Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Przygody Gunduli - Mini mod-map
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Szaman PW
25 grudnia 2019, 11:36
hmm... Wypadało by tutaj posprzątać i w końcu ruszyć coś w tej kwestii:)

avatar PW
25 grudnia 2019, 12:50
Ano😏

avatar PW
13 kwietnia 2020, 11:06
A tak sobie przy okazji kolejnych świąt podbiję wątek :)

Kammer PW
12 maja 2020, 13:10
Szamanie, Szamanie, jak tam Gundula?

Szaman PW
2 czerwca 2020, 22:09
Mój problem z gundulą jest czas... a mianowicie jego brak... scenariusz napisany (1000 stron!) coś od czasu do czasu podłubie w ERM. W sumie dwie mapki cały czas leżą odłogiem by je dokończyć.

Jedna z mapek jest w 80% skończona, wystarczy poprawić kilka skryptów ERM i kilka kilkanaście byków:P (ach moja dysleksja). I muszę przyznać że jestem z tej mapki bardzo zachwycony bo udało mi się zaimplementować nowe mechanizmy do gry np: Bossów.

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć że główne postacie np: Gundula/Jengo miały nawet nagrane swoje głosy(coś ala H6/7). Barierą nie do przeskoczenia okazał się ERM. Nie chciał działać jak planowałem. No i kolejnym problemem była waga (same nagrania ważyły po 500mb do 1gb). Więc ze smutkiem musiałem z nich zrezygnować.

Choć już od długiego czasu nic tu nie umieszczałem, nie zapomniałem o swoim dziele i mam zamiar go rozwijać. Więc dziękuje za pamięć:)


Utopiec22 PW
3 maja 2021, 05:47
@Szaman

Cześć. Napisałbyś jakiego rozmiaru jest każda z siedmiu map?

Kammer PW
30 marca 2022, 17:31
Szamaaanie, jak tam sytuacja?

Szaman PW
30 marca 2022, 18:02
Mówiąc szczerze, mam ambiwalentne uczucia. Pierwotne założenia były takie, by zrobić coś "lajtowego" ale z czasem jak opanowałem sztukę ERM, to zacząłem eksperymentować. I z czasem mnie to po prostu przerosło. Robienie map (z których ludzie nie byli zadowoleni), pisanie scenariusza, pisanie skryptów ERM, robienie grafik/dźwięków. Za dużo na siebie wziąłem.

Z drugiej strony nie chce tego o tak po prostu porzucać, dużo w nich wymyśliłem i nadal w głowie mam ten projekt. I chyba w niedalekiej przyszłości, coś w tym temacie ruszę.

Przede wszystkim muszę "technicznie" grę "uprościć" tzn. Nie zmuszać ludzi do pobierania co chwilę jakąś mapkę i assety do niej, by w nią zagrać. Będę musiał stworzyć jakiś "stały asset" + Kampanie do niego (wydawanie pojedynczych map, było błędem ze zbiegiem czasu, tak myślę).

W głowie też mi się rodzi pomysł by "zremasterować" dotychczasowe mapy. Bo niektóre faktycznie wydają się mdłe... Widać, że brak mi doświadczenie w ich tworzeniu lub brak inspiracji, ale coś w tej materii ruszę.

Kastore PW
30 marca 2022, 22:58
That's the spirit.

Utopiec22 PW
25 czerwca 2023, 02:16
Piaty scenariusz Mrok Czesc 1 zawiesza gre i pokazuje niebieski ekran w menu scenariuszy a tak szczegolnie staje sie to po umieszczeniu mapy w folderze z mapami lub w Modzie tak jak jest opisane na forum. Reszta map, Mrok Czesc II lub Mrok Czesc III dziala poprawnie i bezblednie.

Szaman PW
26 czerwca 2023, 19:16
O ile dobrze pamiętam (a było to dawno). Nie można mieć jednocześnie włączonych map np: Jak chcesz zagrać mrok cześć 1 musisz wyłączyć, pozostałe mapki z przygód gunduli. (żeby nie było konfliktów assetów).

Może kiedyś za to się zabiorę i to wszystko zrobię/naprawie/ulepszę itp... ale nie w najbliższym czasie. Muszę dojść do siebie po śmierci partnerki. A w chwili obecnej niema zdrowia psychicznego do tego, zresztą jak do innych rzeczy.

Utopiec22 PW
27 czerwca 2023, 05:13
O jejku jest mi naprawde przykro. Niech ci sie dobrze ulozy w zyciu.

Szaman:
O ile dobrze pamiętam (a było to dawno). Nie można mieć jednocześnie włączonych map np: Jak chcesz zagrać mrok cześć 1 musisz wyłączyć, pozostałe mapki z przygód gunduli. (żeby nie było konfliktów assetów).

Nawet jak niema innych mapek z przygod Gunduli to ten jeden plik dalej zawiesza gre. Ale dobrze wroce do tej kampanii kiedy indziej. A czy tak beda te scenariusze grywalne w Era III?
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: Przygody Gunduli - Mini mod-map

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel