Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: HoMM5: Farmers of Hate [Kuźnia Przeznaczenia]
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Dark Dragon PW
20 lutego 2007, 11:28
Mam problem z przejściem pierwszego scenariusza drugiej kampanii. Ma ktoś dla mnie jakieś porady?

Kathrin PW
20 lutego 2007, 12:11
Wyślij mi proszę save'a, gdyż po reinstalce wszystko mam spaprane, a nie chce mi się przechodzić całej pierwszej kampanii (to by zresztą chwilę trwało:))
Mój adres w profilu.

Dark Dragon PW
20 lutego 2007, 20:27
Ależ naturalnie. Tylko dla pewności spytam. Ten plik to: input_a1.cfg?

MCaleb PW
20 lutego 2007, 21:29
Nie. To co wskazałeś, to plik konfiguracyjny klawiszologię (można zedytować notatnikiem, ale za skutki nie odpowiadam).

Zapisy znajdują się w: Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might and Magic V\Hammers of Fate\Profiles\[Twój profil]\Saves.

Dark Dragon PW
20 lutego 2007, 22:14
O który zapis dokładnie chodzi:
Campaign.sav
Czy któryś z save_#.sav ?

# - oznacza jakiś nr.

MCaleb PW
20 lutego 2007, 22:48
Tu już nie mam zielonego pojęcia (zgaduję, że campaign zapisuje Twój postęp w kampanii, więc chyba chodzi o save_#).

Najlepiej wczytaj grę, zapisz i sprawdź, który plik jest najnowszy - ten wyślij.

Kathrin PW
21 lutego 2007, 07:59
Już nie trzeba:) Przeszłam wczoraj pierwszą kampanię od nowa i mam już dostep do "Strefy przygranicznej". Widząc mapkę, przypomniałam sobie ten scenariusz, Jak zagram, podam dokładne wskazówki. Z tego co teraz pamiętam, to nigdy nie dopuszczałam wroga do zamków (zawsze wychodziłam mu naprzeciw, kiedy tylko pojawiał się na dole), gdyż jest wtedy więcej czasu by zawrócić i pozbierać armie z dwóch pozostałych (bocznych) zamków.

Dobre rady ogólne:) Nie marnuj żadnego ruchu na martwe przebiegi, walcz z czym się da, musisz mieć wyszkolonego bohatera (nawet kosztem strat w ludziach). Ani jednego dnia bez stoczonej walki!

Co do pierwszej kampanii, czy rozwinąłeś pannę F w dziedzinie Magii Mroku? (oczywiście na maxa), jeśli nie (darknesss), to któryś z Twoich pozostałych, głównych bohaterów musi ją mieć i znać pewne czwarto- i piątopoziomowe zaklęcia:) W ostatnim scenariuszu kampanii (trzeciej) bez tych czarów ma się przechlapane (jakkolwiek powerni byliby wszyscy Twoi bohaterowie).

Dark Dragon PW
21 lutego 2007, 12:54
Nie rozwijałem nikogo w Magii Mroku w pierwszej kampanii. Pannę F rozwinąłem na maxa w Magii Światła.

Kathrin PW
21 lutego 2007, 16:09
Mówisz masz:)
Pierwszego dnia odwiedzasz Chatkę Maga i Obserwatorium (musisz widzieć skąd wróg nadchodzi). Rozbudowujesz równomiernie zamki (najpierw jednostki, potem wg możliwości zasobowych). Walczysz z jednostkami pilnującymi surowców, krasnoludy powinny się poddawać lub przyłączać. Zawsze wybierasz logistykę (jak dają), Chwytność, Magię Mroku.
W pierwszym tygodniu musisz objechać wszystkie trzy zamki i pozbierać armie. W 2 dniu drugiego tygodnia zauważasz wroga, sam do niego podjeżdżasz, walczysz i zwyciężasz:)
Moja armia liczyła wtedy 97 harcowników, 154 strażników i 19 misiów. W kolejnym tygodniu zdobywasz te kopalnie i surowce, które Ci zostały, rozwijasz magię, objeżdżasz zamki (masz teleport, który wyrzuca Cię w pobliże środkowego zamku). Ja rozwijałam głównie środkowy, gdyż jest najbliżej wroga. W 3 tygodniu masz już 155 harcowników, 250 strażników, 32 misiaczki i 25 bersekerów. W kolejnym przyjeżdża nieco mocniejszy przeciwnik (ma 30 ptaszysk z Przystani), ale nic to. Jedziesz do niego i pokonujesz. Potem objeżdżasz zamki i...mnie już wystarczyło widać wojska, gdyż zakończyłam misję. Miałam 236 harcowników, 306 strażników 20 niedźwiadków i 10 awanturników.
Myślę, że skończyłam za szybko, bo Wulfstan tylko na 12 poziomie, a to nie rokuje dobrze na przyszłość.

Co do bohaterów, w końcowym scenariuszu masz wszystkich z poprzednich kampanii i Wulfstana i pannę F:) i Duncana i jeszcze innych, których dopiero poznasz.
Jeden z nich musi mieć hipnozę i szał! Inaczej chyba nie da się pokonać armii krasonuldzkiej o tak wielkiej przewadze liczebnej (i to narastającej)
Miłego grania.

Dark Dragon PW
21 lutego 2007, 20:17
Dzięki. Tak właściwie to już to wcześniej skończyłem, dzięki Twoim wcześniejszym poradom ;)
Nie wziąłem tylko Magii Mroku, czy to źle?
Co dzięki niej powinienem uzyskać?

EDIT: MCalebie nigdy nie szkoliłem się Magii Mroku. Więc skąd do diaska mogłem wiedzieć, że Hipnoza i Szał pochodzą właśnie od niej???? ;) Nigdy się jeszcze nie spotkałem z tymi zaklęciami.

Dlaczego kłamstwo? Nie lubisz mnie?
MCalebMCalebPrzewagę nad przeciwnikiem, kolego*Dark - czytanie ze zrozumieniem i kojarzenie faktów się kłania.
*)kłamstwo.
Królowa napisała:
Jeden z nich musi mieć hipnozę i szał! Inaczej chyba nie da się pokonać armii krasonuldzkiej o tak wielkiej przewadze liczebnej (i to narastającej).

Te zaklęcia pochodzą ze szkoły magii mroku, im ona wyższa, tym dłużej i lepiej działają.

Kathrin PW
21 lutego 2007, 21:32
Dark Dragonie jak pograsz chwilę krasnoludami, poznasz możliwości obronne ich zamku...
I jeszcze magia runów (umiejętnie rzucana) powoduje, że możesz stracić wiele ruchów; będziesz stał jak kołek pod zamkiem krasnoludzkiego wodza i patrzył na śmierć swoich ludzi:) Nawet nie ma kiedy rzucić wskrzeszenia czy innego czaru Magii Światła. W "Kuźniach Przeznaczenia" jest tylko jeden scenariusz naprawdę trudny. Już o nim pisałam. Jeśli nie ma szansy zdobycia przewagi liczebnej (a tu pomimo większej ilości zamków nie jest ona możliwa) musimy wykorzystać siłę wroga i skierować ją do źródła:)
Ale może ktoś posłużył się inną strategią? Jeśli tak, chętnie ją poznam, gdyż mam wrażenie, że jeszcze coś ważnego mi umyka, odnośnie możliwości bohaterów i jednostek z HV.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: HoMM5: Farmers of Hate [Kuźnia Przeznaczenia]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel