Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dwór
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22

avatar PW
6 sierpnia 2020, 21:21
Jeszcze jeden gameplay.

AmiDaDeer PW
8 sierpnia 2020, 01:49
Z tego co przejrzałem (i zrozumiałem) z całego filmiku to na parę rzeczy autor zwrócił uwagę:

1. Wizualnie miasto wygląda dla niego cudownie (nawet podał moje nazwisko jako autora muzyki i aż mi się dziwnie zrobiło :P);
2. Niektóre elementy balansu (jak specjalizacja polegająca na starcie z Dimension Door czy na tyle skrajne w statystykach jednostki, że trudno je wykorzystać do walk w początkowych fazach gry) były dla niego właściwie niezrozumiałe;
3. Fontanna, która oficjalnie nie działa, właściwie nawet gdyby działała nie robiłaby niczego nowego (przywracanie pełni many po wizycie miasta już i tak ma miejsce w przypadku gdy miasto posiada gildię magów);
4. Kompletnie niejasny jest dla autora mechanizm eliksirów z machiny produkowanej w kuźni (i w sumie to nie jego wina, nic nie jest wyjaśnione na ten temat w samej grze);
5. Ogólnie miasto wygląda fajnie i jest ciekawe, ale, niestety, wciąż niezbyt grywalne - i to niekoniecznie z winy VCMI.

zeryss PW
8 sierpnia 2020, 13:19
in fact, he said he wanted to see the city on the era platform,and he is very impressed with the city

val-gaav PW
12 sierpnia 2020, 10:33
Miasto robi wrażenie.

Obiektywnie każdy się zgodzi, że dołącza do Cove i Forge jako do tych najładniejszych i najbardziej dopracowanych miast. Subiektywnie natomiast jest ono najładniejsze z wszystkich fanowskich miast.

Brawa dla autora za specjalną zdolność Mandrake'ów. Robi wrażenie i jest unikatowa niczym zdolność Gorgon. Bardzo fajny pomysł na recykling wydawałoby się śmieciowej zdolności z WoGa.

Fajnie też, że miasto jest na licencji CC-BY-SA. Drugie miasto wydane na tej licencji, po Forge. Duży plus za otwarte podejście do społeczności.



Kastore PW
12 sierpnia 2020, 20:24
Zdolność specjalna mandragor byłaby fajna jakby te pnącza były szybsze od mandragory (która nie umie latać), ale są o 1 pkt wolniejsze i ją blokują w pierwszej turze. xd

avatar PW
12 sierpnia 2020, 21:06
Chyba w starszej wersji były szybsze. Ale z kolei to prowadziło do tego, że pnącza będąc szybkimi dość łatwo wytrącały kontratak jednostkom wroga, dzięki czemu pozostałym wojskiem spuszczało się manto. Utrata pierwszej tury jest takim 'dymplomatycznym' stonowaniem plusów i minusów Mandragor.

Matheo PW
12 sierpnia 2020, 22:36
Ale super. Czekałem bardzo na to miasto.

Lord Hawk PW
13 sierpnia 2020, 16:21
Zgadzam się z avatarem, bo co prawda pnącza są wolniejsze i przez to sama mandragora jest przyblokowana [od czego jest czar teleport, lub z modu z nowymi czarami, zaklęcie latanie lub mikstura z tego miasta co też to daje?], to jednak było by za prosto gdyby te pnącza były jeszcze bardzo szybkie, bo już to że są daje często przewagę. A tak to czasem nawet w niektórych walkach można rozważać czy w ogóle je brać, np walcząc ze smokami ze względu na smoczy oddech. Więc plusy i minusy powinny być.

Kastore PW
13 sierpnia 2020, 16:34
Albo przycisk "czekaj". :O

Lord Hawk PW
15 sierpnia 2020, 17:10
Kastore:
Albo przycisk "czekaj". :O

Ale to się rozumie samo z siebie, bo tylko tak w większości się ich 1 turę wykorzystuje ^^

Kastore PW
17 sierpnia 2020, 11:49
W ogóle jakiś głupi jest ten balans, zwłaszcza jeśli chodzi o budowanie jednostek.

Trith PW
17 sierpnia 2020, 12:48
Tak.

Eggyslav PW
18 sierpnia 2020, 20:26
Trithie mój kochany, czy zamierzasz tutaj też zamieścić portrety i biografie bohaterów? Zawsze lubię zagłębiać się w Lore danych frakcji, a że jestem zauroczony klimatem twojej, byłbym zachwycony taką lekturą. No i przydałoby się poznać wszelkie technikalia związane z poszczególnymi bohaterami, głównie specjalizacje i początkowe umiejki.

Fandor PW
18 sierpnia 2020, 20:38
Dwór potrzebuje własnej komnaty. :D

Trith PW
19 sierpnia 2020, 00:15
Cytat:
Dwór potrzebuje własnej komnaty. :D
Ktoś to może kiedyś zorganizuje.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22
temat: [VCMI/projekt] Dwór

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel