Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 105 - 106 - 107

Lord Xeen PW
26 września 2019, 21:33
@Wolfman
Po co marnujesz czas na Heroes, a szczególnie na tę nieszczęsną siódmą część skoro nie potrafisz grać w strategie turowe?

Kastore PW
26 września 2019, 21:41
No to się nie zmuszaj. No bo po co w takim razie?

Markham98 PW
26 września 2019, 23:08
Spokojnie, ja po latach dopiero zacząłem grać domyślnie na poziomie trudnym :P
Wystarczy poczytać poradniki na forach lub jakieś triki czy taktyki ewentualnie pooglądać i samemu analizować swoje posunięcia - trza się uczyć na błędach (najbardziej wychodzą przy graniu z żywymi graczami).

Alamar PW
28 września 2019, 11:05
Kampanie w siódemce są okropne. Bohatera musisz zbudować pod określonego przeciwnika, a nie wg swojej koncepcji. Dotyczy to też bohaterów drugorzędnych, którzy przechodzą do dalszych misji (np. w kampanii Nekropolii). Jak już wspomniano wcześniej, poszukaj poradników by wiedzieć, jak zbudować danego bohatera i także, które części mapy możesz spokojnie eksplorować, a które nie (bo uruchomisz skrypt, który wyśle wrogiego bohatera na ciebie).

Jeśli chcesz poznać samą grę, to polecam uruchomić jakąś mapę lub generator map losowych i pograć na spokojnie. Wg mnie jest to o wiele lepsze doświadczenie, niż granie w kampanie.

Istniej też chyba możliwość włączenia czitów (np. nieskończona ilość punktów ruchu), ale nie pamiętam już, gdzie to się znajdowało.

Wolfman PW
30 września 2019, 12:05
@Lord Xeen

Przeszedłem wcześniejsze od 1-4 na trudnym, bo wciągały. 5 tylko na normal, a 6 na easy (bo tak komputer oszukiwał przyrostem naturalnym, że się grać w to nie dało) MM7 też wyjątkiem nie jest, gra bazuje na oszustwach i trikach, tylko po to by ukryć, że to 4 nędzne misje na kampanie. Gra zwyczajnie nie wciąga, a w dodatku oszukuje. Kiedyś grałem w Kohan, Fantasy general, Panzer general, Shogun total war1, Disciples 1 i 2, Age of wonders 2. Więc nie wiem czy nie umiem. Po prostu chciałem się dowiedzieć jak w to grać, by nie zwymiotować.
Nie chce mi się tracić czasu na filmiki i poradniki dlatego tutaj napisałem.
Kolega powyżej napisał coś ciekawego robić herosa pod danego przeciwnika, a nie zgodnie z tym co się lubi, komputer oszukuje na każdym kroku. Wszystko ma najlepsze, tylko po to bym wczytywał te bitwy od początku i przechodził od nowa. Kompletnie mi się nie chce, bo ta gra to dno.
Chyba włączę od nowa na easy, przebiegnę wywalę i zapomnę. Od prawie dwóch dekad nie potrafią zrobić normalnej części.
Nie jestem fanem przekombinowania, wystarczą mi w kolejnej części kosmetyczne zmiany, nowe armie i zamki. W ten sposób mogli robić podobne części do 2&3. Jak ktoś chce nowej mechaniki to niech gra w inne turówki. Bo tym właśnie zabili całą serię. Jakoś Ubi swoje AC, Farcry robi na zasadzie kopiuj i wklej, a tego nie potrafili zrobić z Heroes? Skopiować to co najlepsze z 2 i 3 i nie dodawać nic od siebie.

Alamar PW
30 września 2019, 19:58
Wolfman:
MM7 też wyjątkiem nie jest, gra bazuje na oszustwach i trikach, tylko po to by ukryć, że to 4 nędzne misje na kampanie
MM7 nie bazuje na oszustwach i trikach, wręcz przeciwnie. I nie wiem, skąd wziąłeś 4 misje, jak w MM7 masz 74 (plus/minus) misji. :P

Wolfman PW
30 września 2019, 22:47
74?
https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1631
Ja tu nie widzę tyle. 4 misje na jedną kampanię to dużo? Nie ma trików, ano wcale, przyjeżdżają podrasowani bohaterowie, ze wszystkimi czarami, mocami, bo tak.

Kastore PW
1 października 2019, 09:37
Wolfman:
6 na easy (bo tak komputer oszukiwał przyrostem naturalnym, że się grać w to nie dało)
Przeszedłem kampanię H6 na hardzie i nie zauważyłem żadnych oszustw.
Wolfman:
Od prawie dwóch dekad nie potrafią zrobić normalnej części.
HIV było fajne i zestarzało się dużo lepiej niż takie H5.

Wolfman PW
1 października 2019, 10:35
https://steamcommunity.com/app/48220/discussions/0/613939841477480033/

Jakbyś grał na hard to byś zauważył. Populacja mu rosła w zastraszającym tempie, gdy chciałem zebrać duże wojska, pochodzić wszędzie i zajrzeć w każdy kąt jak lubię.

Napisałem od prawie dwóch dekad. bo 4 też wliczam do udanych kontynuacji.

Kastore PW
1 października 2019, 16:01
Git gud. Dark Soulsy nauczyły mnie, że jak masz problemy z przejściem jakiejś gry to po prostu przestań je mieć. I może oszukuje, ale mnie to nie przeszkadzało.

Alamar PW
2 października 2019, 10:39
@Wolfman
To co zalinkowałeś to Heroes 7, a nie MM7. To są dwie różne gry.

W Heroes 6 armia komputerowi rośnie jak graczowi. Inna sprawa, że na początku każdej misji kampanii twórcy dali mu do dyspozycji ogromną ilość wojsk dodatkowo do wykupienia i limit tygodniowy, ile stworów może nająć. Tak więc jak pokonasz jedną armię komputera, to on po prostu odkupi sobie kolejną (z górnym limitem) z tych dodatkowych zasobów... ale to są skończone zasoby i po pokonaniu ich wszystkich komputer nie ma czym praktycznie walczyć.

Wolfman PW
2 października 2019, 15:59
Być może mu się kończą zasoby, ale jak to stwierdzić? Skoro nie ruszał się z bazy mając do dyspozycji potężnego Herosa i większą kilkukrotnie armię i wszystkie czary. Armia wciąż mu rosła i rosła im większy poziom trudności tym dużo większy przyrost. Same idiotyzmy. Nieważne. Zostawmy tą nędzę, którą nawet ubi nie połatało i odpuściło supoort. Pytam o Heroes VII.

anonim1233 PW
26 sierpnia 2020, 20:27
Mam takie pytanie do osób posiadające Trial by fire. Jak wyglądają scenariusze (nie kampania) dodane w tym dodatku. Mają jakiś opis fabularny?
strona: 1 - 2 - 3 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel