Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 82 - 83 - 84

Mistrz PW
18 stycznia 2020, 00:36
I co z zaprezentowanych przez Ciebie cytatów nie zgadza się z tym co napisałem?
Gdybanie niewiele daje. Nie mieliśmy okazji zobaczyć nic z proponowanych innych wersji miasta, a to co trafiło na zewnątrz pasuje do siebie i do dieselpunkowej wersji Forge. Swoją drogą, masz więcej materiałów? Chętnie bym poczytał.

A zamek wydawał mi się bardziej podobny, niż jest w rzeczywistości.


AmiDaDeer PW
18 stycznia 2020, 01:24
Mistrz:
I co z zaprezentowanych przez Ciebie cytatów nie zgadza się z tym co napisałem?
No np. napisałeś:

Mistrz wcześniej:
To nie jest Forge (którego swoją drogą koncepcję uwielbiam), ponieważ Forge nie tylko jest Dieselpunkowe, a tu mamy Steampunk, lecz także line-up składa się z jednostek innych miast przerobionych na modłę Forge. Tylko lv. 7 miał być orginalną jednostką a i to nie jest pewne bo znamy tylko nazwę.

...a także:

Mistrz nieco mniej wcześniej:
Jednak biorąc pod uwagę dostępne materiały oraz wypowiedzi twórców, to składa się to w dość spójny obraz.

Ani jedno, ani drugie nie jest prawdą. David Mullich wprost powiedział, że koncepcja miasta nie była gotowa (jedni chcieli dieselpunku, inni, jak sam Mullich, coś bliższego obecnej koncepcji Factory). Na dodatek Christian Vanover (prócz wyjaśnienia, że jednostki nie były zatwierdzone w chwili porzucenia całego pomysłu) mówił nie o dieselpunkowym mieście, ale steampunkowym.

Mistrz:
Swoją drogą, masz więcej materiałów?
Strona o Forge w Grocie. Aczkolwiek niewiele się z tego dowiesz - wypowiedzi twórców są w dużej mierze ze sobą niespójne (co nie jest dziwne, każdy przedstawia sprawę ze swojego punktu widzenia w chwili, gdy miasto nie miało nawet sfinalizowanej koncepcji poza zarysami fabularnymi), a poza nimi mamy w praktyce tylko to, co zostało nam pokazane albo przez 3DO (które po prostu chciało wypromować AB czymkolwiek, co miało pod ręką), albo przez anonima, który udostępnił pierwszą wersję grafik ekranu miasta w formacie Photoshopa.

Nawet te ostatnie grafiki dają nam obraz, jak bardzo wszystko było niepewne. Gildia magów wygląda jak projektowana pod trzy poziomy, ale w Photoshopie rozbudowuje się w pięć poziomów (w bardzo dziwny sposób zresztą). Siedlisko piromanów (kocioł z lawą) opisuje tę jednostkę jako "magogi", mimo że na znanych nam screenach i szkicach mamy do czynienia z człowiekiem. O ile dobrze pamiętam ten duży, hangarowaty budynek w plikach jest oznaczony jako siedlisko siódmego poziomu, podczas gdy szkice tego samego budynku określają go jako "Minotaur Generator". Są dwie wersje tła, jedna nam znana, do której pasują wszystkie grafiki budynków, i druga z jasnożółtym niebem. No i nie ma w tych grafikach absolutnie żadnego budynku specjalnego (poza graalem), ani też budynku hordy, mimo że brakuje na tym ekranie miejsca na cokolwiek nowego.

Cała koncepcja Forge była jedną wielką niewiadomą i ścisłe trzymanie się jej jako "jedyne prawdziwe Forge" nie ma racji bytu. Bo, jak to Kastore dobrze ujął, takie Forge nigdy nie istniało.

Mistrz PW
18 stycznia 2020, 18:15
Ok. To jeszcze raz. Wszystko co napisałeś to prawda i ja się z tym nie kłócę. Chodzi mi o to, że jedyne namacalne dowody istnienia Forge ( i dość silne zauważ, bo to zarówno koncepty, modele i rendery) wskazują na Dieselpunkową wersję z futurystycznym uzbrojeniem.

Materiały na Grocie i wywiady z twórcami które prezentujesz już czytałem. Jak byś miał coś innego to chętnie zobaczę.

I w dalszym ciągu sądzę, że Factory powinno mieć własny, orginalny line-up.

Trith PW
18 stycznia 2020, 19:59
Ważne są tutaj dalej 3 podstawowe kwestie:
- miasto było na wczesnym etapie rozwoju
- pokazane grafiki nie były przeznaczone do upublicznienia
- mamy dowody na to, że to nie była finalna wersja czegokolwiek

Objaśnię jak zwykle wygląda cykl twórczy jakiejkolwiek treści do gry:
- ustanawia się co chce się wprowadzić, w możliwie jak najbardziej ogólnikowy sposób (frakcja w danym motywie stylistycznym, czy może frakcja oparta o jakąś konkretną mechanikę gdzie aspekty stylistyczne będą dobrane później)
- wykonuję się eksplorację różnych konceptów i pod-konceptów (jeśli ma to być zaawansowana technicznie frakcja, robi się kilka wersji, żeby sprawdzić który okres, stylistyka czy charakter najlepiej pasują)
- na tym etapie dla zaoszczędzenia zasobów i czasu, czasami stosuje się istniejące assety do robienia grywalnych prototypów. To jest zwyczajny zabieg stosowany powszechnie.
- poszczególne wersje są zmieniane bądź zupełnie zaniechane do wyłonienia tej najlepszej. I poważnie, czasami wyrzuca się naprawdę spory kawał pracy i w ich miejsce daje coś innego, jeżeli zespół podejmie te czasami bardzo trudne decyzje żeby zastąpić jakiś ogrom contentu czymś innym dlatego, bo coś w obecnej wersji jest źle.

Z wywiadów i autopsji tak to właśnie dla mnie wygląda. Oryginalne Forge było w całej swojej egzystencji głównie wczesnym szkicem, który ostatecznie najprawdopodobniej by został odrzucony i gdyby nie wpadka marketingowców, to o tej wersji dowiedzielibyśmy się najwyżej jako ciekawostki wywiadu z którymś z twórców, który może by sypnął ewentualnie jakimiś przedawnionymi grafikami mówiąc "popatrzcie sobie na takie potworki co je odrzuciliśmy".

AmiDaDeer PW
19 stycznia 2020, 13:24
Dzień dobry, wyciekł pełen lineup Factory.


Kammer PW
31 stycznia 2020, 22:30
Mirror HotA 1.6.1

Poszukiwania changeloga trwają. A oto i changelog.

BTW, 666. post w temacie. :P

Kastore PW
31 stycznia 2020, 22:33
Nic nowego nie dodali, tylko bugfix. :c

Edit: Byłem szybszy niż ten twój changelog.

Kuririn PW
31 stycznia 2020, 22:33
Kammer:
BTW, 666. post w temacie. :P
Teraz wiadomo, co skrywasz pod mikołajową czapka :P

avatar PW
1 lutego 2020, 00:50

I na tym obrazku dostajemy widok na mapie nieulepszonej i ulepszonej Firethrowerki, a także ulepszonego Robocika (skoro patrzy w lewo). Czemu pokazano od razu wersję upg. a nie nieulepszoną? Hm... a może to neutral?

Kastore PW
1 lutego 2020, 02:44
Nieulepszoną pokazano dawno temu, a ten obrazek to scam, bo nie ma tych jednostek w wersji 1.6.1.

LivingAnarchy PW
1 lutego 2020, 12:04
Docent zawsze przygotowuje grafiki pod kątem wizualnych aspektów i lubi przemycać w materiałach rzeczy, które dopiero nadejdą. Także jaki scam? Nikt nie powiedział, że Flamethrowerki czy Roboty są dostępne w 1.6.1

planetavril PW
1 lutego 2020, 12:58
it would have been interesting if in the versions prior to 1.7.0 they had released one at a time the factory creatures already ready in the form of "temporary neutral" creatures

DragonKing PW
1 lutego 2020, 14:43
A mi się miasto bardzo podoba mimo, że jestem antyfanem Forge. Roboty na 7 bardzo mi się podobają, ale zdecydowanie moją ulubioną jednostką w tym zamku są pancerniki.
PS: Mimo, że mi się bardzo podobają roboty liczyłem na Smocze Golemy.

Kastore PW
1 lutego 2020, 15:26
Pan Anarchy:
lubi przemycać w materiałach rzeczy, które dopiero nadejdą
Dopiero od 1.6.0 oszukuje fanów na tych obrazkach.
Pan Anarchy:
Także
Tak że
Pan Anarchy:
Nikt nie powiedział
OK, gracze, jak to się dzieje, że w 2020 roku już doskonale rozumiecie żarty Bacusa, ale jak ja napiszę coś ironicznego to dalej nic. Ile lat jeszcze musi minąć?

Droopy PW
2 lutego 2020, 12:16
Z 50. Chyba wszyscy Ciebie mają głęboko w 4 literach Kastore

Alistair PW
2 lutego 2020, 13:41
W którym zdaniu była ironia?

Bacus PW
2 lutego 2020, 14:19
Kastorek:
OK, gracze, jak to się dzieje, że w 2020 roku już doskonale rozumiecie żarty Bacusa, ale jak ja napiszę coś ironicznego to dalej nic. Ile lat jeszcze musi minąć?

Tylko, że ja nigdy nie żartuje, ale posiadania opinii innej niż "3Heroes3najlepszy" to z góry biorą Cie za trolla, taki jest ten fandom. Lubisz sequele to robisz to ironicznie albo trollujesz... Boli mnie serduszko kiedy ktoś wmawia mi trollowanie :c

Drop the pants:
Z 50. Chyba wszyscy Ciebie mają głęboko w 4 literach Kastore

Brzydko mu powiedziałeś, bardzo brzydko.


Ja się zgadzam z Kastorem, że te zajawkowe screeny to robienie ludzi w wała jak Blizzard zrobił fanów w wała z Warcraft3 Reforged, pokazują jedno, ale tego w grze nieznajdziesz, bo hehe nigdy nie mówiliśmy, że tak będzie, a że pokazaliśmy to inna sprawa. To jest oszukiwanie graczy i tutaj Hocie należy się kamyczek do ogródka, bo robią to nie pierwszy raz.

PDW

Kastore PW
2 lutego 2020, 15:13
Drop the pants:
Z 50.
To nie wiem czy to jakaś twoja zaleta. ;)

Aniankazja PW
4 lutego 2020, 00:36
Hej-eczka. Ciekawa jestem kiedy będzie 1.6.2.

Bo pojawił się problem z namiotami. Jeśli stracicie namiot w bitwie, efekt leczenia utrzymuje się na zawsze.
W jednej bitwie na 1.6.1 Hocie miałam podwójne leczenie i taki efekt utrzymywał się do końca gry -> zakupiłam namiot, przeciwnik zniszczył, pobiłam się kilkanaście razy z tym efektem leczenia bez namiotu a potem dokupiłam nowy (którego już nigdy nie zaatakował (jakby komputer nie widział namiotu?)), dzięki temu miałam podwójny efekt leczenia. I pomniejszy problem z obrońcami zamku, jak ustawiłam w edytorze map obrońców zamku, to mi jednego skasowało i dodało podstawową 1-szą jednostkę z garnizonu, co troszkę popsuło moim zdaniem fabułę, bo tam nie chciałam tego obrońcy:)

P.S. co do obrazku z 1.6.1 - Jest to zapowiedź, pamiętajmy, że teraz skupili się na naprawie licznych błędów, które były najważniejsze, gdyż taka wpadka oznacza mniejsze zainteresowanie grą (zniechęca do powrotu).

Lord Hawk PW
4 lutego 2020, 09:45
Aniankazja:
Bo pojawił się problem z namiotami. Jeśli stracicie namiot w bitwie, efekt leczenia utrzymuje się na zawsze.
W jednej bitwie na 1.6.1 Hocie miałam podwójne leczenie i taki efekt utrzymywał się do końca gry -> zakupiłam namiot, przeciwnik zniszczył, pobiłam się kilkanaście razy z tym efektem leczenia bez namiotu a potem dokupiłam nowy (którego już nigdy nie zaatakował (jakby komputer nie widział namiotu?)), dzięki temu miałam podwójny efekt leczenia. I pomniejszy problem z obrońcami zamku, jak ustawiłam w edytorze map obrońców zamku, to mi jednego skasowało i dodało podstawową 1-szą jednostkę z garnizonu, co troszkę popsuło moim zdaniem fabułę, bo tam nie chciałam tego obrońcy:)

Czy problem się powtarza zawsze i czy mapa zwykła czy generowana, oraz czy bohater miał specjalność w namiocie lub chociaż skill do niego ?
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 82 - 83 - 84
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel