Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 44 - 45 - 46 ... 82 - 83 - 84

DragonKing PW
11 lipca 2020, 11:51
Za to ja się zastanawiam, w której jednostce z oryginalnej gry, zauważasz efekt, ,wow".

uhm PW
11 lipca 2020, 13:58
@Avatar, pewnie masz rację, po wyjściu SoD nie mogłem patrzeć na nowe portale, ale kiedy HoTA je przerobiło, było to z ich strony miłe, ale w sumie teraz po latach nie zrobiło mi to najmniejszej różnicy :P

@DragonKing po 20 latach grania i przekopywania bebechów H3 już nic z oryginału nie wzbudza we mnie "wow", ale pamiętam co mnie jarało te 20 lat temu. Wyjątkowo paskudne beholdery z setką macek i mantikory ze skorpionim ogonem. Lisze ze świecącymi oczami i żywe czołgi na koniach - rycerze śmierci. Półnagie nagi atakujące 6 mieczami jednocześnie. Krowy z cytadeli zabijające trującym oddechem xD Behemoty będące uosobieniem krwawej siły i potęgi z ogromnymi pazurami. Każda jednostka jest zrobiona z polotem i pomysłem. Graficy tak dobrze oddali istotę większości jednostek w H3, że dla mnie są one po prostu archetypiczne. Dodaj do tego jeszcze co nam chcieli zaserwować w Forge - zombie z piłami, gobliny z blasterami, minotaury z jetpackami. No jak to nie jest wow (dla niektórych "wow, fantastyczny pomysł", dla innych "wow, jak można wpaść na coś tak absurdalnego"), to ja nie wiem co jest.

Coatle HoTA team są ok, ale nasze rodzime, vałceemjowe, moddizajnowe coatle moim zdaniem wypadają dużo lepiej.

DragonKing PW
11 lipca 2020, 14:38
Jak np. Gorgona wywołuje efekt wow, to dlaczego nie przepiękny Coatl, czy robaki?

vexilin PW
11 lipca 2020, 15:09
Ja mam podobne odczucia jak Uhm co do nowego grafika, też mam wrażenie, że trochę gorzej mu idzie wpasowanie się w styl archaicznych modeli trójki. Generalnie wygląda to tak, że Mechanik (pani z miotaczem) jest autorstwa Alex-andra, i ona jest moim zdaniem najbardziej trójkowa. Dalej jest Rewolwerowiec od Quick-Sighted Doga i Axolotla, oraz niepodpisany Niziołek, i one są bardzo dobre, bliskie ideałowi. A jednostki Димы Гравченко (Dimy Gravchenko), czyli Pancernik, Coatl i Robot na moje oko wyglądają jak z innej gry. To samo odczucie mam co do jego Stalowego Golema.

I ja także należę do tej grupy ludzi, którym stylistyka Weternu i Dzikiego Zachodu nie pasuje do gier Mocy i Magii.

Kastore PW
11 lipca 2020, 15:26
Ta gra jest już stara i skostniała i dlatego lubię Factory, bo wybija ją ze strefy komfortu i wprowadza coś nowego do klimatu.

planetavril PW
11 lipca 2020, 17:57
Vexilin,
i don't see this difference in creatures but it could also be as you say, perhaps because Dima Gravchenko has just arrived, with time it will probably improve if you see the difference as you say

J. M. Sower PW
11 lipca 2020, 22:19
Wpadłem na mapę z cutscenki z Kastorem, jakby ktoś był ciekaw.
https://www.deviantart.com/markonphoenix/art/HotA-The-Ifarine-Sea-Region-map-836874353

Popcioslav PW
12 lipca 2020, 14:18
LivingAnarchy:
W ogóle uwielbiam czytać ten wątek i te usilne próby uszczypnięcia HotA Crew w jakimkolwiek miejscu, mając założone różowe okulary gdy mowa o innych fanowskich modach o wątpliwej jakości czy samego oryginału (RoE + AB + SoD).

To może ja też się wypowiem jak tam umiem na ten temat. Trochę późno, ale jednak.



Ja sam nie mam nic do opinii typu "O to mi nie pasuje, o to mi pasuję", tak długo jak podane są jakiekolwiek argumenty z którejś strony. Naturalnie poprzez krytykę produkcja i sztuka się rozwija. Ważne jest żeby oczywiście odróżniać ludzi, którzy po prostu mają dane preferencje, trollują itp. od ludzi faktycznie znających się na temacie np. ludzi, którzy sami zajmują się modelami lub też siedzą w fachu a tylko chcą pomóc lub podzielić się wnioskami. Oczywiście może być i tak, że cała masa tej pierwszej grupy natyka jakiś problem i mają rację. Nie uważam się jakoś specjalnie jako część grupy obeznanej w temacie, ale sam się zgodzę, iż trzymanie danej postawy nie ważne co się stanie nie kończy się najlepiej. Zawsze też mogę powiedzieć, że jeśli Ci się nie podoba jak dana platforma podchodzi do tematu, to można ją zmienić. Jako przykład podam trzy miejsca gdzie zazwyczaj obserwuję rozmowy na temat HotA: Heroes Community, /vr/ oraz Acid Cave.

Może zacznę od miejsca, w którym piszę ten post. Zazwyczaj kiedy HotA jeszcze była dosyć świeża pamiętam, że szkalowałem większość społeczności (w tym i tą, pardon me), która powiedziała cokolwiek złego na temat HotA lub HotA Crew ponieważ "to nie mod, to nieoficjalny dodatek, oni wskrzeszają świetną grę za darmo" i tak dalej. Wiecie, najgorszy typ fana. Teraz uważam to miejsce w sumie za przeciwieństwo tego co kiedyś, ludzie generalnie podchodzą do tematu pozytywnie, z argumentacją, czasem tylko jakaś gównoburza się dzieje albo trochę lizania dupy Docentowi i w sumie tyle. Dalej nie uważam, że moderator powinien poprawiać po kimś post na forum dyskusyjnym gdzie zmienienie choćby literki lub poprawienie mojej beznadziejnej interpunkcji = zmiana argumentu, co najwyżej dać winowajcy ostrzeżenie i kopniaka, ale to już moja opinia, ma ja każdy i możliwe, że już tak nie jest, po prostu ja dalej takie rzeczy pamiętam. Też jeszcze jednym plusem tematów HotA na AC jest generalnie trzymanie się tematu i newsów, a uwierzcie mi, czasem to jest problem (patrz HC: utworzenie tematu koncertu życzeń dla Hoty żeby ludzie przestali pisać życzenia na poście z newsami)

Heroes Community jest dziwne. Z jednej strony to pomost między AC a tematami na vr, więc można się spodziewać więcej gównoburz, ale też i więcej ciekawych wypowiedzi, czy też więcej powtarzających się użytkowników, których losowe offtopowe opinie na dany temat po prostu nie mają nigdy sensu. (Nie wszystkie moje memy pochodzą od Ssetha, ale ten tak)

Znaczący plus pisania tam zamiast tu jest przede wszystkim odpowiedź od HotA Crew bez znajomości języka rosyjskiego. Mam szacunek do Docenta i jego kompozycji muzycznych, chodź generalnie się nie zgadzam z jego decyzjami oraz wypowiedziami tak w 50 procentach. Z jakiegoś powodu mam wrażenie, że wiele ludzi uważa, że jak lubisz czyjąś twórczość to trzeba się w 100% zgadzać w pełni z całą twórczością oraz opinią tej osoby, co widać na HC lub na vr. Co do samego HC mam wrażenie, że ostatnio jest to bardziej miejsce kontaktu z devami oraz miejsce pomocy technicznej niż forum z dziennymi dyskusjami, nie wiem czy jest to spowodowane wymieraniem takich forum oraz przenoszenie ich na reddita czy discorda, ale mówi się trudno.

Okazjonalne tematy o HoMM na /vr/ są już Twoim ultimatum kiedy jesteś zbanowany i na AC i na HC. O dziwo, ludzie często tam rozmawiają o Hocie, kiedyś nawet pozytywnie. Największym pozytywem tam jest o dziwo duża ilość mapmakerów, okazjonalnych leaków projektu, czasem nawet i prawdziwych, ale ponieważ 4chan ma mentalność "new = bad, old = good" to naturalnie absolutnie wszystko powiązane z Fabryką jest tam mieszane z błotem. Jeszcze lepsze są tam te wszystkie teorie spiskowe na temat tego, że Fredrik to self insert Docenta, ziemia jest płaska, maski w trakcie pandemii służą do kontroli umysłu przez rząd czy "Nowy kolorowy Cuoatl nie wygląda źle, paskudnie lub nie pasuje do reszty jednostek, nie, on na 100% musi być propagandą LGBT." albo "Jeden z devów w Hota Crew jest furfagiem, przez to HotA leci do kosza". Tak już trochę offtopowo ale nawet ostatnio jeden z fanów Dworu nawet tam się bił o to jak to jest najlepsze miasto na świecie i żadne pustynne czy Hotowskie miasto nie jest mu równe. Nie wiem kto to był, ale chciałbym mieć taką pasję do obrony H3 jaką tamten człowiek (lub ludzie) mieli do obrony tych ptaków dodo. Miłego nie wchodzenia tam.

Dla przykładu, to właśnie była krytyka trzech stron, ale też i bardziej reklama bo na każdą z tych stron wchodzę często oraz zamiennie (chociaż teraz na /vr/ sobie zrobię przerwę jak się przyznałem do wchodzenia do tej czeluści). Jak na zwykły fanowski mod, przyznam się, że mam większą ochotę sprawdzania forów, czy też generalnie większy hype niż miałem od chyba wyjścia H5/H6. Just remember folks that having one than more opinion at hand is always helpful. I hope you've enjoyed reading this essay as much as I did writing it. I miłej poprawy interpunkcji.

Trith PW
12 lipca 2020, 15:50
Cytat:
jeden z fanów Dworu
Wait wot, to istnieją jacykolwiek fani Dworu poza Grotą?

Andruids PW
12 lipca 2020, 16:00
homm general ostatnio zrobił się takim rakowiskiem i szambem xD

J. M. Sower PW
12 lipca 2020, 16:21
Hahah muszę przyznać, że chwilę po pierwszym oglądzie Coatla przyszło mi na myśl, czy to nie jest jakaś promocja "tęczy". ;D Ale to po prostu przez to jak często w Internecie można się spotkać z tęczowizmem i jak się później gdzieś trafi na takie kolorki to mózg automatycznie łączy wątki. xD Ale nie posądzam o to twórców HoTA. Skojarzenia skojarzeniami, ale rozsądek rozsądkiem. Coatl jest istotą u której są one jak najbardziej uzasadnione. Co innego gdyby pojawił się jakiś tęczowy rycerz czy coś takiego. Wtedy byłoby to podejrzane. xD

Kastore PW
12 lipca 2020, 17:30
Co jeszcze? Może HotA Crew zatrudni geja, żeby im muzykę do serii robił.
A screen od Ssetha "Attack Iraq?" bardzo mnie rozbawił.

Matikun PW
12 lipca 2020, 17:54
Jakoś kompletnie nie interesuje mnie, czy Coatl będzie tęczowy, czy biało-czerwony,zastanawiam się, czemu ludzie się wszędzie doszukują polityki i ruchów społecznych. Może za niedługo pojawi się jeszcze dyskusja, czy w Heroes jest wolny rynek :P. Tęczowy kolor moim zdaniem pasuje do Coatla, jest takim delikatnym ubarwieniem Factory, model też bardzo mi się podoba, jedyny mój zarzut to taki, że kolory trochę dają po oczach i można by je było nieco stonować, dostosować do kolorystyki gry. Nie wykluczam jednak, że mogę nie mieć racji, a w grze Coatl będzie prezentował się świetnie w obecnej palecie barw.

dewed PW
12 lipca 2020, 20:56
Cytat:
Wait wot, to istnieją jacykolwiek fani Dworu poza Grotą?
Mogą istnieć w Korei, kiedyś trafiłem na temat o ToW na koreańskim forum:

http://www.heroes2.com/heroesboard/234542

A forum znalazłem, bo na Youtube'ie widziałem film z Forge pod Hotą, a w opisie był podany link.

avatar PW
12 lipca 2020, 21:20
W Chinach też znają.
http://www.wakeofgods.com/thread-75522-1-1.html

Xfing PW
15 lipca 2020, 09:24
Mnie najbardziej zaciekawił sam kierunek, w jakim poszli robiąc Couatla. W uniwersum MM mamy istoty o tej nazwie, konkretnie w MM8 - i są to małe węże ze skrzydłami, przeciwnicy najniższego poziomu generalnie. A wyglądają tak:
https://www.spriters-resource.com/pc_computer/mightnmag8/sheet/42996/

HotA Crew z jednej strony ma interesujące pomysły, z drugiej w bolesny sposób próbuje wymyślać na nowo rzeczy, które już zostały wymyślone :D

avatar PW
15 lipca 2020, 10:03
Chyba jest odwrotnie. HotA od zawsze starała się nie wymyślać nowe rzeczy, tylko czerpać z elementów już wymyślonych, zanurzonych w lore. A artykuł w Jaskini Behemota dość dobrze nakreśla decyzje, które stają za takim a nie innym modelem Quatla.

AmiDaDeer PW
15 lipca 2020, 11:15
Xfing:
W uniwersum MM mamy istoty o tej nazwie, konkretnie w MM8 - i są to małe węże ze skrzydłami, przeciwnicy najniższego poziomu generalnie.
W uniwersum MM mamy tak różne przedstawienia tych samych stworów (często w obrębie tej samej planety czy nawet kontynentu), że trudno żeby nie znalazło się miejsce na przedstawienie istoty o tej samej nazwie w nowej formie. ;P

avatar:
HotA od zawsze starała się nie wymyślać nowe rzeczy
Ee, nie. Cove i ostatnia kampania Horn of the Abyss wskazują, że nie mają raczej problemu z zupełnie nowymi dla świata MM istotami.

Xfing PW
15 lipca 2020, 16:26
Prawda, w sumie to można się z tym zgodzić. Chociaż mieli chłopaki z HotA pewne bardziej bezpośrednie inspiracje do wykorzystania, których zdecydwoali się nie wykorzystać, trochę zmarnowana okazja ogólnie mimo wszystko.

A my sobie z chłopakami śmieszkujemy, że teraz robią miasto Ram Ranch xD
https://www.youtube.com/watch?v=MADvxFXWvwE

Legase PW
15 lipca 2020, 18:21
Problem z wymyślaniem nowych dla uniwersum istot jest taki, że trzeba czerpać z tych samych źródeł, co oryginalni twórcy, jeśli się chce wpasować dobrze w oryginał. I dlatego zaczerpnięte z greckiej mitologii Nereidy i Okeanidy mają sens, ale już Assidy, Niksy i Haspidy za bardzo wybijają się na tle reszty nazwami, nawet jeśli graficznie są ładne.

Mnie w ogóle nie dziwi, że Docent Picolan pisał niedawno na forum df2, że sam nie jest graczem, w Heroesy nie gra, a z serii Might and Magic grał tylko w części 6-8, i to wiele lat temu. Ewidentnie już dawno zapomniał, jaki był klimat tych gier, stąd takie dziwactwa w jego inspiracjach jak rewolucja przemysłowa, dziki zachód i kowboje. Czekam aż twórcy Hoty wezmą się wreszcie za robienie własnej gry, we własnym świecie, bo ten wykreowany przez NWC wyraźnie zaczyna im coraz mocniej wadzić w wyrażaniu swoich artystycznych wizji.
strona: 1 - 2 - 3 ... 44 - 45 - 46 ... 82 - 83 - 84
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel