Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Might & Magic X - problemy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11

James_Dean PW
28 września 2019, 14:27
Czy też macie problemy z samokasującymi się save'ami?

Marvul PW
2 listopada 2019, 20:36
Witam, mam problem z zadaniem promocyjnym na Strażnika. Mianowicie po pokonaniu kłusowników, nie mogę nic zrobić ze Spikiem, jedyna interakcja to "Przegoń go delikatnie, ale stanowczo" i nic więcej nie mogę zrobić i nie zalicza mi zadania.

Alamar PW
2 listopada 2019, 20:39
https://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=97829

Marvul PW
2 listopada 2019, 20:53
OK udało się, dzięki za pomoc. :)
Chciałem dodać tylko, że musi być wolne miejsce na towarzysza, w innym wypadku nic się nie zmieni. :)

Vexxus PW
18 kwietnia 2020, 17:43
M&M X
Witam,czy mozna w jakis sposob zrespic przeciwnikow?
Jestem w Twierdzy zywiolow i wydaje mi sie,ze mam zbyt slabo wyexpiona druzyne.

Mr.Fatum PW
3 kwietnia 2023, 10:51
Witam
Postanowiłem sobie ostatnio wrócić po wielu latach do Miht and Magic X. Niestety po ukończenia aktu pierwszego zacząłem trafiać na masę błędów, zwyczajnie odbierających mi radość z gry. Brak wczytania się pewnych reliktów jeszcze bym przebolał, ale jeden z bugów nie pozwala mi się dostać do lokacji którą trzeba ukończyć by dostać awans na mistrza ostrza. Z jakiegoś powodu część Gaju kalloth która prowadzi do świętego gaju nie chce mnie puścić dalej, a sama część gaju zdaje się być nieprzebywalna, mimo że przez drzewa widzę czychających tam przeciwników.
Co robić? :{ czy jest może jakas komenda która pozwoli mi zdobyć przedmiot potrzebny do ukonczenia zadania?
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dodam też że to nie jedyne takie miejsce do którego nie moge się dostać i które zdaje się nie załatowało się prawidłowo.
Pomóżcie :{

James_Dean PW
3 kwietnia 2023, 14:47
Jaką masz wersję gry? Ja kupiłem przez Eneba na Uplay kilka lat temu i odpukać nie ma krytycznych błędów. Miałem raz stracha, bo najpierw odwiedziłem kanały pod Karthalem, a później dopiero skrypt popchnął mnie dalej, spotkałem Zouleikę i... kanały dalej nieaktywne. Okazało się, że trzeba było rozświetlić pochodnią i pociągnąć niewidoczną na pierwszy rzut oka dźwignię. Problemem tej gry jest to, że jest straszliwie liniowa i oskryptowana. Pamiętam że w poprzednich M&M (nie licząc fatalnej 9) nawet jak coś zrobiłeś wcześniej, to zdobywałeś kluczowy przedmiot itd. i czekał on na zlecone zadanie.
Kolejną wadą tej gry jest to, że pod koniec twórcom skończyły się pomysły; złota mam ponad 300 tysięcy i nie ma na co wydać; w strażnicy znajduję pełno przedmiotów które nie mam jak zidentyfikować (a identyfikacja to chyba tutaj czar a nie umiejętność). Tylko idziesz i pokonujesz zastępy wrogów jak w przesadzonym Mandate of Heaven.

jbnp5 PW
3 kwietnia 2023, 18:49
Zapytam dla pewności. Pokonałeś Gralkora w Kuźni Żywiołów?
Będę zaskoczony jeżeli to rozwiąże problem, w końcu nie grasz w to pierwszy raz.
Jeśli rzeczywiście nie jest to takie proste, może zainstaluj Acida ze skarbca. Ja na tym przeszedłem całą grę i jedyny bug, na który natrafiłem to nieprawidłowe wyświetlanie się czerni na przeciwnikach.

Acid Dragon PW
4 kwietnia 2023, 00:43
Cytat:
(...) Z jakiegoś powodu część Gaju kalloth która prowadzi do świętego gaju nie chce mnie puścić dalej, a sama część gaju zdaje się być nieprzebywalna, mimo że przez drzewa widzę czychających tam przeciwników.
Co robić? :{ czy jest może jakas komenda która pozwoli mi zdobyć przedmiot potrzebny do ukonczenia zadania?
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dodam też że to nie jedyne takie miejsce do którego nie moge się dostać i które zdaje się nie załatowało się prawidłowo.
Pomóżcie :{

Wykonaj może jakieś screenshoty, żeby było widać w jakim miejscu jesteś i o której części gaju mówisz. Wykonaj też screenshot swojego położenia na mapie w miejscu, które nie pozwala Ci przejść dalej. W sumie jednak nic konkretnego nie przychodzi mi go głowy - może poza upewnieniem się, czy aby idziesz dobrą drogą i nie pominąłeś gdzieś jakiegoś skrętu.

Zakładam, że masz błogosławieństwo Sylanny, bo bez tego do gaju w ogóle nie mógłbyś się dostać. Zakładam też, że masz w drużynie Tancerza Miecza, bo bez niego nie dostałbyś zadania.

Mr.Fatum PW
4 kwietnia 2023, 11:29
James_Dean:
Jaką masz wersję gry?

Gram na Wersji 1.3- 1225 i może tu kryje się sedno. Niestety kiedy aktualizuje grę, ta przestaje się uruchamiać. Odpalanie w trybie zgodności oraz reinstal sterowników nie rozwiązało problemu.

Galkora już dawno pokonałem i dopiero co odblokowałem karthal. Niestety pobranie modu acida nie pomogło :/

Acid Dragon:
Wykonaj może jakieś screenshoty, żeby było widać w jakim miejscu jesteś i o której części gaju mówisz

Prawdepowiedziawszy nie wiem jak wrzucić screena. Na pozycji 41,36 półwyspu agyn jest niewidzialna ściana, która nie pozwala mi przejść do daleszej części gaju.

Mr.Fatum PW
4 kwietnia 2023, 11:41
Gra ogólnie mnie "prankuje" od ukończenia 1 aktu. Chociażby w tajemniczej krypcie w cienistej knei nie działają odpowiednio płyty naciskowe co uniemożliwiło mi zdobycie reliktu. Do niebezpiecznej jaskini w wybrzeżu menthilu nie mogę wejść bo nie wyświetla się komunikat. Najlepszy jednak był moment w którym zamiast odłamku wody dostałem odłamek ognia na 4 poziomie zaginionego miasta, kiedy sam odłamek wody był ukryty na poziomie drugim.

Co do samego problemu z uruchomieniem gry po aktualizacji. Możliwe że jest to jakiś problem z launcherem/plikiem.exe samej gry, lecz niestety nie znam sie na programowaniu i dokładnie nie powiem :{
Nie wiem czy wy też tak macie że po wciśniećiu "graj" gra otwiera na na ułamek sekundy czarne okienko, które samo się zamyka, by zaraz potem otworzyła się właściwa gra? Przynajmniej u mnie tak to wygląda i po zaktualizowaniu gry to pierwsze czarne okienko się po prostu nie zamyka, a launcher ubisoftu cały czas pokazuje "przygotowanie do uruchomienia gry" nawet po ręcznym zakmknięciu czarnego okienka. Stąd u mnie wniosek że może to być problem z launcherem którymś plikiem gry. Reinstal kilkukrotny również nie pomagał.

Mr.Fatum PW
5 kwietnia 2023, 18:52
Okej udało mi się odkryć co jest nie tak z gajem i bugami. Prawdopodobnie gram na wersji beta (stąd też brak Fortecy wron). Postanowiłem więc pobrać patche z dev bloga. Te jednak po uruchomieniu pokazują że gra nie jest zainstalowana, Co mam robić w tej sytuacji?

Acid Dragon PW
10 kwietnia 2023, 23:59
Zdecydowanie wersja gry jest tutaj problemem.
Zgaduję, że po prostu zainstalowałeś grę z płyty lub innego nośnika. Proponuję w całości ściągnąć ją z serwerów Ubisoftu (najpierw odinstalowując obecną wersję). Zarówno wydanie ze Steama jak i z Ubisoft Connect powinny w całości pobrać najnowszą wersję gry.
Wersja, która jest u mnie na dysku ma oznaczenie "1.5-16336".

Mr.Fatum PW
11 kwietnia 2023, 09:01
Acid Dragon:
Proponuję w całości ściągnąć ją z serwerów Ubisoftu
No niestety ta opcja odpada bo po pobraniu najnowszej wersji gra sie nie uruchamia :/
Dlatego też grę pobrałem z nośnika, aniżeli przez Uplaya (czy tam ubisoft connect) bo kiedy pobierałem najnowszą wersje gra się nie uruchamiała, był tylko czarny ekran. Próbowałem już kilka razy i ciągle był ten sam kłopot.

Na 100% to nie jest wina sterowników ani trybu zgodności ponieważ już te metody naprawy wypróbowałem. Opisałem co moze być nie tak troche wyżej, ale nie znam się na programowaniu i nie jestem w stanie dokładniej tego zbadać.

Może ktoś tutaj z was jest w stanie mi powiedzieć co idzie nie tak podczas uruchamiania gry?

Acid Dragon PW
11 kwietnia 2023, 12:20
To może być jeszcze jedna kwestia - bibliotek DirectX. Z reguły powodują tylko małe problemy w wyświetlaniu niektórych grafik, ale w ekstremalnym przypadku może wystąpić "czarny ekran".

Zainstaluj ponownie wersję z Uplay - naprawdę nie ma innego sposobu. Wersji z nośnika nie uda Ci się doprowadzić do sprawnego działania (ostatni patch Ubisoftu z 2021 występował wyłącznie w wersji online, a ukończenie gry bez niego jest teraz niemożliwe).

Następnie do folderu z grą wstaw dodatkowe biblioteki DLL według tej instrukcji:
https://steamcommunity.com/app/238750/discussions/0/135512305397273665/?ctp=4#c4819392984421216040

Alternatywnie, jeśli instrukcja jest zbyt skomplikowana, możesz zainstalować moda zawierającego te biblioteki:
https://www.vault.acidcave.net/file.php?id=624

Mr.Fatum PW
16 kwietnia 2023, 12:12
niestety nie pomogło :{ Teraz zamiast czarnego ekranu po uruchomieniu pojawia się ten komunikat microsoft c++ runtime error. Próbowałem metodami z tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=53MvF_Ugtqo&ab_channel=TechFixIT lecz żadna nie pomogła.

Jak coś nie mam wersji steam a normalną nie wymagającej stima.

Dodam też że mam jeszcze windowsa 7 i GTX 950 więc może tutaj gdzieś czaji się sedno. Choć osobiście skłaniam się jednak do tego że to jest problem z samą grą bądź którąś z ostatnich aktualizacji (skoro w wersja pudełkowa, jak i sama gra parę lat temu działały) odkąd wszelkie inne rozwiązania polegające na dłubaniu w plikach na komputerze się nie sprawdzają.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11
temat: Might & Magic X - problemy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel