Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Ulubione menu w Heroes 3
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
Która grafika menu jest twoją ulubioną?
RoE (11)
 
 42%
AB (0)
 
 0%
SoD (4)
 
 15%
Complete (1)
 
 4%
HotA (3)
 
 12%
Kroniki (1)
 
 4%
Inny mod (WoG, ToW, MoP itp.) (6)
 
 23%
Zaloguj się i zagłosuj!

Dapod PW
19 lipca 2020, 00:33
Trzecia część Heroesów, jako najpopularniejsza w serii, otrzymała największą ze wszystkich ilość dodatków, zarówno oficjalnych jak i fanowskich. Każdy z nich zmieniał grafikę w menu, a te różnią się między sobą na tyle, że jestem ciekaw, która jest najpopularniejsza wśród społeczności. Można głosować na tę, która podoba się najbardziej artystycznie, można też na tę, do której się ma największą nostalgię. Ze względu na ograniczenie ankiety do siedmiu opcji, wszystkie kroniki oraz mody inne niż HotA wrzucam do jednego worka, więc głosujących na te opcje proszę o wyszczególnienie w komentarzu, o którą z grafik chodzi. Grafiki poglądowe znalezione w sieci (stąd różne wersje językowe itp.):

RoE:




AB:




SoD:




Complete:







Kroniki:

















WoG:



ToW:


Kammer PW
19 lipca 2020, 00:56
Oczywiście, że klasycznie WoG z tą cudną nutką.


Andruids PW
19 lipca 2020, 01:38
W VCMI można ściągnąć sobie (przez launcher - jedyny mod, który trzeba w ten sposób pobrać i jest to bezpieczne) mod "High-res Menu", wykonany przez Dru, dzięki czemu, w grze, będzie nas witać taka oto grafika:



Dobrałem sobie do niej następujący temat muzyczny (pochodzi z innej gry, kto wie, ten wie):

https://vocaroo.com/74atrlnaQ11

Kastore PW
19 lipca 2020, 01:44
Piękny temat muzyczny, poznałem po pierwszej sekundzie. <3

AmiDaDeer PW
19 lipca 2020, 01:59
Klasycznie - RoE. Idealny balans ładnej grafiki z dobrą animacją. Choć (trochę nieskromnie) powiem, że ToW pod VCMI jest dość blisko tego poziomu i pewnie by wszedł na podium, gdyby to było możliwe w tym głosowaniu.

HotA co prawda ma obecnie najładniejsze tło ze wszystkich, ale brak animacji sprawia, że menu wygląda dość biednie.

WoG to tragedia. Nie tylko ze względu na kradziony asset (co akurat jest typowe dla większości modów), ale głównie ze względu na to, że nie ma ono żadnego sensu z perspektywy całości moda. Nawet AB, mimo usunięcia Forge, nie miało tego problemu. No i podmiana muzyki bez uwzględnienia tego, jak jakość zostanie odwzorowana w grze... Bleh.

Andruids PW
19 lipca 2020, 03:01
Kastore:
Piękny temat muzyczny, poznałem po pierwszej sekundzie. <3

Jak ulał do tego zamarzniętego cholerstwa. : p

anonim1233 PW
19 lipca 2020, 13:04
Jakoś największy sentyment mam do menu z RoE oraz z The Shadow of Death. Z tych dwóch jednak bardziej lubię menu z podstawki.

Żmijec PW
20 lipca 2020, 23:17
Ciekawostką jest, że na menu z SoD jest sfotoszopowany meczet Hagia Sophia.

Eggyslav PW
21 lipca 2020, 00:10
Definitywnie, absolutnie, klasyczne ROE. Archanioł jest po prostu ikoną hirołsów, kolorystyka i animacja, cudo!
temat: [H3] Ulubione menu w Heroes 3

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel