Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 37 - 38 - 39 ... 82 - 83 - 84

Bacus PW
4 marca 2020, 20:50
Z nazwami to nie szedłbym na fejsbuka, bo tam są trolle i debile, ale zadzwoniłbym np. do takiego Andżeja, straszny skurczysyn i cham, ale zna się na tłumaczeniach i robi to świetnie jako magister filologii angielskiej.

Opcje są dwie - wymyślić nowe fajne nazwy niezwiązane z angielskimi odpowiednikami, bo zostawiając w spolszczeniu Juggernaut to ten sam poziom spierdolenia co tłumaczenie Windrunner na Bieżywiatr etc. Po prostu, trzeba to zmienić.

Drednot brzmi super, ale... no właśnie jest ale. Ja bym poszedł po najmniejszej linii oporu i dał Moloch > Goliat, albo dać Destruktor, Niszczyciel Światów, Pan Tadeusz albo Roman, bo to imię zawsze mnie rozbraja xD Weźcie wyobraźcie sobie, że ktoś wam się przedstawia i mówi "Siema Romek jestem" XD

Jednak troszkę zgadzam się z Andżej i Hota robi za ładne jednostki i ewidentnie są ładniejsze od tych z oryginalnej gry i to trochę wygląda jakby frakcje od NWC były fanowskie nie odwrotnie. Podtrzymuje jednak, że nie czaje tej frakcji ani koncepcyjnie, ani nie widzę spójności, ale to Hota, przyzwyczaili mnie do tego, że ich projekty są piękne i działają rewelacyjnie, ale koncepcyjnie są jak Vori - beznadziejne.

DragonKing PW
4 marca 2020, 21:25
1. Jednostek wcale nie uważam za za ładne i nie wiem dlaczego ty tak twierdzisz bo choć z robotem mogę się zgodzić to reszta wygląda jak najbardziej heroesowo.
2. Co jest słabego w koncepcji Factory czy Cove?

Bacus PW
4 marca 2020, 22:06
Cytat:
2. Co jest słabego w koncepcji Factory czy Cove?

Wszystko. W Cove mamy nudny i wtórny lejnap gdzie mamy 2 jednostki fajne i 5 to powtórki z tego co mamy:
Nimfa - Rusałka bis, Korsarz - zwykły ludzki piechór, ale czarny "WOW", Pirat - Jest super, Drake - Weź roka, ale też wiwerne i przekoloruj na niebiesko, fantastyczne, Wiedźma - No błagam XD Mamy już 17 innych magicznych ludzkich strzelców, a ten się wyróżnia, że ma cycki, no 10/10 polecam allegrowicza, Niksa - jaszczurolud zamienił łuk na włócznie, ależ niesamowita koncepcja, Wąż Morski - tutaj akurat super.

natomiast Fabryka to jest mocne - Co twórca miał na myśli? Komboje, Hobbity, triceratopsy, mechy i czerwy z diuny w jednym miejscu. Ja rozumiem taki Loch, że jest zbiorowiskiem randomowych brzydkich stworów, ale tutaj mamy po prostu - Jurij wjeb to tutaj nikt nie zauważy, że nie pasuje. Saszka nie liczy się koncepcja, liczy się wykonanie.


Mistrz PW
4 marca 2020, 22:19
Bacus:
natomiast Fabryka to jest mocne - Co twórca miał na myśli? Komboje, Hobbity, triceratopsy, mechy i czerwy z diuny w jednym miejscu.

Całkowicie zgadzam się z przedmówcą. Nie czuję tej frakcji, a uwielbiam koncept Forge jak mało który.

Warmonger PW
5 marca 2020, 08:51
Cytat:
Cove mamy nudny i wtórny lejnap
A jaki ma być? Jednostki muszą być spójne ze światem gry, który jednak w większości jest zamieszkały przez ludzi i inne humanoidy. Wymyślanie niestworzonych istot nie z tego świata to gorsza alternatywa. Wystarczy przejrzeć setki projektów miast na Heroes Community, żeby zobaczyć, jak absurdalne pomysły mieli ludzie i jak bardzo miasto może nie pasowac do Herosów.
Cytat:
nie liczy się koncepcja, liczy się wykonanie
O właśnie taka konkluzja. Jeśli wszystkie stworzy będą miały podobną kolorystykę i podobne elementy, to będą do siebie pasować. Mało kto prowadzi filozoficzne rozważania nad 'esencją' danej frakcji - liczy się to, co widać na pierwszy rzut oka. Ja tam widzę stwory pustynne + lekki steampunk.

Kammer PW
5 marca 2020, 11:51
Bacek bardzo ciekawie mówi.

Ostatecznie proponuję Śmierciobot -> Niszczyciel Światów.

Nawiązania do Civilization i Oppenheimera. Lepszego pomysłu nie znajdziecie!

Bacus PW
5 marca 2020, 12:57
Coldmonger:
A jaki ma być? Jednostki muszą być spójne ze światem gry, który jednak w większości jest zamieszkały przez ludzi i inne humanoidy. Wymyślanie niestworzonych istot nie z tego świata to gorsza alternatywa. Wystarczy przejrzeć setki projektów miast na Heroes Community, żeby zobaczyć, jak absurdalne pomysły mieli ludzie i jak bardzo miasto może nie pasowac do Herosów.

Spójność spójnością, ale jeśli coś jest nudne, wtórne i nieoryginalne to uważam, że należy to skrytykować. Cove jako całość jest mdła, to taka Margeritta na którą walniesz dwie krewetki i udajesz, że to frutti di mare, nie, to dalej margeritta. Frakcja jako całość jest faktycznie pasująca do siebie, ale wyjmując każdą jednostkę i oceniając ją jako pojedynczy element to cove wypada fatalnie, bo masz wtórne powtórki, które nie rozbudowują gry, a wręcz marnują potencjał. Każda oryginalna frakcja starała się dawać jednostki, które pasują do siebie i są zróżnicowane(wyjątkiem jest Castle, ale tutaj ma to sens), a w przypadku Cove nie ma, bo twórcy mogli dać istoty jak Trytona zamiast murzaja, Syrene zamiast Wiedźmy czy Fangarma za Drake'a lub Niksy do miasta i już cykuś pikuś Zatoka zyskuje jako twór, a gra dostaje ciekawsze istoty, które możemy spotkać na mapie przygody, a mimo wszystko to jest ważne.
To jest moja filozofia, jeśli coś już wprowadzać to niech będzie to coś świeżego, a nie ctrl+c/ctrl+v z nową skórką.

PDW


avatar PW
5 marca 2020, 14:10
Patrząc jak niewiele w necie można znaleźć informacji o Nixach czy Haspidach to raczej wprowadzili coś nowego. Syrenka? To już mie mieli pomysła i dali pełną jednostke z tej co siedziała w grze na kamieniu? - takie pewnie komentarze by były.

Bacus PW
5 marca 2020, 15:19
Avciu:
Patrząc jak niewiele w necie można znaleźć informacji o Nixach czy Haspidach to raczej wprowadzili coś nowego

No i to na pewno nie jest zaleta, jednostki w MnM to były tworki wyjęte z bestiariuszy DnD, bez żadnych udziwnień i przekombinowań, a tutaj rosjanie wzięli to co już była w grze, ale zmienili nazwę. Te jednostki są po prostu nudne - Reptilianin na sterydach(dużo świeżości wow) i niebieska wiwerna. No po prostu gunwo.
Syrena to luźna uwaga, a to że jest w grze w takiej lub innej formie to wręcz zaleta! To, że żywiołaki były i nagle trafiły do frakcje problemem nie jest.

Jednak frakcja piratów, wilków morskich miała dużo większe możliwości i moim nieskromnym zdaniem potencjał został niewykorzystany. Jest ładnie, jest spójnie, ale jest nudno i mdło, brakuje czegoś w tym wszystkim łał, ale to pomysłowe.


DragonKing PW
5 marca 2020, 17:49
Nimfa ma do rusałki tylko to, że została niezdarnie przetłumaczona. Wygląda zupełnie inaczej. Co do Pirata: ty także w Świątyni umieszczasz Ninję więc nie rozumiem o co się spinać. Ptaki są świetne. Za Wiedźmy zaproponowałeś Syrenę która byłaby kolejnym wężopodobnym stworem. O ile na neutrala się nada to do Cove w życiu. Wiedźmy są fajne. Po prostu nic przesadzonego. Co do kolejnego magicznego strzelca, ty dałeś Kitsune do swego miasta. Nixy są genialne i nie wiem co Ci w nich przeszkadza. Bardzo fajny pomysł, żeby dać defensywną jednostkę do ofensywnego miasta. Fajnie ze sobą kontrastują. Węże są super. Nie widzę w nich nic nieorginalnego bo o ile były wężopodobne jednostki to węża nie było, a i wygląda potężnie i takie jest. Factory ma fajny lineup. Wszystko wygląda ładnie i ma fajny pomysł. Nie jest to szalony line up, ale bardzo spójny i ładny.

Kastore PW
5 marca 2020, 18:10
avatar:
Kastore - ciężko uznać za główny atut coś, co może być aktywowane raz na bitwę
A tak ma być?
Kammer:
Bacek bardzo ciekawie mówi.

Ostatecznie proponuję Śmierciobot -> Niszczyciel Światów.

Nawiązania do Civilization i Oppenheimera. Lepszego pomysłu nie znajdziecie!
Gdyby to nie Kammer napisał, to myślałbym, że to żart.
Bacus:
natomiast Fabryka to jest mocne - Co twórca miał na myśli? Komboje, Hobbity, triceratopsy, mechy i czerwy z diuny w jednym miejscu.
Które jednostki nie pasują do steampunkowego miasta na pustyni? Niziołki są nawiązaniem do H2, ale też nie musiałyby być, bo jakoś fundamentalnie nie są powiązane z jakimś konkretnym terenem. Równie dobrze mógłbyś się czepiać, że gryfy są na terenie trawiastym.
Bacus:
W Cove mamy nudny i wtórny lejnap
Stwory fantasy są ogólnie nudne i wtórne, tak jak był taki mem porównujący kreatywność wyglądu jednorożca i żyrafy. Nie zapominając też o setkach wariacji kolorów ludzi albo dodaniu im jakiś skrzydeł, rogów czy skrzeli.

I nie rozumiem co macie do robota. To jest takie dziwne, że cechą, która najbardziej rzuca się Wam w oczy jest jego prymitywność?

Warmonger PW
5 marca 2020, 18:31
Gry fantasy mają to do siebie, że każdy może wymyślać, co mu się podoba :P

Obiektywnie jednak jednostki wymagają dopracowania pod względem oświetlenia i palety / edycji, bo teraz zwyczajnie odstają od reszty gry.

DragonKing PW
5 marca 2020, 18:54
Całkowicie zgadzam się z Kastore.

Bacus PW
5 marca 2020, 19:10
Cytat:
Nimfa ma do rusałki tylko to, że została niezdarnie przetłumaczona.

To oczywiście nieprawda, Nimfa ma to do rusałki, że pełnią te samą rolę w grze, to poprostu inna skórka do Rusałki, tak jakbyś mówił, że Asha w Leśna Asha w Lolu to inne postacie.

Cytat:
Co do Pirata: ty także w Świątyni umieszczasz Ninję więc nie rozumiem o co się spinać.

Co? Nie spinam się, i nie o pirata, a o korsarza, który jest nic nie robiącym człekiem, który jest niepotrzebny grze, ba! Można było dać go jako Szczurołaka z Regny, a takie były w Mejtenmedźik i już masz dużo lepszą jednostkę, która 1. Daje Ci korsarza 2. daje Ci Szczurołaka 3. Daje Ci szczura - czyli masz 3 ciastka.

A Ninja pełni rolę jakieś w H3 nie pełni żadna jednostka - Asasyna, który likwiduje cel szybko i sprawnie.

Cytat:
Co do kolejnego magicznego strzelca, ty dałeś Kitsune do swego miasta. Nixy są genialne i nie wiem co Ci w nich przeszkadza. Bardzo fajny pomysł, żeby dać defensywną jednostkę do ofensywnego miasta.

No sroga ignoracja.
Nie przeszkadza mi magiczny strzelec jako magiczny strzelec, ale jego wykonanie i koncepcja. Kitsune w odróżnieniu miała pełnić całkowicie odmienną rolę od magów i bardziej być słabszą wersją Czarodziejskiego Smoka z nową pulą czarów niż strzelcem co pisałem 65-krotnie, ale nie będę bronił moich starych idei, bo nie o to chodzi.
Niksa to po prostu Reptilianin jaki w grze jest na sterydach. Serio można było dać coś ciekawszego w te miejsce pełniącą identyczną rolę. Po prostu uważam ten design za nudny.

KastiTV:
Które jednostki nie pasują do steampunkowego miasta na pustyni? Niziołki są nawiązaniem do H2, ale też nie musiałyby być, bo jakoś fundamentalnie nie są powiązane z jakimś konkretnym terenem. Równie dobrze mógłbyś się czepiać, że gryfy są na terenie trawiastym.

Nie napisałem, że nie pasują, ale nie rozumiem tego konceptu po prostu, to trochę jak ze starymi projektami Vori - ej ten potwór kojarzy się ze śniegiem, wrzućmy go. Nie czuję tego klimatu, ale nie krytykuje go, ani nie bronie.
A Mechy są wspaniałe i to podkreślam na każdym kroku.


Cytat:
Stwory fantasy są ogólnie nudne i wtórne, tak jak był taki mem porównujący kreatywność wyglądu jednorożca i żyrafy. Nie zapominając też o setkach wariacji kolorów ludzi albo dodaniu im jakiś skrzydeł, rogów czy skrzeli.

I owszem, ale zamiast 3 jaszczurki możesz dać do gry np. 1 ryboludzia i masz lepszy efekt, bo chociaż coś innego. Nie bronie fantasy w żadnym razie, ale w przypadku Hirosów 3 jest dużo ciekawych stworów jakich nie widzimy w grze, a zamiast nich dostajemy 5 kopiuj-wklej tylko recolour. O to się czepiam.


Kastore PW
5 marca 2020, 21:21
Jakbyś dał ryboluda to stwierdziłbyś, że się dubluje z żywiołakiem wody, a zwłaszcza, jakbyś dał syrenę, co proponujesz.

Bacus PW
5 marca 2020, 21:45
Nie. Jakby to był człowiek ryba jak np. Vodyanoi z Wieśmina, Murlok czy Jinyu z Warcrafta to uznałby - to jest spoko, bo żywiołak wody to ucieleśnienie wody, a nie ryba. To raz i wiem koleżko, że jesteś bystry i teraz trollujesz i prowokujesz mnie.

A Syrena w odróżnieniu od uwaga Wiedźmy gwarantuje Ci ciekawszą koncepcje - Nie kolejny mag, a jednostka 'ala' bard/sukuba co uwodzi przeciwników, ale ok. Wy patrzycie tylko na design, a ja patrzę na całokształt, stąd rozumiem to, że masz 18 różnych smoków czy Nekropolie będącą klonem Castle z umrzykami zamiast ludźmi, bo to ma podwaliny fabularne i wnosi do gry sporo ciekawych istot. Co wnosi Morska Wiedźma? No to, że czaruje na morzu - zajebiście. Co wnosi Korsarz? - czarny człowiek. Co wnosi Hapsynopsis? - Niebieskiego ptaka(Takiego miewam czasami w autobusie jak widzę super dziewuchę). Syrena to średni koncept, emu wciąż lepszy, a niezmiennie uważam, że Cove ssie jajca i tyle, a skoro ja nie brałem udziału w procesie twórczym, więc nie muszę tego poprawiać i pisać jak to powinno wyglądać, bo nie jest to moja praca, ale moją pracą jest jebanie debilizmów, słabych koncepcji czy Andżeja publicznie.
Co innego jakbym był w Hota Team, to musiałbym uzasadniać te decyzje, ja nie muszę, ale mogę napisać, że to i tamto jest beznadziejne.

Ktoś lubi Cove to niech sobie lubi, ale przekonanie mnie, że Ruskie wykonały dobrą robotę z tym miastem to Don Kichotowanie gdzie ja jestem wiatrakiem, nic Ci nie da, bo mnie nie przekonasz, bo moja opinia jest mojsza, czyli lepsza. To fakt, a nie opinia nawet.

Hota robi rzeczy piękne, działające i przyjemne do ogrania, ale koncepcyjnie to wygląda jakby Kammer lub krasnolud99 był ich lead-designerem.

Trith PW
5 marca 2020, 22:40
Zupełnie obiektywne grosze dodo:
Zadziwiająco zgrabnie wybrnęli z animacji metalowego masywu. Sam bym jednak wybrał którąś z najwcześniejszych wersji modelu, bo ma po prostu bardziej dynamiczną sylwetkę. Prawidłowe oświetlenie molocha jak i inne korekty kolorystyczne to oddzielna, uciążliwa, drobnicowa i niestety bardzo ważna kwestia. Będą się musieli trochę jeszcze nagłowić jak sprawić by metalowy połysk molocha miał przyzwoity wygląd. Taki jest właśnie problem z dużymi płaskimi metalowymi powierzchniami. w H3 nie ma ich na jednostkach w takich proporcjach więc będzie to wyglądać dziwnie. (Od razu wyprzedzam, mówię tutaj o płaskich powierzchniach metalowych a nie o wygiętych jak hełmy czy sześciopaki złotych golemów.)

Pancernik prawie pasuje. Prawie. Z dopasowaniem artystycznym wypadli nie najgorzej, ale z dopasowaniem technicznym kiepsko wypadli. Czyli nie pasuje wcale, bo nie da się tego sensownie zmieścić na polu bitwy z innymi jednostkami. To musi albo być kreatura którą bardzo chcieli dodać bo im się podoba pomysł, albo to zapychacz rzędu "to najlepszy kiepskich pomysłów jakie mamy".

Robak wygląda okropnie. W negatywnym sensie. Dobór kolorów faktury i oświetlenia jest zbyt różny względem oryginalnych jednostek.

Ogółem niefortunnie się rozkraczyli w Fabryce między steampunkiem i westernem, bo trudno znaleźć jednostkę, która zgrabnie by połączyła obie te nisze. Cove nie było miastem piratów z dodatkiem podróży kosmicznych, więc Przystań nie musiała się rozdzielać na dwie nisze, tragicznie próbując jedną z nich wypełnić dosłownie czymkolwiek co jest we temacie.

---------------------------------

Jak już mamy dyskurs odnośnie Cove, to może przez taką ilość humanoidów frakcja jest trochę miałka w charakterze, ale spójna i przystępna. Syrena w tym mieście by nie przeszkadzała z tego względu, że akurat te kreatury to powszechnie znane w fantastyce stworzenia, nie budzące kontrowersji lub zdziwienia i pasujące okołoklimatycznie. Cove jest po prostu wykonane solidnie od strony koncepcyjnej i świetnie od strony technicznej.

Kastore PW
6 marca 2020, 02:03
HotA Crew szybko poprawia rzeczy na lepsze i jak coś wygląda nie tak, to jestem dosyć pewien, że doskonale zdają sobie z tego sprawę (chyba, że to satyr).
Trith:
Syrena

No przecież jest już w grze syrena (a nawet dwie).
Żywiołak wody wygląda tak perfidnie jak syrena, że ja naprawdę nie rozumiem po co chcecie dać coś, co będzie wyglądać tak samo.

DragonKing PW
6 marca 2020, 07:08
W takim razie możesz powiedzieć, że Miecznikiem gra się tak samo jak kilkadziesiącioma innymi jednostkami. Tu nie chodzi o same umiejętności, ale również wygląd i statystyki. Chć trzeba przyznać, że obie są kruche, latają i są szybkie, ale nie można powiedzieć, że Nimfy=Rusałki.
Co do pirata. Nie wiem jak wyobrażasz sobie miasto piratów bez piratów. To się kłóci z pierwotną koncepcją. A co do ninjy chodziło mi o to, że też jest stereotypową w azjatyckich miastach jednostką ludzką. A Korsarz ma bardzo fajną i oryginalną umiejętność wzroku gorgony na odległość. Wiedźmy nie są niczym przesądzonym i ja to cenię. Nie lubię dziwnych i niezrozumiałych lineupów. Co do Syreny: Serio? To prawda, że żywiołaki, a syreny to coś zupełnie innego, ale będą wyglądały niemal identycznie. To prawda, że żywiołak wody jest jej ucieleśnieniem, ale głowę ma rybią i pewnie taki sam ogon jak syrena. Na syrenę mógłbym się jeszcze zgodzić, ale tą od Tritha, a tutaj ta zwyczajnie odstaje kolorystyką. Nixy są chyba moją ulubioną jednostką. Jaszczur w Cove wydaje mi się świetnym pomysłem. Duży, zielony, defensywny. Nie wiem co ci przeszkadza w tym, że w Cove i Cytadeli jest jaszczurka, a już nie przeszkadza Ci kolejna rasa elfów czy Krasnali(Vori i Kronverk). Co do węża, nie ma lepszej jednostki która mogłaby zastąpić węża morskiego w mieście piratów. Kitsune jakbyś nie chciał tego wytłumaczyć jest kolejnym strzelcem. Jak wytłumaczyć ludziom, że coś co strzela magią nie jest magicznym strzelcem. Mam wrażenie, że nie próbujesz nawet zrozumieć zamysłu Hoty a szkoda.

Bacus PW
6 marca 2020, 08:14
Muszę uderzyć się w pierś - mi cały czas chodziło o Żeglarza, a nie Korsarza.

Przepraszam za pomyłkę.

Cytat:
Nie wiem co ci przeszkadza w tym, że w Cove i Cytadeli jest jaszczurka, a już nie przeszkadza Ci kolejna rasa elfów czy Krasnali(Vori i Kronverk).

A kto powiedział, że nie przeszkadza? XD

Cytat:
Jak wytłumaczyć ludziom, że coś co strzela magią nie jest magicznym strzelcem. Mam wrażenie, że nie próbujesz nawet zrozumieć zamysłu Hoty a szkoda.

Skoro piszesz to na pewno tak jest i nie rozumiem zamysłu Hoty.
A może po prostu w odróżnieniu od wielu ja mam wysokie wymagania i jak koncept miasta Wilków Morskich zawsze mi się podobał, tak został wykonany nudno i bezjajecznie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 37 - 38 - 39 ... 82 - 83 - 84
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel