Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Inne gry komputerowe
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 29 - 30 - 31

Alamar PW
2 września 2006, 20:02
@Kreator
Zależy co kto lubi - jeśli grałeś w Wizardry 7, to mechaniką W&W jest do tego bardzo podobne. Ogólnie fabuła w W&W jest kiepska, ale już przeróżne gildie w miastach są ciekawe.
Sposób rozgrywki jest trochę podobny do MM, tylko że:
- mana z czasem się regeneruje
- co poziom masz premię do skilli i współczynników
- można zmieniać profesję
- są tylko trzy miasta i nie można między nimi się teleportować (do każdego miasta są dwa regiony z lochami, po wyczyszczeniu idziesz do następnego miasta i stamtąd wypełniasz zadania)
- trzy możliwe zakończenia (wystarczy sejw przed końcem gry by je obejrzeć)
- nawet ciekawie się gra, ale trzeba cierpliwości
- samo outro jest zabawne (zwłaszcza jeśli odwiedzasz Grotę) ;)
- fabuła jest prosta, liniowa i przewidywalna do bólu, choć świat gry już trochę lepszy

Alamar PW
2 września 2006, 20:29
Jeśli chodzi o MM1-5 to seria Wizardry jest podobna. :P
MM6-9 - nie widziałem nic podobnego (no może poza Wiz 8).

Pierwsze słyszę o EoB 4. Zresztą masz google lub inne wyszukiwarki do pomocy.

@Lordus
Przeczytaj pierwszy post Acida w tym temacie. :P

Alamar PW
3 września 2006, 13:37
Wizardry

google.pl, wikipedia EN, wikipedia PL

Alamar PW
12 października 2006, 09:19
Mało znana gra NWC (z 1995 r.), ale jak większość gier tej firmy zawiera sporą dawkę humoru:

Chaos Overlords - czyli uroki przewodzenia gangu. Celem gry jest przejęcie kontroli nad miastem (podzieleonym na sektory, po trzy budynki w sektorze). Gra jest turowa, posiada także tryb hot-seat.
Podczas każdej tury, gracz może wydać każdemu z gangów jakiś rozkaz - przemieścić się do innego sektora, wymyślić nową broń (w tym bicze, katany, a nawet stun rody ;) o broni trzeleckiej czy pancerzu nie wspominając), zająć budynek w sektorze (który generuje pieniądze, zwiększa wpływy lub pozwala leczyć gang), zaatakować przeciny gang, czy też splądrować dzielnicę w celu "zarobku" (po trzech takich wyczynach pojawia się policja - i leją niemiłosiernie ;).
Oczywiście zawsze można nająć nowy gang (sposobem przeciągnij ikone gangu na dany sektor i upuść).

Największą zaletą tej gry jest humor. Członkowie gangu będącego prawą ręką gracza (i tak się nazywającymi) wyglądają jak prawnicy, można też nająć szlonych klaunów, wariatów z piłami mechanicznymi czy nawet hippisów. Oprócz tego same budynki w sektorach są "ciekawe": fabryka prezerwatyw zwiększająca wpływ na dany sektor (ciekawe czemu? ;), rozgłośnia radiowa, czy też siłownia. No i wśród broni zdarzają się ciekawostki, np. policja ma na uzbrojeniu...pączki ;).

Więcej o grze można przeczytać na Gamespocie - opis, obrazki
A oprócz tego: FAQ, kody, abadonia ;)

I zna ktoś sposób na zainstalowanie tej gry (orginał, daaawno temu skądś wytrzasnąłem) na Win XP? Podczas instalacji jest opis takiego rodzaju: "Gra nie może byc zainstalowana, bo nie wykryto Windowsa 95".

Alistair PW
12 października 2006, 18:49
Ja sobie ściągnąłem tą grę, jakieś 30 MB po rozpakowaniu, z http://www.staregry.pl/?c=_rv&i=239#. Nie musiałem jej instalować, od razu się uruchomiła, trochę przesunięta na ekranie.

lechulord PW
20 stycznia 2007, 20:31
ja lubie grac czasami w Age of wonders i Disciples.

tymolord PW
29 stycznia 2007, 16:23
Ludzie, mam pewien drobny problem jeśli chodzi o Elder Scrolls: Arena. Co należy zrobić jak się wejdzie w portal?

Kaazam PW
30 stycznia 2007, 11:18
Ja tam niewiele grałem/gram/grać będę. Nie mam czasu, ale jeśli już to gram w:
- MM7 - świtnie się gra, szkoda tylko, że nie mam chęci aby jej dokończyć, a zaczynałem już 3 razy.
- Spellforce + dodatki - świetne połączenie RPG i RTS. Jeśli ktoś gra(ł) to wie zapewne o co mi chodzi.
- Gothic 2 Noc kruka - zabójczo trudna i niezła fabułka.
- Guilty Gear - Czasami trza się wyżyć co nie :]
Żadnej z powyższych gier nie skończyłem, ponieważ czasu mi brak, a po szkole i i godzinach nauki nie chce mi się.

tymolord PW
30 stycznia 2007, 20:47
Mam "trochę" słaby komp (tylko 700 MHz!) i od dawna nie kupowałem gier na pc. Gram trochę w stare gry, np. w master of magic - bardzo dobra gra. Grafika trochę słaba, ale są np. walczący bohaterowie, artefakty, możliwość burzenia miast i tworzenia nowych, wybór swego maga-króla i wysokie zróżnicowanie oddziałów. Jednostki nabywa się nie do końca tak jak w HoMM, ale oddziałami które mają określone życie i zdobywają doświadczenie. Każdy oddział ma jakąś właściwość. Ale gra ma też wady, np. mały świat, za małe zróżnicowanie miast... Ale mimo wszystko polecam. Do ściągnięcia na Abadoni.

Kathrin PW
30 stycznia 2007, 22:07
Ja ostatnio zdradzam Heroesów z Gothic 3:) Nie powiem, żeby szło mi wyśmienicie.

Erdamon PW
31 stycznia 2007, 22:13
Kathrin jeśli podoba cię Gothic 3 to polecam dwie pierwsze części moim ( i nie tylko moim) zdaniem maja zdecydowanie ciekawszą fabułę i bardziej wyrazistych bohaterów. Polecam w szczególności pierwsza część, graficznie nie prezentuje się najlepiej w dzisiejszych czasach, ale zdaniem wielu fanów jest najlepsza częścią serii. Ja mimo iż jestem wielkim fanem gothicka czuję się lekko rozczarowany przez część trzecią.

Kathrin PW
1 lutego 2007, 11:39
Erdamonie mam jedynkę i dwójkę; bardzo mi się podobają, tylko trochę za mało zręczna jestem by je przejść do końca.




lubiacy_herosa PW
2 lutego 2007, 19:49
Ja uwielbiam grać w Gothici i Władcę pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2. Lecz one i tak według mnie nie dorównują Herosom.

Alamar PW
4 lutego 2007, 11:28
Jak kogoś ciekawi Disciples III, to poniższa strona ma w miarę świeże i ciągle aktualizowane informacje o grafikach, szkicach, filmikach i innych rzeczach:

http://d3.heroes-centrum.com/d3/novinky.html

EDIT:
Planowana data premiery gry to 15.09.2007, zaś betatesty podobno mają być w kwietniu/maju.

Dark Dragon PW
10 lutego 2007, 21:44
Ja bardzo lubię grać w Mount&Blade. Ta gra nie jest grą Magii tylko Mocy (przynajmniej bez modów). Polecam, gra jest b. fajna. Na razie ukazała się ver. 0.808.

Ancalagon the black PW
11 lutego 2007, 22:02
Tutaj: http://www.disciples.pl/viewtopic.php?t=12 znajdziecie pełną galerię "disciples 3"
natomiast tu: http://disciples.pl/viewtopic.php?t=18 dostępne są wywiady przeprowadzone z twórcami D3(tłumaczone translatorem, więc lektura będzie bardzo ciężka, ale dla fana nie stanowi to przeszkody ;) ) Stąd http://hosted.filefront.com/disciples3/ możecie pobrać wszystkie do tej pory wypuszczone trailery D3.



Alamar PW
4 kwietnia 2007, 18:42
6-8 kwietnia ma odbyć się Russian Game Developers Conference - wśród produktów m.in. wersja pokazowa Disciples III.
Ciekawe czy i Nival pokaże coś na temat HV (w końcu niejakie Nival Online jest w spisie firm)?

http://rgdconf.com/2007/

tymolord PW
5 kwietnia 2007, 16:11
Chciałem polecić wam całkiem ciekawą starą gierkę: Master of Magic. Grafiką raczej nie zachwyca, ale jak na 1995 rok to całkiem niezła.
Wcielamy się w jednego z dostępnych magów, a na poziomie łatwym i wyższych można sobie stworzyć własnego. Jest pare ras zwykłych i pare ze świata Myrran. Co ja będe pisał, zobaczcie sami ;)

http://www.abandonia.com/games/pl/189/MasterofMagic.htm


Kreator PW
5 kwietnia 2007, 16:52
@Tymolord, dzięki za ten adresik, znalazłem tam połączenie M&M 4 i 5!, którego poszukiwałem od dłuższego czasu. Oprócz tego znalazłem Moonstone na, które też polowałem jakiś czas, jeszcze raz dzięki :).

Alamar PW
5 kwietnia 2007, 17:12
Moonstone niestety ma zwyczaj wieszać się w najmniej odpowiednim momencie (nawet na emulatorze).

A co do MoM (czyli połączenia Warlords i Cywilizacji ;) to podobno powstaje część druga tej gry. Nie pamiętam tylko, czy pod tym tytułem, czy też innym - coś tam było z prawami autorskimi.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 29 - 30 - 31
temat: Inne gry komputerowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel