Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: [mod] M&M8 - Rebirth
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 - 18

J. M. Sower PW
24 kwietnia 2020, 19:05
Króciutki filmik nagrany na szybko. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ofdkGU2N1OA

Sir Galuf PW
24 kwietnia 2020, 19:13
MEGA :-D Jestem bardzo szczęśliwy, że wciąż Działasz i Rozwijasz tę wspaniałą modyfikację do mojej ukochanej gry.... Już wiem, że Gnom na pewno będzie w mojej drużynie :-)

Demorator PW
24 kwietnia 2020, 19:14
Wygląda świetnie!

J. M. Sower PW
26 kwietnia 2020, 11:05
Swoją drogą to gdyby jakiś fan rpg M&M chciał jakoś wspomóc projekt i przyśpieszyć premierę tej wersji demo (przypomnę że plan zakłada najpierw samą mapę startową), to proszę pisać. Nie koniecznie trzeba wielkich umiejętności, a i w trakcie pracy można się czegoś nauczyć. Generalnie nieraz mam sporo już gotowych grafik które jednak trzeba jakoś "przygotować" do użycia w grze, i sprowadza się to do pewnych prostych mechanicznych czynności w Photoshopie, które jednak wymagają czasu by je wykonać...

Z nieco większych umiejętności to przydałby się jakiś grafik do pomocy, ale nie koniecznie do takich artystycznych kwestii, tylko ktoś z pewną znajomością Blendera mógłby mi pomóc tworzyć nowe mapy lochów czy też nawet mapy krain. Oczywiście zakładałoby to możliwość wpłynięcia własnymi wizjami i pomysłami na ostateczny kształt moda. ;)

Ogłaszam to bo niestety wiem że mam ograniczone moce przerobowe, a chciałbym jednak aby projekt szedł do przodu. Może ktoś akurat się zainteresuje. ;)

Shael PW
26 kwietnia 2020, 21:38
Jak wytłumaczysz dokładnie co trzeba zrobić, to może uda mi się pomóc (jestem po technikum informatycznym- grafika komputerowa, ale ładnych parę lat nic w tym kierunku nie robiłem, ale chętnie bym pomógł), czasu mam dużo. Olała mnie narzeczona przed ślubem, brak pracy, noga w gipsie, przyda mi się zajęcie :P

Kastore PW
26 kwietnia 2020, 23:03
Jezus, bardzo Ci współczuję po tym ostatnim zdaniu. Mam nadzieję, że sobie radzisz i że masz jakieś wsparcie. ;)

J. M. Sower PW
28 kwietnia 2020, 19:33
Oh, szczere wyrazy współczucia, Shael. Życzę by się wszystko jakoś ułożyło.

Co do pomocy, to naprawdę cieszę się i zapraszam w takim razie do prywatnych wiadomości. Poczekaj aż do ciebie napiszę. Jeszcze jedna osoba do mnie napisała, więc postaram się ogarnąć co na ten moment mógłbym podesłać do zrobienia. Nie byłem pewien czy ktokolwiek się zgłosi, więc jeszcze jestem trochę nieprzygotowany. ;D

J. M. Sower PW
9 czerwca 2020, 17:20
Zaciekawiony technologią powiększania obrazów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji wykorzystałem ESRGAN i powiększyłem Anioła, którego już wcześniej zaimportowałem do tego moda z MM7. Co prawda wprowadziłem na razie tylko kilka ostatecznie obrobionych klatek animacji, a stwór w grze powiększa się przy nich 4 razy, ale da się to zmienić i był to póki co jedynie szybki test. Myślę, że mógłbym się pokusić o odświeżenie grafik jednostek które w tym modzie się pojawią. Różnica robi wrażenie. Zero kłujących w oczy pikseli. ;) Jedynie na twarzy szczegóły trochę się dziwnie zachowują, ale cóż, gdy oko składało się pierwotnie z paru pikseli, to co się dziwić. :D Poniżej najpierw screen z oryginalnymi grafikami, a następnie z powiększonymi.




Edit: Inna niewielka próbka możliwości. ;) Dodatkowo odpaliłem grę ze sprzętowym wspomaganiem obsługi 3D co pozwala na grę w większych rozdzielczościach, a także podmianę tekstur otoczenia na większe. W starszych patchach GrayFace'a to nie działało zbyt dobrze, ale teraz widzę, że warto będzie się na to przestawić. ;) W połączeniu z przeskalowanymi grafikami gra będzie o wiele przyjemniejsza.


Kuririn PW
9 czerwca 2020, 20:43
Ale urwał!

Markham98 PW
10 czerwca 2020, 19:36
WOW, ten efekt jest naprawdę genialny. Proszę wrzuć więcej screenów z tym efektem ^^ .

J. M. Sower PW
11 czerwca 2020, 14:38
Mogę się póki co pochwalić jeszcze teksturami terenu. ;) Obraz duży więc polecam otworzyć w nowej karcie. Fragment na skrzyżowaniu jest niepoprawiony, więc można dostrzec jaki jest przeskok jakościowy. Odpalone w wysokiej rozdzielczości w trybie Hardware, gdyż tylko tam można zastosować powiększenie tekstur terenu. Ta niepowiększona tekstura w zasadzie wygląda tu nieco gorzej niż w oryginale, bo w tym trybie jest zastosowane rozmywanie ostrych krawędzi pikseli, co sprawia że ta piskeloza wygląda jak gładka papka. Muszę jednak przyznać że po odpaleniu trybu Hardware, gdy wróciłem do oryginalnego trybu, to piskele mnie przeraziły. xD Naprawdę, chyba już nie będę w stanie grać w tą grę bez HD...


Markham98 PW
11 czerwca 2020, 21:35
Faktycznie różnica jest ogromna. Pikseloza bolała zwłaszcza przy bezpośrednim starciu z przeciwnikami czy podczas mozolnych spinaczek lub macań ścian. Takie Might and Magic VIII całe w HD to byłoby naprawdę coś!

Tarnoob PW
12 czerwca 2020, 16:01
Hmm, czy to już 4K? :-) Elegancko.

J. M. Sower PW
12 czerwca 2020, 17:01
Raczej 4X. ;D Esrgan zazwyczaj powiększa 4-krotnie (zależy to od modelu powiększania).

Kastore PW
12 czerwca 2020, 18:55
Najbardziej bolała zmiana zdjęć ludzi z MM6 na jakieś prymitywne modele 3D wszystkich NPC-ów i bohaterów w MM7-8.

Tarnoob PW
13 czerwca 2020, 17:44
Moim zdaniem to było nawet ok; dodało trochę konsekwencji i harmonii w stylu graficznym, no i pozwoliło na większą różnorodność.

Kastore PW
13 czerwca 2020, 21:07
Dodało jedynie prymitywizmu grafice i ścisku dupska, bo każda postać wygląda poważnie i prawie wszystkie wyglądają tak samo i tak samo bez krztyny kreatywności.

J. M. Sower PW
13 czerwca 2020, 22:10
Ja tam akurat wolałem modele 3D. Zdjęcia wyglądały często jak doklejone do tego świata wymodelowanego w 3D. A że grafika nie była w tej grze na super poziomie to cóż... kwestia czasów w których powstawała. No ale to w gruncie rzeczy kwestia gustu, więc co kto lubi. ;)

A z innej beczki... W modzie Merge678 pojawiła się opcja zapisywania czterech szybkich czarów. Jeszcze tego nie zaimplementowałem do swojego moda (co trochę muszę grzebać w skryptach by implementować nowe, użyteczne osiągnięcia z tamtej modyfikacji xD ), ale podkusiło mnie by stworzyć pod to dodatkowy element interfejsu (widoczny też w zwykłym trybie, ale tworzony z myślą o Hardware Mode, gdzie jest więcej miejsca do dyspozycji), tak aby miniaturki przypominały graczowi jakie czary ma zapisane pod każdym przyciskiem. Przy 5 postaciach i 4 czarach na postać spamiętanie wszystkiego byłoby nie lada wyzwaniem. ;D Jak widać poniżej z tym pierwszym standardowym szybkim czarem już działa.

Nota bene gdyby się tak jeszcze dało poprawić nieco silnik gry (cieniowanie i model terenu), to z tymi wszystkimi nowościami technicznymi ta gra wyglądała by tak jak naprawdę godny następca Siódemki wyglądać powinien. ;D Niestety Ósemka nie była jakimś krokiem na przód, a nawet była pod pewnymi względami skromniejsza... no ale nie ma co z offtopem tu lecieć. Po prostu miło jest oglądać jedną z ulubionych starych gierek w takiej trochę odrestaurowanej wersji. ;)


J. M. Sower PW
12 grudnia 2020, 22:21
Zajrzałem na moment do mojego moda i dopracowałem działanie i wygląd ikonek szybkich czarów. Ograniczyłem ich ilość do trzech na postać i dzięki temu jakoś udało się to pogodzić z interfejsem. Poniższa garść screenów jest w FullHD, więc polecam otworzyć w nowej karcie aby zobaczyć jak to się realnie prezentuje (chodzi oczywiście o ten pasek na dole pod portretami).

Obecnie jest to tylko pomoc wizualna i czary można używać jedynie skrótami klawiszowymi, lecz myślę, że chyba fajnie będzie jeśli po kliknięciu na ikonkę użyje się danego czaru. Być może dodam jeszcze taką funkcję. Ewentualnie zamiast tego dodam jedynie aby po kliknięciu na ikonkę wyświetlała się nazwa czaru.

Pod kątem wizualnym jeszcze myślę że tą "czystą kartkę" (występującą gdy nie ustawi się żadnego czaru) przyciemnię by tak nie raziła, szczególnie, że nie powinna przykuwać wzroku jeśli jest to nieużywany element.





J. M. Sower PW
14 grudnia 2020, 20:11
I jeszcze jedna fotka na dowód, że coś więcej się zaczęło dziać. ;) Zacząłem trochę wizualnie przebudowywać i poprawiać pierwszą mapę, a także przeskalowałem kolejne grafiki ESRGANem.

strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 - 18
temat: [mod] M&M8 - Rebirth

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel