Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 39 - 40 - 41 ... 82 - 83 - 84

😈 PW
8 kwietnia 2020, 01:24


Uwaga, wrzucony na df2 obrazek mapy ma napisany tekst erathiańskin alfabetem: http://heroes3towns.com/docent/Jadame_HotA.png. Z ciekawości zacząłem sobie tłumaczyć i pierwsza linijka to: "K neschast'yu ya byl schastliv ne odin, Popav v tvoyu zavisimost' kovarnuyu, (К несчастью я был счастлив не один, Попав в твою зависимость коварную,) co Google mi tłumaczy jako "Niestety, nie byłem jedyny szczęśliwy. Poddając się podstępowi,". Dalej mi się nie chce tłumaczyć, ale jeśli ktoś jest bardzo ciekaw, może samemu dokończyć i podzielić się rezultatem.

Kammer PW
8 kwietnia 2020, 17:53

Alistair PW
8 kwietnia 2020, 19:33
Za te pseudo tłumaczenia wieszałbym do góry nogami. To z reguły jest zwykły bełkot.

Andruids PW
8 kwietnia 2020, 19:46
Wydaje się pachnieć jak imba.

Kammer PW
8 kwietnia 2020, 20:03
Szukałem oryginału, jest gdzieś na forum df2.ru vk w temacie komentarze do artukulu o mechu, źródło screena jest legitne, już sporo od niego przeklejałem.

avatar PW
8 kwietnia 2020, 20:03
Ten przetłumaczony translatorem fragment pochodzi z dyskusji na vk.com, czyli po rosyjsku. Nie ma angielskiego odpowiednika.

Kammer PW
8 kwietnia 2020, 20:06
Ach, vk.com, pomyliło mi się z df2.ru, dzięki za sprostowanie.

Kammer PW
8 kwietnia 2020, 21:44
OK, zaciągnąłem języka, poszukałem i proszę bardzo, source.

Kammer PW
15 kwietnia 2020, 23:22


sauce.

Nicolai PW
16 kwietnia 2020, 10:43
Konserwatyści z Bracardy go wygnali, więc uciekł z ojczyzny by założyć sklep pośrodku gęstego lasu? Widzę, że w tym zamku to nawet biografie się nie trzymają kupy.

Kastore PW
16 kwietnia 2020, 11:55
Co w ogóle żyje w Eofolu poza niziołkami, diabłami, tytanami i smokami? Jest tam coś poza niziołkami, co mogłoby kupować w jego sklepie?

Andruids PW
16 kwietnia 2020, 12:48
@Kastore Przed przybyciem Kreegan pewnie było.

@Nicole Nie mam nic przeciwko krytykowaniu Faktorii i innych ruskich wynalazków, jak każdy szanujący się człowiek, ale co konkretnie jest w tym nielogicznego albo zagmatwanego?

Fandor PW
16 kwietnia 2020, 12:56
Ja trochę gubię sens i kreowanie lore po AB w HotA. Myślałem, że Factory zostanie osadzone w Eofolu po wygnaniu Kreegan, będą tam tereny takie jak natywny zamku i niziołki. Teraz nagle zaczynają wysyłać tam bohaterów z innych stron kontynentu jednocześnie mówiąc, że całe miasto i akcja będą podążać w stronę Jadame łącznie z płynącym tam Kastorem (tym oryginalnym, nie tą naszą lokalną wredną kopią).

Begrezen PW
16 kwietnia 2020, 13:42

Nicolai PW
16 kwietnia 2020, 14:09
@Andre: A widziałeś kiedyś sklep w lesie? To byłby ciekawy kazus w dobie kwarantanny. Co jest ważniejsze? Zakaz wstępu do lasu czy podstawowa potrzeba zrobienia zakupów?

Andruids PW
16 kwietnia 2020, 15:16
To że tam był las, nie znaczy że nie było żadnej cywilizacji i okazji na biznes. Elfy też mieszkają przecież w środku lasu, krasnoludy w środku góry, bagniaki na bagnach, itd.

A nawet jeśli byłaby to jakaś dzika puszcza, to trop kowala albo wynalazcy mieszkającego na odludziu, do którego można by to porównać, nie wydaje mi się taki trudny do przełknięcia.

avatar PW
16 kwietnia 2020, 15:21
Cytat:
Ja trochę gubię sens i kreowanie lore po AB w HotA. Myślałem, że Factory zostanie osadzone w Eofolu po wygnaniu Kreegan, będą tam tereny takie jak natywny zamku i niziołki.

A ja właśnie widzę sens. Kampanie HotA dały odpowiedź skąd pojawił się Conflux (w AB po prostu się pojawił) a i kampania Rogu Otchłani ma otwarte zakończenie, więc logicznym jest, że ciągną dalej większą hostorię.

Nicolai PW
16 kwietnia 2020, 19:31
Andre:
To że tam był las, nie znaczy że nie było żadnej cywilizacji i okazji na biznes. Elfy też mieszkają przecież w środku lasu, krasnoludy w środku góry, bagniaki na bagnach, itd.
Czyli co? Elfy mieszkają w dziuplach? Gawrach? A może zakładają gniazda w koronach drzew? Nie, jak już to mieszkają w mieście otoczonym lasem.
Andrut:
A nawet jeśli byłaby to jakaś dzika puszcza, to trop kowala albo wynalazcy mieszkającego na odludziu, do którego można by to porównać, nie wydaje mi się taki trudny do przełknięcia.
Nigdy nie mówiłem, że fabuła AB trzymała się kupy.

A tak z innej mańki, są jakieś kanoniczne opisy Eofolu sprzed inwazji? Co tam wtedy było? Wulkany? Gniazdujące elfy? Sklepy z technologią?

Mistrz PW
16 kwietnia 2020, 19:37
Shop to nie tylko sklep, ale też warsztat...

Kammer PW
16 kwietnia 2020, 20:36
W sumie łapcie też
Tłumaczenie by Matam:
Frederick uciekł z Bracady, po tym gdy konserwatywni uczeni wyrzucili go za badania kwestionujące obowiązujące dogmaty; podczas dalszej drogi postanowił poświęcić swą wiedzę technologiczną Fabryce.
Aby uniknąć prześladowań, utalentowany wynalazca i entuzjasta aeronautyki (nauka zajmująca się lotnictwem - przyp. tłum.) pospiesznie uciekł z ojczyzny i trafił ostatecznie do głębokich lasów Eofolu, gdzie później otworzył własny warsztat. Zanim kraj został opanowany przez Kreegańskich najeźdźców, udało mu się odtworzyć i rozwinąć niektóre z własnych projektów.
Nowa kampania opowie o tym, jak Frederick wylądował na kontynencie Jadame oraz jaka była jego rola w rozwoju Fabryki.

sauce.
strona: 1 - 2 - 3 ... 39 - 40 - 41 ... 82 - 83 - 84
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel