Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 8 - 9 - 10

Pointer PW
20 lipca 2019, 17:41
@Exo

Naprawiam swoje karygodne niedopatrzenie, oto Grzybkofil, a wraz z nim odblokowany czar Dręcząca Zaraza, który, nie wiedzieć czemu, był nieaktywny w paczce Config. Tą paczuszkę należy po prostu wrzucić do odpowiedniego folderu po wgraniu moda v0.53.

Ja tam nie widzę, żeby ktoś w necro miał wygląd z Przystani... Jeśli masz na myśli Djordje, to zauważ, że jego wygląd to duch, a zatem jest martwy i nie pochodzi z Axeoth, tylko z kampanii z h7. Ale zrób proszę tą listę bohaterów, których portrety tak Cię rażą, rozważę czy coś z tym zrobić ;)

klimat93 PW
21 lipca 2019, 08:11
No cóż od czego by tu zacząć ...
MOD u mnie działa w przeciwieństwie do poprzedniej wersji, która z nieznanych przyczyn odmawiała działania.
Wiem że to wersja beta więc jak każdy beta-tester oto lista błędów/niedopatrzeń którą znalazłem:
1. Bohater Grindan ma kompletnie skopane drzewko umiejętności, nie chodzi mi bynajmniej o to jakie umiejętności zostały tam wmontowane tylko części po prostu nie da się nauczyć są kompletnie zablokowane nie pokazuje nawet opisów.
2. Spolszczenie było napisane że nie jest pełne ale ja niektóre zaklęcia mam po czesku lub niemiecku czy to tak miało być?
3. Niektóre ikonki umiejętności jednostek nie wyświetlają się jest po prostu czerwona/czarna kratka, jednak z ich działaniem nie odnotowałem problemów więc to tylko wada wizualna.

Na razie to tyle jeśli znajde coś jeszcze napisze.
Pozdrawiam twórce i mimo niedociągnięć widać OGROM włożonej pracy wielki szacun

Pointer PW
21 lipca 2019, 11:31
@klimat93

Dzięki za uwagi, ale też za docenienie mojej roboty.

Odpowiadam na uwagi:

Cytat:
1. Bohater Grindan ma kompletnie skopane drzewko umiejętności, nie chodzi mi bynajmniej o to jakie umiejętności zostały tam wmontowane tylko części po prostu nie da się nauczyć są kompletnie zablokowane nie pokazuje nawet opisów.

Grasz na umiejętnościach losowych czy wybieranych? Bo na losowych niczego takiego nie zauważyłem. Jedynie nie ma żadnych umiejek startowych poza Magią Run i muszę pokminić jak to obejść.

Cytat:
2. Spolszczenie było napisane że nie jest pełne ale ja niektóre zaklęcia mam po czesku lub niemiecku czy to tak miało być?

Po czesku tak, to te 3 zaklęcia (Bless, Curse i Animate Dead) z moda WPU, który oryginalnie jest po czesku. Jeszcze czekają na spolszczenie. Ale po niemiecku??? Podaj przykład, bo ja nic nie mam po niemiecku, a przynajmniej niczego nie zauważyłem...

Cytat:
3. Niektóre ikonki umiejętności jednostek nie wyświetlają się jest po prostu czerwona/czarna kratka, jednak z ich działaniem nie odnotowałem problemów więc to tylko wada wizualna.

Tak, to kwestia niedopracowania grafik pojedynczych. Mam to na uwadze. Ale jakbyś rzucił screeny byłoby mi łatwiej takie "kwiatki" znaleźć.

Antalyan PW
21 lipca 2019, 11:49
Pointer:
You don't have to integrate them into UCP. I'm integrating whole UCP to my Mod Pack ;) If you make new version of UCP, I'll try to integrate it to my Pack :) of course, cooperation is a good idea, so if you're planning to make some new changes in UCP, tell me on private message, maybe it will be easier to integrate them separately, not from whole UCP. Of course you can use all things from my Mod in UCP if you want :)
UCP is still in development, so some changes will come for sure (however, it's mostly bugfixes so far). In the official release, all the change dates are modified to be the same to avoid problems when only some mod parts do not work.

However, when a brand new version comes, I can PM you the changed files, so that you do not have to check everything manually (everything else can be found out from mod release notes I hope :))

Thanks, I'll take a look what's there :)

EDIT:

Just a small note concerning hero portraits from H6: I recommend you to adjust RGBCurve in Properties in the editor to 0.5 for all of them.

You will avoid oversaturation this way (I did the same with ability icons).




Exo PW
21 lipca 2019, 17:26
Wspominane Blanki na umiejętnościach jednostek czy zaklęciach dotyczna wszystkiego co zmieniał Unofiicial Patch.
Dla przykładu nowe umiejki: duchów, zywiolaka powietrza, syren, troglodytów czy stalkerek (jednostka 1 poziomu z lochu nie pamiętam ich PL nazwy)
Także braki tych grafik można łatwo zlokalizować bazując na changelogu Patcha.

Udało mi się zawalczyć z nowymi jednostkami już takze:

Sylvan Tiger opis jest Ang i tło ikony jak jest możliwość do zmiany bo nie pasuje do reszty gdzie, każda jednostka domyślne ma szare ale tak to wszystko z nim jak najbardziej w porządku

Smok Pustki tu tez jest ok tylko tak samo tło do zmiany ma białe a domsylne jest szare, opis jest ok

Dzika rusałka wszystko z nia jest ok, chociaż po śmierci zostaje z niej kupa liści, bardzo niskiej jakości, to dość widać waidomo mod nie twój wiec nic z tym raczej zrobić nie można, opis wykrzacza Pl liter standard.

Toriko94 PW
22 lipca 2019, 06:40
Hi ! Thank you for the info . I managed to translate the descriptions of buildings. I managed to translate some creatures, but not the void dragon, wild pixie ... thank you for everything.

Toriko94 PW
22 lipca 2019, 14:58
sorry for the double post I managed to translate the pixie and the dragon void ... But I can not find the sylvan tiger;

Pointer PW
23 lipca 2019, 10:04
@Exo

Polskie opisy nowych jednostek, za wyjątkiem Dzikiej Rusałki, dopiero będą dodawane. Za grafiki Dzikuski nie odpowiadam i nie jestem dość zdolny graficznie, by zdołać cokolwiek z tym zrobić. Tła nowych jednostek mogę pokombinować zmienić, choć tak naprawdę domyślnie to te tła są przezroczyste i z tym mam problem. Smok Pustki ma teoretycznie ustawiony biały jako przezroczysty w pliku .png, a jednak gra tego nie widzi, stąd problem. Dlatego np. Tygrys czy Błękitny/Lazurowy Smok ma po prostu pełen obraz jako ikonę i artwork.

@Toriko94

Sylvan Tiger is in just "Tiger.upk", so you must create a localization file with the same name.

Andruids PW
23 lipca 2019, 13:40
Opisy Dzikiej Rusałki i Nowych umiejętności wyświetlają się niepoprawnie przez złe kodowanie tekstu. Powinno być ustawione na UCS2-2 LE BOM. Taki format mają pliki lokalizacji z oryginalnej gry.

@Exo spróbuj podmienić pliki lokalizacyjne z tej paczki i zobacz, czy to coś pomogło: h7_pointer_pol_fix.zip

Toriko94 PW
23 lipca 2019, 16:40
I created an FRA file. Creature_Tiger and inside I wrote this: [A_CreatureTiger H7Creature]
mName = "Tigre Sylvain"
but nothing changes in the game. where did I make a mistake?
https://image.noelshack.com/fichiers/2019/30/2/1563892533-capture-d-ecran-4.png
https://image.noelshack.com/fichiers/2019/30/2/1563892758-capture-d-ecran-5.png

Exo PW
25 lipca 2019, 19:34
@Andruids Trochę ta paczka poprawiała, bo nie wykrzacza PL znaków.
Dzika rusałka ma już angielski opis zamiast Pl z krzakami no i owe zdolności z nieoficjalnego patcha maja Pl opisy oczywiście dalej są kwadratowymi Blankami to się nie zmieniło ale i nie miało sie zmienić.

@Pointer Nie o portrety tylko chodzi zresztą tego nie poprawisz, chyba ze jesteś bardzo dobrym grafikiem tu chodzi o styl, powiedzmy portrety hero z H7 są robienia pastelami zaś te z opowieści robienie ołówkiem to jest kolosalna różnica ale imo najważniejsze dlaczego tych hero trzeba z powrotem zablokować to fakt ze są zwykłymi duplikatami standardowych, zaden nie ma żadnej nowej umiejki wszystko to jest powielanie już istniejących lepiej wyglądających bohaterów, to jest wystarczający powód aby ich usnąć są zbędny bo oni już istnieją w grze w lepsze wizualnie formie.
Dla przykładu loch ma łącznie z Yrris 3 bohaterów z specjałka pod stalkerów jak chce to specjałke to gram yrris nie potrzebuje tych 2 z opowieści są zbędni po prostu.

Pointer PW
25 lipca 2019, 19:44
@Exo

Pamietaj, ze nie same specki sie licza. Bohater z ta sama specka, ale innego typu, np magiczny defensywny zamiast zbalansowanego mocy, to juz zdecydowanie co innego. Ale fakt, tam gdzie sie dubluja, mozna im specki podmienic na cos nowego lub bardziej pasujacego. Pomysle o tym.

Antalyan PW
29 lipca 2019, 20:26
Speaking about hero specs, many changes are planned in the next UCP update in this field.

The aim is to completely change the specs and provide around 40 new ones, to ensure every playable hero has a different, unique one.
(There will be 12+6 playable heroes per faction, so some restrictions will be applied to ensure each faction has the same number of heroes.)

Pointer PW
31 lipca 2019, 11:01
@Antalyan

So, from this point our mods will be not compatible with each other. Some specialities can be doubled, but it is important to have different hero classes in that case. For me it's enough. New specialities? I like it. I also make some new specialities for heores in my mod, so we can "exchange" some of them ;)

Antalyan PW
3 sierpnia 2019, 18:16
@Pointer
Sure, I expected it so from the discussion above (and from my point of view it's good that people can choose which of our visions fits their preferences more).

Of course we can 😉
Just out of curiosity, anything not included in the current beta?






Pointer PW
4 sierpnia 2019, 19:03
@Antalyan

Not included... Hmm... Just not ready. Heroes from heroes 5 and heroes 3 with original specialities or very similar and some totally new heroes. Then some new creatures, new spells, new artifacts and new locations on map. And... If I manage of course... Inferno and Sanctuary factions!

Antalyan PW
6 sierpnia 2019, 12:21
@Pointer
That's very ambitious plans! I must say my dream is to have Sanctuary in H7 ;)
Good luck with all that

kassandra1986 PW
18 sierpnia 2019, 14:39
Właśnie pobrałam nową wersję moda i zaczęłam testy, ale pierwsze co mi przeszkadza to ogrom bohaterów. Podobno od przybytku głowa nei boli,ale w każdej frakcji jest ich mnóstwo, a do tego większość ma te same zdolności i wygląd jakis taki nieprzystajacy. Może jednak warto byłoby poprzestać tylko na odblokowaniu bohaterów kampanijnych z 7 bo ci bohaterowie z zaginionych opowieści to tacy ni w piz..ni w oko. To tylko jedno zastrzeżenie. Widzę w komentarzach, ze nie tylko mi to przeszkadza. Ewentualnei może możnaby zmniejszyć ich ilosć i dodać tylko tych, którzy naprawdę mają jakąś unikalną dla frakcji specjalizacje? Bo po co mi 5 koleś z przystani,który ma speckę +4 do mocy, a poza tym jest taki sam jak 4 poprzednich?
Poza tym jestem pełna podziwu, że sam zrobiłeś takiego rozbudowanego moda, cieszy mnie zwłaszcza namiastka ac moda, na którego czekam i chyba prędzej wszyscy umrzemy niz się go doczekamy od pierwotnego twórcy...

Adolf_Egzekutor PW
2 października 2019, 18:54
Jak coś to jest już nowa wersja 1.2 Unofficial Community Moda ;) Czy możemy się spodziewać jakiejkolwiek aktualizacji Twojego moda w najbliższym czasie?

Pointer PW
3 października 2019, 23:39
Jestem ostatnio bardzo zalatany, a niestety, uczynienie nowej wersji UCP kompatybilną z moim modem trochę roboty wymaga. Niestety, bazujemy na tych samych plikach i nie jest to kwestia doklejenia jednego moda do drugiego. Wiele rzeczy trzeba niestety wprowadzać ręcznie... :(
Z góry więc uprzedzam, trochę to zajmie.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 8 - 9 - 10
temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel