Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: HotA 1.6 bez błędów? Niestety nie, sprawdź.
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Aniankazja PW
10 stycznia 2020, 06:04
Hejeczka drodzy Herosmani <3

Uwaga, ważne, błędy opisane poniżej nie zawsze występują.

1. Jest pewien BŁĄD podczas grania w losowym świecie, stworzonym w edytorze map, mianowicie w losowo stworzonym świecie w drugim tygodniu młyny dostarczają 4 rudy i tak do końca gry.
Zameczki kochani

Informacja dodatkowa: sporadycznie tak się dzieje.

2. W oknie zamku ognia po wybraniu innego zameczku z listy wywala giereczkę.

3. W stworzonym świecie w edytorze map, oraz po kilku modyfikacjach pojawiły się błędy w postaci:
4 kamyczki

- Każdy kolor gracza miał tylko jeden konkretny zamek(lochy dla niebieskiego i inferno dla pomarańczowego) bez możliwości zmiany - jednak po kilku modyfikacjach mapy, nagle w wyborze bohaterów w grze pokazał się do wyboru drugi zamek, którego nawet nie mieliśmy na mapce oraz z możliwością wybrania do tego zameczku bohaterów z tego typu. Po wybraniu zamku, który defa-kto nie może istnieć, po załadowaniu gry, nie ma wybranego tylko ten który został wybrany w edytorze tak jak tego chcieliśmy. Jest to dziwne, bo dzięki temu komputer/człowiek może mieć większą listę bohaterów do wyboru niż powinien.
Reasumując, sama gra podejmuje za nas decyzje, i nic do gadania nie mamy.

Grałam z chłopakiem na wersji bez wersji HD oraz z żadnymi dodatkami. (brakuje mi nadal automatycznego zakupu w zameczku;/).


Nie testowaliśmy na kilkunastu/czy kilkudziesięciu mapach tylko do kilku map, zatem mogą to być wybiórcze problemy. Grę mam zainstalowaną za pomocą platformy Gog Galaxy (tam kupiłam) - Na steamie nie mam rozszerzeń (brakuje w sklepie).



Pozdrawiam serdecznie i przesyłam moc całusków :*:*:* do twórców HoT-y z jednych najlepszych modów do Heroes 3

P.S. Wypowiedź moja nie jest napastowaniem twórców, mam na celu tylko chęć zwrócenia uwagi na niektóre zmiany niezamierzone.

Droopy PW
10 stycznia 2020, 10:09
Dla mnie największym problemem jak narazie a propo wersji 1.6 jest to ze jezeli gre wybije mi na scenariuszu 'The Great Westlands"oraz "Gold rush"nie moge ponownie zaladowac gry w polowie ladowania wywala gre do pulpitu. Podczas animacji chodzenia oraz ataku jednostek ucinaja sie tekstury w niektorych miejscach. Mysle ze w 1.6.1 to naprawia :)

Kertra PW
10 stycznia 2020, 15:23
Mi się wydaję, że wywala do pulpitu, bo są w tej wersji nowości które mają dopiero być w następnej wersji, a HoTa tego nie zauważyła w momencie decyzji jakie elementy udostępnić w tej wersji i nie usunęła odnośników do właśnie tych nowych plików, które będą dopiero w aktualizacji. Także wywala, bo gra szuka plików których nie ma. Np. gra może szukać plików dla jakieś nowej jednostki, ale ich nie ma, więc wywala. Wystarczy jeden szczegół, który pojawia się na mapie, który jest wpisany do plików gry, ale bez plików tego obiektu, wywala. Całkiem możliwe, że HoTa coś przeoczył, coś co ma być w następnej wersji i nie usunął, lub po prostu nic nie przeoczyl, ale zapomniał dodać plików tego obiektu.

Droopy PW
10 stycznia 2020, 15:44
Z racji że w 1.6 miała się pojawić fabryka więc bardzo możliwe że w ostatnich chwilach wycofali i dlatego mogą być takie błędy. Mądrego to aż miło posłuchać pewnie masz rację :)

AmiDaDeer PW
10 stycznia 2020, 15:58
Factory nigdy nie było planowane na wersję 1.6. Na tę chwilę zresztą nie jest ono w ogóle zaprogramowane jako nowe miasto nawet w wersjach wewnętrznych dla HotA Crew.

Droopy PW
10 stycznia 2020, 16:38
Fabryka miała wyjść na 1.6 nawet docent mówił w poście na VK odnośnie jakoby hota odpowiadała ze lobby multiplayer w jednym z komentarzu że mógliby wydać fabrykę na 1.6. Pare nawet komentarzy wcześniej były plany na 1.6 z fabryka bez kampani

AmiDaDeer PW
10 stycznia 2020, 18:56
Bez źródeł tych informacji nie mogę ich uznać za nic innego jak nieprawdę. Wielokrotnie zresztą Picolan mówił o tym, że kolejna wersja Hoty po 1.5 będzie wprowadzać nowy teren, a dopiero później pojawi się Factory. Szczerze wątpię, by z jego strony pojawiały się tak bardzo przeczące sobie wzajemnie informacje.

Poza tym jeśli Picolan sam napisał wprost, że Factory na dotychczasowych materiałach promocyjnych NIE JEST nowym jedenastym miastem wprowadzonym do gry, bo wersji z tymże nowym miastem jeszcze nie ma (zapewne dlatego, że potrzebne są ukończone choćby i wstępnie wszystkie grafiki, by dopiero do nich można było zakodować ich cechy i właściwości), to o czym my gadamy? Teza, jakoby elementy Factory były w kodzie gry wersji 1.6, jest w tym momemcie co najwyżej formą bajania zahaczającą o teorie spiskowe.

Bugi w najnowszej wersji najprawdopodobniej biorą się głównie stąd, że wprowadzono wiele nowych zmian w umiejętnościach drugorzędnych, jak i dodano nową zastępującą w konkretnych sytuacjach inną oryginalną. Gra może po prostu wariować przy tak dużych wciśniętych spoza samego kodu źródłowego modyfikacjach oryginalnych skilli. Plus nowy teren z masą nowych dekoracji, w tym z zupełnie nowymi budynkami, mógł być zwyczajnie "rushed" w implementacji, a to również może mieć ogromny wpływ na stabilność gry.

Żadne doszukiwanie się nieużytych materiałów mających się pojawić w przyszłej wersji nie ma podstaw poza bardzo luźnymi domysłami.

avatar PW
10 stycznia 2020, 19:21
Wg mnie bugi w grze związane są z tym, że chciano za wszelką cenę wydać nowy patch na nowy rok. Deadlines, deadlines :)

Kertra PW
10 stycznia 2020, 19:54
Znaczy to tylko moja teoria. Można sprawdzić czy jakieś elementy zostały dodane, ale potem HoTa usunął pliki tych elementów, a zapomniał ich usunąć z tabel. Jednak nie chce mi się tego sprawdzać, lepiej poczekać na aktualke zamiast zaprzątać sobie tym głowę. Dlatego że i tak aktualka wyjdzie, poza tym wywalać może też z innego powodu. Mogli też w pliku binarbnym, dat, lub dll coś źle wprowadzić, albo nieopatrznie usunąć. Także poczekajmy na aktualke, w końcu HoTa to też ludzie i mogli coś przeoczyć. :)

Anarion PW
12 stycznia 2020, 15:52
Mapa The Great Wasteland wywala bo jest naniej obiekt "grave" - grób, który w czasie gry nie działa gdy się go odwiedzi, a w edytorze map wywala gdy użyjemy opcję "Sprawdz mapę".

dvoytek PW
12 stycznia 2020, 16:13
@Anarion Grave nie działa jak go odwiedzasz, bo się go nie odwiedza. Stajesz na nim, a potem na pełnym ruchu wykopujesz łopatą, tak jak Graala.

Lord Hawk PW
12 stycznia 2020, 16:13
Anarion:
Mapa The Great Wasteland wywala bo jest naniej obiekt "grave" - grób, który w czasie gry nie działa gdy się go odwiedzi, a w edytorze map wywala gdy użyjemy opcję "Sprawdz mapę".

Akurat tego obiektu się nie odwiedza jak inne, na nim trzeba kopać jak w przypadku grala.
Co zaś się tyczy samego wywalania, to już nie wiem bo nie zdarzyło się.

KOMBEK PW
21 stycznia 2020, 01:16
Ja chciałbym się spytać, czy Hota 1.6 ma też wpływ na prędkość gry. Ogólnie to może wina mojego laptopa(jest dość stary) ale jak grałem losowa mape z dwoma wrogami, to mimo, że Hota przyspiesza tury komputerów, a u mnie trwały przesadnie długo.

Kastore PW
21 stycznia 2020, 15:08
A co masz ustawione w opcjach?

KOMBEK PW
24 stycznia 2020, 15:52
Sugerujesz,że prędkość może mieć na to wpływ? Ogólnie to z SOD nie ma tego problemu, a wcześniej z Hota również nie było. Może na wyrost mam takie
spekulacje, ale zdarzyło mi się czekać 30s przy dwuch wrogach na XL. Sprawdzę jeszcze na innej mapie:)

avatar PW
24 stycznia 2020, 17:12
Jeśli AI w pewnym momencie używa Wrót Wymiarów (Dimension Door) to tury komputera mogą trwać bardzo długo. To znany "bug" od 1998 roku :)

KOMBEK PW
24 stycznia 2020, 17:47
A by się nawet Zgadzało :) Dziękuję

Aniankazja PW
30 stycznia 2020, 14:28
Hejka Herosmani.

Aktualizacja nowych błędów jak i starych omówienie w 1.6.0 HoT-a

1. Podczas tworzenia mapy w edytorze, możemy natrafić na błąd, o charakterze błędnej informacji w wyborze miast w grze. Mianowicie, powiedzmy, ograniczając komputerowego gracza czy ludzkiego do jednego typu miasta, czasami w grze podczas wyboru miast, bohaterów, dostajemy losowe inne miasto do wyboru (zakazane w edytorze) oraz możliwość wyboru bohaterów do tego miasta, często jest to zamek piracki. Zrobiłam do tej pory na tym patchu 3 mapę, i za każdym razem mam ten sam błąd.

2. Jeśli w edytorze map zakażemy jakiegoś zaklęcia. Może wystąpić pewien problem. Obecnie tak mam na mapie stworzonej od zera na 1.6, że podczas gry, komputer stara się zmienić zaklęcie na inne i nagle wywala grę do pulpitu. To nie jest jednorazowy przypadek, wielokrotnie już tak miałam. Czasem nawet auto zapis jest uszkodzony, i jeśli nie nagrywałam rozgrywki to tracę mnóstwo czasu. Jest to irytujący problem. Bo tworzenie tego typu skryptów ograniczających nie jest rzadkim motywem. Chciałam wypuścić lada dzień kolejną mapę tym razem 252x252, niestety muszę coś wymyślić z tym błędem.

Jest też bardzo podobny błąd związany z tymi zaklęciami: Mianowicie, czasem wchodząc do gildii magów, gdzie mamy powiedzmy dla przykładu jedno zaklęcie a reszta miejsc pustych (ograniczenie w edytorze) kupując książkę magiczną wywala grę. Doszło do tego, że boję się odwiedzać gildii magów.

3. Młyny, czy odpowiedniki tygodniowe, często blokują się, czasem na stałe czasem na jakiś ograniczony moment gry (kilka miesięcy) dostarczając jedną wartość jakiegoś konkretnego surowca.

4. Czasami podczas ruchu przeciwnika pojawia się błąd i proces gry ulega zatrzymaniu. Losowe mapki w grze.


To są błędy, które występują nader często. W poprzedniej wersji, przyznam się, że nie miałam żadnych problemów. I coraz bardziej zastanawiam się nad odinstalowaniem tej wersji.


Zastanawiam się, nad załadowaniem takiej mapy na stronie Krypty map, aby ludzie opisali dany problem, a może wszystko będzie działać poprawnie. Chciałam sprawdzić czy wszystko działa poprawnie, i z przyzwyczajenia nie zapisuje gry bo to tylko gracz komputerowy a tu niespodzianka auto-zapis kolejny uszkodzony. W zasadzie muszę od nowa sprawdzać już kolejny raz a teraz mam mapę na 6 miesięcy i dłużej grania (:

Sasiji PW
30 stycznia 2020, 14:33
Na VK Docent Picolan pisał że aktualizacja 1.6.1 naprawiająca crashe bedzie wydana 31.01.
więc warto badziej poczekać ten jeden dzień z groszem.

Sasiji PW
30 stycznia 2020, 14:36
https://imgur.com/a/2vZOhum

screen z komentarzem.
strona: 1 - 2
temat: HotA 1.6 bez błędów? Niestety nie, sprawdź.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel