Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Bug z botami w HotA?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

LPogo PW
30 marca 2020, 23:42
Cześć,

Za namową kolegów zainstalowałem HotA, chociaż byłem zatwardziałym fanem wersji complete. Przekonałem sie do tego dodatku juz na pierwszej mapie, ale jest jeden szkopuł.

Z kolegami odpalilismy sobie mapkę random, my we 3 w jednej drużynie, 5 botów na srodkowym (3/5) poziomie trudności w jednej drużynie przeciwko nam.

Mamy drugi miesiąc w grze, boty praktycznie nie mają armii, mapa jest dość bogata a wokół ich zamków leżą surowce i generatory bronione przez jednostki 1 i 2 poziomu. Nasze skauty z jednym centaurem w składzie chodzą całymi dniami w zasiegu ich zamków i nikt nie raczy nas atakować.

Z tego co pamiętam z grania kilka lat temu w wersji complete mapa na srodkowym poziomie trudnosci była jakkolwiek "wymagająca" - tutaj zgodnie z powyższym akapitem nie dzieje sie nic.

Czy to bug na jednej z map czy ogólnie w HotA jest takie "zubożenie" poziomu trdunosci graczy AI?

mrocznymag322 PW
1 kwietnia 2020, 14:47
To nie wina Hota, a samej gry. Kolego, ta gra ma 21 lat, Więc czego się spodziewałeś po ich inteligencji? xDD Poprostu pogódź się z tym, że AI w tej grze jest głupie niezależnie od tego jaki będziesz miał poziom rozgrywki. Tak już jest niestety. Dlatego ja niemal zawsze gram na botach, bo mi jest łatwiej poprostu. xp

uhm PW
1 kwietnia 2020, 19:10
Wydaje mi się, że pechowo wylosowały Wam się SI o charakterze "Budowniczy". Bardzo często wtedy w ogóle nie ruszają się z zamku i prawie nie rozbudowują. Nie wiem też, czy raz właśnie w Hocie nie zdarzyło mi się, że wszyscy gracze byli tak zepsuci. Ogólnie jednak HoTA team zwiększył pamięć komputera, którą może wykorzystywać do planowania ruchów jak również wachlarz jego możliwości. Nie polecam walki z kompem, który może teraz rzucać berserk na eksperckim poziomie ;) Możesz sprawdzić na Maelstrom jak gra stała się hardkorowa na wyższych poziomach trudności. Łatwo można odpaść z gry już w pierwszym miesiącu :P Jeśli szukasz wyzwania spróbuj wrzucić 7 kompów na randomową S-kę w sojuszu przeciwko Tobie ;) Polecam!
temat: Bug z botami w HotA?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel