Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31 ... 36 - 37 - 38

Wyjątkowo PW
31 lipca 2020, 14:11
Nigdzie nie napisalem ze zrobilbym lepiej niz VIP tylko lepiej niz to bylo wydane przez NWC. Jak czynisz zarzuty czytaj uwaznie. Ogladalem filmik na ktorym ViP klikal wszystkie przyciski. To nie wystarczy?! To na filmiku jest inaczej? Ponadto daje zrzuty ekranu i widze kiepska polonizacje czcionki , Szarza smokow' gdy dalem pisana oryginalnymi tloczonymi. Nie sciagam kazdej wersji bo sa dosc duze 700 Mb i dlugo sie instaluja. Jest to uciazliwe. A za chwile beda poprawki. I znowu. Na szczescie ViP znow zmniejsza. Oceniam to co pokazuje. Chyba ze pokazuje fakszywe obrazki a jest co innego :0))) To juz nie moja wina!
W ogole caly czas go wspieram i mowie zeby robil wiec zarzut, krzywdzenia go' jest absurdalny! Dzieki temu, krzywdzeniu' to teraz wyglada to 100 razy lepiej niz pierwsza wersja. To ze cos moze byc lepsze to jest pomoc a nie psucie. Ponadto wysylalem mu regularnie grafiki. Gdy tutaj jest zwyczaj chamskich atakow gdy ktos cos robi od tych co nic nie robia.

VIP PW
31 lipca 2020, 14:42
Wszystko co wstawiam w formie filmików/screenów jest 1:1, więc nie wiem czemu te zarzuty :P. Najnowsza wersja wrzucona w neta nie zajmuje, aż tak dużo w porównaniu do wcześniejszych :P. Możesz potestować, bo wiadomo że wszystkiego też się nie ma czasu screenować. Twoja animacja Szarży Smoków chyba miała inną nazwę - nie pamięta, więc jest dodana jako zasób i jak się skończy hex edycje na wszystkich plikach to można wtedy sklonować *.exe i spokojnie zmienić na "2" i gotowe :P. Do wyboru do koloru :P. Ostatnio grafikę wrzucałeś chyba 1 czerwca, więc myślałem, że już nikt nie pomoże w tej kwestii, bo ostatnio cisza była :P. I też nie wiem jak wygląda sytuacja z czcionką, bo coś już zacząłem robić w tej kwestii ;P. Spokojnie i jeszcze raz spokojnie - bez nerwów hehe :P.

Wyjątkowo PW
31 lipca 2020, 16:39
Nie o nerwy chodzi tylko gdy widze jak mi sie przypisuje ze powiedzialem ze, zrobilbym lepiej niz ty' to nie moge milczec bo to wyglada strasznie. Mowilem ze robmy lepiej niz wydali tworcy bo duzo jest byle jak, a tu z tego wychodzi ze atakuje ciebie ze zle zrobiles!
No przeciez to jest co innego. Horrendalne przypisywanie mi scinania projektu gdy ja tu robie wszystko zeby ludzi nie scinali. To jest epokowe wydarzenie w historii wydan Herosow w Polsce! I musi byc oddzielny watek na ten projekt! Od pierwszego postu Vipa wydzielcie wpisy w nowy temat. Pierwsze polskie pelne wydanie Heroes Chronicles. Bo ktos jeszcze tutaj przyjdzie do tematu rozpocznie co innego i bedzie totalnie zdewastowany projekt. Tak duze przedsiewziecie musi miec swoj temat to nieduzo.
Co do czcionki to zwatpilem. Wiesz jaki byl atak ze oni nie beda sie meczyc i to az dwoch. Zeby byla czytelna to trzeba tak jak zmienic ze nie bedzie przypominac czcionki Erathii.
Jest jeszcze opcja. Czcionka Enroth! Heroes II to nie jest inny swiat i inna gra. Jest tutaj ale bez polskich znakow. Poniewaz to jest list to wersja italic najlepsza. Nie ma polskich liter oczywiscie.
https://fontstruct.com/fontstructions/show/1088376/heroes2-pixed

VIP PW
1 sierpnia 2020, 12:01
Jak już jest w tym temacie to może nie będzie tak źle. :P. Właśnie myślałem nad czcionką do listu i Herosowe nie pasowały za bardzo :/. Nie mowie o klimacie, ale bardzie dla samego listu. Times New Roman też odpada. To musi jakoś wyglądać na list. Szukałem też informacji na temat wyglądu starych listów, aby dostosować to mniej więcej klimatycznie. Jeśli czcionka Erathii odpadała to znalazłem w GIMPIE najbardziej pasującą do listu (nie pamiętam nazwy związaną z italic) i wydaje mi się, że bardziej pasuje. Alternatywą do mojego pomysłu było napisaniem czcionką co podawałeś że łączy się z Time New Roman, ale tylko nią całość (Morpheusa), ale już zrobiłem i wydaje mi się że ta lepsza (jeśli mamy na myśli tylko styl listu -> nie konkretnie klimatu/czcionki gry). Trochę to zajęło i w ogóle żeby dopieścić ją w kwestii align. GIMP ma problem z wyjustowaniem (ucina koniec) musiałem kombinować i ręcznie poprawiać. No i oczywiście czarny kolor czcionki najbardziej pasuje. Niestety jeśli stosujemy justowanie to "oszukanej" (prawdziwej nie da się zastosować) twardej spacji nie można zastosować, aby naprawić błąd z pojedynczymi literkami na końcu linii -> albo justowanie i błąd z literkami albo bez justowania (np. do lewej) i da się "oszukaną" spacje :/. Chce dbać o wszystkie szczegóły :P. Jak ktoś sprawdzał poprzednią wersje to ma porównanie co zostało poprawione. No i wiadomo, że czasem trzeba było poprawić jeśli tekst nachodził na "wycięte" miejsce pergaminu. Dodałem też rozmycie na końcach tła, dorobiłem lewą stronę tła itp. Tła skończone dla 6 kronik (z listami) :P:



P.S.
W sumie "Wolni" pasuje bardziej z dużej litery.
A i pierwszego listu nie widziałem nigdzie oprócz forum zamiast Sir nie powinno tam pisać bardziej coś w stylu "Lordzie", "Mój Panie" ???

Wyjątkowo PW
1 sierpnia 2020, 16:30
Wygląda przepięknie! Naprawde! Przebija oryginal! Muszę ci tylko podrzucic lepsze tlo dwu ostatnich kronik! Bo odstaja od Czterech.
Owszem jest wiele pieknych czcionek. Ale jak wiesz oryginalne to inna mowa! Czcionka Erathii nadaje sie tylko do ozdob. Heroes II jest zbyt drukowana.
Poza tym mamy Morpheus z ktorego troche uzyli w tytule Heroes Chronicles te kropki w o, oraz For Blood and Honor ma troche tych literek. Jeszcze jest czcionka Armaggeddons Blade ale to juz nie ma nic wspolnego z Kronikami. Wiecej nie znalazlem. Oczywiscie na razie moze byc to! Jak cos sie pokaze to zmienic mozna. Automatem prawie.

O jeszcze ze dwa listy mozna dorobic do kompletu. Zeby bylo juz naprawde tak jak powinni wydac.

VIP PW
1 sierpnia 2020, 21:00
Czy ja wiem czy odstają :P. Chyba nie są aż takie złe starałem się jak najlepiej wyciąć :P. Teraz to głównie zająłem się poprawką i czcionką, bo te tła już robiłem dla aktualnej wersji. A z listami to nie wiadomo co wymyślić, aby nie zepsuć. Jeszcze wracając to poprzedniej twojej wypowiedzi jeśli naprawdę miałbyś czas i chciałbyś poprawić to chętnie bym przyjął te gotowe grafiki dla wszystkich kronik z "nowa gra" i "wczytaj grę" (ładnie by wyglądały tak jak te w oryginale kronik) :P. I też pytanie mam czy potrafiłbyś ładnie zrobić 4 buttony? W sensie chce zamienić button "KAMPANIA" na button z obrazkiem Tarnuma i podpisem nazwy kroniki (ja osobiście zrobiłem dla pierwszych czterech, bo już były w zapowiedziach, więc je wyciąłem i wykorzystałem).

VIP PW
1 sierpnia 2020, 21:48
Kolejne prace skończone dla 2 darmowych kronik. W stosunkowo do najnowszej wersji: dorobiłem graficznie prawy dolny róg (ładniej wygląda), poprawka Tarnuma na prawym brzegu (rozmycie na krawędziach), poprawka błędu jasności pod mieczem i 2 buttony pod zrobiony róg tła.


Wyjątkowo PW
1 sierpnia 2020, 23:01
Mogę zrobić brakujace przyciski z portretem Tarnuma a napis zrobisz jaki chcesz. Nowa Gra i Wczytaj Grę mam tylko te co ci wyslalem. Jak mowilem zrobilem jedne wyciete. Co do tla Drzewa to wyslalem ci oryginalna. Od tworcow. Robic nie trzeba!
Uzyj tego:
https://vignette.wikia.nocookie.net/mightandmagic/images/4/4e/Tarnum.jpg/revision/latest?cb=20100117192753&path-prefix=en

Po co powtarzac dwa razy Ognisty ksiezyc?!

VIP PW
2 sierpnia 2020, 09:35
Możesz zrobić podpisy takie jak nazwy danych kronik wtedy będzie pasować stylistycznie jak poprzednie kroniki. Nie będzie logicznie odstawać. Nie pamiętam już czy wysyłałeś jakbyś mógł wskazać dokładnie gdzie wysyłałeś te gotowe, ale jeśli jest jeden obrazek to i tak nic nie da. Ten link jest w słabej rozdziałce, a w sumie pasowałoby inny obraz :P Chodziarz i tak w obu filmikach użyli ten sam model hehe XD.


Edit.
W sumie zmniejszyłem Tarnum, aby nie nachodziło na obrazek co było związane dodatkowym dorabianiem tła.


Wyjątkowo PW
2 sierpnia 2020, 13:26
Jakis taki psi pysk! Nie masz lepszej klatki? Ta jest dobra:
https://www.myabandonware.com/media/screenshots/h/heroes-chronicles-the-fiery-moon-kw5/heroes-chronicles-the-fiery-moon_2.jpg
I oryginalna.
Przyciski wyciete sa tu:
https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=610&page=20
4x robic to samo zeby bylo jak w oryginale praktycznie tylko dla bialych obwodek to jak mowilem nie bardzo mi sie chce tym bardziej ze uniwersalne wygladaja nie gorzej.
Jesli chcesz robic to najlepiej z podobnych kolorow. Np Miecz ma podobny kolor jak Wodzowie Pustkowi wiec niewiele trzeba aby dopasowac. Starczy pewnie nakleic na angielskie.
Drzewo ma podobne do Cienia Smierci.
Ksiezyc troche z Wodzow Pustkowi troche z Ostrza Armageddonu. Najlepiej do ciemnego ciemne do jasnego jasne. Do czerwonego czerwone do niebieskiego niebieskie itd. Tak najszybciej.

A co do niskiej rozdzielczosci to tlo mozesz wyjac z filmiku. Chodzi o twarz ktora jest duza i niewiele trzeba powiekszyc a jest bardzo dobra.

VIP PW
2 sierpnia 2020, 14:38
Już jest w menu kampanii to będzie duplikat :/. Na jakie tła miałeś pomysł dla Buntu i Miecza? Nie o to mi chodziło mówiłeś, że "nowa gra" i "wgraj grę" nie pasują, więc myślałem, że robiłeś i się zdziwiłem, bo nie kojarzyłem. Z buttonami to mam na myśli coś podobnego jak mają 4 pierwsze kroniki dla "Zapowiedzi" i tutaj by pasowało zrobić 4x dla pozostałych wtedy będzie ładniej w menu -> zamiast buttona "KAMPANIA". Tej konkretnej klatki nie widziałem :P.

VIP PW
2 sierpnia 2020, 19:31
Jak mówisz, że jest autorów gry to wyciąłem i przeskalowałem pod swoje tło :P:

Wyjątkowo PW
3 sierpnia 2020, 08:24
Aha wgraj gre czyli graj gre jest gramatycznie dziadowskie! Chodzi o napis na srodku menu. Ładuj grę! Postaram sie to zrobic ladnymi tloczonymi literkami.
A tu troche poszperalem w sieci i sa programy do poprawy jakosci! Uzylem najlepszego i efekt powala! Niestety platny tylko pozwalaja sprobowac.
https://wrzucplik.pl/pokaz/2075607---1pg3.html

VIP PW
3 sierpnia 2020, 12:03
No jakby Ci się udało pod każde menu kronik zrobić to byłoby fajnie, bo ja już 3 raz nie mam siły :P.

Wyjątkowo PW
4 sierpnia 2020, 11:46
Odpocznij! To trzeba z przerwami! Zapomniales pobrac grafike! To co dalem jest rozszerzone przez sztuczna inteligencje to nie jest do poogladania! Sciagnij i porownaj z tym co zrobil Gimp! Naprawde efekt niebywaly!

VIP PW
4 sierpnia 2020, 21:38
Ok sprawdzę pewnie później, ale ja tylko skalowałem potret Tarnuma :). Tło dorabiałem, bo miałem mniejsze :). No dzisiaj trochę z robotą przesadziłem :P. Siedziałem dość długo nad tymi buttonami i znalazłem parę, ale to i tak mi nic nie da :/. Nie dość, że wszystkich tam nie ma (jawnie) to jeszcze w HDMOD'ZIE trzeba się bawić z jednym plikiem.

Pomyślałem, że może zrobić szybki plik batowski, ale to może dla niektórych graczy wyglądać strasznie (wyszukiwanie która kronika została uruchomiona) :P. W miarę git działało (w tle). Po długich namyślał doszedłem do wniosku, że jednak najlepszym rozwiązaniem tego trudnego problemu jest stworzenie prostego Mini Launchera, dzięki któremu odpalimy odpowiednią kronikę wraz z poprawnym menu (bez bawienia się w paczki danych). Inne wyjścia nie ma :/. Chciałem zachować aktualizacje HDMOD, więc myślałem jak to obejść, aby nic w nim nie modyfikować. HDMOD będzie służy jako taki "Settings". Czyli 8x buttonów do odpalenia kronik, wyjście i przywrócenie oryginalnego polskie menu dla Heroes 3 Complete, bo tak naprawdę to jest tylko zmieniane. Prawdopodobnie gracze z angielską wersją nawet tego nie będą potrzebować. Nie powinno ich to dotyczyć, ponieważ angielska wersja nie ładuje polskiego menu :P.

Zabawa z HDMOD'EM i paczkami danych lub przyjemne korzystanie z Launchera, który ustawi poprawne menu i odpali plik *.exe tylko tyle i aż tyle męczenia się z tym menu :P. Oczywiście paczki zostają jakby ktoś coś sobie pozmieniał i wtedy może odpalić przez HDMOD -> nie ma znaczenia (jak jest załączona do niego) :P.

Jestem w trakcie tworzenia Launchera. Może nawet kiedyś się to rozwinie hehe :P. Mówię na tą chwilę jak to wygląda chyba, że uda się otrzymać informacje od autora HDMOD'A, ale na razie nic nie otrzymałem :P.

VIP PW
5 sierpnia 2020, 12:43
@Wyjątkowo

Jaki offset Y ustawiłeś dla animacji CREDITS.smk dot. Starcia Smoków? A i twoje tło jest mniejsze (oryginalnie powinno być 800x600) :P

A i skończyłem Launcher :P:



Chciałem, żeby był w klimacie Herosków :P.

avatar PW
5 sierpnia 2020, 14:46
Pomysł na launcher fajny, klimat herosów jest, ale obszar, gdzie są opcję 'zamknij aplikacje' i 'przywróć meu h3c' bym lekko zmienił by graficznie odróżniał się od obszarów uruchamiających daną kronikę.

VIP PW
5 sierpnia 2020, 15:21
Właśnie też się nad tym zastanawiałem i nie wiem jedynie to chyba kolor tylko jaki by najlepiej pasował :P. Może temperatura?



W sumie głównie chodzi żeby się odróżniały. A i nie wiem czemu jak wrzucam screeny na serwery to strasznie są rozmazane :P.

Wyjątkowo PW
5 sierpnia 2020, 18:41
Co do launchera to ustaw ikonki w pionie po 4 i obok napisy! Tak jak zrobiles nie wiadomo ktore ikonka do czego!
Menu Smokow wyslalem ci normalne bo skad mam niby inne?
Moge jeszcze raz dac ci linki
Smoki menu wsp. 371
https://wrzucplik.pl/pokaz/2047401---pgud.html?del=7kAZHycXHi
Anim
https://wrzucplik.pl/pokaz/2049027---x0mc.html?del=w0vrgGydHQ

To sie narobiles. Ja tez! Postaralem sie odtworzyc duzy portret Tarnuma dla Buntu zeby nie odstawal od reszty. Na podstawie obrazku z gry oraz grafiki menu Almonda. Wpisalem go dokladnie w portret Tarnuma Barbarzyncy bo najwyrazniej jest z tego przemalowany. Wiec jak chcesz wkleic to na menu pierwszej kroniki najlepiej.

https://wrzucplik.pl/pokaz/2076264---dbil.html
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel