieście po postawieniu odpowiedniego budynku bądź też towarzyszą bohaterom z odpowiednią specjalizacją od początku rozgrywki, więc jak najbardziej można je pokonać. Niestety nie da się ich wymienić między frakcjami, bo każda z nich posiada machiny wyjątkowe dla siebie ani również nie można ich wydalić z armii jak pozostałe zwykłe jednostki.

bartosz_k PW
1 września 2020, 11:36
Cześć,
Nie o machiny mi chodzi czy namioty medyków.
Po awansie można na początku rozstawiać armię w 3 rzędach, następnie dostaje się możliwość rekrutacji 2 dodatkowych jednostek (z 7 do 9). Pytanie jak mogę nimi zarządzać - bo wszędzie widzę tylko 7 jednostek (plus namiot medyka i machinę wojenną)... co z tymi 2 dodatkowymi jednostkami ???

Ursus PW
1 września 2020, 11:57
Sorki, na początku źle zrozumiałem pytanie ;)
Gdy z Przywództwa wykupisz wymienione umiejętności to rzeczywiście można wystawić 9 jednostek. Przed rozpoczęciem bitwy w fazie taktycznej powinieneś mieć pasek z jednostkami, który będzie rozszerzony o kolejne 2 miejsca. Mogę się mylić, bo trochę w H7 nie grałem.

bartosz_k PW
1 września 2020, 12:23
... no tak w bitwie to umiem je poprzestawiać, jednak jak do tych jednostek dać zasilenie lub jak je można zastąpić innymi, bo w mieście widzę tylko 7 jednostek :(

Ursus PW
1 września 2020, 12:30
Owszem, w mieście można zakupić tylko 7 z 8 dostępnych na frakcję jednostek. Żeby móc korzystać w pełni z tej umiejętności, to trzeba najzwyczajniej podbijać kolejne miasta lub kupować w siedliskach na mapie przygody, żeby móc mieć w armii 9 jednostek.

bartosz_k PW
2 września 2020, 07:25
Nie o to mi chodzi. Powiem prościej - jak podmienić 8. i 9. jednostkę na inną w mieście bądź gdzie indziej, skoro wszędzie (w mieście, w panelu bohatera w fortach i siedliskach) widać tylko 7 miejsc na ulokowanie jednostek. W walce mnie to nie interesuje, bo tam nie uzupełnię składu.

Ursus PW
2 września 2020, 08:12
Inaczej, mój błąd. Ta umiejętność nie pozwala na dodanie kolejnych jednostek na stałę, lecz daje możliwość rozłożenia twojej dotychczasowej armii o kolejne ładunki, dzięki czemu masz kolejne szanse na atak. Najlepiej ta taktyka sprawdzi się podczas oblężenia - możesz wystawić całą swoją armię + 2 oddziały z garnizonu z tym, że raczej rzadko dojdzie do sytuacji, że wróg zacznie Cię oblegać.
temat: Heroes VII - jak zarządzać 8. i 9. jednostką?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel