Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 ... 81 - 82 - 83

tymolord PW
16 lutego 2007, 20:46
Chciałem tak z czystej ciekawości się zapytać: czy da się zrobić, aby np. chłopi 4 dnia 1 miesiąca (chodzi tu o wszystkich chłopów) mieli zmienione statystyki? Albo że chłopi będą mieli zmienione statystyki, jak bohater odwiedzi odpowiednią lokacje?

Altair PW
16 lutego 2007, 22:10
Tak można, ale tylko jeśli to ma być zmiana globalna, dotycząca wszystkich chłopów na mapie. Jeśli to ma być zmiana dotycząca tylko jednostek bohatera to jest z tym pewien problem.

AmiDaDeer PW
17 lutego 2007, 16:25
>>>Jeśli to ma być zmiana dotycząca tylko jednostek bohatera to jest z tym pewien problem.

Z czystej ciekawości - jaki problem?

Altair PW
17 lutego 2007, 17:18
Problem głównym jest napisanie czegoś działającego zarówno podczas walk człowieka z AI jak i AI z AI. Dlatego najprościej zmienić statystyki globalnie. Natomiast modyfikacja stworów danego bohatera będzie działać tylko podczas rzeczywistych bitew. Skrypt taki były raczej niezrozumiały (ani krótki) dla początkujących ERM Scripterów.

aivin PW
18 lutego 2007, 22:47
Czy jest możliwe zmodyfikować ten fragment skryptu w taki sposób, by się odnosił tylko do gorgony znajdującej się w lokalizacji 4/9/0?
Powiedzmy, że chcę zrobić z gorgony trupa (dodać undead), ale nie globalnie, lecz tylko w danej lokalizacji.
Gdy ją tam umieszczam (w 4/9/0) skrypt działa, ale nie tylko na nią, lecz również na inne znajdujące się na mapie.
Gdy gorgony nie będzie w tej lokalizacji, to skrypt nie zadziała również na żadną inną z mapy.

!?OB4/9/0;
!!MA:X103/?i;
!!VRi:+262144;
!!MA:X103/i;


----------------------------
Mam jeszcze jedno pytanie, co zrobić by obiekt znajdujący się w lokalizacji 29/12/0 przenosił do lokalizacji 24/8/0 tylko po zapłacie 10 sztabek Mithrilu, a nie przy każdej wizycie? Bo w tej chwili zabiera 10 sztabek mithrilu bez względu na to czy się go ma czy też nie. Mi wyświetla np. Mając 0 sztabek mithrilu, imformację, że aktualnie posiadam -10 mithrilu po wejściu w dany obiekt i zaakceptowaniu warunków.. Oto skrypt:

!?OB29/12/0;
!!IF:V900/1;
!!IF:Q900/7/10/2^Wybór^;
!!HE-1&900:P24/8/0;
!!OW&900:R-1/7/d-10;
!!IF&900:M^prawda^;
!!IF&-900:M^nieprawda^;

Altair PW
19 lutego 2007, 16:49
Pierwszy skrypt będzie działał na wszystkie gorgony znajdujące się w danym fragmencie mapy (i tylko tam):

!?OB4/9/0;
!!MA:X103/?v1940;
!!MA:X103/?i;
!!VRi:+262144;
!!MA:X103/i;
!$OB4/9/0;
!!MA:X103/v1940;

A oto poprawiony drugi skrypt:

ZVSE
!?OB29/12/0;
!!IF:V900/1;
!!PO998:V3/?y4;
!!IF&y4<>1:Q900/7/10/2^Wybór^;
!!OW&900:R-1/7/?y2;

!!OW&900/y2>9/y4<>1:R-1/7/d-10;
!!HE-1&900/y2>9/y4<>1:P24/8/0;
!!PO998&900/y2>9/y4<>1:V3/1;
!!IF&900/y2<10/y4<>1:M^Za mało Mithrilu.^;
!!IF&900/y2>9/y4<>1:M^prawda^;
!!IF&-900/y2>9/y4<>1:M^nieprawda^;


aivin PW
19 lutego 2007, 17:39
Super! Wielkie dzięki za pomoc, aczkolwiek opcja ^nieprawda^ przestała działać :) .

tymolord PW
20 lutego 2007, 19:16
Jak przypisywało się do danego artefaktu punkty, i jak dodawało się im dodatkową moc (np. jednostki są odp. na ogień)?

PS: Niektóre skrypty można ściągać. Gdzie je umieścić, i jak aktywować? Czy da się zrobić coś, aby skrypty Sagamosy pozwalały na używanie WoG opcji, które usunął, czy tam zastąpił?

Trang Oul PW
20 lutego 2007, 19:52
Ściągnięte skrypty dajemy albo do Herroes III/data/s, albo do zdarzeń na mapie.
Skrypty Sagamosy powstały kilka lat temu, więc się nie dziw, że coś może nie działać.

tymolord PW
20 lutego 2007, 20:07
Dobra wiem gdzie wypakować. A jak je utworzyć, czy napisać?
Jeszcze jedno: Jak użyć skryptów Sagamosy?
PS: A jak jest z nadawaniem możliwości artefaktom?

Trang Oul PW
20 lutego 2007, 20:51
Oczywiście ERM Scripterem.
Folder s.zip rozpakowujemy do H3/data/s, a data.zip do H3/data/zvs.

tymolord PW
20 lutego 2007, 22:19
Dobra, ERM Scripter działa, skrypt skopiowałem. Pytanie jedno: Jak ustawić, aby bohater miał tą umiejętność (w tym przypadku Mithril price, czy jakoś tak)?
Trang OulTrang OulPoczytaj.

Kwasiaż PW
21 lutego 2007, 22:15
Prosiłbym o skrypt, dzięki któremu można by wejść do jednej dziury i wyjść drugą.

tymolord PW
21 lutego 2007, 23:07
2 prośby:
-pierwsza: w faktorii handlowej zamiast handlować można rekrutować gobliny, a po ulepszeniu mithrilem hobgobliny.
-druga: miasto (poł. 34x34) produkuje dodatkowo 10 klejnotów, 10 diamentów, 1 mithrilu, i 5 kamienia dziennie.

Altair PW
22 lutego 2007, 02:07
@Kwasiaż: Prosiłbym o skrypt, dzięki któremu można by wejść do jednej dziury i wyjść drugą.

Dziurę? Jak rozumiem chodzi ci o coś takiego jak w jednej kampanii WoGa. Problem w tym, że aby taki skrypt działał (i był jak najprostszy) na tych dziurach należy ustawić puste zdarzenia. Następnie należy użyć skryptu:

ZVSE

!?LEx/y/p;
!!HE-1:Px1/y1/p1;

!?LEx1/y1/p1;
!!HE-1:Px/y/p;

gdzie: x, y, p - współrzędne pierwszej dziury
x1, y1, p1 - współrzędne drugiej dziury

Kilka uwag:
Jeśli ma to być coś jak monolit przejścia to w zdarzeniach powinna być odznaczona opcja "usuń po pierwszej wizycie". Natomiast w wypadku ma to działać tylko w jedną stronę należy usunąć ostatnie 2 linijki skryptu. Gdybyś z jakiegoś powodu chciał użyć pustych "obiektów dziur" (tych wirów) to zamiast "LE" w skrypcie powinno być "OB".


@tymolord: 2 prośby:
-pierwsza: w faktorii handlowej zamiast handlować można rekrutować gobliny, a po ulepszeniu mithrilem hobgobliny.
-druga: miasto (poł. 34x34) produkuje dodatkowo 10 klejnotów, 10 diamentów, 1 mithrilu, i 5 kamienia dziennie.


Dwie odpowiedzi:
Jak już to wspominałem (sam nie wiem ile razy) nie potrafię dodawać właściwości do obiektu takich jak rekrutowanie stworzeń. Można tylko stworzyć koszary goblinów o wyglądzie faktorii. Do tego jednak nie potrzeba skryptów. Wystarczy nowy patch do edytora map.
Co do drugiego pytania to wystarczy zwykły edytor map. Zasoby można ustawiać w zdarzeniu czasowym danego miasta.


tymolord PW
22 lutego 2007, 13:55
A jak się przypisywało właściwości do artefaktu?

avatar PW
22 lutego 2007, 14:54
Tymlordzie, a nie pomyślałeś o tym, że nie lepiej otworzyć taki skrypt, który przypisuje właściwości artefaktowi i samemu zobaczyć jak się to robi? Wszyscy przecież tak się uczą składni ERM - zaczynają od analizowania gotowych skryptów.

Kwasiaż PW
22 lutego 2007, 14:58
Dzięki za skrypt Altair, chciałbym zrobić coś podobnego lecz ze studnią, czy mógłbyś napisać dla mnie ten skrypt?

AltairAltair Czytałeś dokładnie poprzedniego mojego posta? Zamiast wyrażenia LE w skrypcie podstaw OB i określ tak jak poprzednio współrzędne.

aivin PW
22 lutego 2007, 23:57
Mam pytanko: W jaki sposób użyć skryptu na więzienie do innego obiektu?

Chce przypisać ten skrypt do pewnego pustego obiektu, gdzie bohater odwiedzający dane miejsce miałby uwolnić innego heroesa po jakiś tam zdarzeniach, któryby go tam wcześniej spotkały. W ERM helpie nie mogę się czegoś takiego doszukać…
Niestety dostępny obiekt więzienia w tej sytuacji ma znikome zastosowanie i nie chce go do tego celu używać, gdyż sam skrypt jest nieco niedopracowany, ponieważ powoduje, że obiekt, po uwolnieniu bohatera - znika, co, jak na mnie, jest nieco śmieszne i sprawia, że więzienie traci realne zastosowanie, stąd mój pomysł na umieszczenie takiego skryptu w innym obiekcie...

Altair PW
23 lutego 2007, 00:34
Cóż... w ERM Helpie nie wszystko piszą.
Można jednak zastosować pewną sztuczkę:

ZVSE

!?OBx/y/p;
!!PO998:V1/?y3;
!!HE-1:O?y2;
!!HEn&y3<1:Px1/y1/p1 Oy2;
!!UN&y3<1:R1;
!!PO998:V1/1;

gdzie:
x, y, p - współrzędne obiektu (pustego)
n - numer bohatera więźnia
x1, y1, p1 - miejsce pojawienia się uwolnionego bohatera

W takim wypadku należy odznaczyć w edytorze bohatera który ma być w więzieniu aby nie pojawił się nigdy w karczmie. To tyle :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel