Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Kolejność instalacji modów
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

grzesiek045 PW
25 maja 2020, 14:06
Witam
Mam problem z zainstalowaniem dodatków do heroes. Otóż Posiadam wersję Complete z GOG i zależy mi na jak najszerszej rozbudowie gry poprzez mody. Wrzuciłem najnowszą wersję plików z VCMI, w launcherze zainstalowałem HotA i próbując odpalić grę wywala mi błąd, zamykając mi program. W jaki sposób powinienem instalować dodatki i oprócz/zamiast VCMI co powinienem zaistalować, aby najbardziej rozbudować i uatrakcyjnić rozgrywkę? Dodam jeszcze tylko, że nie chciałbym instalować WOGa. Jezcze jedno mi się przypomniało - zależy mi na języku polskim w grze

Kastore PW
25 maja 2020, 15:16
No ja to bym założył dwa foldery z kopiami gry, jeden na HotA + HD moda, żeby mieć stabilną wersję gry, a drugi na VCMI do eksperymentów, bo ta platforma działa w tajemniczy sposób i wywala błędy, o których się filozofom nie śniło.

Kammer PW
25 maja 2020, 15:23
Pierwsza zasada moddingu: nie mieszaj. Najlepiej zainstaluj H3 na czysto, zrób dwie kopie, do jednej wrzuć HotA, do drugiej VCMI. Pierwsze ma spolszczenie, drugie nie, bo w sumie po co.
Masz rację, nie ma sensu instalować WoG-a, jak jest ERA II, która jest znacznie stabilniejsza i w ogóle lepsza.

grzesiek045 PW
25 maja 2020, 18:28
Czy również ERA II jak i VCMI nie da się jakoś na siebie "nałożyć" tak, żeby funkcjonowało jako jedno? Czy tutaj również nie ma szans? a jeśli nie da się, to co lepiej zainstalować z tych dwóch? Chciałbym mieć najbardziej jak tylko się da mieć rozbudowany content w ramach jednej kopii gry. Sory za może takie głupie pytania, ale jestem raczej zielony w kwestii modowania, a tym bardziej modów do heroes. Niedawno mi się o tej grze przypomniało i postanowiłem zainstalować wraz ze wszystkim co tylko możliwe, żeby mieć jak najbardziej rozbudowaną grę. Jakie mody mogę zainstalować do folderu z grą, aby mieć wszystko "pod ręką"? Druga sprawa - zrobiłem tak, jak powiedzieliście, czyli w dwóch kopiach zainsatlowałem HotA + HD Moda, a w drugim VCMI. O ile ta pierwsza kopia działa, tak z VCMI jest duży problem, ponieważ grę da się odpalić, zaczynam nową grę, wczytuje wszystko, jednak gdy chcę zaatakować kogokolwiek, to zamiast przenieść mnie do tej bitwy, to crashuje grę i następuje wyłączenie programu. Aby poprawnie działało VCMI, to potrzebuję tylko ściągnąć najnowszą wersję, wrzucić pliki do folderu z gołą wersją Complete i tyle? bo tak właśnie robię, ale występuje ten błąd. Próbuję szukać, czy nie popełniam błędu podczas instalowania, ale nie wiem czemu nie jest jakoś konkretnie objaśnione, a jeżeli już jest coś, to tak nie do końca to rozumiem.

Święty Majkyl PW
26 maja 2020, 14:32
O ja właśnie też mam problem z uruchomieniem VCMI. Włączyło się pierwszy raz ale przy rozpoczęciu scenariusza przestało działać a teraz co najwyżej mam intro 3DO a potem program przestaje działać. Mam tylko VCMI z dziennym upgraidem dla pewności w herosach z GOG, zainstalowanych poza program files. Nie wiem co robię źle:(
temat: Kolejność instalacji modów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel