Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)temat: Might and Magic Mobile [gry na komórkę]
komnata: Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)

Dark Dragon PW
16 lutego 2007, 15:47
Tutaj można rozmawiać o Might and Magic Mobile.
http://source1.gameloft.com/common/products/50/default/web/poster/en/poster.jpg

To gra, która została wydana na komórkę w 2004r.

Qui PW
16 lutego 2007, 15:54
Fajnie. I po co założyłeś ten temat skoro jak widać nie masz w nim nic do powiedzenia?

Dark Dragon PW
16 lutego 2007, 16:02
I tu się mylisz.

Opis gry:
Przemierzasz wraz ze swoją drużyną piękne krainy, przeżywasz wraz ze swoimi towarzyszami niesamowite przygody, walczysz z setkami najprzeróżniejszych wrogów. Gra została okrzyknięta najlepszą grą typu RPG na telefony komórkowe, a z pewnością przewyższa też wiele analogicznych gier na komputery. Przez wieki kraina Erathia była pustoszona przez ciągłe wojny pomiędzy ludźmi a demonami. Następca tronu został wzięty w niewolę przez wrogie armie. Twój bohater - Eran zostaje wysłany na arcytrudną misję mającą na celu jego wyzwolenie. Na swej drodze napotka wielu sprzymierzeńców: elfiego łucznika, dowódcę najemników i innych , ale także hordy demonów nękających krainę. Niech Twój miecz i Twa odwaga prowadzą Cie, bohaterze!
Podczas rozgrywki przez 15 poziomów będziesz musiał odnajdywać klucze i rozwiązywać zagadki aby otworzyć sobie przejścia, będziesz mógł opanować kilka rodzajów czarów i włączyć do swojej drużyny napotkanych po drodze sprzymierzeńców. Uważaj jednak bo nie wszyscy z nich okażą się lojalni! Niezaprzeczalnym atutem tej gry jest także dokonała grafika przedstawiona w izomerycznym rzucie.

Dark Dragon PW
16 lutego 2007, 17:15
"Coś od siebie" w skrócie:
Gra ma 15 poziomów i jak na grę komórkową całkiem niezłą grafę. M&MM jest grą dość prostą w obsłudze i krótką. Gra ma fabułę związaną ze światem Erathia. W grze możemy używać kilku fajnych czarów etc.

Acid Dragon PW
16 lutego 2007, 19:36
Tak właściwie to fabuła nie ma nic wspólnego z Erathią. Ta nazwa pojawia się tylko i wyłącznie w opisie producenta. Nie znalazłem absolutnie żadnego odniesienia ni podobieństw oprócz tego, że głównymi wrogami są demony. Ogólnie fabuła jest hmmm.... do pominięcia? W sumie właściwie ma się nijak do kolejno odwiedzanych miejsc...

Gra, jak na grę na komórkę, rzeczywiście jest dość rozbudowana. Trzeba w wielu miejscach obmyślić rozwiązania przejścia kolejnej przeszkody. Zaklęcia są słownie 3, ale mają przynajmniej kilka zastosowań. Np. zaklęciem ognia można zapalać pochodnie do rozświetlenia drogi, kule bliżej niezidentyfikowanej lawy, by potem nimi rzucać czy po prostu zadać obrażenia ogniem wrogowi. Porównałbym ją do wersji Warriors of MM na Gameboy Color, ale z ogólnym wrażeniem bardziej pozytywnym na rzecz MMM (:P). Dodatkową 'atrakcją' jest gra innymi postaciami niż główny bohater (w mojej wersji - jedną dodatkową postacią, no ale zawsze :P), które muszą współpracować aby przejść kolejny poziom (np. jedna postać musi nacisnąć jakiś przycisk, żeby druga mogła przejść dalej). Mimo to gra jest jak na standardy komputerowe straszliwie krótka. Zabrała mi kilka wieczorów przed zaśnięciem.
Jeśli jednak ktoś lubi się pobawić komórką gdy nie ma co robić, to grę polecam. Jeśli jednak ów ktoś spodziewa się jakieś przygody, dodatkowych elementów świata MM czy myśli, że jakakolwiek gra na komórkę może być bardzo dobra i porównywalna z wersjami na jakiekolwiek inne platformy, to niech da sobie spokój.

W bodajże 2005 gra ta dostała nagrodę jakąś za najlepszą grę akcji/RPG na komórkę roku.
Gra ma trzy różne wersje w zależności od wielkości ekranu komórki. Ta 'największa' jest jednocześnie najbardziej rozbudowana.
(tak, fanatyzm mój do całej serii spowodował, że tą grę też zakupiłem...)

PS. Ostatecznym wrogiem jest trzygłowy smok ;)

EDIT:
poniżej prezentacja tej 'największej' wersji:


Antzuch PW
18 lutego 2007, 16:30
Pamiętam dawno temu w Jaskini Behemota w dziale HeroesaIV była mowa o grze Heroes of Might and Magic w wersji na komórkę. niestety tamtego info nie ma już w jaskini na skutek połączenia z innym serwisem. Pomoże ktoś w zlokalizowaniu tej gry.

Acid Dragon PW
18 lutego 2007, 16:35
Z tego co wiem, to ten projekt chyba jeszcze nie został ukończony i jeśli dobrze kojarzę, to Slava Salnikov, twórca WoGa jest jego głównym autorem. Aczkolwiek po sieci krąży już od kiegoś czasu coś w rodzaju "dema". Nie mam jednak jakichś aktualnych informacji...

Quba Drake PW
1 lipca 2007, 14:59
Gra jest ładna, najlepsza platformówka w jaką grałem na mojej Noki 3120, niestety otrzymałem wersję 1.0, niedługo będę miał Samsunga Z400 i będzie ostry wymiot :).
Ps. Jest może jakiś MMORPG wydany przez Ubisoft.

valdr PW
2 sierpnia 2007, 20:32
Gra mi się zupełnie nie podobała i zawiodłem się srodze, widziałem konwersję Wizardry na komórki i to był prawdziwy cRPG (walki turowe, dołączanie NPC do drużyny, statystyki) była to też zupełnie nowa gra z serii, którą zamknęło Wizardry 8, niekoniecznie fabularnie ale to temat na inną dyskusję. Oczywiście wydawca MM na komórkę (czyli Gameloft oddział Ubisoftu związany z grami na cellphones) nie popisał się i już po tym tytule można było wywnioskować, że licencja MM wpadła w niepowołane ręce. Kolejny offtop: uważam, że Ubisoft znudzi się MM i drugi dodatek do HoMM5 będzie ostatnią rzeczą jaką ujrzymy z napisem MM. Przynajmniej jeśli chodzi o oficjalne tytuły.

Field PW
2 sierpnia 2007, 22:45
Mi się nie wydaje. Raz, że chodziły już przebąkiwania o szóstej części, dwa, że po co zarzynać kurę znoszącą złote jaja?

Dark Dragon PW
13 listopada 2007, 22:01
Już dostępna cz. II.
Podaje linka do info itp. http://sms.pl/p/sagem/gry/java/1895.html

Haregar PW
26 grudnia 2010, 14:32
Przeszedłem obie, miła rozrywka i polecam generalnie te gierki. ;) Może kiedyś wyjdzie część trzecia.

Dark Dragon PW
5 lutego 2012, 12:09
Ciekawostka
Might and Magic II zostało wydane na NDS jako Legends of Exidia.
temat: Might and Magic Mobile [gry na komórkę]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel